Fórum témák
» Több friss téma |
Ez ismét fájt!!! Panelt azt pedig nem kell csinálni, mert kapható ilyen univerzális panel, ami menet közben ónozással kialakítható... Ha leírom pontosan, hogy hogyan képzelném el az egészet, akkor valaki lekódolja és átdobja privátban (akár txt formátumban)(, a PIC-re égetést valahogy megcsinálom)? (...)
őőő... ugye tudod, hogy ennek a projektnek a korrekt "lekódolása" nem egy órás munka?
Ha mindennek alaposan utána akar nézni az ember, hogy minden lehetséges helyzetben a megfelelően működjön, véleményem szerint hetekben mérhető a munka mennyisége. Vagy ha valaki rutinosabb és rengeteg szabad idelye van akkor talán gyorsabb. Mindenesetre ha én feláldozom a saját szabad időm akkor minimum azt a pénzt meg akarom keresni vele amit a munkahelyemen. A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2016
Jaj... Most akkor hogyan tovább?
Azt mondják az igazság fáj. Melyik nem volt igaz azokból amiket leírtam?
Azzal az egy univerzális panellel PIC32 esetén sokra nem mész, mert azok mind soklábú SMD PIC-ek. A lekódolás nem úgy megy az. A programot az írása közben tesztelni is kell a céláramkörön a fejlesztőjének. Ez nem olyan mint a filmekben, amiben fél perc alatt megírnak egy addig sosem létező algoritmust és működni is fog elsőre. Txt-ben meg senki sem fogja neked átküldeni, mert .c és .h kiterjesztésű állományokban szokták, a beégetni való fájl meg .hex kiterjesztésű. Sajnos ezeket sem tudod. Amúgy miért nem jó egy diktafon neked? A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2016
Ismét jaj... Panelt készíteni meg (nagyon!) nem tudok... Akkor... *totális tanácstalanság*
Sziasztok múltkor segítettetek nekem bin > hex konvertálásában most megjött a K150 programozóm de PICmicro azt írja ki, hogy error on HEX file line 0 invalid line lenght tettem a ":" space-t de arra is mi a lehet a gond
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2016
Milyen tároló van készen az UART-nál, ami az SPi esetén nincs??
Azért most megkérdezném:
Feltétlenül szükséged van ere a hangrögzítőre és nincs a kereskedelemben semmi ami jó, Vagy érdekel a PIC prograozás és ezt a projektet találtad ki tanuló projektnek? Mert az utóbbi esetben tudnék jobb projektet is javasolni, akár panel gyártás nélkül. Viszont sok sok órát kell előtte olvasni. Elektronika alapok, programozás alapok. Késöbb viszont nem kerülheted ki a panel gyártást, mert nem mindig szerencsés "forrasztgatós" próba panelen dolgozni.
Ha olcsón akarod megúszni, mindenképpen egy kész hangrögzítő modult kell átalakítani, mert annál ugye csak a nyomógombok megnyomását kell helyettesíteni a PIC-kel és hozzácsapni egy LCD-t. Egy PIC32-eshez értő embert a HE-n még találni is nehéz, főleg olyat aki ért a hangfeldolgozáshoz és meg is csinálná neked. Leírás sincs annyi róluk a neten, mint a PIC12, PIC16, PIC18 és PIC24-es társaikról. Tehát PIC32 esetében marad az angol nyelvű adatlap. Egy színes TFT kijelzőnek is búcsút lehet inteni első körben...
Ha megnézed amit linkeltem, azt nagyon egyszerű kezelni. Gyakorlatilag egy HMI modul. A képi anyag mind benne van. rövid kódot is tudsz bele írni. Most építgetek belőle.
Gondoltam írok egy cikket ide vele kapcsolatban mert még topikot sem találtam itt róla, de sajnos nem volt időm összedobni egy publikálható projektet eddig. De ha nem előznek meg talán meglesz.
Szia!
Használtál már ilyet? Mi a véleményed róla? Látom a grafikát teljes egészében nekem kell elkészíteni. Bár az nem akkora gond. Régóta keresek hasonlót, ilyen jó árban. Erről még nem hallottam.
Akkor úgy tűnik, hogy felejtős lett a projekt(?)... Lehet, hogy végül egy Ilyen használt hangrögzítő lesz...
Nekem nagyon tetszik! Mint írtam most foglalkozok egy ilyen projektel. Azt azért tudni kell róla, hogy PIC ről nem tudsz képet feltölteni rá ha esetleg olyan projektmen gondolkozol.
Van hozzá egy "Nextion Editor" nevű ingyenes fejlesztő környezet. Szimulációval. Ezt a szimulátort UART -on keresztül fizikai PIC el is összekötheted. Picit kevesebbet tud mint az FTDI cég FT8xx vagy FT9xx sorozata , viszont árban verhetetlen. A Nextion kínai fórumán itt ott magyarul is beszélgetnek. 2,4" - 7" -ig több méret van. A lélektani határ a 3,5". Innentől az ár nem egyenesen arányos a kijelző méretével.
Utána néztem már. Nekem is nagyon tetszik. Főleg az, hogy így a pic programba nem kell bele zsúfolni még a kijelző kezelését, hanem elég csak a soros porton elküldeni az adatokat/paramétereket. A HMI pedig megjeleníti. Így már el lehet érni, egy PLC-HMI-hez hasonló rendszert. Ami számomra nagyon szimpatikus.
Ezt úgy kell elképzelni mint pl. a Visual Studio-t, hogy az IDE-ben rakosgatod a gombokat a kijelzőre és megadod, hogy a gomb megnyomására melyik képernyőt töltse be és milyen adatot küldjön ki a soros portra amivel meg felkapcsolsz egy LED-et vagy bármi mást? A PIC-nek meg semmi dolga nincs csak a soros portot lesni? Ha igen, akkor érdekel. Ez szállítással ilyen olcsó?
Jól értelmezed. Ahogy néztem csak annyi a gond vele, hogy nincsenek benne gyárilag, előre elkészített grafikák. A grafikát te elkészíted, majd berakod háttérnek. Majd ide kell bepakolni a "gombokat". De inkább linkelek.
Igen!
De írhatsz bele if... elágazásokat is. Van saját Wiki az utasítás készlethez: Bővebben: Link Én kértem rá nyomkövetést amiért valamennyit fizetni kellett. De nyilván ez nem mindenkinek fontos.
Eddig is segítettetek most is kérnék egy kis tanácsot bin2hex-el csináltam egy hex fájlt de nem tudja betölteni mivel Invalid file lenght-et dob néztem HEX fájl sor hosszat és nem stimmel. Egy motorvezérlő firmware-ről lenne szó ami itt van
http://www.skywatcher.com/downloads/AZ_Firmwares/EQ3EQ5_Pro_MotorCo...04.mcf ez átalakítható PIC számára értelmezhető HEX-re ? Előre is Köszi!!! A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2016
Vedd elő a bin2hex programot, amit a múltkor be is linkeltem.
paranccsal máris előáll a hex állomány.
Ha nem írod fel 2 óránként ugyan azt a problémát, akkor is látjuk Legtöbbünk nem itt lóg egész nap, eltelik egy nap, mire mindenki biztosan észreveszi.
A hex file-ok szerkezetéről doksit itt találsz: https://hu.wikipedia.org/wiki/Intel_HEX Ha nem eszetlen nagy az a hex file, és nem sikerül rájönni, mi is lehet a probléma, esetleg linkelj be a file elejéből pár sornyit.
A hozzáállásod alapján lehet, hogy igazad van. Mármint a felejtős dologban.
A legtöbbünk nagyon sok időt és energiát áldoz erre a hobby-ra, és még annál is több figyelmet. Ez egy életmód. Még akkor is, ha legtöbbünk sosem gondol rá úgy, mint életmódra, mert már nem is érzékeli a különbséget. Már nem is érzékeli furcsának, hogy időnként elalvás előtt is az utolsó gondolata valami program részlet, amiben egy alacsony/magas szintátmenetet át kellene írnia, mert valami külső elektronikából egyszerűbb lenne open collectorral küldeni a jelet. Ha úgy tetszik, nevezheted szellemi bezártságnak is, ami akár személyiségi sérüléseket is okoz, de azt akkor is bírni kell. Megvan a szépsége ennek a világnak is, lehet belőle olyan gondolkodásmódot is tanulni, amit másutt nem találsz meg, de az az áldozat, amit emberként a személyiségedből is megkövetel, ugyancsak epic, és anélkül nem megy. Persze senki sem kezdte profiként, nem is várja itt el senki a másiktól, hogy alapból profi legyen - azért is van a címben a "kezdőknek" - de hogy a közösséghez tartozni se akarj, hogy gondolkodni tanulni se akarj, szóval az úgy már nagyon kilóg. Legalább ha azt tudhatnánk, mi is az igazi motivációd, ami miatt idetévedtél - nyilván van valami - talán érthetőbb lenne számunkra, hogyan is segíthetünk, mert jelenleg nyilvánvalóan elbeszélünk egymás mellett.
Ne akard túlbonyolítani. Jó az UART is. A belső oszcit, vagy felejtsd el és használj kvarcot, vagy kompenzáld az UART (vagy a belső osci) beállításait a hőmérséklet függvényében. Esetleg csökkentsd a Baud Rate-et ha nem fontos a sebesség.
Túl hosszú neki ez a HEX file én is ezt próbáltam
bocs kicsit hülyén jelent meg a kérdésem nem találtam azért volt a dupla post :S
Bár nem követtem végig a beszélgetést, de lehet ez is jó lenne neked: ISD hangrögzítő család
Van ennek topikja? Már az elején elakadtam.
2400 is elég, ha ezen múlik...De valószínű, nekifogok, és megcsinálom SPI-vel. Csak pic-et még nem használtam SLAVE-nek.
Az UART bufferre (2byte) gondoltam. Ha csak 2 byte -ot küldök, akkor azt (viszonylag) tetszőleges időben kiolvashatom a vevő oldalon, míg az SPI nél (SLAVE-et még nem csináltam), csak 1 byte-os tárolóm van (ha jól értelmezem a leírást). Az alapanyag 16f1824 lesz, slave oldalon.
Itt a hobbielektronikán nincs, de a gyártónak van. Bővebben: Link
Hol akadtál él? Ha tudok segítek. nekem már van egy 3,5" -os. A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2016
Szia!
Hol tudok ilyen kijelzőt beszerezni Magyarországon? |
Bejelentkezés
Hirdetés |