Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vasklorid
 
Témaindító: licert, idő: Aug 4, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   10 / 23
(#) Bassmester hozzászólása Dec 27, 2008 /
 
A hidrogén-peroxid / sósav kobinációt próbáltátok már?
Nagyon gyorsan mar, de sok gázt fejleszt és melegszik is. Szabad levegőn jól használható és 1 perc alatt végez
(#) Moderátor hozzászólása Bassmester hozzászólására (») Dec 27, 2008
 
Ha a téma címéből nem derült volna ki egyértelműen - ez itt nem erről szól!
(#) huba hozzászólása Jan 1, 2009 /
 
Sziasztok. Ma gondoltam maratok egy nyákot, de a vaskloridkristályból oldott vaskloridom elég ijesztöen nézett ki a dobozból felém. Le volt fedve. Mintha kikristályosott volna, helyenként meg is keményedett. Nem nagyon akar oldódni.
Lehet mivel melegvízzel oldottam kihülés után telitödött a víz?
(#) szamóca válasza huba hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
Inkább elpárolgott.
(#) huba válasza szamóca hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
Pedig mikrósdoboz. Légmentesen zár(elméletileg). Most a hozaadott vízben valamelyest eloldodott. A beletett nyákot kikezdte.
(#) Skori válasza huba hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
Kis forróvizet kellene hozzáadni.
A rozsda szerü kirakódások megelőzhetők ha egy nagyon kis háztartási sósavat is keversz hozzá. Ezzel egy kicsit a felhasználhatósága is meghosszabbodik, vagyis több nyákot lehet lemaratni benne, mert a sósavtól kicsit regenerálódik.
(#) Gézengúz válasza jdani hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Ilyet csak akkor csinálj, ha döglődő oldattól meg akarsz szabadulni.
(#) Peticilin válasza (») Jan 3, 2009 /
 
Hali!

Az lenne a kérdésem,hogy van-e még az osztásra szánt vaskloridodból.

Megadom az e-mail-em egyeztetés céljából.

Előre is köszönöm.

Üdv.Peti ***@**.**

Ott van a címed az adatlapodon, fölösleges és nem biztonságos ide kiírni.
Frankye mester megtalál, biztos lehetsz benne
-- kobold
(#) fulop lajos válasza Peticilin hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Az "osztásra szánt" vasklorid engem is érdekel.
Köszi. Lajos
(#) Frankye válasza Peticilin hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Igen, van még belőle. Privát megy mind a kettőtöknek!
(#) p5efv hozzászólása Jan 18, 2009 /
 
Sziasztok!

Érdeklődnék én is, hogy van-e még az osztásra szánt vaskloridból.

Köszi.
(#) lidi válasza p5efv hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
Nekem is van még, Pomáz - Óbuda vonalon ha kell valakinek.
(#) Imi65 hozzászólása Jan 26, 2009 /
 
Valamikori vasklorid beszerző helyemen, a körúton, a Baross utcához közeli vegyszerboltban közölték, hogy megszűnt az importja, nem is lesz többet. Mi ez az őrület? Nem hiszem, hogy nem volt rá igény. Máshol meg jóval drágábban mérik....
(#) elektrocad válasza mc-4 hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
A vasklorid hígításához, ill. használatához, íme egy recept, amely egy a NYÁK gyártó gépekkel foglalkozó cégtől származik:
Röviden magyarul:
Az ajánlott oldat elkészítése:
800 g FeCl3 granulátum 1 liter 40 °C vízben oldandó fel. Ebből kb. 1,4 liter oldatnak kell keletkeznie.
Az ideális maratási hőmérséklet 40-50 °C. Használat közben idővel a vasklorid oldat veszt a minőségéből, rézklorid képződik. Kevés sósavval egy ideig feljavítható. A sósavat friss oldatba sosem szabad tenni.
Saját tapasztalat: egy akvárium kompresszorral habosított oldatban gyorsabb a maratás. A slag végére egy több lyukú csövet kell tenni (a hosszanti tengely mentén több lyukat kell fúrni), amely jobban habosítja az oldatot. Közben ajánlatos mozgatni a panelt, mert a habos részen gyorsabban maródik.
Az edényt egy kissé ferdén, a buborékforrást pedig alul kell elhelyezni, úgy hogy a buborékok alulról felfelé haladjanak a panel alatt. Természetesen a rézfóliás oldal alul van.


Aki jobban tud angolul, talán pontosabban tudja értelmezni az eredeti receptet:

Ferric Chloride
We recommend to use this product in our
machines. It is offered as a 56% concentrate
granulate and has more than 50 g/l
copper capacity and etching rates of about
30 down to 10 μm/minute.
Set-up: dissolve 800 g of granulate in 1
litre of water at 40 °C to obtain 1.4 litres
of etching solution. Performance will be
best at about 40-50 °C, but other than with
sodium persulfate, etching can be done
even at room temperature.
Ferric Chloride tends to deposit a mud of
copper Chloride. This can be overcome by
adding small portions of hydrochloric acid
to the used (never to the fresh!) liquid.
(#) Koree válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Sziasztok. Ugyan így jártam a héten én is. Nincs import belőle. Még egy dolgot megpróbáltam fél sikerrel. Felhívtam a WOLF Vegyi KFT. De aki felvette közölte, hogy nem tud az ügyben segíteni, keressem később, mert a főnöke foglalkozik az anyagok beszerzésével. Na majd hétfőn hátha próba cseresznye. De még egy gyógyszertárban is megérdeklődtem, mivel reagensként használnak vas kloridot, a készséges gyógyszerész megkérdezett pát nagykert és azoknál sem volt.
Anno még emlékszem kb. 6 éve még én is a Nagykörúton vettem vagy egy kilót. Jaj azok a szép idők.
(#) serpentesteam hozzászólása Márc 28, 2009 /
 
Hello!

mivel kémiához jobban értek, mint az elektronikához, egy kicsit belekötögetnék 1 s másba...
Vas-klorid vegyületben a vas köthet 2 és 3 klóratomot is.
megkülönböztetün Fe(II)Cl2-t és Fe(III)Cl3-at. (ejtsd: vas-2-klorid, vas-3-klorid,
A Fe(II) ionok zöldek, a Fe(III) iook pirosak, a vérben is Fe(III) ionok vannak, azért vörös. részben. Amikor maratsz, a vas-réz standartpotenciál küönbségén alapuló reakció játszódik le: a 2 mol vas(III)klorid 1 mol rézzel reagál, vas(II)klorid és réz(II)klorid keletkezik. persze réz(I)klorid is keletkezik, de az enyhén lúgos környezetben gyorsan reagál a vas(III) kloriddal, és szintén Fe(II)Cl lesz.

viszont: a sósav részben azért kell, mert egy kevés vas kiválik az oldatból elemi vas formában a nyákra, az híg oldatban rögtön reagál a sósavval, H2 fejlődik, és megint vas(II)klorid lesz.

Vas(III)kloridom egyébként van itthon jópár dobozzal...(alapvetően kiós kiszerelés, de ha kevesebb kell, kimérhetek...) ha lenne rá érdeklődő vevő, akkor szóljon...

serpentesteam@gmail.com
(#) Piszkos hozzászólása Jún 5, 2009 /
 
Heló! Ha van még valakinek a számomra az osztásra szánt vaskloridból Budapesten, azt nagyon megköszönném.
(#) lgyk válasza serpentesteam hozzászólására (») Jún 5, 2009 /
 
Hi!

A Fe(III)-ionok alapesetben színtelenek (pl. vas(III)-nirtát)! Sőt, a tiszta Fe(II) is színtelen, a halványzöld szín a részleges oxidáció következménye, a Fe(II)-ionok ti. levegővel érintkezve is oxidálódnak idővel. A Fe(III) klorokomplexe és a hidratált ionja pedig sárga színű, semmiképpen nem nevezném vörösnek.

A vér pedig a hemoglobintól vörös, amiben a vas 2-es és 3-mas oxidációs állapotban létezhet, valamint a központi fématom a porfinvázhoz koordinatívan kötődik, nincs szó szabad ionokról...

Idézet:
„persze réz(I)klorid is keletkezik, de az enyhén lúgos környezetben gyorsan reagál a vas(III) kloriddal”


A vas(III)-klorid oldata a hidrolízis miatt savas kémhatású (nem is kicsit), lúgos közegben nem működik a marató, kicsapódna a Fe-hidroxid belőle.

Idézet:
„mert egy kevés vas kiválik az oldatból elemi vas formában a nyákra, az híg oldatban rögtön reagál a sósavval, H2 fejlődik, és megint vas(II)klorid lesz.”


Leírtad a kulcsszót: redoxpotenciál. Hogy válhat ki elemi vas az oldatból??? Pláne hogy fejlődhet hidrogén?
(#) szarka.p hozzászólása Jún 13, 2009 /
 
Helló. Kaptam egy szennyvíztelepről vaskloridot oldatként
elég sűrű állagút. Kipróbáltam, beleraktam a panelt, 1óra alatt nem történt semmi. Miért nem működik? Túl híg lenne, vagy mi a baj?
(#) frank tibor válasza szarka.p hozzászólására (») Jún 13, 2009 /
 
Hello
Mert az valószinüleg nem vasklorid, hanem vasszulfát. amit a szenyvíziszap üllepítéséhez használnak.
(#) lidi válasza Piszkos hozzászólására (») Jún 13, 2009 /
 
Pomázon nem jó esetleg?
(#) szarka.p válasza frank tibor hozzászólására (») Jún 13, 2009 /
 
Akkor a vas szulfát maratni nem jó?
(#) frank tibor válasza szarka.p hozzászólására (») Jún 13, 2009 /
 
Sajnos nemlehet vele maratni. Mióta megszüntették a vasklorid forgalmazását én is áttértem a hidrogénperoxid-sósav-viz keverékre.
(#) Sir-Nyeteg válasza frank tibor hozzászólására (») Jún 14, 2009 /
 
A szilárd vaskloridot nem forgalmazzák már sajnos, de oldat formájában még elérhető. Én a Na-perszulfátra tértem át róla.
(#) Watson hozzászólása Jún 14, 2009 /
 
Helló!
Ismerek Pest megyében valakit akitől többször is vettem kristályos vaskloridot postán levélben 10 dekánként 200 Ft-ért(plusz posta ktg.).Jelenleg 1100-ért árul 40%-os literes flakonos kiszerelésű oldatokat(magyar címkével ) a vaterán.Megbízható,segítőkész gyereknek ismertrm meg.aki másféle cikkek beszerzésében is segít(alkatrész vásárlása ,postázása vidékre stb).Nincs engedélyem tőle a címének a meg adására,de ha vártok felveszem vele a kapcsolatot ha igény van rá.Nagyobb tételben is hirdeti magát.
Jó maratást!
(#) djgombi hozzászólása Jún 14, 2009 /
 
Hidrogén-peroxidot hol lehet venni? 30°százalékosat.
Egyébként én már marattam a hajfestékhez használható peroxiddal is.
(#) szarka.p válasza frank tibor hozzászólására (») Jún 15, 2009 /
 
Köszönöm a választ.
(#) lgyk válasza szarka.p hozzászólására (») Jún 16, 2009 /
 
Hi!

Ha zöldes színű az oldat, akkor vas(II)-kloridot kaptál, azzal nem fog menni a maratás. Ha pedig halványsárga, akkor túl híg a vas(III)-klorid oldat (emlékeim szerint szennyvíztelepen a vas(III)-kloridot használják).

djgombi:

Fodrászkellékboltban lehet kapni 35 %-os oldatot.
(#) szarka.p válasza lgyk hozzászólására (») Jún 16, 2009 /
 
Helló. A színe sötétsárga de inkább barnás. A flakonon nem látni át annyira sötét. Akkor ez mi lehet??
(#) frank tibor válasza szarka.p hozzászólására (») Jún 16, 2009 /
 
Az a vas szulfát, az bele sem harap a rézbe. Erős higításban növénytápoldat. Előzöekben rosszúl irtam, a szenyvíztisztításban a foszfor kiscsapatására használják. Használható a vasIIIklorid (amivel maratni is lehet) a szenyviziszap baktériumainak elpusztítására. Biztonsági adatlapot a vegyszerhez használnak, nézesd meg ha lehetőség van rá.
Következő: »»   10 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem