Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Varrott bandázs.
Korhűen passzol az elektroncsövekhez. Szép.
Ha a kábelkorbácsot kifeszített drótokkal hurkolásznám, sokkal feszesebb, szebb lenne. Én ezt még szakmunkás vizsgán is műveltem.
Ezt ma kora este csináltam dupla horgász damillal, hogy kiváltsam a képen lévő lazát: A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2021
"emberünk nagyon tud" - első gondolatom
Valamivel kénytelen voltam elütni az időt a nagy tétlenség idején. Így aztán egy nehezebben megépíthető "Single Ended" egyedet is választottam, az EAR869-et.
Ne félj, ha nem lett volna idő elég, akkor lehet még mindig a panelnél tartanék. A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2021
Moderátor által szerkesztve
Szia!
Jól néz ki. A kimenők milyen vasból vannak és hol szerezted? Jó minőségűnek tűnnek azok is.
A Paraviciniben pont az eredeti design fogott meg. Igaz a hangja sem rossz. Nem nagy teljesítmény, de legalább szépen szól.
Exim Tradetől leledzik. Egyik fórumtárs barátom vett többet és megosztotta velem. Német hőkezelt szemcseorientált vasdarabok, 12cm2 keresztmetszettel.
Nem akartam anódsapkás csövet, mint rondaságot kibiggyeszteni a tetejére, inkább dobozába zárom, mint korábban tettem az EAR859-el. Az biztos, hogy nem nagy teljesítmény, de én még SE-vel nem láttam, de nem is hallottam és olvastam, hogy max. kivezérlés mellett alíg torzít.
Nekem nagyon megfogott a hangja, nagyon jó eza különleges kiegyenlített trióda kapcsolás és segédrácson vezérlés. hatalmas dinamikája van ennek a PL-csőnek. Ki is van hajtva az áramkörbem csutkára. Még 20W-ot is tud, ott mértem 2% torzítást. nem hajtom ki odáig, de fel nem fogom hogy jön ki ennyi belőle. /vagyis már tudom, mert rájöttem./
Itt sem látod direktben a csövet...
Dehogynem, a ketrec mögött. Még ugyancsak nyitott a végcsöves rész. De az én végfokom, pl. az EAR859 azon tényleg semmi rés nincs, csakis annyi kevéske, ami feltétlen szükséges. Tavaly a talin ott volt, senki meg nem mondta hogy az csöves, ha meg nem mondom mi van benne. A teteje is nekem teljesen zárt, csak hátúl egy nagyon halk ventilátor jár, meg alól egy két gyufásdoboznyi rész van kiperforálva levegőbeszívás gyanánt. A légáramlás is csak ott hűt, ahol kell, máshol feleslegesen nem jár. Nem porolok be mindent, csak a csöveket hűti, mást nem.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2021
Mit te??! Amit tavaly vittem, most itt marad. Most mást viszek, hogy lássad, hogy a kábelkorbácstól működik... Az élteti.
Gyorsan összedobott impedanciamérő buffer (ARTA box) LM1875-el, 3D nyomtatott burkolattal.
Üdv. Tetszik a nyomtatott dobozod.
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2021
A PLA mar 50 fokon osszesik. Nem tudom mennyire fognak melegedni a hutobordak, relative konnyen veszelyes lehet. A PETG valamivel jobb de ez tipikus ABS vagy ASA , esetleg specko nem gyulekony filament eset
Ettol eltekinte pofas kivitel
Azért majd, ha 30-35 fok meleg lesz, én tennék rá egy ventilátort.
Gyerekek. Nem vagyok laikus, pontosan tudom, hogy mit csinálok, a PLA tulajdonságaival is tisztában vagyok.
Mellesleg, ha kint 35°C-van, akkor nálam 22
Nekem semmilyen rutinom nincs a nyomtatott dobozok célszerű kialakításai kapcsán, ezért inkább kérdezek mint találgatok.
Az utolsó képen felfedezni vélek 2 fülecskét a fedélen, amiben van 1-1 lyuk. Ha jól képzelem, akkor ezt a fedelet rárakva az alsó dobozfélre, azon is van 2 lyuk, és így valamilyen csavarszerű kötőelemmel rögzülhet a fedél. De szintén a találgatás szintjén, mind a 2 oldalon akadályba ütközik a csavar (hűtőborda és az elkócsoport). Mi a fedélrögzítésre kitalált megoldás?
Azóta már újat nyomtattam, amin majdnem végigfut a belső támasztó. A falsvastagság 2mm, szóval fúrtam volna menetet a fedélre és kívülről megcsavaroztam volna, de közben kiderült, hogy felesleges, mivel a nyomtatott opbjektumok csíkosak és tökéletesen összepattan a két idom, egyszerűen a rétegek egymásba akadnak.
A "bepattintás", mint ígéretes opció bennem is felmerült, de nem tudtam mennyire rugalmas egy ilyen "nyomtatvány". Esetleg a fedélen lehetne kis dudor (akár csak néhány tizednyi), a csatlakozó részben meg kis mélyedés, és ha ezek egymásba találnak akkor kialakulhat az elvárt stabilitás.
A dudor volt a másik terv, de aztán kiderült, hogy felesleges, így is annyira egymásba kapaszkodik a két objektum, hogy kifejezetten nehéz szétszedni.
Én múltkor ilyet terveztem/nyomtattam ami nagyon jól összepattant és stabilan egybe marad.
Én az egymásb csúszó elemeket részesítem alőnyben.
Stabil és szét is jön.
Sziasztok!
Ha már 3D nyomtatós témánál tartunk, bemutatnám 2 kreálmányomat. Egyik egy kijelző ami a nyomtatás adatait írja ki. A nyomtás egy Raspberry Pi-n futó Octoprint nevű applikáción keresztül történik, ettől kérdezek le adatokat. Így a nappaliban is látom, hogy hol jár a nyomtatás, mennyi van hátra, van-e valami hiba stb. Az egész egy ESP8266-os NodeMCU-n fut. Arra törekedtem, hogy a grafika hasolnítson a nyomtató gyári kijelzőjéhez ami így néz ki Természetesen 3D nyomtatott dobozba került. A másik egy OpenWeatherMap-ot használó időjárás állomás, kiegészítve holdfázis kijelzéssel és belső hő és páramérővel. Valamint egy Blynk nevű androidos alkalmazással is össze van párosítva amin minden adat távolról is elérhető. Az ikonokat az időkép telefonos appjától kértem kölcsön. Ez is NodeMCU-n fut a kijlezőn egy 3,2"-os SPI-os TFT. Természetesen 3D nyomtatott dobozban amit még elég bénán sikerül megterveznem. Jajj most látom a képbe belenagyítva, hogy kicsit lejjebb kell raknom néhány számot mert felülről levágott kicsit.
Én ezt 3D nyomtattam. Nem egy gyors folyamat, de jó.
Ilyen dobozkakbol egesz szin es anyagtanulmanyt nyomtattam
|
Bejelentkezés
Hirdetés |