Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   367 / 1682
(#) Tomi20 válasza gg630504 hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Persze ez azokra nem vonatkozik, akiknek nem magyar ékezetes a billentyűzetük, bár ott a "repülő ékezet"
(#) llaci56 válasza Tomi20 hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Bizony, így van. Valamikor 'igy 'irtam az 'ekezetes bet''uket 'en is. (...és lehet telepíteni ékezetes karaktert is!)
Az ékezet nélküli írásnál mindig úgy érzem, hogy az illető csak úgy odasz@rt valamit.
(#) Moderátor hozzászólása Feb 2, 2009
 
URAIM!
Ne offoljatok tovább, légyszives!
(#) pacal76 hozzászólása Feb 2, 2009 /
 
Igaz régi darab, de még mindíg jól működik.

QUAD405 12v-ról.

DSC01489.JPG
    
(#) interferi válasza interferi hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Üdv
Ez sem erösitö de hangfrekis sávban dolgozik . Digitális oszcilloszkóp (RT ÉK 81) a nyákja ujra lett tervezve.
(#) mate_x hozzászólása Feb 2, 2009 /
 
Üdv! Valaki tudna e egy ilyen erősítő kapcsolási rajzát megmutatni? Előrre is kösz!

névtelen.PNG
    
(#) CIROKL válasza mate_x hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Szerintem rossz helyen jársz , neked a skicc alapján nem erősítő kell .Ez egy komparátor . Ja ilyet találsz az 555-ös topicba valószinű.
(#) mate_x válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Oké, kössz, akkor arrébbállok más topicba.
(#) llaci56 válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Nem DC/DC konverter?
(#) CIROKL válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Akár még az is lehetne , de a skic alapján van tápfesz bemenete is ? A DC/DC hez nincs szükség külön arra ? De ha a bemenet 1,5 /gombelem/ akkor a kimenet 5-12 volt, A bemenet 0 a kimenet 0 ! + egy tápfesz akkor elsőre mire gondolsz ? Ezt egyszerüen egy 555 -el meglehet oldani , de ott a nagy kérdés hogy a fórumtárs mekkora kimenő áramra gondolt .
(#) llaci56 válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
A tápfeszt észre sem vettem.
(#) mate_x válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Pontosan! A bemenet egy gombelem, a kimenet pedig 5-12 V között van, hogy egy relét be tudjon húzni.
És ehhez szükséges egy tápfeszültség is(gondolom mivel egy gomb elem hogy tudná behúzni )Dehogyha a bementre 0 jel érkezik akkor a kimenetre is 0nak kell érkeznie!
Már sima kis tranziusztoros erősítővel kipróbáltam, de ott ha í bemenet 0 volt attól még volt a kimeneten jel. Az az 555 -ös IC -vel tehát meg lehetne úgy oldani, hogy a relé behúzzon, de azért ne égjen le?
(#) Gery válasza mate_x hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
(#) Doncso hozzászólása Feb 2, 2009 /
 
Sziasztok, íme egy régi orosz csoda multiméter halála és szeméttelepi életét követő újjászületése, elektrorudi ESR mérője fényében, nem volt szívem nekem is újra kidobni a műszert. Sajnos még mindig nem jó a fényképezőm, ezért bocsánat a zsenge képekért, én megpróbáltam a cam-ból kihozni a maximumot.
(#) hapro válasza Doncso hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
(#) CIROKL válasza Doncso hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Gratulálok nagyon frappánsan megujjítottad ! Ezt valóban kár lett volna kidobni mégegyszer .
(#) Müszi válasza Doncso hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Ötletes, nagyszerű

Én a trafótakaróval lettem kész a csöves végfokomon, és Topi javaslata szerint elkészítettem a feliratozást.
Már csak a nagy felirat van hátra, és holnap az is elkészül.

üdv
(#) Doncso válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Köszi, sajnáltam is , szeretem az ilyen régi cuccokat, pláne ha használható is valamire.
(#) CIROKL válasza Müszi hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Jó lessz , de az nyákból van ?
(#) Doncso válasza Müszi hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
A te végfokod is nagyon jól mutat!! Sőt gyönyörű! Én is lassan összedobok majd egyet, ezt még nem építettem.
(#) Müszi válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Miből jöttél rá?
Igen nyáklap, Marcibácsi polírkoronggal meg polírpasztával kipolírozta, én meg lelakkoztam az oxidáció ellen.

üdv
(#) Doncso válasza Müszi hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Durva lett volna rávasalni hogy GU-50 SE és kimaratni!! Ütne!
(#) CIROKL válasza Müszi hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Hát csak csupán abból hogy én meg már Laci bácsi vagyok sajnos ! De itt ennél az erősítődnél mivan alkalmazva az eggyen irányításra ? :eek2:
(#) Müszi válasza Doncso hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Muszály szépnek lenni, mert ez a versenymunkám :yes:
Ha csövest készítesz, kezdd ECL/PCL86-tal, és TV kimenőkkel! Nagyon jó hangú csövek, csak lehet hogy előbb-utóbb kinövöd őket

üdv
(#) Müszi válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
AZ21-es direktfűtésű egyenirányítócső.
Szilíciummentes, csak a varázslatosszemnek van két OA Ge diódája.

üdv
(#) Attila86 válasza Doncso hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Egy ötlet: a mérőkábelek csatlakozója mellett célszerű például egy ILYENT szerelni a hasonló műszerek elejére, mert így a kondikat elég csak csatlakoztatni és nem kell mérőzsinórokkal foglalkozni, illetve így a zsinórok ellenállása is kiesik.
Sőt, SMD kondikhoz szoktak egy kis nyákot is készíteni amin két körömnyi fólianégyzet van, és a felületszerelt kondit egyszerűen csak oda kell érinteni.
(#) Doncso válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Csak egy kérdés, ezzel hogy mérem meg áramkörön belül a kondit? Inkább maradnék a tüskénél, az ellenállása nem érdekes, ugyanis ezzel együtt nulláztam és kalibráltam a műszert, tehát amit mér az hiteles.
Így nem kell kiforrasztani és ujra be a kondit javításkor, csak azt ami tényleg rossz.
(#) Attila86 válasza Doncso hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Áramkörbe beforrasztva nem szokás alkatrészt mérni, mivel a mérendő alkatrészhez kapcsolódó cuccok a nyákon befolyásolhatják a mérést.

De én nem is írtam hogy a mérőzsinórok helyett, hanem hogy mellett!
(#) Doncso válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Drága Attila!
Ezzel a műszerrel LEHET áramkörön belül mérni! Olvasd el a cikket! Rájössz te magad is miért.
A mérőzsínórok mellet pedig egy ilyen csatlakozó hamisitaná meg a mérést, mert ha egyszer nullázva van a műszer a kábellel, és benyomom a csatiba akkor előbb arra kellene ujfent nullázni hogy hitelesen mérhessek vele. Itt már számit a vezeték ellenállása is. Nem hinném, hogy megéri a fáradtságot össze vissza nullázgatni állandóan a műszert azért hogy vezetékkel vagy hangszóró csatival mérjek. Nagyon jól bevállt a mérőzsinór. Szerintem teljesen jó.
(#) Doncso válasza Müszi hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Igazából egy GU-50 re fáj a fogam egy ideje.
Következő: »»   367 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem