Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   121 / 848
(#) Panhard válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Köszönöm mindenkinek. Akkor ezen infók alapján tervezem a nyákot.
(#) TheShaft válasza minimodel hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Nem lett leejtve? Forrasztásnál nem kapott a modul hősokkot? Olyan, mintha az LCD és a panel érintkezői egymáshoz képest el lennének csúszva.
(#) Medve válasza minimodel hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Mivel pont a fele hiányzik, én inkább a sor/oszlop meghajtó chip kontakthibájára gyanakszom.
(#) kapu48 válasza minimodel hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Ennek az LCD-nek ki lóg a bele?
Mi az a jobb oldalán?
(#) mikrokapcsolo válasza kapu48 hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Az a háttérvilágítás paneljének széle. Nekem is így néz ki.
(#) Koleus válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Kössz a kiegészítést, csak általánosságban írtam...
(#) fkx hozzászólása Jún 15, 2015 /
 
CC3000-es wifi modult használt már valaki arduino-val? Nekem csak az Adafruit-tól letöltött könyvtárral, ill. az abban levő pédaprogramokkal ment. A "gyári" (fejlesztőrendszerebe beépített alap) függvényekkel nem ment. Azokkal miért nem használható? Vagy használható, csak van valami trükkje a dolognak? Az Adafruit féle könyvtárhoz van valami függvénylista ill. jól használható help, avagy a példaprogramokból kell összeszedni amire szükség van?
(#) kisedison válasza fkx hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Én konkrét bekötést keresnék ilyenhez, mert van CC3000 modulom natúrba, és addig nem akarok nyákot csinálni neki, míg nem tudom hogy az arduino-n mi hova megy .
(#) andykaaa válasza kisedison hozzászólására (») Jún 16, 2015 / 1
 
(#) palviktor hozzászólása Jún 16, 2015 /
 
Sziasztok!

A napokban jutottam hozzá a tanuló csomagomhoz és neki is estem az olvasásnak meg a lapka felélesztéséhez MEGA2560.
Az arduinon fut a Blink gondolom alapértelmezett de ha modósitani akarom és rányomok a feltöltésre akkor azt mondja hogy "Hiba a feltöltés során". A Tools -ban a Port inaktiv. Probáltam a 1.6.0 , 1.0.5, 1.0.6 keretrendszerrel is.
Szerintetek mit rontok el vagy hagyok ki?

Köszi :-|
(#) Gabó válasza palviktor hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Kiválasztottad, hogy melyik boardot akarod programozni, meg melyik porton, stb? Ill telepítésnél fel tudta tenni rendesen? Megvan melyik com porton működik? így hirtelen ennyi.
(#) vizor válasza palviktor hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Helló!
Eredeti vagy kínai "klón"? Az USB kezelő chip szintén Atmega (vagy FTDI), vagy pedig kínai CH340/CH341 IC? Mert ha CH, akkor külön saját drivert kell felrakni, a Win csak akkor fogja felismerni az eszközt, magától nem és az Arduino IDE program is csak akkor fogja tudni használni. Tapasztalat... Ha a CH driverre van szükséged, azt el tudom küldeni. Nézd meg az USB csatlakozónál lévő IC típusát.
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2015
(#) andykaaa hozzászólása Jún 16, 2015 /
 
Sziasztok
Oszzeraktam egy PCF8563 orat (idomerot) a kovetkezo keppen.
Elem, dioda, stb. Mukodik is amig ujra nem inditom a lapkat, amikor megint visszall a "set" idore.
Ha viszont levalasztom a lapkarol, vagy akar rajta hagyom es ugy toltom ujra a progit "rtc.setDate" es "rtc.setTime" nelkul, akkor pedig visszamegy 2001.01.01 ... stb.
A kod:
  1. #include <Wire.h>
  2. #include <Rtc_Pcf8563.h>
  3. //init the real time clock
  4. Rtc_Pcf8563 rtc;
  5. int i;
  6. void setup()
  7. { Serial.begin(9600);
  8.    //clear out all the registers
  9.   rtc.initClock();
  10.   //set a time to start with.
  11.   //day, weekday, month, century, year
  12.  rtc.setDate(16, 2, 6, 0, 15);
  13.   //hr, min, sec
  14.  rtc.setTime(19, 25, 00);
  15. }
  16. void loop(){
  17.   if ( rtc.getSecond()%3==0) {
  18.   Serial.print(i);  Serial.print(" - ");
  19.   // Serial.print(rtc.formatTime(RTCC_TIME_HM));  Serial.print(" - ");
  20.   Serial.print(rtc.formatTime());  Serial.print(" - ");
  21.    //lcd.print(rtc.formatDate(RTCC_DATE_ASIA));
  22.   Serial.print(rtc.formatDate());   Serial.print(" - ");
  23.   Serial.println(rtc.getSecond());
  24.    i = i + 1;
  25.   delay(1000); } else { }    
  26. }

Hol lehet a hiba ?
Mit felejtettem ki ?

Meg egy kerdes, egy string karakterlanc milyen hosszu lehet ahoz hogy SD-re irjam ?
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2015
(#) proba válasza andykaaa hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Lehet csak egyszerűen a set date set time rutint kommentezd ki. Ezt valahogyan később programból állítsd be. Így valóban minden bekapcsolásnál újra beleírja, teljesen feleslegesen. A téves dátumod , meg lehet a dugdosás miatti helytelen init miatt következik be. Ha egyszer összeraktad, többet ne háborgasd.
(#) andykaaa válasza proba hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
A kovetkezo keppen csinaltam:
- feltoltottem a kodot az „rtc.setDate(...);” es az „rtc.setTime();” -el. Igy beallitottam az orat/ datumot. A PCF-et ha levallasztottam es utana vissza kotottem ment tovabb rendesen, de resetnel ujbol beirta a beallitott idot.
- ha viszont levallasztottam es az Arduino-t ujbol programoztam ugy kikommentezve a beallitasert felelos sorokat (igy „// rtc.setDate(...);” es „// rtc.setTime();”) es rakotve a PCF-et reseteltem vagy megszakitottam az aramot az Arduinon, ami ujraindulast idezett elo, akkor a PCF visszallt 2001.01.01 datumra es 01:01:01 idore.
Nem tudom, az IC leirasabol nem sokat ertek, ha esetleg valakinek mar volt dolga vele segitene esetleg. Kulonosen az INT kivezetest nem ertem.
Tudom hogy van mas ora / ido lapka, van nekem is DS3231, ami rendesen mukodik, de azert lenne ez erdekes mert be lehet epiteni a PCB-re.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2015
(#) proba válasza andykaaa hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Ilyen óráknál az int kimenet programozható , folyamatos 1Hz , ... vagy ha ébresztést állítasz be, azt is jelezheti.Anélkül teljesen használható.
(#) andykaaa válasza proba hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
A folyamatos 1Hz, 32 Hz, ..., ezert ahogy en ertettem a „CLKOUT” kivezetes a felelos.
Esetleg az „alarm” funkcioert lenne felelos?
(#) palviktor válasza Gabó hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
A Boardot kiválasztottam de a Port az inaktív. Ez a keretrendszeren vagy fejlesztő környezeten van , elvileg az volt írva a leckében hogy ebben van a kódszerkesztő, fordító, letöltő, (súgó).
Semmi mást nem találtam hogy fel kellene telepíteni.
Azt elfelejtettem mondani hogy Linuxon vagyon.
A hibaüzenetem pedig :
This report would have more information with
"Show verbose output during compilation"
enabled in File > Preferences.
Arduino: 1.0.6 (Linux), Board: "Arduino Mega 2560 or Mega ADK"
Sketch mérete: 1 628 byte (maximálisan lehetséges: 258 048 byte)
processing.app.SerialNotFoundException: A COM1 soros port nem található. Választani az Eszközök > Soros port alatt lehetséges.
at processing.app.Serial.<init>(Serial.java:191)
at processing.app.Serial.<init>(Serial.java:77)
at processing.app.debug.Uploader.flushSerialBuffer(Uploader.java:77)
at processing.app.debug.AvrdudeUploader.uploadViaBootloader(AvrdudeUploader.java:175)
at processing.app.debug.AvrdudeUploader.uploadUsingPreferences(AvrdudeUploader.java:67)
at processing.app.Sketch.upload(Sketch.java:1666)
at processing.app.Sketch.exportApplet(Sketch.java:1622)
at processing.app.Sketch.exportApplet(Sketch.java:1594)
at processing.app.Editor$DefaultExportHandler.run(Editor.java:2382)
at java.lang.Thread.run(Thread.java:701)

És mint Írtam is a levélben pontosan a Soros portot nem tudom beállítani.
(#) Gabó válasza palviktor hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Ja, hogy linux. Szerintem ott is valamit kell telepíteni, mert win alatt ha fent van az arduino programja, akkor ha bedugod az usb portba a modult, akkor elkezdi telepíteni, és a végén ki is írja, melyik soros port az övé. Sajna linux alatt nem tudom mit kellene feltenni.
(#) palviktor válasza Gabó hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Ezek szerint a fejlesztő környezeten kívül van valami program ? Ezt sem a videókon sem a leírásban nem említik.
A CD amit a csomaghoz kaptam vannak progik csak épp a MEGA 2560 nincs Linuxra.
(#) kisedison válasza palviktor hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
A probléma gyökere már ott van, hogy linux alatt nem "COMx"-el vannak jelezve a soros portok. Direkt a kinuxra telepítetted vagy wine-ban ut a windows-os?
(#) matyi014 hozzászólása Jún 18, 2015 /
 
Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha egy láb bemenetként van definiálva, miért lehet rá használni a digitalWrite parancsot?

pinMode(ENC_1_A, INPUT);
digitalWrite(ENC_1_A, HIGH);
pinMode(ENC_1_B, INPUT);
digitalWrite(ENC_1_B, HIGH);

pinMode(ENC_2_A, INPUT);
digitalWrite(ENC_2_A, HIGH);
pinMode(ENC_2_B, INPUT);
digitalWrite(ENC_2_B, HIGH);

Illetve, hogy ennek mi értelme van? Nem sérül az áramkör? Ez egy kétcsatornás forgójeladó kimenete.

Köszi!
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2015
(#) Kovidivi válasza matyi014 hozzászólására (») Jún 18, 2015 / 1
 
Bekapcsolod a belső felhúzóellenállást, ami 20-50kohm értékű, így a láb nem fog lebegni, és egyből rá lehet rakni a kapcsolót is. Ha nincs lenyomva a gomb, akkor +VS van a bemeneten, vagyis magas, ha lenyomod, akkor GND lesz, tehát alacsony. Áram sem tud folyni csak minimális, külső alkatrész sem kell hozzá. Praktikus nagyon.
(#) pjg hozzászólása Jún 19, 2015 /
 
Mondjátok. Ez arduino alaplap, vagy csak bővítő? Bővebben: Link
(#) turbolader válasza pjg hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Ránézésre egy Uno R3, csak kicsi usb-vel
(#) Gabó válasza pjg hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Alaplap.
(#) pjg válasza Gabó hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Köszi nektek. Érdemes ezzel foglalkozni, vagy inkább egy eredetivel? Az ára nagyon vonzó.
(#) csatti2 válasza pjg hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Ugyanolyan jó lesz mint az eredeti. Ha nem működik, akkor meg visszakéred a pénzed. Egyébként olcsóbban is kapható másutt.
(#) mikrokapcsolo válasza pjg hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Ugyanebből van 3db om. Mind működik. Ugyanezt vettem ettől az eladótól, de azt hiszem kicsit olcsóbban.
(#) pjg válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Még olcsóbban? Lehet most gyenge a forint.
Következő: »»   121 / 848
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem