Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanyszerelés
 
Témaindító: kumpl, idő: Júl 16, 2008
Témakörök:
  1. A témában tilos, a villamosenergia termelésének, elosztásának, nagyipari alkalmazásának kitárgyalása! A mélyreható szakmai kérdések, magyarázatok kitárgyalása: Szakmai.
  2. A forrasztott / rossz a wago / jó a wago kötés témakörök többször kitárgyalásra kerültek, ezért arról kérjük ne nyissatok új vitákat. Műszaki tény, hogy gyári vezetékösszekötők (pl. rugós/csavaros kapcsok, stb) a szabvány megfelelősség miatt kerülnek alkalmazásra (MSZ EN 60204-1:1995 15.1 szakasza, illetve MSZ HD 60364-5-52:2011 szabvány 526.2. pontjának 1. megjegyzésében felsorolt követelmények/indokok a forrasztott kötés elkerülésére épületvillamosság esetében) mert tanusítottak, míg a forrasztott kötés alapesetben nem tanusított, csak és kizárólag akkor ha külön bevizsgáltatod az adott forrasztott kötést. Ide kapcsolódó általatok írt hozzászólások: #1, #2, #3, #4, #5
Lapozás: OK   496 / 965
(#) Bakman válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 23, 2016 /
 
Elnézést, hogy beleszólok! Hitelesítés és kalibrálás között nagy a különbség. Neked kalibrálásra van szükséged.
(#) BarnaPili válasza Bakman hozzászólására (») Dec 23, 2016 /
 
Köszi a kiigazítást.Akkor arra lennék kíváncsi.
(#) lukacsp válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 23, 2016 /
 
Enyémet a Kaltech Kft, ill. a C+D automatika Kft csinálta eddig, kb. ugyanazon az áron dolgoznak.
(#) BarnaPili válasza lukacsp hozzászólására (») Dec 23, 2016 /
 
Köszönöm!
Fel fogom velük venni a kapcsolatot.
(#) morzsa15 hozzászólása Dec 28, 2016 /
 
Sziasztok!

Szeretnénk venni egy ilyen kombinált tűzhelyet és olyan kérdésem lenne hogy ennek csinálni kellene egy teljesen külön áramkört vagy elég ha bedugom valamelyik konnektorba?
(#) bakos13gab válasza lukacsp hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Voltam benn ősszel a C+D-nél és azt mondta az eladó, hogy már nem csinálják (hivatalosan???), mert nem szabványos a műszer.
(#) proba válasza morzsa15 hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Nálunk nem szólt a szerelő semmit, elfogadta a konnektort ( hiszen azt sem tudja ellenőrizni hogy független e mindentől.) Az viszont a te felelősséged/és károd , ha utána füstölni fog a kábel a falban.Tehát jól felfogott érdeked, hogy ne az első útba eső konnektort használd.( talán még olyat is olvastam, a hosszabbító is megengedett.)
(#) morzsa15 válasza proba hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Szóval érdemes lenne kialakítani neki külön áramkört? Maximum átmenetileg mehetne másnak az áramköréről?
(#) Bakman válasza morzsa15 hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
A te érdeked is, hogy jól legyen megcsinálva, tehát erősen ajánlott a külön áramkör. Ha a sütőt nem használjátok akkor kb. mindegy is, hogy hova van bedugva.
(#) plepi hozzászólása Dec 28, 2016 /
 
Sziasztok! 1.5 rèz vezetèk sodrott 10 mèter 2000 w terhelve bírni fogja a terhelèst??7
(#) szamóca válasza plepi hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
29A áramot bír 10m 230V nál.
(#) plepi válasza szamóca hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Köszönöm!!
(#) Bakman válasza szamóca hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
1,5 mm2-es réz? 10 A/mm2 áramsűrűséget nem nagyon illik átlépni.
(#) gyuszo válasza szamóca hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
A 1,5 mm2 réz vezetéket 10 A-es kismegszakítóval illik védeni. Ezt sem árt figyelembe venni.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2016
(#) bakos13gab válasza gyuszo hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Lehet már kapni B13-at is. Én most vettem kettőt, hátha a B10 nem elég mindenhová. A B13 már elvisz 3kW-ot.
(#) gyuszo válasza bakos13gab hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Igen tudom én is most vettem 1 dobozzal legrand-ot. De a B 13-ast 2,5 mm2 vezetékre hosszabb szakaszra szántam.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2016
(#) adapter válasza gyuszo hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Most rendesen beparáztattál, én mindig EZT a táblázatot (jó nem pont innen, de ugyanezt a táblázatot ) használtam eddig, és ez egybevág az általam tanultakkal, még a táblázat formátuma is ilyen volt a tankönyvben...
Igaz, senkinek sem csinálom, pénzért főleg nem, de itthon ha gondom volt ezt vettem alapul..
Van ettől frissebb táblázatod? A gugliban csak ez számtalan verzióban, de az értékek lényegében azonosak...
(#) gyuszo válasza adapter hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Ez is ugyanaz, csak ez tartalmazza az utolsó oszlopot is, a hozzátartozó biztosíték értékét.
Inkább ezt használd.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2016
(#) bugyi680 hozzászólása Dec 28, 2016 /
 
Szép estét! A szobámba szeretnék egy autómatabiztosítékot bekötni az egyik konnektorra,úgy hogy egy dobozkába lenne beleépítve a biztosíték és csak a kapcsoló látszana ki.A dobozkába lenne beleépítve egy konnektor és ezt az egész szerkezetet dugnám be a konnektorba.Azt a célt szolgálná hogy hamarabb leoldódjon mint a villanyóránál lévő autómatabiztosíték mikor rövidzár van.A kérdés az hogy működőképes lehet-e+milyen biztosítékot használjak(a villanyóránál 32A-os C típusú autómata van-most így hirtelen ennyit tudok mondani róla).Remélem elég érthető voltam.A lényeg az az hogy mikor rövid zárat okozok akkor ne menjen el az áram az egész szobába hanem a dobozkába lévő biztosítékot lökném fel .Esetleg használjak B karakterisztikájú megszakítót?
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2016
(#) adapter válasza gyuszo hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Köszi!
(Még egy hülye kérdés: ez gyors vagy lomha biztosítót takar? Egyáltalán B C D -vel jelölik még?)
(#) gyuszo válasza adapter hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Az, hogy milyen karakterisztikájút használsz a terheléstől függ. A B a gyorsabb, a D a lomhább.
De a D -t nagy indulási áramú berendezésekhez használják .
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2016
(#) papo69 válasza bugyi680 hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Nem tudod megoldani, egyszerre fog leoldani rövidzárnál.
(#) gyuszo válasza bugyi680 hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Azért reméljük nem csak ez az 1 kismegszakító van a lakásban ?
Illene több áramkörre bontani. De zárlatra ez sem segít.
(#) adapter válasza gyuszo hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Köszi!
(A besorolást én is így gondoltam, csak mondom hátha ez is változott valamiben "míg nem figyeltem" )
(#) bugyi680 válasza gyuszo hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Ez a fő automata.Ebből jönnek ki a helységek és a villanytűzhely automatabiztosítékai(Schneider márkájúak, C16).Plussz van külön a bojlernek ugye.Szóval több áramkör van.Amik működnek külön külön csak egy gond van hogy az én szobám és a szomszéd szoba egy körre van kapcsolva és amikor rövidzár van akkor a szomszéd szobába is elmegy az áram,ezért gondoltam ezt a megoldást,hogy ne kelljen azért villanyszerelőt hívni ,meg olcsóbb is lenne.
(#) Bakman válasza bugyi680 hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Masszív rövidzárkor akár 300 A is megindulhat. Igaz, hogy ez rövid ideig tart, de ennyi idő alatt több kismegszakító is megszólal, tehát az ötleted nem jó erre a problémára.
(#) bugyi680 válasza papo69 hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
És a B karakterisztikájú kismegszakító az nem oldana le hamarabb mint a C.
(#) gyuszo válasza bugyi680 hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
PL : 40-50 A-es terhelésre igen, de nem zárlatra.
(#) adapter válasza bugyi680 hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Ahogy már írták zárlat esetén nem.
Névleges áram környékén, vagy kis mértékű túláram esetén számít.
(Példa: Nekem a garázs betápnál volt egy dobozban 10A-es C kismegszakító, míg az órától a kábel elején szintén volt egy 10A-es B kismegszakító. Hegesztéskor -ami kb 10A körül vett fel-a B -t gyakran lenyomta, míg a másikat nem. Amikor cseréltem a B -t C-re megjavult és azótanem nyomkodja le hegesztéskor...)
(#) bugyi680 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Akkor a legjobb megoldás ha megkérek egy villanyszerelőt hogy kösse külön áramkörre az én szobámat vagy kössön egy új áramkört azzal az egy konnektorral ami nekem kell a szobámba.(az utóbbi szerintem jobb meg könnyebb lenne megvalósítani)
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2016
Következő: »»   496 / 965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem