Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   483 / 1679
(#) Szebence válasza bladika hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Jó lett mindneki építménye!


Bladika! Magáról a kész mechanikáról mutatsz képeket? Magáról a CNC-ről?
Nagyon mutatós lett a nyák és a dobozolás is! Grat!
(#) SALáta válasza vicsys hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Hát igen, ha lesz türelmem átkábelezem, bár barátom mondása szerint : Jól van ez így.
(#) gtk válasza bladika hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Szep ez a dobozolas !
(#) Doncso válasza SALáta hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Asztamindenit, de jól mutat, gratulálok, nagyszerű munka.
A minap szögelem a csövesemet, és a nagy spagetti halmaz közepette, eszembe jutottál, amikor említetted, hogy nálad nagyobb spagettikáoszra nem képes senki, erre ránéztem a csövesem belsejére, és azt mondtam magamba, na saláta barátom ezt meglátod, visszaadod az ipart, de a képeket nézve rá kell jönnöm, ebben én még kispályás vagyok Remélem nem veszed rossznéven
(#) belganarancs válasza gtk hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Szia!

Gratula,nagyon pöpec lett!

(#) zolika60 válasza SALáta hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Azért ez e káosz kábelezés zsenialitásra vall. Egy mondás szerint, csak az ostoba tart rendet, a zseni átlátja a káoszt. Az előlapot is levághattad volna egyenesre. De látszik sok munkád van benne úgyhogy gratulálok.
(#) SALáta válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Szerintem csak a kapkodás látszik, amúgy a kábelrengetegről az utolsó előtti napon készült a kép. Jó a rend mert megtalálsz mindent. Alkotó és proli007 ötletein, tervein alapul én csak hozzáigazítottam az elképzeléseimhez. Az előlapot kétszerre vágtam, az elsőnél egy furatot elrontottam, az szép egyenes volt, a másodiknál a kézi körfűrész ugrott meg, így mivel anyagom nincs körbefuttatom elől 15mm es alu L idommal takarni amit kell, a sarkain az idomnak pedig sarokvédő lesz. A modulrendszer miatt ennyi a kábel. És azért mert két feszültségtartománya van. Az érdem inkább a kapcsolás és nyák tervezőké, nélkülük nem lenne sehol a táp.
(#) zolika60 válasza SALáta hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Teljes mértékben átérzem ezt a dolgot. Huszonéves koromban nekem is hasonló módon nézett ki minden gyártmányom, mert azonnal eredményt akartam. Aztán jött egy tökéletességre törekvő korszak. Emiatt néhány sosem befejezett dolog. Mostanra tán megtaláltam a középutat. Bár mivel nagyon sok időt emészt fel a megélhetésért végzett tejesen más jellegű munka már hosszú ideje nem is igen készül semmi. Tán ha nyugdíjas leszek (ha lesz olyan) megint készül egy pár szép dolog. :yes:
(#) Moderátor hozzászólása Okt 9, 2009
 
Malyva fórumtárs kérdése áthelyezve ebbe a topicba.
(#) gtk válasza belganarancs hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Koszi. Meg az alavilagitast ki kell probaljam, be volt tervezve. Bar en az eredetiseget jobban kedvelem.
(#) bladika válasza mutatvanyos hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
De bizony találtam, csak még nem alakítottam át olyanra! Nézd csak a linket:

Bővebben: Link
https://www.hqelektronik.hu/info/hu/csat-m1604m-pcb.html

2744 Ft bruttó

Nem mondom, hogy olcsó, de nem is olyan eget verő!
(#) bladika válasza SALáta hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
A domboz ahogyan írtam egy régi leharcolt Pioneer kazettás magnóból van. (típust nem tudok!)

A trükk, hogy teljesen lecsupaszítottam és az elő/hátlapra kétkomponensűvel egyoldalas nyáklapot ragasztottam, majd így alakítottam ki a nekem megfelelő nyílásokat!
(#) bladika válasza bladika hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Mindenkinek aki kérdezte:

Igazából nekem akartam a mechanikáról felrakni anyagot, mert arra nem igazán vagyok büszke!

De ha már ennyien kértétek majd valamikor rakok fel!
(#) SALáta válasza bladika hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
Szerintem nyugodtan rakhatsz fel, sajnos hiába tudsz valamit jól megtervezni ha nem tudsz hozzá megfelelő anyagot szerezni vagy ezköz hiányban szenved az ember.
(#) Auf hozzászólása Okt 10, 2009 /
 
Sziasztok!

Én egy 3310-es nokiát bombáztam szét, és az alaplap időigényes méretvételezése, és nyáktervezőn való beállítása után rátettem egy pic-et, ami a billenytűket nézi és vezérli a kijelzőt. persze mindezt smd-be.
És még amit szeretnék, hogy rátegyek egy 2Gbs nand flash-t, no meg egy TEA5767 rádió egységet.
Esetleg még egy szintén nokiából kibontott, bluetooth egységet(kép). MP3 lejátszó félét szeretnék, csak nem tudok dülőre jutni a pic programozásban a flash irás olvasás, és a rádió na meg a bluetooth-val. Ha valaki segítene a kapcsolásban és a soft-ban. szívesen megosztom vele a panel tervet, esetleg gyártok is neki.

Tudom, sokféle mp3 lejátszó van a neten már, de ez mégis csak a saját.
(#) Auf hozzászólása Okt 10, 2009 /
 
Hi!
Ja, majd elfeledtem, egy mini usb sem ártana.
És lemaradt a bluetooth.

Sajna nincs még nagy tapasztalatom a pic programozásba, kb egy éve megtanultam az mpsm készletet, és így írogattam, kiprobáltam minden egyszerű periféria vezérlését, de mint észre vettem ez nem elég, sajna. Ugyhogy télleg jól jön mindenféle segítség. Előre is köszönöm a hozzászólásokat.

blue_pin.jpg
    
(#) lidi válasza Auf hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
Na most akkor nekem nem teljesen világos, hogy akkor mit is építettél ?
(#) titi válasza Auf hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
Hali!
A rádióval kapcsolatban szerintem kezd ennek a tanulmányozásával: Bővebben: Link
Aztán folytasd ezzel: Bővebben: Link
A többivel is tegyél hasonlóképp, keresd meg hozzá a megfelelő adatlapokat. Egy jó adatlapból sokat lehet tanulni.
Viszont ebbe a topikba nem kimondottan illik bele ennek a témának a további boncolgatása.
(#) vicsys hozzászólása Okt 11, 2009 /
 
Azt még nem tudom, hogyan forrasztom fel az IC-t...
(#) Remci válasza vicsys hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
Apáám .Mi lessz ez?
(#) tbence3 válasza vicsys hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
Szép lett! Milyen technika?
Látok rajta egy rövid zárat. Még pedig a gyufa fejénél lévő IC lábánál. (talán 1-2-esláb)
Vagy csak csaló a kép?
(#) szücsien válasza vicsys hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
Meleglevegős páka?
(#) vicsys válasza tbence3 hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
Bizony jól látod! Nagyító alatt nem láttam, csak a gép makrós fotóján. Beültetés előtt azért át szoktam mérni, hogy nincs-e zárlat vagy szakadás. Fotózással készült abszolút konyhai körülmények között. (Konkrétan a konyhában )
Sajnos nincs hőlégfúvóm. Megpróbálom fluxal és harisnyával, hátha... :eeknoes:
(#) MolnarG válasza vicsys hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
Hát ha én be tudtam forrasztani egy TQFP100-as dsPIC-et egy sima forrasztópákával, akkor neked sem okozhat gondot ez az apróság..
(#) Norberto válasza vicsys hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
Idézet:
„harisnyával”


Na, azzal azért vigyázz, tud meglepetéseket okozni, mikor hozza magával a NYÁK-ról a legapróbb fóliákat...
(#) vicsys válasza Norberto hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
Nekem mondod? Egyszer már becumiztam vele...

P4070002.JPG
    
(#) gtk válasza Norberto hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
Igen, ezt sajnos en is tapasztaltam, De ovatosan, nem tul, es alul melegitve, megfelelo cinmennyiseg, odafigyeles -el lehet dolgozni azzal is.
(#) X Sügi X válasza Norberto hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
A harisnya használatának titka: nem a pad-re kell illeszteni, hanem az alkatrész lábaira. Ha a pad-eken van rövidzár, azt a pákával, és jó minőségű fluxal fel kell tolni az alkatrész lábaira. A cégnél, ahol dolgozom (NI) így csinálják, szóval biztosra mondhatom! :yes: Lassan átmehetünk az SMD forrasztás topicba...
(#) Action2K válasza vicsys hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
Apám, király lett! De azt a nagy gerendát minek tetted rá? Még a végén kárt tesz benne.
(#) Norberto válasza X Sügi X hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
Idézet:
„A cégnél, ahol dolgozom (NI)”


National Instruments? :eek2:
Következő: »»   483 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem