Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   876 / 1134
(#) antiktelefon válasza golem hozzászólására (») Ápr 16, 2020 /
 
Privát ablakban kevésbé csinálja, de ha meg akarsz szabadulni ettől, használj más keresőmotort, pl. az említett duckduckgo-t.
(#) golem válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 16, 2020 /
 
Meg keresem hogy hol lehet át állítani az operában.
Youtubal azzal lehet kezdeni valamit hogy csak a magyar videó Klippeket és youtubos tartalmakat mutasson mikor meg nyitom
(#) deebo válasza golem hozzászólására (») Ápr 16, 2020 /
 
A duckduckdgo nagyon jó alkatrészeket, adatlapokat keresni, ezeket dobálja fel először. A étköznapi keresésre már macerásabb
Például, ha venni akarsz valamit és rákeresel a nevére, akkor először amazon és hasonló oldalakról dobál találatokat, ilyenkor mögé kell írni, hogy árukereső például és akkor ezzel is megtalálod ami kell.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Ápr 17, 2020 /
 
Múlt héten nagy nehezen felbővítettem egy gép RAM-ját 992 MB-ra (2×512 MB). Nos, a gép nem valami stabil.
Elindítom, eljut a bootolásig, de hamar újraindul még mielőtt a Windows üdvözölhetne, utána második indításra már eljut az asztalig, viszont dob egy "A rendszer súlyos hiba után állt helyre." ablakot is.
Idézem a hiba paramétereit, melyeket a rendszer naplózott:
Idézet:
„BCCode : 10000050 BCP1 : FFFFFFE7 BCP2 : 00000001 BCP3 : 804D91B9
BCP4 : 00000000 OSVer : 5_1_2600 SP : 2_0 Product : 256_1”
Viszont azt nem értem, hogy ha egyszer már beért az asztalra, onnantól kezdve viszont "stabilnak" mutatkozik, akár még tévét is lehet rajta nézni... Kettő egyforma 2002-ből származó 30 GB IDE HDD van benne, melyek egyikéről indul az XP, ami múlt héten lett újratelepítve a RAM bővítésekor.
Szerintetek mi okozhatja ezt az instabilitást? lehetséges-e hogy az alapapi elem már nem valami jó?
(#) deebo válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 17, 2020 /
 
Hibás valamelyik RAM. Ha nem egyformák, akkor cseréld fel a kettőt, mert az első slotban lévő ramnak az időzítéseit állítja be a BIOS, ami lehet, hogy a másiknak nem fekszik.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2020
(#) Udvari Zsombor válasza deebo hozzászólására (») Ápr 17, 2020 /
 
Mindkét RAM még kinézetre is teljesen egyforma. A BIOS beállításai "Auto" értéken vannak, hogy ne lehessen "user error" a beállításaimnál. A gépet pedig ki kellene kötnöm és kiszednem a helyéről, ha magában a gépben kellene valamit csinálni. Ha lehet, akkor nem szeretném a gép kiszedésének és visszarakásának fizikai mutatványát "gyakorolni", annyira azért nem könnyű művelet (oldalára fektetve van a gép valahova berakva).
(#) vargaf válasza Teemo hozzászólására (») Ápr 17, 2020 /
 
Nézzed csak, eltelt 8 nap és kezdődik újra:
Apa, kezdődik....
És ennek sohasem lesz vége. De én ebből a témából már kiszállok. Szétszedés nélkül itt már csak Uri Geller segíthet: mukoggy!
(#) antiktelefon válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 17, 2020 /
 
Szedj le egy memtest86-ot. Ha tudsz lemezről bootolni, mondjuk egy UBCD-t érdemes csinálni, máskor is jól jön.
Aztán amikor a memtest kiírja, hogy hibás a RAM, majd úgyis kiszeded a gépet
(#) antikzsolt hozzászólása Ápr 17, 2020 /
 
Üdv.

Van egy olyan problémám hogy gondol egyet a gép és leáll.
Op. rendszer kizárva. win 7, 10 és a linux alatt is csinálta.
Áramszünet kivédve szünetmentes.
A leállás előtt a ventilátor felpörög és hírtelen leold. Friss paszta és 12cm coler master hűtő. Intel q6600 négymagos proceszor.
Van hogy napjában többször is eljátssza ezt. De van olyan hogy napokig semmi. Portalanítva stb.
Asus 1321 alaplap.
Egyéb adat nincs a gépről. Hacsak meg nem mondjátok hogy linux alatt hogy lehet megtudni. Ubuntu
(#) antiktelefon válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 17, 2020 /
 
Ilyen alaplapot én nem találok, mi a pontos típus?
A hőmérsékletet ellenőrizheted a hwinfo64 nevű kis programmal, de inkább resetre tippelnék, hogy amiatt pörög fel a hűtő.
hwinfo64 kiírja az alaplap típust is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2020
(#) antikzsolt válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 17, 2020 /
 
Kihagytam egy 9 a végéről. Amúgy egy asus p5n-e sli alaplapról van szó. A hőmérséklet rendben van a terminálon át szoktam nézni. 45 fokos volt a max.

Reset alatt mit értesz?
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2020
(#) vargaf válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 17, 2020 /
 
Idézet:
„Asus 1321 alaplap”

Ami még egy kilencessel a végén is videokártya és nem alaplap!
(#) antikzsolt válasza vargaf hozzászólására (») Ápr 17, 2020 /
 
Arról nem tehetek hogy videokártya neve is lehet. asus p5n-e sli a rendes neve. Mint ahogy előzőleg írtam.
De inkább másképp oldom meg a hibát. Köszöntem a s segítséget.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2020
(#) antiktelefon válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 17, 2020 /
 
Kondi lesz, 95%
Hardveraprón láttam egy ilyen lapot 2 napja, az összes létező kondija fel volt púposodva.
(#) vladcepes hozzászólása Ápr 17, 2020 /
 
Sziasztok! Csináltam régebb de asztali számítógépen Hdd klónozást ott benne volt az IDE 1 be a HDD és amire akartam azt beraktam IDE 2 be,(ha az emlékeim nem csalnak) megcsináltam a klónozást aztán HDD-t cseréltem mai napig működik,nem kellett telepíthetni újból a programokat.
A kérdésem az lenne hogy ez működik Laptopnál is? Ugyanis kaptam egy 120 Gb-os SSD-t és gondoltam lecserélem a Laptopba,ha nem kell mindent elölről kezdeni akkor neki fognék. Úgy gondolom hogy külső HDD-ként csatlakoztatnám az SSD-t és mehet rá a klónozás,aztán be a Laptopba. Ez így kivitelezhető? Ha nem így hogyan? Köszönöm a válaszokat!
(#) pittti válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 17, 2020 /
 
(#) deebo válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 17, 2020 /
 
Ha előtte csakis USB-n van az SSD, akkor nem biztos, hogy bootolni fog, legalább egyszer el kellene indítani SATA-ra rakva, hogy a windows telepítse a drivert.

De HDD-ről SSD-re klónozni nem a legjobb ötlet, mivel az adatok eltolása nem lesz jó (4KB, vagy egész számú többszöröse kell) és lassú lesz az SSD, ráadásul gyorsabban fog elhasználódni.

Itt olvashatsz erről és lehetséges megoldásról is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2020
(#) Doky586 válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 17, 2020 / 1
 
Macrium reflect free simán megcsinálja alignálással együtt, de az alignálást kézzel kell átállítanod az advanced menüpontban CVS-ről 4K-ra. Erre figyelj! A klónozás után ki KELL venni a régi lemezt. Nem szabad addig újra bootolni amíg a régi bent van.
(#) vladcepes válasza pittti hozzászólására (») Ápr 18, 2020 /
 
Amit én szedtem le az ISO-ban van és Rufus-al kelett csinálni Boot-olhato pendrivot,gondolom eddig jó Néztem videót MiniTool Partition Wizard Professional Edition-rol nekem ez van meg de nem engedte megcsinálni.
(#) pittti válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 18, 2020 /
 
Jól csinálod. Az alignálás-sal pedig nem kell foglalkozzál, ha az „automatikus” módot választod, a program a helyes beállításokat fogja alkalmazni.
(#) vladcepes válasza pittti hozzászólására (») Ápr 18, 2020 /
 
Megcsináltam,most kapom szét a gépet hogy kicseréljem, kíváncsi vagyok.
(#) vladcepes válasza pittti hozzászólására (») Ápr 18, 2020 /
 
Beraktam az Ssd-t ezt írja ki
(#) Doky586 válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 18, 2020 /
 
Egyébként fizikailag hogy csináltad?

Csak mert egy 2,5" Pata hdd teljesen más csatlakozóval rendelkezik mint egy 2,5" Sata ssd.
(#) vladcepes válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 18, 2020 /
 
Sata ssd-s
(#) pittti válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 18, 2020 /
 
„...most kapom szét a gépet hogy kicseréljem”

Rossz válasz... Elsőként a csere (tehát az SSD a végleges helyén a laptopban legyen, a forrás HDD pedig az USB-n), ezután kell bootolni az Acronis pendrive-ról és klónozni.

Így az is leellenőrizhető a biosban, hogy megfelelően látja-e az SSD-t.
(#) vladcepes válasza pittti hozzászólására (») Ápr 18, 2020 /
 
Köszi én meg pont fordítva csináltam? Ezek szerint igen mert az ssd volt az Usb- n
(#) pittti válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 18, 2020 /
 
Először ezt kellett volna elolvassad...
https://kb.acronis.com/content/2931
(#) vladcepes válasza pittti hozzászólására (») Ápr 18, 2020 /
 
Végül nem veszítettem semmit csak egy csomó időt
(#) Epu2 válasza deebo hozzászólására (») Ápr 18, 2020 /
 
A klónozást választottam, amikor megkaptam az SSD-t. Semmi baj nem volt vele. Le is ellenőriztem.
(#) Hx-2 válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 19, 2020 /
 
Már megint itt tartunk?? Hálózatról akar bootolni!!
Következő: »»   876 / 1134
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem