Fórum témák
» Több friss téma |
Gondoltam válaszolok, ha már nekem címezted azt az enyhe feddést, a gondolatok fontosságáról. Miből gondolod, hogy a sör megoldotta volna ezt az áramköri problémát?
Meeegoldja!! Úúúgy letsz...ja azután!
Én meg csak kapuznék! Abból is lehet csinálni újraindítható monostabilt... A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2022
Talán teszek egy próbát a kondis módszerrel. Egy diódán keresztül töltöm a kondit, és egy megfelelő értékű ellenálláson sütöm ki. Így amikor visszaesik a step jel nullára, nem rántja magával a kondenzátor feszültségét.
Hasznosabb időtöltés lett volna erre akartam utalni.
Megmutatod nekem, hogy mikor írtam neked? Mert én Varttinának válaszoltam, nem pedig Mexnek... Ha jól látom, te szólítottál meg, mert nem értetted, hogyan lehetne felhasználni az én ötletem. Na ekkor kellett volna a sört bontani a billentyű nyomkodása helyett. Mindegy, máskor ne írjunk és kész. A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2022
Közben megoldottam. Arduino Nano-ra írtam egy programot. Összedugtam próbapanelen, és működik. Mivel szépen sorban vannak rajta a digitális I/O lábak, egyszerű lesz hozzá nyákot gyártani.
És ha szerzel egy DIP tokos ATmega328-at akkor fel tudod rá tolni a programodat, én megmarad az Nano-d!
Attól tartottam, hogy nem lesz elég gyors a 10 us-os impulzusok érzékeléséhez, de működik. Igaz extrém alacsony előtolásnál néha bevibrál.
Sziasztok!
LaserGRBL Wifi (EPS-01) csatlakozással Arduinó Nano lappal, 2 tengelyes lézergravírozó a küzdelem tárgya. Olyan bajom van, hogy gravírozás közben,megáll, vagy szimplán egyenesen megy tovább bekapcsolt lézerrel, aztán olyan is van, hogy kikapcsolt lézerrel elkóborol, ekkor ha buffer frissítésre nyomok elindul vissza a "melóba". USB kábelről tökéletes egyébként! Ez alapján csináltam meg a módosítást Az 5 voltot 7805 csinálja meg kicsi hűtőzászlóval, a 3,3v pedig az 5 voltból keletkezik 3db diódán keresztül.Rojtosra hidegítettem már tantál kondival a tápot. A programban már levettem a kommunikációt a minimumra. Valaki küzdött mát ilyen hibával?? Én most kicsit lefáradtam, tanácstalan vagyok!
Az a diódás "fesz stabilizátor" csak ámítás.... A diódán a rajta áthaladó áram függvényében változik a fesz, az 0.6V illúzió.... Kis áramnál marhára nem 0.6V esik rajta, simán lehet csak 0.2-03V...
Wifi adás szünetben, kis áramnál felmehet a fesz. Csinálj normális 3.3V-ot rendes stabilizátorral, Aztán kiderül van-e még más baj is. Én biztos nem csinálnék ilyen Wifi-soros adaptert, az átviteli sebesség pillanatról pillanatra más.... A 3D nyomtatómhoz inkább barkácsoltam egy WIFI-SDkártya adaptert, áttolom wifin a nyomtatóban lévő SD-re a fájlt, aztán a nyomigát elindítom, és szépen el van magával
Köszönöm a válaszod!
Valóban táp gond volt/van, a 3db 1n4148-on a "tervezett" 1,8volt helyett 2,4V esett, most egyet kivettem így a 3,4 megvan. Végigcsinálta a melót! Sajnos most nincs miből 3,3V-ot előállítani! A Nano-n 2,5v meg 3,3v van de utóbbi csak 20mA terhelhető.. Majd beszerzek egy 3,3v stabkockát!
ESP 3-400mA-re 4148-at tettél be? Komolyabb diófára gondoltam...
Tuti nem lesz hosszútávú A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2022
Nem melegszik, elvileg 150mA bírnia kell a diófának! 80mA írtak az EPS-re:
EPS-01
Én nem ezt látom a 17-oldalon pl adáskor.... De csúcsban attól a 170-től is több...
Itt valaki méricskélt: https://www.ondrovo.com/a/20170207-esp-consumption/ https://www.eevblog.com/forum/projects/esp8266-power-supply-issues/
Eddig szépen működik. Még hátra van a nyomógombok kontaktusainak kezelése, és a dobozolás, de a tervek már megvannak.
Köszi!
Jövőbeli tervezéshez jól jön ez az infó! Tehát legalább fél amperes stabkocka kell neki.
Üdv.
Van egy MKS Gen alaplapom, amin A4988 driver-ek vannak. Ki szeretném cserélni TMC2208-ra azokat. A kérdésem, hogy számolgatás és motor kutakodás helyett elég a mostani referencia feszültségeket megmérnem és azt beállítani az újakon? (Mert a motrok ugye maradnak)
Sziasztok! Melóhelyemen az egyik ügyfelünktől kaptunk egy IWATSU SR 6310-es plottert, amit próbálunk működésre bírni, inkább kevesebb, mint több sikerrel. Valakinek volt esetleg dolga ezzel, vagy hasonló plotterrel?
A konkrét gond a driverrel - rajzolásra bírással van. Olvastam valahol, hogy a gyártó HP chipekkel gyártotta a plottereit, viszont akármelyik HP driverrel adjuk hozzá a nyomtatót a WIN10-hez, meg se nyekken. A számítógépen nincs párhuzamos port, egy USB átalakítóval dugtuk hozzá, amit lát is a windows. A plotter maga működőképesnek látszik, legalábbis a tollcsere, rajzolófej fel-le mozgatása, papír rögzítése illetve a pozícionálás, manuális mozgatás megy. Akitől kaptuk se tudta driver híján működésre bírni. Remélem jó topicot választottam, nem szerettem volna új topicot nyitni. A plotter weboldala
Simán lehet bukó az USB-Párhuzamos csatoló okán!
W10 driver meg biztos nem lesz hozzá... Valami ős gépet kellene hozzá szerezni, meg drivert! A gyártótól..
Esetleg valami jobb pcie portos kártya és virtualbox-os win95 lehet megoldás? Annyira nincs tapasztalatom ebben a témában.
Az USB-Párhuzamosport átalakítók nem adnak teljes értékű párhuzamos portot. Úgy igaz ahogy dB_Thunder írta. A PCIE portos kártya jó irány lehet. Én már eleve úgy vettem minden gépet hogy az alaplap támogassa a párhuzamos portot illetve PCIE kártyát is vettem hozzá. Én főleg az FPGA és PIC-es égetők miatt. Talán még megoldás lehet az UC100-as mozgásvezérlő. A kínai gravírozómhoz vettem egy ilyet. Akkor még fele ennyibe került. (2016) itt Az UC100-ast hagyd meg utolsó megoldásnak és mindenképpen beszélj róla a forgalmazóval. Illetve a gyártója is magyar. Úgy emlékszem.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2022
Sziasztok Érdeklődnék hogy van valaki közöttetek, aki eligazodik a MACH3 CNC vezérlőprogram MODBUS beállítás, BRAIN írás részein . Konkrétan egy Arduino Unon keresztül szeretnék bevinni utasításokat a MACH3 programba szoftweresen . Potméterrel történő külső vezérlést szeretnék a CNC gépen az előtolás sebességének valós idejű beállításához és külső nyomógombokat a Start /Hold/Stop funkciókhoz. Tudna valaki nekem ebben segíteni?
Abban tudnátok segíteni, hogy vettem egy grbl-es 3018 cnc maró gépet, de el sem tudom indítani. A táp feszültséget megkapja. A hozzá adott grbl candle qt5core.dll hibát ír ki. Telepítettem a outbyte PC repair programot, de semmi változás. Usb-n töröltem a régi windowst, win 11-et raktam fel helyette, de még így sincs semmi változás. Mit tudnék még tenni?
A Candle szoftverrel nekem sem működik, ezzel viszont igen: Grbl Controller 3.6.1 (xp-n próbálva).
Az is fel van telepítve, de csak egy halk kattanás hallatszik, ha el akarom indítani a gépet, a grbl controller 3.6.1 kírja, hogy csatlakozott, de nem tudja elindítani.
Ha megnyomom a cnc- n a reset gombot, akkor a grbl controller 3.6.1 kiír 2 sor üzenetet: Grbl 1.1f['$' for help] [MSG:'$H'|'$X' to unlock]
A Candle-ban az Control részen az Unlock és a Reset gombot nyomd meg.
Még nem vettem hozzá kézi vezérlőt, de lehet fogok venni azt is.
Megnyomtam a panelen a reset gombot, és úgy próbáltam elindítani a candle-t, de ugyanazt a hibát írta ki.
Nem azt írtam hogy a vezérlőn levő atmega procit reseteld le, hanem azt, hogy a Candle-ban a reset paranccsal állítsd a cnc gépet alapállapotba. Nem ugyanaz ez a kettő.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |