Fórum témák
» Több friss téma |
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Első gondolatom az, hogy az Arduino IDE-ben a megfelelő lap be van állítva?
A második, hogy megfelelő driver is van a laphoz? (PC látja rendesen?) Más kódot fel tudsz tenni a nano-ra? A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2017
Igen. A gombbal működik is, csak a IR része nem megy.
Itt írnak róla mások is, rossz az IRremote library, olyan pinre hivatkozik, ami nincs. C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries\RobotIRremote\src - ebben a mappában (vagy ahol neked van az arduino), ha az IRremotetools.cpp-ben átírod a RECV_PIN értékét, egy számra (pl. 10), akkor lefordul.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2017
Ez a TKD2 már megint? Korábban már megoldottuk ezt! A hibaüzenet most más volt, elfelejtettem...
Igen, csak betettem az IDE-be, és ki is írta a problémáját, csak a kezdő hozzászólásban nem lett bemásolva az egész.
Akkor ok, ezt a gondot simán orvosolja a kérdező. Mikor fel akartam tölteni Nano-ra, jöttem rá, hogy nincs IR lib-em, letölteni meg nem volt kedvem!
Tudom nem mai poszt, de ma oldottam meg a problémát, a hardwareseriallal továbbra sem tudom mi van, de nem is érdekel már, megy a szoftveres, csak a memória nem volt elég, ha 400 byteot szabadon hagyok, akkor már tökéletes.
Szép estét!
Abban szeretnék segítséget kérni, hogy hogy lehetne egy olyan programot írni, ami 2 nyomógombot figyel, és az egyik nyomógomb lenyomására fölkapcsol egy LED-et viszont a LED-et csak akkor kapcsolja le, ha a másik gombot gombot lenyomtam és föl is engedtem. Pl.: gomb1 le van nyomva LED fölkapcsol, gomb fölenged gomb2 le van nyomva majd fölengedve és a LED kikapcsol Vagy gomb2 le van nyomva LED fölkapcsol, gomb fölenged gomb1 le van nyomva majd fölengedve és a LED kikapcsol Én ebből a programból indultam, ki de ezzel az a baj, hogy a LED-et már akkor lekapcsolja, amikor a második gombot még csak lenyomtam.
A segítséget előre is köszönöm. Üdv: Olivér
Ebböl csak azt tudod, hogy egyik gombot meg nyomták. De, hogy melyiket?
Szia!
Ezt sokféleképpen meg lehet oldani, de a legegyszerűbb, ha az 1-es gomb mindenképpen felkapcsolja a ledet. A 2. kapcsoló pedig kikapcsolja, mikor felengeded. Ezt egy do while ciklussal megoldhatod: Bővebben: Link Idézet: „gomb1 le van nyomva LED fölkapcsol, gomb fölenged gomb2 le van nyomva majd fölengedve és a LED kikapcsol” Tehát loop-ban. Ha 1 es be van nyomva, akkor LED láb bekapcsol. Ha 2-es be van kapcsolva, akkor amíg az nyomva van, ne csináljon semmit, utána led kikapcsol. Azaz: ha 1-es magas led be ha 2es be van kapcsolva ciklus amíg (do while!) 2-es =magas ciklus vége után: led kikapcsol Ha vége
Sziasztok
Pro micro panelt használok usb keyboard emulációval, viszont probléma hogy nem tudok kiíratni vele egy ékezetes betűt sem, nem is találtam olyan beállítási lehetőséget amiben esetleg a billentyűzetnek meg lehet adni hogy ő biza magyar billentyűzetként jelentkezzen be.... Vajon van erre lehetőség, már mint vagy valahogy magyar karaktereket írni, vagy beállítani hogy magyar billként szuperáljon és így már gondolom lehet ékezetes karaktereket is nyomatni... Előre is köszönöm a segítséget!
A billentyűzet nem jelentkezik be semmilyen nyelvűként, ő csak egy HID device és scan kódokat küld. Hogy ebből milyen betű lesz - már ha lesz egyáltalán - azt már a host oldali rendszer dönti el. Ez talán segít: Link
Sziasztok!
9db RGB LED csíkot (27 csatorna) DMX vagy Art-Net jellel kellene vezérelni, ami DMX, csak IP csomagként küldve. Szerintem ez jobb megoldás, mert egy DMX shield 7000, (Ethernet shield 1500, de használ PWM lábakat), tehát ESP8266 lehetne a vevő. Arduino Megá(k)ra gondoltam, ezek szolgáltatnák a PWM jelet. Ezen van 15 PWM láb, I2C-n keresztül pedig egy második Megát tudok master/slave módban meghajtani. A DMX jel értelmezése úgy nézne ki, (például) hogy 0-100-ig a csatornán "statikus" fényerőt állít, a többi 155 pedig fel lenne osztva több részre, fade és strobe programokra. Tehát például: -1. csatorna "50" - az 1. szalag piros LED-je fél fényerőn -2. csatorna "0" - az 1. szalag zöld LED-je nem világít -3. csatorna "150" - az 1. szalag kék LED-je 2s alatt 0-100% között fadel, majd vissza, -4. csatorna "200" -a 2. szalag piros LED-je másodpercenként 75% fényerőn 2x felvillan ... 16. csatorna A kérdéseim a következők: 1, Ezt meg tudja csinálni jól megírt programmal szinte valós időben a Mega? 2, Ha jól gondolom, itt softwarePWM nem használható, ugye nem tudom egy Megával megoldani? 3, Nagyban bonyolítja a dolgot a master-slave lapok összekötése? Mert ha igen, akkor össze tudom kötni a szalagokat 5 darabra, akkor kijön éppen a 15 lábból. 5, ESP a legalkalmasabb szerintetek is? Router adott, stabil a hálózat. 6, Van ettől a tervtől jobb megoldás?
> Arduino Megá(k)ra gondoltam, ezek szolgáltatnák a PWM jelet.
Két darab mega? Csak a PWM kedvéért? Ilyenre önálló PWM vezérlő a legjobb, nem terheli a fő processzort. Rákötöd az ESP-re, és készen is vagy. Nem kell ide Mega. Például: 16-channel, 12-bit PWM Fm+ I²C-bus LED controller Ez 16 csatorna, tehát kell belőle kettő darab. Filléres cucc. Ha gyorsan kell. Ha olcsón kell.
Sejtettem, hogy van egyszerűbb megoldás, köszönöm! Így 1 Mega árát megspórolom.
> Így 1 Mega árát megspórolom.
Minek az az egy mega? A két darab 16 csatornás PWM modult közvetlenül az ESP-re tudod kötni. Ehhez egy mega sem kell.
Igen. 1 ESP kb. 800 ft, ehhez kellett volna 2x1300-ért Mega. Most 1 ESP 800 Ft, meg 2x560Ft eBayről a PWM kontroller, amit linkeltél. Marad kb. 1480 forint, ami egy Mega ára, és megspórolom.
OK, értem. Egy mega árát spórolod meg.
Sziasztok!
Hogyan tudom azt az arduinoval megcsinálni, hogy a loop()-ban egy utasítás csak egyszer hajtódjon végre? Konkrétan van egy láb, ami egy tápfeszültség meglétét figyeli, ha ez a láb HIGH szintre ugrik, akkor egy led elkezd villogni, majd egy gomb megnyomásával a leg villogása abbamarad. De a if (digitalRead(power_pin) == HIGH) { blinking = true; } if (digitalRead(button_pin) == LOW) { blinking = false; nem működik, mert folyamatosan villog, hacsak nem nyomom folyamatosan a gomot. A feszültség a power_pin lábon folyamatosan 5V, ha a tápfesz jelen van.
Gomboddal egy lokális változót kapcsolj át, annak a feltételéhez kösd a villogás indítását ill. tiltását.
Sziasztok.
Egy kis segítetteteket kérném. Vettem egy 3,2" LCD mely Arduino Megaval eddig jól működik.Eddig csak 16x2 Lcd használtam hobbi programokkal , feszültség mérés ,hőmérséklet stb.. Jelenleg ott elakadtam a programmal , hogy hogyan tudok bármilyen értéket kiíratni a programmal a kijelzőre amit külső egységről olvas be Például A0 láb. Szövegek egyéb grafikák működnek.
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2017
Ha a 7. sort lecserélnéd?
const int BeFeszp = 0;
Hiba van a 23. sorban.
analogRead(BeFesz); a BeFeszp helyett BeFesz van.
Lecseréltem a sort. BeFesz - lenne eredetileg a p csak véletlen került oda .
De jelenleg azt a hibát írja exit status 1 conflicting declaration 'float BeFesz' This report would have more information with "Show verbose output during compilation" option enabled in File -> Preferences.
Soros monitorra kiírja csak arra nem tudom rávenni hogy az Lcd-re írja ki
Akkor viszont a BeFesz kétszer van (7., 8. sor), ami nem lehet.
Ahogy a könyvtár forrásában látom, print() tagfüggvény csak szöveg kiírására való, számokhoz a printNumF() és printNumI() kell.
Másik megoldás, hogy a számot stringgé alakítod, és a print() függvénnyel kiíratod. |
Bejelentkezés
Hirdetés |