Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3922 / 3970
(#) zoka válasza proli007 hozzászólására (») Jan 24, 2024 /
 
Értem, köszönöm, hamarosan ki is próbálom.
(#) DJ Szabcsa hozzászólása Jan 25, 2024 /
 
Sziasztok. Valakinek van esetleg rajza vagy szervíz manualja Heidenhain ND221 B típusú mérő eszköz vezérlőhöz? Előre is köszönöm a választ.

1.jpg
    
(#) Fidel hozzászólása Jan 27, 2024 /
 
Létezik olyan eszköz, amivel hangot lehet rögzíteni egy megfigyelőkamerához hasonlóan?
Esetleg wifi-t is tud kezelni?
Olyan eszköz kellene, amivel folyamatosan lehet hosszú időn keresztül egy szobában rögzíteni az elhangzott beszélgetéseket és automatikusan tudja idővel törölni a régi eseményeket, valamint jó lenne, ha hangra aktiválódna a rögzítés, ne vegye a csendet.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2024
(#) Gafly válasza Fidel hozzászólására (») Jan 27, 2024 /
 
(#) Fidel válasza Gafly hozzászólására (») Jan 27, 2024 /
 
Nem diktafont szeretnék! Nekem egy megfigyelő kamera kell, ami hangot is tud felvenni, de a kép funkciójára nincs szükségem!
Bedugom, beállítom és küldi a tárolóra a hanganyagot, majd amikor szükség van rá, két hónap múlva, akkor előkereshető, hogy mi hangzott el pontosan!
Kap 200GB tárhelyet egy NAS-on és azon loopolhat.

Diktafont magamtól is találtam volna.
(#) Gafly válasza Fidel hozzászólására (») Jan 27, 2024 / 1
 
Polgármestert akarod lebuktatni, amikor átveszi a nokiás dobozt, vagy a zasszonyt, amikor a szomszéddal beszélget?
(#) proli007 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 27, 2024 /
 
Jaj! Nem olvastad a nick nevét?
(#) vargham válasza Fidel hozzászólására (») Jan 27, 2024 /
 
A legtöbb digitális diktafon tud ilyet lokálisan SD kártyára. Olyat nem ismerek, ami szerverre ment, de biztos van olyan is.
(#) Rosszmáj válasza proli007 hozzászólására (») Jan 27, 2024 /
 
Fidel, csak hangfelvétel kell.
Ha video is kell, akkor Nadon Fidel.
Bocs, Fidel, 50 éves vicc, csak kikívánkozott belőlem.
(#) Rolandkaaa hozzászólása Jan 28, 2024 /
 
Sziasztok.
Még nem foglalkoztam ilyen LED csík nevezetű LED-el.
Az érdekelne engem, hogy:
A képen látható LED csík usb betápja után látható szögletes dobozka milyen elektronikát rejt? Nem mellesleg egy elég erős magas frekvencián búg. Nagyon nem feszegettem, mert olyan mintha törni szeretne...gondolom ragasztott

Előre köszönöm a válaszokat
(#) JZoli válasza Rolandkaaa hozzászólására (») Jan 28, 2024 /
 
Van ilyen nekem is. Az a dobozka egy nagyfeszültségű átalakító.
(#) holex hozzászólása Jan 28, 2024 /
 
Sziasztok!
Nem tudom ez-e a megfelelő topik, remélem igen.
Van egy áramköröm, amely hónapokig működött, de néhány napja hirtelen megállt. Kiderült, hogy az R8-as ellenállás meghibásodott, megszakadt. Rövidre zártam az R8-at, és így az áramkör újra működik, de nem értem, miért történt. Az 5V_IN egy normál USB-telefontöltőről származik. A 3,3 V-os stabilizátor árama (R8-on keresztül) minimális, mert egy mikrokontrollert és 2 tranzisztort lát el, így nem lenne szabad túlmelegednie. Tehát egyszerűen nem értem, hogy miért ment tönkre... Valakinek van valami ötlete? A kapcsolási rajz mellékelve. Köszönöm.

schematic.png
    
(#) szs válasza holex hozzászólására (») Jan 28, 2024 /
 
Ha jól látom R8: 2,2Ω a kondenzátor előtt. Ha az 5V-ot rákapvsolod az "üres" kondenzátorra, az 2,27A áram. 2,27AX5V az több, mint 11W -igaz csak pillanatra, aztán csökken. Nagyobb teljesítményű kell.
(#) Fidel válasza Gafly hozzászólására (») Jan 28, 2024 /
 
Magammal kapcsolatosan vannak kétségeim!
(#) holex válasza szs hozzászólására (») Jan 28, 2024 /
 
Köszi. Mekkora kellene? Esetleg mi van, ha fixen rövidre zárom R8 helyét? Így persze kiesik az RC szűrő, de még mindig van ott egy ferrites szűrő, az nem elég vajon?
(#) vargham válasza Rolandkaaa hozzászólására (») Jan 28, 2024 /
 
Ez nem LED, hanem hajlékony fénycső.
120 V 1 kHz körüli váltakozó feszültségre van szüksége a működéséhez. Ennek a tápnak a hangja hallatszik.
(#) Udvari Zsombor válasza Rolandkaaa hozzászólására (») Jan 28, 2024 /
 
Idézet:
„A képen látható LED csík usb betápja után látható szögletes dobozka milyen elektronikát rejt? Nem mellesleg egy elég erős magas frekvencián búg. Nagyon nem feszegettem, mert olyan mintha törni szeretne...gondolom ragasztott”
Nem tudom, hogy mi alapján gondoltad, hogy LED, mert ez nem az, hanem valami speciális nagyfeszültségű fénycső-szerűség, tehát a nagyfesz panel sípolását hallhatod, ha érzékeny rá a füled. Ha tényleg autóba szeretnéd használni, mint a képeden, akkor ha elég hosszú a vezeték eldughatnád a dobozkát a kesztyűtartóba, hátha onnan már nem hallatszik ki a búgása.
(#) Rolandkaaa válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 28, 2024 /
 
Csak azért gondoltam mert nagyon sok helyen LED csík néven vásárolható
Próbáltam eldugni sok helyre, de sajnos ezek szerint elég érzékeny a fülem erre a frekire. :/ talán megtoldom és kirakom a motortérbe pára mentes helyre vagy csak elengedem...
Köszönöm a segítséget!
(#) Bakman válasza holex hozzászólására (») Jan 28, 2024 /
 
Lehet, hogy egyszerűen gyártási hibás volt az ellenállás.
(#) Fidel hozzászólása Jan 29, 2024 /
 
Van egy ultrahangos tisztítóm, ami lefüstölt, ellenállás kipukkant benne, két FET és a vezérlő IC is.
Ezeket kicseréltem, egy lépéssel tovább jut a gép a bekapcsolásnál, de még mindig nem jó.
Van egy 200V->10V-os kis transzformátor benne, annak a 200V-ja megvan, de csak 4V jön ki a másik oldalán, gondolom eredetileg ez lett zárlatos és vágta haza a többi cuccot.
Ez egyedi alkatrész lehet, vagy lehet ilyen értékű trafót találni valahol? Nem tudom, pontosan mit kéne keresnem!?
(#) Fats Domino hozzászólása Jan 30, 2024 /
 
Jó reggelt!
Azt kérdezem, mert nem találtam erre vonatkozóan infót a neten, hogy CAT5 kábelre szeretnék kötni két analóg nagyfelbontású kamerát. Azonos színpár közül mindegy ,hogy melyiket kötöm a baluntrafóra és a polaritása is mindegy? illetve mindegy,hogy tápvezetéknek melyik kettőt használom?
(#) Udvari Zsombor válasza Fats Domino hozzászólására (») Jan 30, 2024 /
 
Ha teljes mértékben analóg a két kamera ‒ gondolom, hogy kompozit video ‒ akkor elvileg tökmindegy, hogy melyik eret mire használod, viszont majd valami biztos helyre írd fel a saját színkiosztásodat, hogy szükség esetén lehessen tudni.
(#) Keresztes Vitéz hozzászólása Feb 1, 2024 /
 
Sziasztok,
van egy ilyen motorom és a kérdésem az lenne, hogy ezt lehet frekvenciaváltóval vezérelni? Egy kis CNC eszterga főorsó motorja lenne.
Köszönöm a válaszokat!
(#) kadarist válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Feb 1, 2024 /
 
Szia! Ez a saját meghajtójával működőképes, azért árulják együtt a kettőt.
(#) Geri86 hozzászólása Feb 3, 2024 /
 
Sziasztok. Adott a képeken látható sérült szalagkábel. A két részegységbe való ragasztott integráció miatt a kábel csere nem opció. Ki, hogyan oldaná meg a javítását, forrasztását? Előre is köszi szépen.
(#) bbalazs_ válasza Geri86 hozzászólására (») Feb 3, 2024 / 1
 
Ha a hosszából el lehet csenni (líra hajlítással), akkor simán szálakra bontás a sérült részen, csupaszolás, grundolás, összeforrasztás, ellenőrzés után szigetelő beágyazás melegragasztóba, kétkomponensűbe vagy FBS-be, attól függően, hova kell, milyen hőnek vagy mechanikai igénybevételnek lesz kitéve.
Ha a hossza nem csökkenthető, akkor betoldás, bár az dupla annyi forrasztással jár.
Úgy látom, csak néhány szálról van szó...
Most látom, ez az a rossz minőségű, szürke szalagkábel, a forrasztásával meg fogsz szenvedni...
Talán az elemi szálak megkapargatásával és sok folyasztószerrel sikerülhet.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2024
(#) proli007 válasza Geri86 hozzászólására (») Feb 3, 2024 / 2
 
Hello! Pld. veszel ilyen AWP-20 és AWLP-20-as csatlakozót, levágod rároppantod és összedugod. Feltéve hogy a kábel kiosztása azonos és el is ér a helyére.
(#) Gafly válasza Geri86 hozzászólására (») Feb 3, 2024 / 1
 
Tapétavágóval megkezded, utána már körömmel szét tudod szálazni.
Zsugorcső rá, és megforrasztod. Lehet kicsit érdemes beletoldani, hogy ne a forrasztás feszüljön.
Szép nem lészen, de nem is egy agysebészet...
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2024
(#) Geri86 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 3, 2024 /
 
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a gyors válaszokat.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2024
(#) vargham válasza Geri86 hozzászólására (») Feb 3, 2024 /
 
Mosógéppel jártam hasonlóan. Ott rövid toldást forrasztottam az erekbe, és ragasztós zsugorcsővel szigeteltem. Babra munka volt.
Következő: »»   3922 / 3970
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem