Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sztereó DAC
 
Témaindító: meszattila, idő: Ápr 10, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   51 / 99
(#) Buvarruha válasza csigabiga1 hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Nem rosz, de számomra sokkal érdekesebb lenne egy sima i2S-t fogadó DSP, amivel lehetne csinálni 2-3 utas aktív hangváltót fázisfordítás nélkkül! Amúgy a kimeneti I/U konverterből a gyári evaluation board 4.5V-os kimenetét építeném meg, a 2V-os kimenetből többet is csináltam és magas volt a torzítása.
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2015
(#) csigabiga1 hozzászólása Jún 16, 2015 /
 
Nem gond, ha van rá pénzed bármit megkapsz: Bővebben: Link
Én maradok a PC-nél, tökéletesen megcsinálja a hangváltást (Bővebben: Link).
Köszi a tanácsot!
StabIC terén van tapasztalatotok?
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2015
(#) Buvarruha válasza csigabiga1 hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
A stabIC-s dolog erősen túl van lihegve, 78xx és 79xx és kész. A PC-s megoldásokkal az a gond, hogy annyi rétegen megy keresztül a jel, hogy borzalmas lesz, PC-ről csak ASIO-val, megfelelő hardveres támogatással érdemes ilyesmit csinálni.
(#) csigabiga1 hozzászólása Jún 16, 2015 /
 
Nálam 100%-osan müködik a hivatkozott programmal.
Példaképp az LXmini mélynyomó szüröje.

Hogy mennyire van túllihegve, nem tudom, teljesen azért nem alaptalan. Az biztos, hogy a 78xx és LM317 IC-k kissé zajosak, ca. 250uV. Ezzel szemben pl. egy LF50 50uV, ami testvérek között is -14dB. Hogy ez hallható-e ténylegesen a végeredményben? Passz...
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2015
(#) csigabiga1 hozzászólása Jún 16, 2015 /
 
Visszatérve, kérdés hogy a 4,5V-os verzió általi kevésbé meredek szürés elégséges-e...
Tapasztalat?
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2015

dac6.JPG
    
(#) Buvarruha válasza csigabiga1 hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Nem hallható és még csak nem is mérhető, totálisan túl van lihegve, legalábbis ami a fix 7xxx-eket illeti, az LM317-et meg semmire sem használom csak gondom volt vele mindíg.
Idézet:
„Nálam 100%-osan müködik a hivatkozott programmal.”

Működni működik, csak a szoftveres csatornák nem kicsit torzítanak. a DSP-től, hangkártyától függetlenül maga a windows rétegei is.

A kevésbbé meredek szűrés bőven elég. A kimeneten ugyan megjelenik a mintavételezési frekvencia, de az mindegyiknél és ez annak az ára, hogy nincs 20KHz-es aluláteresztő szűrő, valamint sokkal nagyobb sávszlességre is képes, amúgy érdemes 96KHz-es mintavételezési frekvenciával használni.
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2015
(#) csigabiga1 válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Mondanál egy példát az LM317-es gondokra?
A szoftveres csatornák torzítása érdekes dolog, honnan lehet erről érdemi infót szerezni?
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2015
(#) kameleon2 válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Ez sok mindent megmagyaráz. Annál inkább valami összeszedettebb megoldást kívánna a dolog - akár egy vastagabb plexibe mart kelyhet Netán 3D printből.
(#) CIROKL válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Már a felfogatás megoldott , kettő pici trafó már a panelen . / ki próbálás s cél / amennyiben azt mondjuk mehet akkor majd a további pici trafókat lehet úgy alakítom hogy szép esztétikus külsőt kapjon !
(#) Buvarruha válasza csigabiga1 hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Az valóban zajos, sokat eszik, ha kontakthiba van felugrik a fesz és kinyírja azt ami rá van kötve. A szoftveres csatorna hibáiről az interneten találhatsz érdemi infót, de magad is megmérheted RMAA, ARTA stb. szoftverekkel.
(#) csigabiga1 válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Köszi!
A hiba jellege érdekelt volna a szoftvercsatornák terén. Elméletileg mivel tiszta digitális jelről beszélünk, nehéz elképzelnem. Még csak jitter sincs a windows rétegek között, nem? (esetleg számítási pontatlanságok jöhetnek szóba)
RMAA-val vagy ARTA-val mit mérjek? Ha kész lesz az új DAC, akkor majd megteszem az analóg paraméterekkel. De bitek becserkészésére ezek nem alkalmasak tudtommal.
Kérnék támpontot!
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2015
(#) Buvarruha válasza csigabiga1 hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Mellékeltem pár gyors mérést. Ez full szoftveres lejátszás és felvétel úgy, hogy a windows alapértelmezett frekvenciája 24Bit 96KHz-re van álítva lejátszás és rögzítés oldalán is, ha más a lejátszó mintavételezési frekvenciája (a mérés 24/96-ban készült), akkor még rosszabb, ugyanis borzalmas a windows szoftveres újramintázója, ráadásul ez már pecselve van, ugyanis eredeti változatában szinkron módban mintáz, ami brutális hallható torzítást eredményez. Láthatod, hogy (majdnem) közvetlen hardveres elérésű ASIO mellett ilyen gond nincs. Ezért nem érnek az USB-s DAC-ok egy fabatkát sem, hacsak nem támogatják az ASIO-t, de olyan meg nem nagyon van. Az Apple CoreAudio megoldása talán jobb, de még nem volt szerencsém ellenőrizni.
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2015
(#) Buvarruha válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Egy kis extra adalék. Gyorsan megcsináltam ugyanezt az XP-s műhelygépen. Érdekes, hogy a Direct Sound-al nincs semmi gond, de a Vistából és ujabbakból kiszedték a Direct Sound réteget, mert a microsoft szerint "elavult"...
(#) csigabiga1 válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Értem már hogy csinálod, köszi.
Annyira azért nem horror a dolog (THD+N= 0,0047% és ebben a rögzítés is benne van), de majd kipróbálom.
(#) Buvarruha válasza csigabiga1 hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
A rögzítés önmagában nem jár torzítással és, ha ehhez még hozzájön az analóg szekció torzítása, máris kelemetlen lesz és ez csak a THD, de látható hogy ez nem szimpla harmónikus torzítás, olyan, mintha iszonyat jitteres lenne.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2015
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 18, 2015 / 1
 
El is készült egy panel próbára a kis trafókhoz , majd meglátjuk mit hoz hangilag.
A tafok 1/5-ös -ek aztán egy SRPP fokozat , kicsit laposra tapostam mert ha netán rendben lesz akkor marad és megy a dobozba majd.
Az alkatrészek a fiók mélyéről származnak így hozzájuk méreteztem mindent .
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2015
(#) keszeg01 válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 18, 2015 /
 
(#) csigabiga1 hozzászólása Jún 19, 2015 1 /
 
Nem akarok beleszólni (igazából tapasztalatom sincs e téren) csak kérdezem naívan:
tényleg megéri ilyen torzításnövelö csöves / trafós elavult módszerekkel tökölni?

Egyszerüen csak divatmajmolás, avagy ténylegesen lehet KVÁZI(*) kompenzálni ezekkel az átviteli lánc egyéb helyein található gyengeségeket? A kérdés komoly.

* (értem a kvázi alatt, hogy egy bizonyos alap torzítást nem azt behatárolni és megszüntetni próbálunk, hanem egy másfajta plusz torzítás bevezetésével mégis látszólag kellemesebbé tenni az anyagot)
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2015
(#) daneg86 válasza csigabiga1 hozzászólására (») Jún 19, 2015 / 4
 
Inkább arról szól ez a történet, hogy a csövek felharmonikus torzítása kellemesebb a fül számára, kellemesebb a csöves hang.
(#) Buvarruha válasza daneg86 hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Végre egy korrekt válasz, köszönöm.
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Hogy legyen mit fikázni , csak deszkán összedrótoztam a zajkeltőt , müködni müködik minden elsőre , aztán majd meghallgatást igényel .

proba.JPG
    
(#) Buvarruha válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Miért lenne fikázva?
(#) CIROKL válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Idézet:
„Nem akarok beleszólni (igazából tapasztalatom sincs e téren) csak kérdezem naívan:
tényleg megéri ilyen torzításnövelö csöves / trafós elavult módszerekkel tökölni?

Kicsit igen .
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2015
(#) Buvarruha válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Csak feltett egy kérdést és szerintem is jogosan. Bár részemről érdekesebb, hogy megéri-e egy ősrégi kommersz DAC-al foglalkozni? Ettől még nincs lefikázva, csak nem sok értelmét látom.
(#) CIROKL válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 19, 2015 / 2
 
Hogy megéri e szerintem igen . hiába ösrégi kommersz DAC de sok mai DAC ot lehet vele überelni !
Értelme meg mindennek van a DY erről szól , forrasztok , kisérletezek stb . Nem mindig az a frankó amit most adnak a gyártó sorról .
(#) Buvarruha válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 19, 2015 2 / 1
 
Remélem csak viccnek szántad. Csak gyári CD lejátszókban hallotam ilyet, de az elég is volt, egy semmi átlagos kommersz valami, még az olcsóbb Wolfson DAC-ot is bőven leszólják.
(#) kameleon2 válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 19, 2015 / 3
 
Én nem gondolom, hogy meg kellene szólni bármiért is ezt a projektet. Szép, igényes munka, igazi Hobbi Elektronika. A japánok sem hülyék - ahogyan a kínaiak sem, hogy csővel házasítják az újabb technológiát. A kommersz ettől messze van. Ez hobbi és szenvedély. Nem úgy mint ezek a készülékek: Csöves végfok, Shanling CD, Csöves DAC - amik kommerszek bár, de az áruk khmmm... messze áll a kommersztől.
(#) Moszkvai válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Csak annyit fűznék hozzá, hogy a gyári CD-knek a hangzása, amiben TDA1541 van, hangzásban köze sincs ezekhez a trafós csöves kivitelekhez. Szerintem az utóbbiakkal nagyobb élmény zenét hallgatni. Viszont, a PCM1794 /PCM1792/ is nagyon meggyőzött és szívesen hallgatom!
(#) Buvarruha válasza Moszkvai hozzászólására (») Jún 20, 2015 1 / 1
 
Na jó, de akkor tegyük hozzá, hogy például a PCM+plusz többivel milyen élmény lehet.
(#) Moszkvai válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Remélem, hogy jó, mert tervbe van!
Következő: »»   51 / 99
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem