Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   353 / 847
(#) kapu48 válasza game4812 hozzászólására (») Jún 9, 2017 /
 
Egyrészt fogalmunk nincs, hogy mit csinál a program többi része! Vagy te mit is szeretnél elérni?

Pl. a setupban jól hívod meg a serialBegint, a sebesség egyezik a másik félével?

Az ilyen több program összelapátolása, egyébként nehezebb feladat, mint megírni az egészet újra.
(#) KoblogPerGyok válasza game4812 hozzászólására (») Jún 9, 2017 /
 
Szia!

Írtad, hogy a memória kissé kevés lehet. Nem vágom a programodat de ezt elmagyaráznád, mert nem értem:

  1. #include <LCD.h>
  2. #include <LiquidCrystal.h>
  3. #include <LiquidCrystal_I2C.h>
  4. #include <LiquidCrystal_SR.h>
  5. #include <LiquidCrystal_SR2W.h>
  6. #include <LiquidCrystal_SR3W.h>


Miért kell ennyi? Ha I2C-n van az LCD-d, akkor miért kell a #include <LiquidCrystal.h>?

A többi mit csinál?

Azért kérdezem, mert nem fordulhat elő, hogy egy vagy több függvény redundánsan van meg feleslegesen? Arra gondolok, hogy az I2C.h-ban is van egy függvény más néven, mint a <LiquidCrystal.h>-ben, de ugyan azt csinálja? Ekkor fölöslegesen foglal memóriát.

I2Cio.h? LCD.h?

Köszi!
(#) Kera_Will válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Jún 9, 2017 / 1
 
Igen valóban érdekesek ezek a sorok.
Akkor most milyen LCD van használva I2C vagy nem ha nem akkor hány vezetékes (wire)a vezérlése? Mert lehet 2 és 3 wire a "könyvtár" nevek beszédesek .
Az E, R/~W, RS lábak vezérlési bekötési módjai alapján lehet 2 / 3 vezetékes kontrollról beszélni.
részletesebben itt : LCD kontrol 1.rész
folyt. 2.rész
több LCD verzió más más felhasználói területről
(#) KoblogPerGyok válasza Kera_Will hozzászólására (») Jún 9, 2017 /
 
Köszi a linkeket!

Így már jobban értem mi is az az LCD... Eddig csak I2C-vel használtam, mert akkor kevesebb láb fogyott, nem is értettem minden lábat rajta, de most már közelebbnek érzem a logikáját!
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2017
(#) game4812 válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Jún 9, 2017 /
 
Szia!
Igen, erre gondoltam a libraryk leegyszerűsítése alatt is, ezekkel régen próbálkoztam, és benne maradtak. I2C-s az LCD. Egyébként ezzel a kóddal:
  1. //#include <FastIO.h>
  2. //#include <I2CIO.h>
  3. //#include <LCD.h>
  4. //#include <LiquidCrystal.h>
  5. #include <LiquidCrystal_I2C.h>
  6. //#include <LiquidCrystal_SR.h>
  7. //#include <LiquidCrystal_SR2W.h>
  8. //#include <LiquidCrystal_SR3W.h>


Compile után ugyannyi szabadprogram és dinamikus memóriát jelez, feltölteni a boardra még nem volt lehetőségem, lehet van változás. A 200 byte szabad hely azért kell, mert a hőmérsékletet 50 float átlagából számolom, ezt is át kell majd szerkeszteni int-re.
(#) KoblogPerGyok válasza game4812 hozzászólására (») Jún 9, 2017 /
 
Ok, így már jobb lesz!

Megmutatod hol van az átlag számításod?
(#) game4812 válasza kapu48 hozzászólására (») Jún 9, 2017 /
 
Setupban ugyanúgy hívom minden esetben, 9600 a baudrate, arduino-gép-monitor között, arduino-softwareserial-esp között is, de ha nem lenne, akkor is szokott karaktereket jelezni a Serial monitor, esetemben pedig semmit.
A kérdésed első részét nem értem, hogy miért és milyen mélységben érdekes. Akváriumot vezérel, ledet, lámpát, vetilátort, fűtést, szűrőt kapcsol, meghatározott paraméterek alapján, például vízszint, pontos idő, gombnyomás, hőmérséklet. Ez a rész jól működik, fagyás nélkül,hónapokig is akár. Azt szeretném elérni, hogy softwareserial helyett hardveres serialt használva küldje el az adatokat az internetre. Mivel van, hogy napokig nem vagyok a közelben, ez egy biztonsági megoldás.
(#) KoblogPerGyok válasza game4812 hozzászólására (») Jún 9, 2017 /
 
Szia!

Lehet blődség amit írok és nem is kell, de nem látom a setup()-ban a 4 és 5 láb beállítását!

Rx1=4, TX1=5-nek felel meg?

Nem tudom, neked kell jobban látni,
de ekkor a setup()-ban:

pinMode(4, INPUT);
pinMode(5, OUTPUT);

Bővebben: Link



A másik, hogy a te arduinodban mi a hardwarees tx,rx láb száma? 0 és 1? Remélem nem 4 és 5 !

ok, ez csak vicc volt!
(#) KoblogPerGyok hozzászólása Jún 9, 2017 /
 
Törölve
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2017
(#) game4812 válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Jún 10, 2017 /
 
Szia!
  1. #include <SmoothAnalogInput.h>

Ennek a librarynek a mintavátelezését állítottam 50-re, tulajdonképpen ez átlagol. Természetesen a 0 és 1 a hardveres Rx-Tx, 4-5 a szoftveres, mert a 2-3 az interrupt miatt enkóderhez van kötve. A softwareserial működik, tehát nem feltételnül muszáj meghatározni a pineket, input-output terén.
(#) KoblogPerGyok válasza game4812 hozzászólására (») Jún 10, 2017 /
 
Akkor már csak 1 ötletem van.

Külön, külön megy? Azaz vagy szoftveres, vagy hardveres? Ha igen, akkor az lehet a gond, amit a törölt hozzászólásomban írtam.

Ha nem, akkor nem tudom...
(#) arduinoforever hozzászólása Jún 10, 2017 /
 
Sziasztok!
Valaki használt már ilyen kijelzőt?
3.5" TFT 8bit + TouchScreen
Vezérlőnek ILI9488 van írva, teszt kódnak már ILI9327.
Valakinek van esetleg egy működő könyvtára?
(#) kapu48 válasza arduinoforever hozzászólására (») Jún 10, 2017 /
 
Rá van írva!: mcufriend 3.5 tft
Be írod a keresőbe, és válogathatsz!
(#) david10 válasza arduinoforever hozzászólására (») Jún 10, 2017 /
 
(#) kokike28 hozzászólása Jún 10, 2017 /
 
Sziasztok. Tudna valaki nekem segiteni ? Megszeretném épiteni ezt az aksi töltõt de a kapcsolási rajznál elakadtam, nem tudom mit hova, pedig már épitettem ennél sokkal bonyolultabbat is, de valahogy ez nekem nem világos. Köszönöm elõre is.
Bővebben: Link
(#) jeges válasza kokike28 hozzászólására (») Jún 10, 2017 / 1
 
lábkiosztás a kodban felirat fehérel az arduino boardon.....
  1. # define chargeReading A0           // Analog pin for reading charger voltage
  2. # define batteryReading A1          // analog pin for reading battery voltage
  3. # define ampReading A2              // analog pin for reading output-voltage  the current-sensor
  4. # define transistorPin 13           // output pin via a 2.2kΩ resistor to NPN-transistor basis for Mosfet control.
  5. # define modeSwitchPin 2            // or Switch for absorption or equalization charge
  6. # define zenerByPassPin 11          // to write transistor High to Bypass zener in 6V mode
  7. # define absorptionLed 3            // pin to steer absorption indicator Led
  8. # define equalizationLed 4          // pin to steer equalization indicator Led
  9. # define twelveVLed 5               // pin to steer twelve-volt indicator Led
  10. # define sixVLed 6                  // pin to steer six-volt indicator Led
  11. //--------------------------Begin of optional cooling fan-------------------
  12. # define tempCPin A3                // Pin for LM35 temperature sensor input
  13. # define temperatureLed 8           // warning Led in case the temperature exceeds max-temperature
  14. # define fanPWMTransistor 9
(#) kokike28 válasza jeges hozzászólására (») Jún 10, 2017 /
 
Köszi szépen, igy már értem.
(#) zitzaki hozzászólása Jún 13, 2017 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni arduinoval kapcsolatba. Nagyon az elején vagyok a dolognak egy két apróbb project már sikerült csak kellene egy kicsit sürgősebb dolog ezért kérem segítségeteket. Tehát kellene nekem egy négyszögjelgenerátor amin egy potival szeretnék frekvenciát állítani. kb 100Hz-től 10kHz-ig kellene szabályozni és esetleg de nem szükséges kiíratni az adott frekit egy kijelzőre.
Köszönöm előre is!
(#) Medve válasza zitzaki hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Szia, offolás, ha azt írom, hogy ezt VCO-val oldanám meg?.
(#) zitzaki válasza Medve hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Hát, hogy ha működhet a dolog. Tulajdonképen egy léptetőmotor vezérlőt szeretnék meghajtani a gép nagyjából már kész is van egy 3 Nm-es léptetőmotort hajt de az impulzus generátort n555-el oldottam meg nem az igazi a változó kitöltési tényező miatt. Ezért gondoltam arduinora meg hogyha esetleg később lehet módosítanák annyiba, hogy lennének rajta fix előre beállított frekvenciák illetve, hogy automatikusan megálljon egy ciklus végén stb. (amúgy egy automata üvegtömb vágógép lesz ha minden összejön) de egyenlőre az a cél hogy egy potival elérjem a vágási sebességet illetve egy gyors visszajárást is.
(#) GPeti1977 válasza zitzaki hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Azt tudtad hogy arduinora már vannak rendes léptetőmotor vezérlő porogramok amelyek G kóddal vezérelhetőek, gyorsít lassít, mindent amit kell.
(#) zitzaki válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Igen tudtam csak nekem egy meglévő rendszerhez kellene csak egy egyszerű vezérlés. Illetve szinte csak egy program mert tulajdonképpen minden adott itt nekem hozzá működik így is csak nem a legszebben.
(#) Kera_Will válasza zitzaki hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Azt tudtad ha az 555 kimenőjelét duplájára emeled és aztán felezed D (cd4013) tárolóval akkor már sokkal szebb 50% kitöltésed lesz?
(minden kevésbé 50% kitöltésnél ez járható lehet)
Vagy 4060 mint oszcillátor és sok tagú frekvencia osztó kimenetén pedig közel oktávonként változó négyszög jel sorok jönnek le köztük pedig az RC tag potijával is változtathatod a jelet.
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2017
(#) jeges válasza zitzaki hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
ilyen?
Bővebben: Link


Bővebben: Link

Ami a Lényeg Step/dir rendszer van léptetönél
Tarto áram x fekvencia megy motor paraméter függö....
Dir H/L forgás irányt váltás ....
Step lépés sebbeség ....
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2017
(#) zitzaki válasza jeges hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Igen értem köszönöm nagyjából erre gondoltam.
(#) jeges hozzászólása Jún 14, 2017 /
 
Vakaki ismeri FreqCount?
Fekvenciát szépen és pontosan méri de ki számitható a kitöltési tényezö is ezel a könyvtáral?
(#) world-s hozzászólása Jún 15, 2017 /
 
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. Van egy USB teszterem. Az tudja mérni az átmenő teljesítményt.
Arduino projectet power bankról szeretnék üzemeltetni, és jó lenne ha a bank töltöttségét mérni az arduinoval.
Ha lenne valami amivel az átmenő teljesítményt tudnám mérni a feltöltéstől, és tudom mennyit szoktam tudni kivenni, akkor az arduino tudná, hogy kb meddig van a bank, és ki tudná jelezni.
ezt mivel lehetne megoldani?
Vagy más módszer is szóba jöhet ha van valakinek ötlete.
Előre is köszönöm a segítséget.
Zoli
(#) tbarath válasza world-s hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Ha magához a cellához hozzáférsz, akkor cellafesz. alapján elég pontosan be tudod lőni, hogy mennyi van még a tankban.
Vannak még átfolyó áramot mérő szenzorok (max741, stb., Bővebben: Link), ezek nem tudom mennyire pontosak.

Kis áram esetén jó megoldás lehet még, ha egy nagyon kis ellenállást beraksz a tápkörbe (tized, század Ohm nagyságrend, hogy kicsi legyen a burden voltage, akár nyákon is kimarhatsz megfelelő mértékű ellenállást) és az azon eső feszt egy opamp-pal felerősítve pontosan meghatározható a pillanatnyi fogyasztás, ezt egy analóg inputtal tudod mérni.
(#) gerleimarci hozzászólása Jún 15, 2017 /
 
Sziasztok!
Megint lenne lenne egy problémám. Ledes villogó, amiben egyenként akarom a program elején 1-esek és 0-ák formájában megadni lépésenként, hogy melyik led világítson és melyik ne.
Szóval valami ilyesmire gondoltam:
  1. uint8_t leds[10] =   {0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9};
  2. uint8_t frame0[10] = {1, 1, 1, 1, 1, 0, 0, 0, 0, 0};
  3. uint8_t frame1[10] = {0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0};
  4. uint8_t frame2[10] = {0, 0, 0, 0, 0, 1, 1, 1, 1, 1};
  5. uint8_t frame3[10] = {0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0};
  6.  
  7. void setup()
  8. {
  9.   for (int i = 0; i < 11; i++)
  10.     pinMode(leds[i], OUTPUT);
  11. }
  12.  
  13. void loop()
  14. {
  15.   int i;
  16.   int x;
  17.   for (x = 0; x < 3; i++)
  18.   {
  19.     for (i = 0; i < 10; i++)
  20.     {
  21.       digitalWrite(leds[i], frame(x)[i]); // ???
  22.     }
  23.     delay(1000);
  24.   }
  25. }
  26. }


Szóval a lényeg, hogy a 41. sorban hogyan kéne azt megoldani, hogy az x-edik frame-ben lévő értékeket olvassa ki. Vagy esetleg tudna valaki egyszerűbb megoldást ? Olyasmire gondoltam, mint amikor a grafikus LCD-knél a bitmapokat írják bele.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2017
(#) kapu48 válasza gerleimarci hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Igy:
  1. uint8_t frame[4][10] = {{1, 1, 1, 1, 1, 0, 0, 0, 0, 0},
  2.  {0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0},
  3. {0, 0, 0, 0, 0, 1, 1, 1, 1, 1},
  4. {0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0}};
Következő: »»   353 / 847
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem