Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   368 / 1682
(#) llaci56 válasza Doncso hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Nem nagyon szokás kondit áramkörben mérni. Zárlatra ohm mérővel, szakadásra pedig másik kondival tapalva szoktuk vizsgálni. Abban az 1000 -ből egy esetben pedig nem gond kiforrasztani. De ha ezt is megspórolnád, a mérőzsinórt még mindig befoghatod abba a hangszóró csatlakozóba, persze kérdés, hogy zsinórral érdemes-e mérni!?
Aműgy az a zsinór nem jó sem kapacítás, sem induktivitás mérésnél.
(#) Müszi válasza Doncso hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Na, az asztán egy éhes uborkásüveg!
Szereti enni a tápot

üdv
(#) CIROKL válasza Doncso hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Idézet:
„Igazából egy GU-50 re fáj a fogam egy ideje.”
Belekell vágni hidd el megéri , főleg ha még nem alkottál csöves thechnikát? A nagyok azt mondják ez már egy lerágott csont , de aki még nem kóstolt bele annak igencsak más világ ez nem tranzisztor meg ic . A GU 50 meg nem uborkás üveg az egy szép tekintélyes elektroncső! Az meg hogy szereti enni a tápot : A osztályba mi nem szereti?
(#) Doncso válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Ne haragudj de nem igazán értelek! Ez egy ESR mérő, nem kapacitás és pláne nem induktivitás mérő. Ez egy alacsony jelszinttel dolgozó műszer, az alacsony jelszint annyira alacsony, hogy egyetlen félvezetőt sem nyit ki, így nem hamisitja a mérést, ESR méréskor 0,01 és kb 1-2 ohm magasságban mér, ezt sem hamisitja nagyon semmi, de ezeket nem magamtól találtam ki, hanem egy igen tanult uriember írta, aki tervezte, nem értem mi a gondotok vele. Mellesleg teszteltem és kiforrasztva és benn mérve is ugyanaz az eredmény.
A zsinóros meg csatlakozós dolgot pedig felejtsétek már el, több fáradtság benullázni a műszert a váltásoknál mint odanyomni a tüskét, akkor pedig mi értelme?
(#) zolee1209 válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Én is úgy tudom, hogy nem szokás alkatrészt beültetve mérni más alkatrészek miatt, de akkor kérdem én, ezek az smd mérőműszerek miért vannak úgy hirdetve, hogy kiforrasztás nélkül is hitelesen mér?
(#) Doncso válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Előbb utóbb megépítem, régóta szeretnék egy jó kis uborkás erősítőt.
(#) llaci56 válasza Doncso hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Nem a műszer miatt "nem lehet " áramkörben kondit mérni, hanem a kondival párhuzamosan kapcsolt egyéb alkatrészek miatt.
(#) Doncso válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Én tudom mire gondolsz, csak te nem értesz engem, vagy nem akarsz, de mindegy, én tudom hogy alapesetben nem lehet beültetve mérni, de ezzel a müszerrel ebben az esetben ESR értéket lehet mérni.
(#) Attila86 válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Igen. Az lehet hogy az alacsony jelszint miatt nem nyit ki félvezetőt, de lehet hogy a kondival párhuzamosan passzív áramköri elem is van.
(#) llaci56 válasza Doncso hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Én, beavalom, eltévedtem. (az LC mérő topikban éreztem magam. )
Bár láttam előtte az ESR mérődet, de nem esett le, hogy arról van szó. Bocs!
(#) hapro válasza Doncso hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Ha már így a részletekbe megyünk akkor...és ha vele párhuzamosan még egy kondi van?
(#) Doncso válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
semmi gond
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Jó kérdés. Gondolom feleződik.
(#) Doncso hozzászólása Feb 2, 2009 /
 
Egyébként a hitetlenek figyelmébe ajánlom, Bővebben: Link ezzel is lehet áramkörön belül ESR-t mérni.
(#) gtk válasza Müszi hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Egyre jobban nez ki amit epitesz
(#) Attila86 válasza Doncso hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Oké, én csak egy ötletet mondtam amit nem muszáj megfogadni. Gyári műszereken is szokott lenni hasonló csati, ezért javasoltam csak a dolgot.

Egyébként számos eset lehetséges amikor biztosan nem lehet a kondit az áramkörön belül megmérni. De nincs vita.
(#) Thomas10100 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Sziasztok!

Elkészült végre az orosz Ucd erősítőm. Igaz hogy még csak egy db panel működik, mert még FET kell a másikakba.

A gyantát még jobban le fogom mostni, csak elfogyott az acetonom.

A hangja pedig nagyon jó, zaj egyáltalán nincs. És nagyon dinamikusan szól. És olcsón ki lehet jönni belőle.
Be még nincs mérve, de elvileg 200W felett van 4ohm-ra.


Majd ha a komplett erősítő is kész lesz, akkor kaptok róla képeket.
(#) Doncso válasza Thomas10100 hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Nagyon gyári lesz!! A táp kapcsiüzemű lesz hozzá?
(#) Thomas10100 válasza Doncso hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Kellene hozzá kapcsolóüzemű táp, de sajna nem tudok semmi jó forrást hozzá.

Egyenlőre marad a Toroid hozzá.
(#) Doncso válasza Thomas10100 hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Mekkora tápfesz és áram kell hozzá? Cimónak van egy bevállt és egyszerü tápja, én azt építettem meg legutóbb, sajnos a figyelmetlenségemnek és a kapkodásomnak köszönhetően elfüstöltem, de ez nem a táp hibája. Jelenleg alkatrészre vár.
(#) Thomas10100 válasza Doncso hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Kicsit nagyobbat szeretnék, addig elég lesz a toroid is.

Amúgy 60V-ig lehet elmenni a kapcsolással max.
(#) Doncso válasza Thomas10100 hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Ja értem, cimóé 2*40W 250W körüli van, de gondolom ez akkor kevés lenne ide. Majd mutass képeket a dobozoltról is, kíváncsi leszek rá.
Üdv.
(#) sny válasza Doncso hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Munkálkodom én is pár dologban...
elsőnek egy egyszerű CS8412-vel épített SPDIF vevő áramkört mutatnék, majd egy non-oversampling TDA1541A-S1 digital-analog konvertert (szimmetrikus kimenet) , majd Nelson Pass ötlete alapján épült Oversamplinges PCM63P digital-analog konvertert, s végül az éppen sorozatgyártás alatt lévő Class D végfokom nyákját..
Folyamatban van még 2-3 féle digital analog konverter, valamint funkciógenerátor is. hamarosan teszek fel pár képet.
remélem nem bánjátok
(#) Doncso válasza sny hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
ezaaz ezaaz, végre valami új , valami édekesség, na ezeket hiányoltam én, nekem nagyon tetszik, nagyon szép munkák!! A D-amp mit fog tudni?
Egyébiránt : :kalap:
Üdv.
(#) sny hozzászólása Feb 3, 2009 /
 
még több kép..

A Class D cucc elvileg 250W szinusz / 8 Ohm.
+/- 85 V max

Természetesen lesz kisebb verzió is, sőt, elektroncsöves bemenetű is
(#) MolnarG válasza sny hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Nagyon jók!

Ezek milyen nyáklemezek? Nagyon jól néznek ki! A pozíciórajzolatok milyen technikával lettek felvive a panelokra?
(#) vtnagy válasza sny hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
El lehettél egy darabig a forrasztásával
Amúgy tényleg jó lett, grat hozzá!
(#) sny válasza MolnarG hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Speciális hordozóra készült nyákok (mágyanta alapú hordozó, nincs benne üvegszál). A pozíciófelirat szitázva van. A nyák fóliája (Class D -galvánónozott) és a DAC-nál aranyozott.
(#) sound.man válasza Thomas10100 hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Jó lett! A nyákot hol gyártattad és mennyiért?
(#) sny válasza sound.man hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Az sajnos (?) üzleti titok.
Következő: »»   368 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem