Fórum témák
» Több friss téma |
Szia meg egyszer köszönöm a segítségedet.Nekem igazából az a problémám , hogy a másodpercet igy írja ki 16 És 0 ,vagy is igy 160 , Működik a másodperc kijelzés , csak az a zavaró , hogy nem tudom mi az oka annak ,hogy a kétjegyű másodperc érték után kiír egy nullát . Akármit csinálok az a 0.. ott marad.
A másodperc kijelzés után betettem egy szóközt , nézd meg hogy kioltja e kóbor 0-t
A "Disp_Time" makróban van több hiba is. Ha elkezdődött a kiírás, nem kell pozícionálni a kurzort. Ha pozícionálod, akkor viszont jó helyre kell. Mindjárt az elején:
LCD_Clear (törli a kijelzőt és a 0;0 pozícióba rakja a kurzort) Ha az óra kisebb, mint 10, kiírsz egy nullát, ami a 0;0 pozícióba kerül. ezután a kurzor automatikusan az 1;0 pozícióba ugrik. Cursor(0,0) Kiírod az órát. Visszaviszed a 0;0 pozícióba a kurzort (ahova már került egy nulla) és kiírod az időt. Tíz alatt máris csúszik az egész balra, hasonló hibák a perc és másodperc kiírásnál. Mellékletben egy javított változat.
Köszönöm szépen a segítséget .
Próbálkozom az 595 test programoddal , de sajnos nem sikerül át tennem 628 ra (ha értenék kicsit a c hez lehet hogy más lenne a helyzet) , de így mindig dob valami hibát és nem fordítja be hex be ... Leírnád -kikommenteznéd szájbarágósan mi mit csinál a C blokkokban ?
Nincs kéznél valamilyen fiatalabb PIC? 628-asban nincs MSSP (SPI/I2C) modul.
18f1320 ? Megpróbáljam arra portolni ?
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2021
18f252 ebben van de itt is hibát dob.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2021
Átírtam ahhoz a regisztereket, 8 MH-es kavrc-ot állítottam be a konfigurációban.
Szia , szeretném úgy programozni az RTC ,hogy az időt be lehessen alítani . Próbálkozom a programoddal de nem jutok vele semmire .Elküldöm amit eddig sikerült csinálnom. Segítenél ? Előre is köszönöm .
Nehéz kérdés. Az a baj, hogy alapvető dolgok/logikai lépések hiányoznak/hibásak, a program pedig tömve van felesleges lépésekkel. Meg tudom csinálni de akkor nem fogod érteni, mit miért.
Pl. az RB0 bemenetre van kötve egy nyomógomb, miközben az RTC egyik kimenete is oda van kötve. Készítettem egy vázlatot, hogyan kellene kinéznie a programnak, ezt próbáld felépíteni. Lásd melléklet.
Nagyon szépen köszönöm a segítséget.
Én erről az oldalról próbálok információt szerezni . https://www.matrixtsl.com/blog/setting-rtc-in-a-flash/
Itt is le van írva sok dolog: Bővebben: Link.
Megy már a 74hc595 bitbang a 8 as verzióban A 16f628 al is ...
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2021
Teljesen rendben van, de ha van kéznél MSSP modullal rendelkező kontroller, akkor egyszerűbb, nem kell annyit programozni.
A bitbang-et kiexportáltam makróként így bármikor pár kattintással beemelhetem az újabb programba ...
Sziasztok , szeretnék a mellékelt programmal kapcsolatos segítséget kérni . Szeretném az időt beállítani, egyelőre csak a percet próbálom a regiszterbe beírni . Csak azt szeretném megérteni ,hogy ebben a progiban melyik a Transmit byte, és az ack jelentését sem nagyon értem . Nagyon szépen köszönöm előre is a segítségeteket.
ACK: két állapota lehet, igen vagy nem. Ez egy jelző "állapot". Ha a mester kiküld egy címet miszerint szeretne beszélgetni egy adott eszközzel, akkor két válasz lehetséges. Igen, ha valamelyik eszköz magára ismer, nem, ha egyik eszköz sem ismer magára. Pongyolán fogalmazva.
Mivel a program azon kívül, hogy az "ack" nevű változóban tárolja ezen válaszokat, nem törődik a dologgal, akár törölheted is a rendszerből. A "Transmit_Byte" makró mindössze annyit tesz, hogy küld egy bájtot, tele van vele a program. Ha a másodperc regiszterbe akarsz írni, három bájtot kell küldeni: 1: Az IC címe (ebből tudja majd, hogy neki szól az üzenet). [RTC_W] 2: A regiszter címe (ebből tudja majd, hogy melyik regisztert fogod írni). [0x00] 3: Az adat (a konkrét bájt, amit adott regiszterben szeretnél látni). [tetszőleges, a kép szerint 11 másodperc {0x11}] A perc a 0x01-es, az óra a 0x02-es regiszterben lakik. szerk.: Nem értem, miért szenvedsz ezzel a katyvasz programmal. Indulj az elejétől egy új, programmal, úgy érteni is fogd, mit csinálsz. Anélkül csak szenvedés lesz. A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2021
Köszönöm szépen a tanácsodat,kezdek egy új progit .Ha elakadok akkor kérhetek segítséget ? Köszi előre is .
Szia igazából ezt a részét sem értem . Amit eddig elmagyaráztál azt megértettem .
- A PIC-ben lévő I2C modul indítása.
- Egy bájt küldése (RTC IC megszólítása, a megszólításban benne van az is, hogy írni akarsz bele). - Egy bájt küldése (RTC IC 7-es regisztere lesz a cél). - Egy bájt küldése (A 7-es regiszterbe beírsz 0x10-et (decimálisan 16, binárisan 0001 0000). - A PIC-ben lévő I2C modul altatása.
Sziasztok! Az alábbi progit hogy kellene beállítani, hogy a helyes eredményt kapjam?
Szám kijelzés csak integer lehet, de ha stringet csinálsz belőle bármilyen lehet.
Köszönöm szépen a segítséget .
Sziasztok!
Van egy bő másfél éve napi használatba lévő saját kapunyitóm (flowcode-al írtam a programot). Szerettem volna módosítani rajta, de módosítás után nem indul el a kapu. Ezzel nincs is gond. De a sokadik sikertelen kísérletre megpróbáltam azt, hogy az eredeti flowcode fájlt (ami eddig is futott és működött) megnyitottam, majd mentés másként és forítás .HEX-be ezen módosítást nem hajtottam végre, csak szimpla mentést és fordítást. De ez a módosítás nélküli mentés se hajlandó elindulni. Ha az eredetit vissza töltöm gond nélkül nyit zár teszi a dolgát. Szerintetek mi lehet a gond, ha már egy módosítás nélküli mentés se indul el? |
Bejelentkezés
Hirdetés |