Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Témaindító: Topi, idő: Nov 18, 2007
És még véletlen sem féktisztító.
De kis pénzért meg is csutakolják a bakelitet. A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2019
Kapható. Node, ha fölösleges, sőt (szerintem) káros, hát minek ajánlottam volna? A gugli sok mindenre tud ajánlatot adni, a kérdező is biztosan tud guglizni. Inkább a tapasztalatokra volt kíváncsi
Köszönöm, kipróbálom. Desztillált vizem van dögivel
Meg izopropil?
De régen azt mondták az audiofülek, hogy amit egyszer benevesítettél, azt már soha többé szárazon nem lehet...
Régen volt a "Lencoclean" nedves tisztító, arra is azt mondták, hogy többé szárazon nem lehet. Én nedves után szárazon sem hallottam sercegősebbnek. Érdekessége, hogy annál a por jórészt ott marad, csak ami a kefére ragad az távolodik el onnan, mégis tisztítónak mondják. Ennél inkább kenésről van szó.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2019
Meg a mókusszőr ecset a tűhöz, és az antisztatikus vörös bársony a lemezhez...
Ki fognak tiltani a fórumról, ha bevallom, hogy szerintem legalább öt éve CD-t sem hallgattam.
Még annyi, hogy a tokban selyempapírban/ fóliában van a lemez. Azt mindig elfordítva tedd vissza a tokba, miután beletetted a lemezt, kevesebb esély van a porosodásra.
Most megnéztem, nekem is fele szájával van kifelé. Ennyire következetes észosztó vagyok... Idézet: Ezen kívül nem gurul ki váratlanul a tokjából a lemez kézbevételkor, ha keresztben van a selyempapír -benne a lemez- betéve. „kevesebb esély van a porosodásra.”
Üdv!
Nagyim konyha padlásán két db szarufa megrepedt. Az egyiket gyorsan ideiglenesen megerősítettem, azzal amit találtam. A gerenda belül már kezd szivacsos szerkezetű lenni. Kb 50 éves. Van valamiféle módszer arra hogy tető bontás nélkül meg lehessen javítani?
A gyámfa megoldás, ahogy a képen is, de jobb lenne előtte egyrészt visszaemelni egy emelővel, hogy úgy álljon, ahogy eredetileg, másrészt komolyabb gyámgerenda kellene oda a súly miatt.
Van. A korhadt gerenda mellé jobbra és balra 20-20 cm-re teszel egy alátámasztást.
Kicseréled a korhadtat és elbontod az alátámasztást. Ha nem megy keress egy szakit. Én nem cseréltem ki, mert csak egy fél m volt elkorhadva. Melléraktam az újat és hozzácsavaroztam
Ha megemelem emelővel, a sárból vert szerkezet elfogja bírni? Két deszka között van szalma és sár keveréke. Ami persze azóta már régen kiszáradt Továbbá ha megemelem nem törhet ismét ketté valahol emelés közben? Természetesen a törés alatt emelném meg.
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2019
Az esetleges további repedés elkerülése érdekében jobb csak simán hozzá csavarozni az újat, vagy pedig fakötésű alátéttel + átmenő csavarral megoldani?
Így kötném össze. Olajemelővel szintbe emelve. Átmenő csavarokkal, fakötésű alátéttel. 4db. vízszintesen és 4db. függőlegesen. 5 cm vastag pallókkal.
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2019
Köszönöm a CAD-es rajzot és a segítséget! Holnap el is kezdjük a munkálatokat.
A csavarok a korhadt részen kívül legyenek!
Tegyél egy hosszú gerendát a födémre és azt használd az emeléshez alapnak. Minél nagyobb felületen feküdjön fel, hogy a terhelés eloszoljon. Az a jó, ha kiszáradt. Amúgy ha annó jól csinálták meg akkor szilárd mint a beton. Meglepődnél de a vájok brutálisan kemény anyag. Jobban zabálja a vídiás szerszámokat mint a beton (feltéve ha annó jól csinálták). Valójában pont a reprodukálhatóságával van a probléma.
A vájok ige, a vályog főnév.
Nem lehetett kihagyni. Idézet: „Az a jó, ha kiszáradt.” Nedvesen viszont nagyon nem jó...
Igen, kitudja hogy milyen arányú keverékből készült el anno. Rendben, teszek majd alá egy jó hosszú gerendát. A fürdőben könnyedén átfúrtuk a falat átmenővel a bojler végett. Nem mertük tiplizni.
Én nem tudom mihez volt szerencséd, de bontottam már 60 centis falat, század eleji háznál. Valahogy a betonhoz nem hasonlítanám, könnyű bele vésni eléggé.
A vályog jó építőanyag és szilárd. . . ameddig víz nem éri.
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2019
Igazságot a várpalotai Kőmacskának!
Legközelebb én is elmegyek megnézni.
Sziasztok!
Újra "barkácsgép" témakörben lenne kérdésem: Hozzám került egy makita dekopírfűrész, és odabent azt találtam, ami a képen látszik. A fogaskerekek lenyalták egymást. A kérdés az lenne, hogy mi okozhatta? A csapágyakat nem érzem kotyogósnak, semelyik tengely nincs bemaródva. Egyedül a fűrészlap mozgató tengely jár kissé nehezen, bár csak nálam egy éve áll már Az a kérdés, hogy az új alkatrészek is ilyen sorsra jutnának-é vajon? Bár a YTB-on pont ilyen hibát javítanak egy orosz videóban, csak nincs kommentár hozzá. A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2019
Lehet, csak kevés volt a kenőanyag, vagy valami szennyeződés került bele. A Makita nem gyárt szemetet az eddigi tapasztalataim szerint. Bár ki tudja a világ egyre ****.
Mod: Trágárságot nem kérünk, köszönjük. A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2019
Moderátor által szerkesztve
A pocsék kivitelezés. Fogyasztói társadalom semmi más. Selejt anyag választás.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |