Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   154 / 614
(#) nedudgi válasza golem hozzászólására (») Okt 14, 2016 /
 
Az miért baj, hogy megadják, mekkora az a motor? Nem szokás, de ők tudják !
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2016
(#) lazsi válasza golem hozzászólására (») Okt 14, 2016 /
 
Azért elmagyarázná nekem valaki, hogyan működik egy 37cm3-es, kétütemű villanymotor?
(#) Gafly válasza lazsi hozzászólására (») Okt 14, 2016 /
 
Én csináltam egy 1000 köbcentis, 3 üteműt az idei találkozóra.
Videó van fent a képek között.
Nem volt nagy sikere...

A kétütemű is ugyanolyan, csak nem 120 fokban van a "gyújtás", hanem 90 fokban.
Ja, és pont ezért legtöbbször nem indul meg magától, hanem általában kézzel be kell indítani
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2016
(#) _BiG_ válasza golem hozzászólására (») Okt 14, 2016 /
 
Ez meg olyan, mint az az Olympus digitális fényképezőgép, aminek van automatikus filmtovábbítása
(#) sonajkniz válasza golem hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Hol itt a probléma?
Az MTD gyártói úgy gondolták, hogy átültetik az érdekes játék kategóriából a gyakorlatba a solenoid motort.
(#) kameleon2 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 15, 2016 / 1
 
Microsoft 9999-ben? - Na ez jó vicc volt.
(#) nedudgi válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Vicc? Még csak nem is tragédia, hanem baj.
Bár, ha a fejlődés irányát nézem, lehet, hogy a végén visszasírjuk a Windows XP világát.
(#) Gafly hozzászólása Okt 15, 2016 /
 
Mennyire könnyű progrmozói-nak lenni.
Ha ezt korábban tudom, inkább informatikusnak megyek
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2016
(#) eSDi válasza Gafly hozzászólására (») Okt 15, 2016 1 /
 
Ha annak mentél volna, szerintem ilyennel még egy sanda pillantásnyi időre sem találkoztál volna. Ez is olyan mint a FlowCode, jó gyorsan lehet benne programokat összedobni, de rengeteg szemetet termel.
(#) vizor válasza Gafly hozzászólására (») Okt 15, 2016 / 7
 
Akkor ilyen alapon minden háziasszony programozó. Vegyünk egy átlagos süteményt. Rengeteg ciklus, feltételes elágazás, szubrutin és függvényhívás van benne. Adatbázisból vett rutinok sora, rengeteg nyelvjárásban írható és rengetegféle hardveren készül és fut. A grafikai élményre ugyanúgy kell figyelni mint az optimalizálásra, hiszen a felhasználók elég kritikusok tudnak lenni a termék minőségére.
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2016
(#) sonajkniz válasza Gafly hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Az egyik fiam már legalább fél éve bohóckodik ezzel a programmal.
Primitív dolgokra jó, de komoly programnál már jönnek a nehézségek.
Ha a programozási alapok nincsenek elsajátítva, ha nem áll rá a logika, épp úgy nem lesz belőle használható program, ahogy én sem tudnék elkészíteni egy ehető, tojásrántottánál bonyolultabb ételt, hiába adják a kezembe a szakácskönyvet.
(#) Gafly hozzászólása Okt 16, 2016 /
 
Kár hogy ezt a Crocco Grand Tour-t én már biztosan nem élem meg. És akkor még le sem szállnak sem a Marson, sem a Vénuszon.
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Okt 16, 2016 /
 
Má,' mé' ne? Kivárjuk mi lesz. Bár csak hézagosan bírtam elolvasni, nem megy az "englis".
(#) (Felhasználó 1542) hozzászólása Okt 17, 2016 / 2
 
Egy kis digitális nosztalgia:

256 byte Pong 1996

18MB Pong 2016

c64 SID scope
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2016
(#) Bakman hozzászólása Okt 22, 2016 /
 
Három henegeres motor, egyedi kialakításban: YouTube videó.
(#) ktamas66 hozzászólása Okt 23, 2016 /
 
Kíváncsi voltam mennyit változhatott ez az ellenállás az eltelt 38 év alatt, de az elvtársak jól megcsinálták. Akkor már a multimétert is leteszteltem.
(#) Tomi20 hozzászólása Okt 26, 2016 / 1
 
(#) bakos13gab válasza Tomi20 hozzászólására (») Okt 26, 2016 /
 
Nem rossz. Nem szívbajosak az árral, de hát egyedi termék, érthető.
(#) kameleon2 válasza Tomi20 hozzászólására (») Okt 26, 2016 /
 
Házilag.... aha... . A kézi munkát még aláírom. De ilyen felszereltség nincs egy amatőr műhelyben.
(#) sonajkniz hozzászólása Okt 27, 2016 /
 
Megjött az intelligens mosópor után az intelligens molekulájú üzemanyag adalék.
Bővebben: Link
Most már csak intelligens autógumi kell, intelligens csavarhúzó, villáskulcs, stb...
Mitől intelligens egy mosópor? Megver sakkban? Integrál számításokat dolgoz ki? Esetleg feltalál valamit, ami helyette mos?
Mitől lett okostelefon, egy telefonálásra is képes tenyérszámítógépből, ha az ugyanarra képes, 6" fölötti készülékek a tablet névre hallgatnak?
Miért kell ez a parasztvakítás?

Link javítva.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2016
(#) Kovidivi válasza sonajkniz hozzászólására (») Okt 27, 2016 /
 
Inkább azt mondd meg, hogy hogyan került a felrakott linkedbe a www.hobbielektronika.hu? El sem tudom képzelni, hogy sikerült. Ha ráviszed az egérmutatót, de nem kattintasz, látni fogod, hogy proengineultra.eu után jön sok karakter, de a legvégén ott figyel a www.hobbielektronika.hu. Hogyan?
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2016
(#) Moderátor hozzászólása Kovidivi hozzászólására (») Okt 27, 2016
 
Mennyivel egyszerűbb lett volna egyből jelezni a "Moderációt kérek!"-kel...
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 27, 2016 /
 
Mivel a jó Isten sem, előbb utóbb elfogynak.
(#) kameleon2 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 27, 2016 / 5
 
Nálunk (is) gyönyörű fasor volt régen az utak mentén. Egy "okosmérnök" kitalálta, hogy balesetveszélyes. A fa. Az út mentén. Ugyanott, ahol a beton villanyoszlop nem. Ugyanott.. Na mindegy.. a lényeg. Ma már csak 1-2 fa van, így ha az embernek meg kell állnia bármilyen okból - el kell viselnie a tűző napot, vagy a hófúvást, évszaktól függően. Az árkok meg tele vannak vízzel. Mert a villanyoszlop nem szívja fel. Egy jegenye napi 800-1000l vizet volt képes felszippantani. Az esztelen táblaerdő sem balesetveszélyes.... de a fa igen. Ezért nem is ültetnek újakat. Kivágták az ártéren is a nyárfákat a pihék miatt. Azóta magas a belvíz és áznak a házak abban az utcában. De nem ültetnek új fákat, mert a nyárfa nem jó, oszlopos tölgy kellene. De az nincs. Más sincs. Az erdélyi havasokban sincs. Az ukránoknál is fogyóban. De nincs összefüggés a magasabb folyószintek és a fák között. Nincs összefüggés a fakitermelés és az évszakok felmelegedése között. Igaz ugyan, hogy egy erdős területen jóval kisebb reggel , délben és este a hőmérséklet. Nincs kánikula. Az erdőmentes városokban meg lehet dögleni a perzselő aszfalttól. De nincs összefüggés. Az egyetlen ország, aki elkezdett valamilyen fajta megoldással előállni, szintén nem az eszéről híres ugye.... Japán. Faültető rakétákat lőnek ki repülőről. De hát ők bolondok. Minek az a sok fa?
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2016
(#) lazsi válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 28, 2016 /
 
Az út mentén lévő fák azért veszélyesek, mert télen a rárakódott hó és jég súlya miatt letörhetnek. Saját szememmel láttam, amikor egy combvastagságú ág letört éppenhogy elkerülve az autót. 90-es tempónál ezt a 3m-t 0.1 másodperc alatt teszi meg a kocsi... Ha a szélvédőre esik, akkor tutira az árokban kötünk ki. Persze, ez nem a fa hibája, hanem az út kezelőjéé, aki nem ellenőrizte folyamatosan a veszélyes fákat, és nem vágta le az út fölé nyúló ágakat.
Az útmenti árkok meg nem a fák vízellátása miatt vannak, hanem vízelvezetésre. Persze azokat is karban kellene tartani és nem hagyni betemetődni.

Abban viszont egyetértek veled, hogy több fát kellene ültetni
(#) nagym6 válasza lazsi hozzászólására (») Okt 28, 2016 /
 
Én az árkok szerepét sosem értettem. Vízelvezetés nincs, mert nem lejt egyenletesen egy helyre, hanem hullámos az úttal, azaz a talajjal együtt, a víz áll a völgy részeken.
Egyedüli hatása, ha autósnak le kell húzódni szembejövő miatt, hatalmas borulás lesz.
(#) cupika97 hozzászólása Okt 28, 2016 /
 
Link. Fűrészelő férfinek kell megjelenni.
(#) zolika60 válasza cupika97 hozzászólására (») Okt 28, 2016 /
 
Jobb mint a kondigépek.
(#) kameleon2 válasza lazsi hozzászólására (») Okt 28, 2016 /
 
Ott a pont. Az emberi hanyagság nem a fa hibája.
Következő: »»   154 / 614
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem