Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   452 / 3573
(#) llaci56 válasza wg_kezdo hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Valamit nem értettél. Semmi bajom nem vot a hozzászólásoddal, - még egyet is értettem veled, - mindaddig, amíg a végén a "Hajrá Magyarország, hajrá magyarok!" felkiáltással, nem kented szét mindenkire az egészet. Számításaid szerint 50 illegálisan használt szoftvered "fut", és Te nem ezt az 50-et említed, hanem mindnyájunkat. (vagyis 10 milliót!)
Vagyis lehet beszélni, - itt mindenképp! - de ragaszkodjunk a tényekhez!
(#) Moderátor hozzászólása Márc 17, 2009
 
Uraim!

Kérem, maradjunk meg a lovagiasság keretein belül!

Köszönöm.
(#) inborn hozzászólása Márc 17, 2009 /
 
Én nem vettem magamra wg kezdo megjegyzését.
Tízmillió magyart biztosan nem sértett!
(#) Action2K válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Idézet:
„Ha nem tudsz valami ellen tenni”

És itt a hangsúly! Hogy lehet az, hogy az egyedien megírt, nagyon kis példányban elterjedt, Felhasználóhoz társított programot feltörték, s már 50 példányban használják?
Én minden fontosabb programomba beágyazok egy DLL-t (csatolva) ami tartalmazza a felhasználó szükséges adatait (kódolva). Ez mellé kap egy 4*4 karakteres regisztrációs kulcsot (98CF-421C-B2FD-B492). Ha ezzel együtt minden át van másolva a megfelelő helyre, akkor szépen fut is a program ahogy kell. De, az olyan programokban, ahol nyomtatás, vagy bármely kimeneti eredmény (pl.: e-mail) keletkezik, a program feltünteti a jogos tulajdonos adatait.
Ennyit segítettem. A berakott DLL és a KEY valós, lehet próbálkozni a feltöréssel. Privátban megadom azokat az adatokat amik be vannak kódolva. Várom azt a DLL-t, amiben az van amit akartok, s ezt ki is írja a program, mint jogos tulaj.

wq_kezdo:
Az érdekelne engem, hogy honnan tudod, hogy ennyi feltört kalóz másolata van a programodnak? Én is kíváncsi lennék az enyéimre.

Ui:
Mint egy korábbi hsz-emben bevallottam, annak idején (80-as évek) jómagam nemcsak használtam, hanem írtam is törést a C64-hez. Ebből tanul az ember. Ez egy olyan rabló-pandúr féle dolog. Ha a pandúr nem tud a rabló eszével gondolkodni, akkor kicsi az esélye elkapnia. Persze a rabló mindig egy lépéssel a pandúr előtt van. Ez van az informatikában is. Persze vannak mindenféle szuper titkosítások, de azok hamar elterjednek tömegcikké, és már törik is fel (pl.: WiFi). Ezért jobb a saját algoritmus. Kisebb az esélye, hogy könnyen feltörik.

minta.dll
    
(#) valve válasza googa hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
A hivatalos honlapon az ürlap kitöltése után ez jön be: AutoCAD 2009 Trial Download
De lekoppintottam a fájl nevet és a Googli csodákra képes: AutoCAD 2009 Free Download
(#) wg_kezdo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Ahogy írtam is:
Üzleti szektorról van szó ahol a szoftver ára nem tétel. Nem bőrt húzok le róluk, hanem segítséget nyújtok egy olyan témában amit papíron már nagyon nehéz sőt lehetetlen követni. Nem egyszer megírt és utána sokszorosított programról van szó, hanem supportot is biztosítok hozzá.
Olcsóbb, mint egy játékprogram és ehhez képest akik használják hatalmas időt takarítanak meg.
Amúgy egy GSM bolt nyilvántartó szoftverről van szó.
(kevés ilyen van a piacon, vagyis most már egyre több).

Éppen most gondolkodtam azon, hogy teljesen ingyenessé teszem. Viszont akkor egy telefonhívást sem fogok miatta fogadni mindneki használja úgy ahogy van, nem lesznek egyedi igényekre szabva mert van jobb dolgom is ennél. (mondjuk játszani a kislányommal....).

Action2K:
Van benne védelem, de a tied is kb 20 perc alatt feltörhető, najó max 1 nap alatt.
És ami lényeges: Mit érdekli őket, hogy nem jogtiszta és mondjuk a szerviz jegyen ki van írva, hogy demo? Nem érdekli.
Én is gondolkodtam durvább védelmen, de aztán lemondtam róla. Bármelyiket fel lehet törni ha akarják.
És mit vársz egy olyan piactól, mint a mobil telefon adás-vétel ahol a fő profil a kikódoltatás, törés stb...stb...
Jajj már megint megsértettem azokat akik becsületesek ebben a szakmában....
(Már nem is merek szólni....)

Moderátoroktól elnézést, de érzékeny téma ez az illegális szoftver használat dolog. Ilyenkor úgy érzem nincs megbecsülve a munkám...
(#) wg_kezdo válasza inborn hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Igazad is van, senkit sem akartam megsérteni.
Akik meg illegálisan használják más munkáját legyen az szoftver vagy egy lopott autó hát azokra rá is fér a sértés.
(#) wg_kezdo válasza Action2K hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
És hogy honnan tudom?
Egyszerű járom az országot, kirándulok stb...
Eléggé szét van szórva a programom pár helyre nagyobb városokban bementem körülnézni ilyen boltokban. Néhol megláttam a szoftverem és megkérdeztem, hogy honnan lehet megszerezni mert egy ismerősöm is gsm boltot akarok nyitni stb...stb...
És láss csodát szépen megmutatta, hogy itt lehet megvenni, de azért itt meg itt le lehet tölteni ingyen is törve.
Megköszöntem és tovább álltam. Otthon megnézve nem láttam a számláim között......
Ez több, mint 15x fordult elő 4 év alatt.
15x19.0000 az 285.000 és legalább 2x ennyien használhatják, ha magyarország szoftverhasználati statisztikáját nézzük.

Ehhez képest egy cég egy az egyben lemásolta és értékesíti a szoftverem. Nem baj örülök neki csak legalább az adatbázis táblák neveit változtatta volna meg (nem cikktorzs meg hasonló hanem teljesen egyedi neveket használok).

Ma már, ha felhívnak érdeklődni szoktam mondani, hogy a tört verziója fent van a neten.... És van akik erre azt mondják, nem baj mi meg szeretnék vásárolni.
Nos őket tiszteltem, mert ők is tisztelik más munkáját.
(#) inborn válasza wg_kezdo hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Egyet értek.
A lopás, az lopás.
Nyilván azért dolgozol, hogy pénzt keress vele.
Ezt a pénzt lpják ki a zsebedből.
(#) googa válasza wg_kezdo hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Hát igen, ez ilyen dolog. Én ezért hagytam fel a maszek szoftverezéssel. Egyébként az emberek olyanok, hogy hiába van pénzük, akkor is inkább az olcsó/ingyen megoldást választják olyanból, ami tutira nem okoz nekik később büntető eljárást. Egyébként a szerzői jog Téged is megillet, csak a procedúra, ami ilyenkor van.... sokan próbálkoztak hardver kulcsokkal, de mivel azt is csak a szoftver ellenőrzi, lehet törni.... Kiértekeztem magam... Köszönöm!
(#) inborn válasza Action2K hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Nem akarok egy-két órát rááldozni a semmire, csak pszeudó kódban.
Softice. Hol hivatkozik a dll-edre?
Ne hivatkozzon.
Vagy, tökmindegy, hogy mit talál, menjen tovább.
Az Autocad hardverkulcsa sem védelem. Semmi nem az. Csak illúzió.
Én sem hallottam feltörhetetlen védelemről. Szerintem még senki nem.
(#) vtsoftware hozzászólása Márc 17, 2009 /
 
Sziasztok

Lemaradtam volna valamiről?
Szerintetek miért zöld most a YouTube logója? Érdekes...
(#) zolee1209 válasza vtsoftware hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Biztosan azért, mert be van jelentkezve, ahogy Te is!
(#) vtsoftware válasza zolee1209 hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Jaaj, ezt megetteeeem...
Ez jó volt.
Én meg nézem a Youtube-t hogy most nem is vagyok bejeltnkezve... de ide értetted, a kisemberke a hsz-fejléc szélén Ez jó...
(#) maTaKee hozzászólása Márc 17, 2009 /
 
Üdv!
Valaki letudná nekem írni, hogy mi a címe annak a zenének amit Topi rakott be a "Videó pályázat 2009"-es promo videó alá?
Nem vagyok egy nagy elektronikus zene rajongó, de ez most egy kicsit tetszik (szégyenlem beismerni )
(#) Ricsi89 válasza maTaKee hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
(#) szamóca válasza maTaKee hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Guru Josh- Végtelenség
Úgy tudom 80' évekbeli Italodisco sláger (természetesen újrafényezve) .
(#) válasza maTaKee hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Egy cipőben járunk; én sem szeretem a "villanyzenét", de nekem is tetszett a vidi alatti zene... Az Előadó egyébként a Trancecore Project, a szám címe pedig Infinity


szerk.: megelőztetek... Egyébként a Tunatic nevű szuper zenefelismerő progi nekem a fenti infót adta a számról...
(#) Ricsi89 válasza hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Én az ilyeneket a telefonon nézem TrackId-vel. Nagyon jó kis program. Elég neki kb 5s zene és felismeri.
(#) maTaKee hozzászólása Márc 17, 2009 /
 
Köszönöm mindannyiótoknak!
(#) zoly15 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Ez a zene Klippje mind szép és jó
De a végén mi a francnak kell bevágni a TV képcsövét?
Amikor először láttam a szívem szorult össze

Üdv!
(#) Ricsi89 válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Jaj most nekik az az egy tv mi.
(#) szamóca válasza maTaKee hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Nézd meg az eredetit is a 90' évekből. ( Tévedtem egy keveset )
(#) levii válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Idézet:
„mikor először láttam a szívem szorult össze”


Ne mond már hogy te még nem tettél ilyent
(#) zoly15 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Nem a TV ről van itt szó, hanem maga arról hogy "megölnek" egy elektronikai berendezést...
Lehet hogy csak én vagyok így de nekem szó szerint fáj ha ilyet látok..
(#) zoly15 válasza levii hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Az egy dolog hogy a számomra hulladékot bezúzom (kis hordó, stanga ) itt kell érteni pl. a képcsövet
(#) googa hozzászólása Márc 17, 2009 /
 
Vannak olyan szavak, amik megőrjítenek. Pl. a Fegyver Horgász Vadász kiállítás vagy mi, mozaikszava: FEHOVA. Ha meghallom megőrülök... De van egy tucat másik értelmes magyar szó, amit kimondani sem tudok, mert kiráz a hideg. Tudom ez olyan Googa-s hiszti, de mégis...
(#) Ricsi89 válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
nem úgy értettem én se. nem szeretem én sem, ha csak úgy szétvernek valamit. Főleg ha az még működő dolog vagy, ha még használható lenne. Régi TV képcsövet törtem már én is szét a haverokkal. haveromék meg egy hatalmas régi TV-t éjszaka bedobtak a szomszédja udvarára. Jókorát pukkant benne a képcső. Ők meg futottak.
(#) zoly15 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Erre mit mondjak?
Bolondok..
Apám mesélte hogy kb 30 éve ők is kidobtak kaviccsal egy képcsövet csak abban valami mustár sárga gáz volt..
Mondta hogy olyan büdös volt hogy szaladtak
(#) levii válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Tegnap én is bedobtam egyet és valami füst szerű szürke valami jött ki belőle.
Azt nem tudom hogy büdös volt-e mert nem szagolgattam.
Következő: »»   452 / 3573
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem