Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405 - teljes tuning
 
Témaindító: Takee, idő: Okt 7, 2005
Lapozás: OK   3 / 26
(#) lcseh válasza Slope hozzászólására (») Jún 23, 2006 /
 
Köszi! Így csinálom majd. Veszek is ma még két kondit.
(#) Slope válasza lcseh hozzászólására (») Jún 23, 2006 /
 
mégvalami... a rajzon a jobb oldali csatornánál lévő kondik bekötése is hibás... pont fordítva kell.

Hiába, ha kapkodok ez van.
(#) lcseh válasza Slope hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
Nnna.

Beraktam az új kondikat, meg leszedtem a védőföldet a tápcsatiról, de most is ugyanaz a helyzet. Igaz, hogy csak egy discmant kötöttem rá, de: ha nem dugok rá semmit, csöndben van, ha egyik oldalára dugok RCA-t, akkor is jó, ha viszont mindkettő rajta van, akkor brummos. Akkor is, ha csak a 2xRCA-1<->1x6.5 jack van rajta, tehát ha közös a jelföld, de nincs rajta bemenő jel.
Mi a túrót tegyek még?
(#) Thom válasza lcseh hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
Kösd össze az erősítő bemeneti RCA-jainak földjét.
(#) lcseh válasza Thom hozzászólására (») Jún 26, 2006 /
 
Hogy én mekkora állat vagyok!

Ma reggel nézem a bemeneti oldalt, és mit látok? A 20 filléres RCA csatikra fordítva van ráforrasztva a kábel. Nem nagyon lehet megkülönböztetni, mert annyira gagyi, amolyan műanyag lapra szerelt lemezből hajlított sz.r. Mondjuk gondolhattam volna, mert egyébként miért szedne össze a rádugott kábel Kossuth rádiót is... Most átforrasztottam, végre normálisan szól, egy pici brumja még mindig van, de ezt majd megoldom valakivel. Elvileg most minden föld egy pontban van összekötve.
(#) lcseh válasza lcseh hozzászólására (») Jún 26, 2006 /
 
Köszönöm a segítséget még1x mindenkinek!

Azonban lenne még1 kérdésem: Hogyan kalibrálnátok be a kivezérlésmérőt ami az előlapon van? Full hangerőn kell mutatnia 0 dB-t? Mi van ha más jelszintet kapcsolok rá? Mert azért ezek eltérnek egymástól...
Vagy standard 600 mV-os jelforrást kell használni?
(#) Resident válasza Einstein21 hozzászólására (») Jún 29, 2006 /
 
Szevasztok!

Lenne egy gondom, van egy Quad 405 a tulajdonomban, és az a helyzet hogy kölcsönadtam... Visszahozták, persze azzokkal a szavakkal, hogy elromlott...(én láttam, hogy miket hajottak vele, 2*50w kis ládákat) (az is egy baj, hogy banándugós kivezetései vannak, és lehet hogy az egyik szar..) na jó megnézzük: biztosítékok tök jók, van benne 2 panel a végfokoknak(végfokok ki vannak vezetve a panelről egy nagy bordára), az egyik panel teljesen sértetlen, a másikon 2 ellenállás el van égve tökre.. Ellenállásokat lenéztem az ellenkező panelról, majd szeretzem olyan ellenállásokat és beraktam. Amelyik panelen elégtek az ellenállások az ahoz tartozó végfoktranyókat(2n3442, bd242c) kicseréltem. Ezután beindítottam, minden szépen megy, nem füstöl semmi ilyesmi. Adok neki jelet, azthiszem, hoy a jobb csatornán szépen szól, minden rendben, majd a bal csatornát nézve, tökre recseg ropog, de szól. Na most akkor mi van? A másik panelhoz tartozó végfokokat is ki kell cserélni? Gondoltam, hogy megmérem azokat a tranyókat is, de még nem álltam neki gondolván hátha tudtok segíteni, addig sem kell szétszednem.
Aki tud, segítsen legyen szives!! Köszönöm!!!
(#) patexati válasza Resident hozzászólására (») Jún 29, 2006 /
 
Mézd meg a többi kisseb ellenállást is meg a kondikat és a bc tranyókat!
(#) luxmanpower válasza Resident hozzászólására (») Jún 29, 2006 /
 
Lehet hogy én vagyok kicsit értetlen, de nem tudom kihámozni, hogy az alkatrészcserés recseg, vagy a másik? De úgysejtem hogy másik. Hát én a helyedben végigméregetném a tranyókat, diódákat stb, meg a szépen szólóhoz képest megmérném az egyenáramú feszültségeket
(#) Resident válasza luxmanpower hozzászólására (») Jún 29, 2006 /
 
oké köszi az ötleteket, akkor azthiszem hogy ami nem lett kicserélve vég, az lesz most kicserélve, BC tranyók melyek is? BD az van és jó is, BC nem találok :no:
(#) Thom válasza Resident hozzászólására (») Jún 29, 2006 /
 
Szerintem forraszd át az egészet, én is jártam már úgy, hogy bekapcsolva az erőlködőt összevissza recsegett. Aztán az egészet átforrasztva (különös tekintettel a végtranzisztoroknál) megszűnt.
(#) luxmanpower válasza Thom hozzászólására (») Jún 29, 2006 /
 
Lehet hogy valamelyik félvezető kinyiffant félig meddig.
(#) patexati válasza Resident hozzászólására (») Jún 29, 2006 /
 
(#) luxmanpower válasza patexati hozzászólására (») Jún 29, 2006 /
 
hát én nem találom. pontosan melyik hozzászólásnál?
(#) patexati válasza Resident hozzászólására (») Jún 29, 2006 /
 
(#) luxmanpower válasza patexati hozzászólására (») Jún 29, 2006 /
 
Ja akkor kereshettem volna egy darabig
(#) patexati válasza luxmanpower hozzászólására (») Jún 29, 2006 /
 
Nekem az 560Ohmos ellenállás meg a közelükben lévő bc212 vagybc307 szokott leggyakrabban elmenni ha a végfok jó!A végfok mindíg párosával ég el
(#) Resident válasza patexati hozzászólására (») Jún 29, 2006 /
 
Most fogok nekiállni kimérni, és kicserélni ha rosszak, egyébként ez nem az a kapcsolásl, ez a korszerűsített változat, ÉN direkt odaírtam hogy nekem még a 2n3442es tranyók vannak benne, de nem baj, mert nekem megvan az enymémhez való kapcsolási rajz Köszönök mindent, jelentkezem, ha lesz valami fejlemény
(#) Resident válasza patexati hozzászólására (») Jún 29, 2006 /
 
Na srácok! az a helyzet, hogy tegnap este amikor csináltam a próbát, akkor szarul volt bedugva a 3,5ös jack ahelyére, és most pedig jó, és szól mind a kettő csatorna szépen!, viszont, most **sztam rá!! Bedugom, szól szépen, rádugtam egy kis próbahangfalat, hogy megnézzem mi is a helyzet. elkezdtem tekerni a hangerőt, 10-es skálám van,(szép nagy poti van benne) kb olyan kettsnél tartottam, és megint ugyanaz az ellenállás égett el!!! most ebben a pillanatban! Na most akkor ilyenkor mi van? a jobbos csatorna ugyanúgy szól, a balos pedig nem, (a balosban volt tegnap végtreanyócsere..)
(#) patexati válasza Resident hozzászólására (») Jún 29, 2006 /
 
Mekkora és milyen ellenállás???Hány Wattos??
(#) Resident válasza patexati hozzászólására (») Jún 29, 2006 /
 
22,2ohm mértem egészséges állapotában, 1W mindkét panelen.. na mindegy, elviszem annak, aki ezt csinálta nekem, majd ő mecsinálja nekem... MIvel ez egy olyan erősítő, amit nem én csináltam magamnak, hanem egy valaki, és talán ő tud majd segíteni.. még egyszer nincs kedvem kicserélni a végtranyókat, mert 100 hoyg elmentek...
(#) patexati válasza Resident hozzászólására (») Jún 29, 2006 /
 
Ha már régi és sokat volt javítva legcélszerübb megoldás egy teljesen új panelt építeni vadiúj jól megválogatott minőségi elemekből ezzel időt pénzt takarítasz meg mert egy jó Quad elmegy 20 évet is gond nélkül!Sok sikert
(#) fureszk válasza Einstein21 hozzászólására (») Jún 30, 2006 /
 
nis ezzel szenvedek, csak tda2030-al. ugyanez a bajom. fingásszerű hangok mély hangok esetén.
(#) patexati válasza fureszk hozzászólására (») Jún 30, 2006 /
 
Vagy kicsi a tápegység vagy a puffer kevés!Mérd meg mennyit esik a feszültség mikor nekiáll torzítani!A TDA2030 azthiszem 18V os feszen megy max.
(#) szabi83 válasza patexati hozzászólására (») Jún 30, 2006 /
 
aszimetrikus tápról max +44VDC
szimetrikus tápról max +-22VDC
(#) patexati válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 30, 2006 /
 
Akkor rosszul emlékeztem
(#) patexati válasza patexati hozzászólására (») Jún 30, 2006 /
 
(#) lcseh válasza lcseh hozzászólására (») Jún 30, 2006 /
 
Csak nem jutok dűlőre ezzel a brummal. Végignéztem, minden egy pontban fut össze, csak a bemenet RCA földje megy a végfok panelére külön ugye. Minden más elvileg ok.
(#) szabi83 válasza patexati hozzászólására (») Jún 30, 2006 /
 
ott lehet, hogy annyi van írva csak rosszul

:hamm::hamm::hamm:
(#) patexati válasza lcseh hozzászólására (») Jún 30, 2006 /
 
Milyen hangforrásról hajtod meg??
Következő: »»   3 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem