Fórum témák
» Több friss téma |
A hidrogén-peroxid / sósav kobinációt próbáltátok már?
Nagyon gyorsan mar, de sok gázt fejleszt és melegszik is. Szabad levegőn jól használható és 1 perc alatt végez
Ha a téma címéből nem derült volna ki egyértelműen - ez itt nem erről szól!
Sziasztok. Ma gondoltam maratok egy nyákot, de a vaskloridkristályból oldott vaskloridom elég ijesztöen nézett ki a dobozból felém. Le volt fedve. Mintha kikristályosott volna, helyenként meg is keményedett. Nem nagyon akar oldódni.
Lehet mivel melegvízzel oldottam kihülés után telitödött a víz?
Pedig mikrósdoboz. Légmentesen zár(elméletileg). Most a hozaadott vízben valamelyest eloldodott. A beletett nyákot kikezdte.
Kis forróvizet kellene hozzáadni.
A rozsda szerü kirakódások megelőzhetők ha egy nagyon kis háztartási sósavat is keversz hozzá. Ezzel egy kicsit a felhasználhatósága is meghosszabbodik, vagyis több nyákot lehet lemaratni benne, mert a sósavtól kicsit regenerálódik.
Ilyet csak akkor csinálj, ha döglődő oldattól meg akarsz szabadulni.
Hali!
Az lenne a kérdésem,hogy van-e még az osztásra szánt vaskloridodból. Megadom az e-mail-em egyeztetés céljából. Előre is köszönöm. Üdv.Peti ***@**.** Ott van a címed az adatlapodon, fölösleges és nem biztonságos ide kiírni. Frankye mester megtalál, biztos lehetsz benne -- kobold
Az "osztásra szánt" vasklorid engem is érdekel.
Köszi. Lajos
Igen, van még belőle. Privát megy mind a kettőtöknek!
Sziasztok!
Érdeklődnék én is, hogy van-e még az osztásra szánt vaskloridból. Köszi.
Nekem is van még, Pomáz - Óbuda vonalon ha kell valakinek.
Valamikori vasklorid beszerző helyemen, a körúton, a Baross utcához közeli vegyszerboltban közölték, hogy megszűnt az importja, nem is lesz többet. Mi ez az őrület? Nem hiszem, hogy nem volt rá igény. Máshol meg jóval drágábban mérik....
A vasklorid hígításához, ill. használatához, íme egy recept, amely egy a NYÁK gyártó gépekkel foglalkozó cégtől származik:
Röviden magyarul: Az ajánlott oldat elkészítése: 800 g FeCl3 granulátum 1 liter 40 °C vízben oldandó fel. Ebből kb. 1,4 liter oldatnak kell keletkeznie. Az ideális maratási hőmérséklet 40-50 °C. Használat közben idővel a vasklorid oldat veszt a minőségéből, rézklorid képződik. Kevés sósavval egy ideig feljavítható. A sósavat friss oldatba sosem szabad tenni. Saját tapasztalat: egy akvárium kompresszorral habosított oldatban gyorsabb a maratás. A slag végére egy több lyukú csövet kell tenni (a hosszanti tengely mentén több lyukat kell fúrni), amely jobban habosítja az oldatot. Közben ajánlatos mozgatni a panelt, mert a habos részen gyorsabban maródik. Az edényt egy kissé ferdén, a buborékforrást pedig alul kell elhelyezni, úgy hogy a buborékok alulról felfelé haladjanak a panel alatt. Természetesen a rézfóliás oldal alul van. Aki jobban tud angolul, talán pontosabban tudja értelmezni az eredeti receptet: Ferric Chloride We recommend to use this product in our machines. It is offered as a 56% concentrate granulate and has more than 50 g/l copper capacity and etching rates of about 30 down to 10 μm/minute. Set-up: dissolve 800 g of granulate in 1 litre of water at 40 °C to obtain 1.4 litres of etching solution. Performance will be best at about 40-50 °C, but other than with sodium persulfate, etching can be done even at room temperature. Ferric Chloride tends to deposit a mud of copper Chloride. This can be overcome by adding small portions of hydrochloric acid to the used (never to the fresh!) liquid.
Sziasztok. Ugyan így jártam a héten én is. Nincs import belőle. Még egy dolgot megpróbáltam fél sikerrel. Felhívtam a WOLF Vegyi KFT. De aki felvette közölte, hogy nem tud az ügyben segíteni, keressem később, mert a főnöke foglalkozik az anyagok beszerzésével. Na majd hétfőn hátha próba cseresznye. De még egy gyógyszertárban is megérdeklődtem, mivel reagensként használnak vas kloridot, a készséges gyógyszerész megkérdezett pát nagykert és azoknál sem volt.
Anno még emlékszem kb. 6 éve még én is a Nagykörúton vettem vagy egy kilót. Jaj azok a szép idők.
Hello!
mivel kémiához jobban értek, mint az elektronikához, egy kicsit belekötögetnék 1 s másba... Vas-klorid vegyületben a vas köthet 2 és 3 klóratomot is. megkülönböztetün Fe(II)Cl2-t és Fe(III)Cl3-at. (ejtsd: vas-2-klorid, vas-3-klorid, A Fe(II) ionok zöldek, a Fe(III) iook pirosak, a vérben is Fe(III) ionok vannak, azért vörös. részben. Amikor maratsz, a vas-réz standartpotenciál küönbségén alapuló reakció játszódik le: a 2 mol vas(III)klorid 1 mol rézzel reagál, vas(II)klorid és réz(II)klorid keletkezik. persze réz(I)klorid is keletkezik, de az enyhén lúgos környezetben gyorsan reagál a vas(III) kloriddal, és szintén Fe(II)Cl lesz. viszont: a sósav részben azért kell, mert egy kevés vas kiválik az oldatból elemi vas formában a nyákra, az híg oldatban rögtön reagál a sósavval, H2 fejlődik, és megint vas(II)klorid lesz. Vas(III)kloridom egyébként van itthon jópár dobozzal...(alapvetően kiós kiszerelés, de ha kevesebb kell, kimérhetek...) ha lenne rá érdeklődő vevő, akkor szóljon... serpentesteam@gmail.com
Heló! Ha van még valakinek a számomra az osztásra szánt vaskloridból Budapesten, azt nagyon megköszönném.
Hi!
A Fe(III)-ionok alapesetben színtelenek (pl. vas(III)-nirtát)! Sőt, a tiszta Fe(II) is színtelen, a halványzöld szín a részleges oxidáció következménye, a Fe(II)-ionok ti. levegővel érintkezve is oxidálódnak idővel. A Fe(III) klorokomplexe és a hidratált ionja pedig sárga színű, semmiképpen nem nevezném vörösnek. A vér pedig a hemoglobintól vörös, amiben a vas 2-es és 3-mas oxidációs állapotban létezhet, valamint a központi fématom a porfinvázhoz koordinatívan kötődik, nincs szó szabad ionokról... Idézet: „persze réz(I)klorid is keletkezik, de az enyhén lúgos környezetben gyorsan reagál a vas(III) kloriddal” A vas(III)-klorid oldata a hidrolízis miatt savas kémhatású (nem is kicsit), lúgos közegben nem működik a marató, kicsapódna a Fe-hidroxid belőle. Idézet: „mert egy kevés vas kiválik az oldatból elemi vas formában a nyákra, az híg oldatban rögtön reagál a sósavval, H2 fejlődik, és megint vas(II)klorid lesz.” Leírtad a kulcsszót: redoxpotenciál. Hogy válhat ki elemi vas az oldatból??? Pláne hogy fejlődhet hidrogén?
Helló. Kaptam egy szennyvíztelepről vaskloridot oldatként
elég sűrű állagút. Kipróbáltam, beleraktam a panelt, 1óra alatt nem történt semmi. Miért nem működik? Túl híg lenne, vagy mi a baj?
Hello
Mert az valószinüleg nem vasklorid, hanem vasszulfát. amit a szenyvíziszap üllepítéséhez használnak.
Akkor a vas szulfát maratni nem jó?
Sajnos nemlehet vele maratni. Mióta megszüntették a vasklorid forgalmazását én is áttértem a hidrogénperoxid-sósav-viz keverékre.
A szilárd vaskloridot nem forgalmazzák már sajnos, de oldat formájában még elérhető. Én a Na-perszulfátra tértem át róla.
Helló!
Ismerek Pest megyében valakit akitől többször is vettem kristályos vaskloridot postán levélben 10 dekánként 200 Ft-ért(plusz posta ktg.).Jelenleg 1100-ért árul 40%-os literes flakonos kiszerelésű oldatokat(magyar címkével ) a vaterán.Megbízható,segítőkész gyereknek ismertrm meg.aki másféle cikkek beszerzésében is segít(alkatrész vásárlása ,postázása vidékre stb).Nincs engedélyem tőle a címének a meg adására,de ha vártok felveszem vele a kapcsolatot ha igény van rá.Nagyobb tételben is hirdeti magát. Jó maratást!
Hidrogén-peroxidot hol lehet venni? 30°százalékosat.
Egyébként én már marattam a hajfestékhez használható peroxiddal is.
Köszönöm a választ.
Hi!
Ha zöldes színű az oldat, akkor vas(II)-kloridot kaptál, azzal nem fog menni a maratás. Ha pedig halványsárga, akkor túl híg a vas(III)-klorid oldat (emlékeim szerint szennyvíztelepen a vas(III)-kloridot használják). djgombi: Fodrászkellékboltban lehet kapni 35 %-os oldatot.
Helló. A színe sötétsárga de inkább barnás. A flakonon nem látni át annyira sötét. Akkor ez mi lehet??
Az a vas szulfát, az bele sem harap a rézbe. Erős higításban növénytápoldat. Előzöekben rosszúl irtam, a szenyvíztisztításban a foszfor kiscsapatására használják. Használható a vasIIIklorid (amivel maratni is lehet) a szenyviziszap baktériumainak elpusztítására. Biztonsági adatlapot a vegyszerhez használnak, nézesd meg ha lehetőség van rá.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |