Fórum témák
» Több friss téma |
"De hatással van a ruhákra is, mint centrifugális erő?"
Mint írtam, hatással van rá, mint centripetális erő. Tehát a centrifugázás hatékonysága, azaz a sugár irányú erő, amitől a víz távozik a ruhából, a kerületi sebességtől függ (és a tömegtől, de ez ebben az esetben a konstans). Ezért nem lehet összehasonlítani a fordulatszámokat eltérő dob átmérőknél. Márpedig a korábban említett önálló centrifuga dob átmérője kisebb mint pl. az Energomat dobja, ezért magasabb fordulatszámra van szükség azonos hatás eléréséhez.
Nagyon egyszerű....szerint az 560 ford./perc jóval kisebb mint az 1400 vagy a 2800....persze lehet hogy én vagyok a hülye...
Persze ne is foglalkozz az dob átmérővel meg amiket az előző kolega írt.Valamiben igaza van de ez it most nem számit.A centri telerakva nyilván esik a fordulata de 2000 az már nagyon jól centri de az 1400 se rossz.
Annak van amúgy jelentősége, hogy a dobforgatás szakaszosan történik és nem folyamatosan megy?
Meg annak, hogy váltott irányban? A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2016
Mosásnàl?persze.megskadályozza a ruhák összecsavarodását.jobban mos és kíméli a motort.
Hogy ne lenne jelentősége! A ruha így tud bent mozogni. Ha egy irányba menne akkor egy idő után "beállna" egy adott helyzetbe és nem keveredne a mosás nem lenne hatásos,egyenletes..
Oh, akkor a tárcsás mosógép ebből a szempontból rosszabbul mos ezek szerint, ha összetekeri a ruhát akkor úgy is marad végig és a belsejét nem mossa ki. Pedig gondolkodtam egy tárcsáson.
Privát üzeneteknél van valami karakterkorlát? Mert néhány sornál többet nem tudok írni, a küldésre nyomva visszadob, de ha rövidebb akkor simán elmegy.
Volt ám még "lengőkaros mosógép is"
A keverőtárcsás sokkal intenzívebben mos mivel a mosás technikája is más.sokszor eltépi a ruhákat annyira intenzíven mos,
Volt régen tárcsásom, szerettem. De elég rég volt, lehet ha ma használnom kéne kihajítanám pár mosás után. Viszont ezerszer egyszerűbb szerkezet egy Energomatnál, azért tetszik. Bár persze kell mellé egy centrifuga és egy külön washing day.
Jóval kisebb az 560/perc, de mivel a dob átmérője nagyobb, ezért nagyobb a ruhára ható erő is. Szeretném, hogy ha egy témában fizikai ismeretekkel nem rendelkezel, akkor ne az legyen a reakció, hogy ez nem így van, nem kell vele foglalkozni, hanem ha nem fogadod el, akkor lehetőséged van utána nézni. A centrifugális erő F=m*omega^2*r, amiből kitűnik, hogy a sugárnak függvénye a centripetális erő, tehát számít a dobátmérő! De ha már szakma, akkor talán ismered a régi Transzvill gyártmányú ipari centrifugát, aminek függőlegesen volt a tengelye, azaz a dob vízszintesen forgott. Annak a fordulatszáma nem érte el a 200-at, mégis szarrá centrizte a ruhát, mivel a dob átmérője több mint 1 méter volt.
Idézet: „Persze ne is foglalkozz az dob átmérővel meg amiket az előző kolega írt” Pedig a kollegának van igaza
És valaki tudja is használni a képletet? Mert én nem.
Szóval az Energomat, egy 2800-as centri (ami megrakva gondolom forog 2000-ret), meg egy mai 1200-as mosógép közül melyik mennyire centriz. Mosógép az áttétel/nyomaték miatt elvileg majdnem maxra kipörgi magát megrakva is. Persze a dobátmérők ismeretlenek, úgyhogy csak nagyjából.
Sziasztok!
770,5 gépem van, néha csinálnék főző mosást.Régebben megállt, amíg felfűtött, de manapság nem teszi.Hanem megy tovább az óra. mit kell megnézni rajta?Megcsinálni... A hőfokszabályzójába forrrasztottam két ledet,a relék meghajtásának figyelésére,+ egy glim-et a fűtőszálon lévő fesz figyelésére, ez bizony villog,mintha nem lenne jó a kontakt. Várom profi segítségeteket. Köszi Boyscout
A képlet használata egyszerű.
Kerületi sebesség = dob átmérő * 3,14(pí) * fordulat .dobátmérő m, fordulat 1/perc Minél nagyobb az átmérő, annál kisebb lehet a fordulat, ugyanazon sebességhez. Vagyis ahhoz hogy a víz mennyire igyekszik súlyánál fogva távozni a forgó dobból.
Nagyjábóli értékekkel számolva az 1200-as mosógép az egy 2000-res centrifuga fordulattal ér fel.
A 2800-as centri az persze nem forog annyit, ha meg van pakolva, de 2000 felett van azért jóval szerintem. Ha meg az ember ráér kis adagokban centrizni akkor pláne közelében lesz a névlegesnek. Úgyhogy a centri lesz a jobb, de egy 1200-as mosógép mellé már nem sok értelme van fenntartani, az Energomathoz viszont simán odatehető, mert van értelme.
Van egy régi energomat mosógép nem szív fel elég vizet,
vagy nem tartja meg erre még nem sikerült rájönnöm. Tudna valaki ötletet adni merre induljak ? A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2016
Hello! Hátul van a vízszint szabályzó (kapcsoló). Az nyitja-zárja a szelepet. De ellenőrizhető a működése úgy is, ha a gépbe feszültségmentes állapotban, pld. a tusolóval engeded be a vizet. Amikor kapcsol, hallani a kattanást. A szintnek 4-5cm-el kell a dob tengelyvonalánál magasabbnak ekkor lenni. De általában nem szokott a kapcsoló hibás lenni.
Érdemes megnézni a "vakbelet", hogy nincs-e benne összegélesedett mosópor. Ki lehet úgy is mosni, hogy a szűrőt eltávolítva, egy vékony tigon csövet feltolva kimosatni alulról felfelé. (Olyan tigont használtam anno, ami a tus gégecsövébe pont beleszorult. Ha igaz, 8-as volt.) Ha a kapcsolóhoz menő vékony csövet megbontod, ügyelni kell a tömítésére. Mert eltávolítva a klipszet a megkeményedett cső, már nem biztos hogy légmentesen tömít. Az, hogy "nem tartja meg a vizet", az elég érdekes lenne, mert vagy folyna alul, vagy a kifolyócső alacsonyan lenne és magától elfolyna. De pont azért van előbb fel, majd visszavezetve, hogy gravitációval ez ne lehessen lehetséges. A víz csak a szivattyú segítségével távozhat, azt meg hallod ha jár..
Szia köszi az infókat...
A kacspolón állítási lehetőség is van ? Valszeg először elkezdem tölteni bele a vizet felülről, és próbálok figyelni a kattanásra. Sajnos hordanom kellesz mert nincs kozel a zuhany kb hány L fog belemenni ? A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2016
Emlékeim szerint lehet állítani (le van festve a csavar), de ahhoz tudni kell mit és mennyire. Vagy is a szint nagyságát, ismerni kell, és egy U csöves nyomásmérőre is szükség van. Én készítettem ilyent anno, tigoncsőből és egy szájöblögető flakonból. Utóbbi volt a nyomást előállító pumpa. De felnyihognál ha láttad volna. De meg lehetett vele mérni a kapcsolási szinteket. Sajnos nem emlékszem már mennyinek kellet lenni. Bejelöltem a csövön a szintet mikor nem volt nyomás, majd amikor kapcsolt, és mérőszalaggal meg lehetett mérni a nyomáskülönbséget. De inkább azt javaslom keress valami használtat ami jó, és cseréld ki. Biztonságosabb javítás.
Hány liter? Nem tudom, már nem emlékszem. De néhány vödörnél több nem kell hozzá. Aztán ki is lehet szivattyúzni és "újrahasznosítani". Lehet valaki még tudni fogja.. Szerettem ezt a gépet, mindent meg lehetett rajta javítani és kapható is volt hozzá, bármi. De a feleségem már nem volt vele kibékülve, főleg az ugrálással. A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2016
Arra jutottam hogy nem szív vizet pedig a szivattyú szív,
csak nagyon keveset. Ha leveszem a bemenő víz csövet vmi fekete szelep szerű dolgot látok 1-2cm mélyen. Olyan mint ha elzárná a víz útját normális ez ? Nem csak azt kéne állítani vagy megtakarítani ?
A szivattyú nem szívja a bemenő vizet, az a bejövő víznyomás és a szelep dolga.
Az a *fekete valami* egy szűrő lesz a szelep elött. El lehet koszolódva, az okozhat töltési problémát.
Nem férek hozzá hogy tudom kivenni?
A fejéből ítélve valami spéci szerszám kéne hozzá. A beavatkozás rizikó mentes ?
A kiszedése rizikómentes, talán a vízkő-piszok tartja szorosan.
Próbáltam egy hegyes fogóval csavarni meg se moccan.
Nyomkodtam ki- be de semmi, milyen szerszámmal lehetne nyakon csípni ? A szelep ott lesz mögötte? Köszi az eddigi infókat szerintem mindjárt neki ugrok újból.
Tudsz egy jó minőségü fotót felrakni róla szemből?
Ehhez hasonló kell legyen, azt a fehér szitaszerüt kell kitisztítani.
Víz bekötése nélkül indíts el egy programot, halk búgást kell hallani a szelep felől. Ha az megvan akkor legegyszerűbb kivenni az egész szelepet és átmosni rendesen. (a kép szerint van benne piszok rendesen)
|
Bejelentkezés
Hirdetés |