Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   13 / 163
(#) maTaKee válasza dj-mike hozzászólására (») Máj 12, 2008 /
 
Helló!
Ezen a rajzon a bekarikázott rész az miért van úgy? (Csak tanulni szeretnék, nem kötekedni!)
(#) vicsys válasza maTaKee hozzászólására (») Máj 12, 2008 /
 
Azért mert így egy bipoláris kondi lesz belőle. Néha olcsóbb (és egyszerűbb) mint venni egy megfelelő kapacitású bip. kondit. Ide sima elektrolit (gyanítom) nem lenne jó.
(#) Isti válasza maTaKee hozzászólására (») Máj 12, 2008 /
 
Sima elektrolit kondival is bírná sztem egészen addig, amíg tápfesz nem kerül oda. De a hibát akkor hangosan hallanád is
(#) maTaKee válasza Isti hozzászólására (») Máj 12, 2008 /
 
OK köszönöm a válaszokat! Nem mintha megakarnám építeni, csak így még nem láttam ELKOkat kötve! De mostmár láttam és tudom is, hogy mire való!
(#) krkic hozzászólása Máj 12, 2008 /
 
Hello szerintetek ennek a nyáknak a GND-je jól van megcsinálva?

vf2.JPG
    
(#) Istike88 válasza dj-mike hozzászólására (») Máj 12, 2008 /
 
Helló!

Megtudnád osztani velünk a 60V-os VF2 nyáktervét?

Üdv
(#) krkic hozzászólása Máj 12, 2008 /
 
Ha így kötöm be jó lesz?

vf2.JPG
    
(#) szamóca válasza Istike88 hozzászólására (») Máj 12, 2008 /
 
Visszalapozol (#85472) hsz.ide
(#) Istike88 válasza szamóca hozzászólására (») Máj 12, 2008 /
 
köszi szépen!
(#) dj-mike válasza Istike88 hozzászólására (») Máj 12, 2008 /
 
Szia!
Parancsolj!
Itt a nyákterv!

Jó munkát kívánok!
Ugyanaz a nyák egyébként, csak néhány alkatrész a különbség!
(#) dj-mike válasza maTaKee hozzászólására (») Máj 12, 2008 /
 
Megérdeklődöm!
(#) Istike88 válasza dj-mike hozzászólására (») Máj 12, 2008 /
 
ugyan szamóca megelőzött de neked is nagyon köszönöm!
(#) dj-mike válasza Istike88 hozzászólására (») Máj 12, 2008 /
 
Szívesen!
(#) dj-mike válasza maTaKee hozzászólására (») Máj 12, 2008 /
 
Ez elvileg vmi bipoláris kondiként működik ott, amit bekarikáztál a rajzon, ez így jó!
(#) jandark hozzászólása Máj 25, 2008 /
 
Sziasztok srácok! ha valaki tud légyszi segitsen,kaptam 2 vf2 véget kompletten beüzemeltem és irf540 9540 pár van benne,eddig hibátlan volt 4ohmon nagyobb hütővel nem melegedett,a bemenetet egy 10k-s potival szabályoztam gondoltam hogy átrakom egy régi erősitődobozba és az ott levő 2*22k-s potival szerettem volna szabályozni a bemenetet kis gerjedés szerü hang lett és feljebb tekertem a trimmereket kb 2-3mm-rel de sajnos a 22k-s poti rossz lehet mert 1harmad állásban megszünt a jal majd tobábbtekerve viszajött és majdnem csúcs állásban egy csatt és kigyult a fet az 540-es a 9540 csak megrepedt,mit tegyek vele hogy ne csesszem el megint minden megvan az ujhoz de segitség kellene nyugalmiáram beállitás meg ilyenek aki tud,kérem,köszi..
(#) zoly15 válasza jandark hozzászólására (») Máj 25, 2008 /
 
Szia!
ITT nézd meg a leírását (Műhely sarok -> VFx audiofil végerősítő család -> VF2)
Most nem azért de olvasatlanul kezdted el megépíteni?

üdv!
(#) nebszter85 válasza jandark hozzászólására (») Máj 25, 2008 /
 
Helló.
A Fet valószínű hogy azért szólt el mert nem volt megfelelően rögzítve a hűtőbordára s hírtelen túlmelegedett.
Csillámot vagy Szilikon gumit használtál szigetelésnek a fet-ek alá? Ha iggen akkor hőátadó pasztát használtál?
(#) jandark válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 25, 2008 /
 
zoly15 szia!szóval bevallom semmit nem tudtam az egészről ez igy van de a cuccot nem én csináltam csak vettem egy sráctól akinek nem volt pénze,mindent adott hozzá igy én már csak beüzemeltem és halgattam,amugy a király féle 40 voltosról van szó,végülis a nyugalmi beálitást nem értem erre kellene valami egyszerü megoldás vagy ha valaki elárulná a trimmer álását kb hány k-n van ez 2,2ks,a történtek után minden átolvastam tüzetesen de elsőre a nyugalmi áram bonyolultnak tünik,volt aki azt tanácsolta hogy "fülre"de nekem igy megsültek,de ugy érzem nem e miatt hanem a poti talán, azért köszi üdv
(#) jandark válasza nebszter85 hozzászólására (») Máj 25, 2008 /
 
Szia! szóval csillám van alatta,de nem én raktam össze az egyik pár alatt semmi de a másik alatt volt paszta de mindkettő kigyulladt,szerinted mit tegyek alá ha kicserélgetem a dolgokat?,szivem szerint szilikont tennék ami befedi rendesen a fetet,de a gond mégsem ez lehet a bemeneten a rossz potméter miatt valami elkavarodott,mig a régi 10k-sal szabályoztam semmi gond nem volt még 4ohmon is stabilan ment,sőt még a trimmert is volt hogy oda vissza csavartam üzem közben is viszafele tekerve gejedt középálástól feljebb elsimult a hagja de semmi pisszenés nem volt teljes kivezérlésen sem,ezért nem értem a dolgot?
ui:a szilikon alá kell e paszta? a boltban azt mondták nem kell,
(#) zoly15 válasza jandark hozzászólására (») Máj 25, 2008 /
 
Szia!
Ott van a leírásban a kutya elásva de csinálltam neked róla 1 képet hogy tudd hogy hol van

üdv!
Sok sikert az élesztéshez...

nezd_csak.JPG
    
(#) Carter hozzászólása Máj 25, 2008 /
 
Hali!
Irf540-9540 fet párral 4 Ohmon +-40V-al ne csodálkozz. Ekkora teljesítményre irfp pár kéne
(#) szamóca válasza jandark hozzászólására (») Máj 25, 2008 /
 
A nyugalmi áram beállításához kell egy ampermérő. /Tacskóba lehet venni már 990ft-ért is./ Ezt kell (sorosan) bekötni a pozitív tápágba, (mindkét oldali végfokpanelt külön-külön kell beállítani!) majd beállítani a trimmerrel 50-100mA közé a felvett áramot.
szerk: A szilikon és a csillám szigetelő az két külön dolog. Ha szürke szilikon alátéted van ahoz nem feltétlen kell a hőelvezető paszta, de a transzparens csillám alá kötelező.
Felszerelés után Ohm-mérővel ellenőrizd a szigetelést!

Amper.JPG
    
(#) jandark válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 25, 2008 /
 
hali!azta a leválasztókondi tényleg lemaradt!most hogy igy mondod,bár a sülés előtt ment,mit tegyek ide?milyen értéküt?befolyásolja e a kimenetet ha mélyebb freki is kellene vagy sem,köszi
(#) jandark válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 25, 2008 /
 
szóval a hőfigyelő dióda is lehet ludas?a rajzon 820ohm van irva +1 4148as dióda itt a halott feteken is pon ugyanez van..
(#) szamóca válasza jandark hozzászólására (») Máj 25, 2008 /
 
Ezt nem értem. Hogy maradt ki a kondi, hiszen az a VF2 panelon és rajzon rajta van az 1µF-os kondi.
Ennek meg kell védenie az áramkört a DC-től.
Vagy ezt miért nem rakták bele?
(#) jandark válasza szamóca hozzászólására (») Máj 25, 2008 /
 
szia!na ez az igy jó tanulni egyszerű és érthető minden
van mérőműszerem ami végülis egy egyszerübb középkategóriás azzal mindent kitudok mérni és a hét elején ha itt vannak az új fetek nekilátok..köszi
ui:miután kiégett a fet mindkét panelen akkor láttam hogy az egyiken a csillám alatt nem is volt paszta ezt is korigálni kell bár ez igy volt hibás vagyok mert nem néztem át én sem,
(#) Tomi20 válasza jandark hozzászólására (») Máj 25, 2008 /
 
Miért olyan meglepő, hogy a halottakon is ez van? Mekkora tápfeszről üzemeltek a VF2-k? És a "régi erősítő dobozban" mekkora tápfeszt kaptak? Szerintem cserélj ki minden félvezetőt (nem nagy összeg) és biztosan működni fog.
(#) jandark válasza szamóca hozzászólására (») Máj 25, 2008 1 /
 
az ottvan végülis azt hittem ez elé kellhet még esetleg,viszont ezután már semmi nem volt csak egy 22k-s poti meg a pc,ide milyen érték lenne ideális,50 100k,vagy kisebb?köszi
(#) jandark válasza Tomi20 hozzászólására (») Máj 25, 2008 /
 
szia!szal 40 voltot kaptak előttem is meg nálam is mert egyben jött trafóstól kondistól panelestől kompletten igaz 8ohmon,én pedig 4ről élesztettem,de igy is nagyon szépen ment,milyen félvezetőkre gondolsz 4ohmra 40voltra?végülis ugyanazokat rendeltem mindenből de ha van jobb miértne,én még nem vagyok benne nagyon a témában,most gyüjtöm a tapasztalatokat,köszi
(#) jandark válasza Carter hozzászólására (») Máj 25, 2008 /
 
szia!légyszi melyek amik ide jók lennének erre,köszi
Következő: »»   13 / 163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem