Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   30 / 188
(#) Amarton hozzászólása Dec 3, 2009 /
 
Üdv.
Névnapomra ezt a kittet kaptam ajándékba a páromtól (LCM3).
Tegnap, ahogyan megérkezett el is kezdtem összerakni.
Első bekapcsolásra működött, nem kellett semmit javítani rajta.
A mérések elég pontosnak bizonyulnak.
Egy kis problémát a dokumentáció okozott.

Valami miatt az összeszerelési útmutatót csak a 3. oldalig kaptam meg. Igazából így is össze tudtam rakni.
A tantál kondikkal volt még problémám.
A C4,C5-ös kondenzátorok 15µF-nak (kék) vannak jelölve és csak 10µF volt a csomagban. Kizárásos alapon ezeket ültettem be.
A 2.2µF tantálon pedig megtaláltam a kék jelölést, ami a zavart okozta.
Ha valakinek nincs otthon kapacitás mérője, akkor már nem biztos, hogy ilyen egyszerűen össze tudtam volna rakni.

Összegzés képen:
Hiányos dokumentáció
A 2.2µF volt kékkel megjelölve
15µF szerepel a beültetési papíron és 10µF-os alkatrész volt mellékelve.

Lehet egyedi volt az eset, de gondoltam szólok, hogy ezt az apró hibát is ki lehessen javítani.
(#) deguss válasza Amarton hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Üdvözöllek!

Köszönjük a visszajelzést. A siker a lényeg, reméljük sokáig megelégedéssel fogod használni.

Épp beszállítót kellett váltani, így minimális eltérések adódhattak (ez max 4-5 kiszállított KIT-et értinthetett) a megmaradt készletekből. Annak ellenére, hogy feliratozottak az alkatrészek (és egyikből 2db, a másikból meg csak 1db van), is valóban megtévesztő lehetett a jelölés, elnézést érte.
A törvény kötelezte használati utasítás ki van nyomtatva, a beültetési útmutatót le lehet tölteni. Ezért is küldtem az értesítő e-mailt! Remélem érthető, hogy nem tudok minden kis apróság változásánál új fényképeket készíteni, és egyből ki is nyomtatni. Ellentétben a pdf fájlt mindig aktualizálom.
(#) Hujikolp hozzászólása Dec 3, 2009 /
 
Üdv!
Az LCM3-at szeretném után építeni, nagyon tetszik, csak pár kérdésem lenne vele kapcsolatban:
Milyen műszerdoboz javasolt hozzá?
Ha elkészült a nyák, a takarítása is megvolt, be lehet utána fújni lakkal, vagy nem ajánlott?
(#) nagy hoho válasza Hujikolp hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Szia ! Én már boldog tulajdonosa vagyok az LCM3-nak. Én a régebbi multimétereimnek feltettem a kérdést, hogy ki akar LC mérő lenni. Mivel nem volt jelentkező így kijelöltem egyet. és abba tettem. Kép van néhány sorral feljebb. Sok sikert az építéshez!
nagy hoho
(#) Hujikolp válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Sikerült végül is találnom dobozt hozzá a neten
A nyákot el is készítettem ma neki, egész jónak néz ki. Lett pozíció felirata is
A lézer festéket még nem távolítottam el, mert még nem fogok forrasztani, mert még nincsenek meg az alkatrészek, csak majd kb 2 hét múlva
2 kép a nyákról:
(#) nagy hoho válasza Hujikolp hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Olyan mint az enyém, csak még szűz. A pozició feliratok vasalva vannak?
(#) Hujikolp válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Igen. (volt vele utómunka rendesen, ugyanis a papírdarabkák elég nehezen akartak lejönni róla, de 2 sakk-party közben csak meglettnyertem 2x fater ellen )
(#) nagy hoho válasza Hujikolp hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Amikor meg jövünk a horgászásból este sárosan átfázva, és még ki kell pakolni a csónakból a kocsiba: horgászbotok,merítő,motor, benzintank és még egy csomó cucc. Minimum háromszor kell fordulni, na akkor szoktam mondani a haveromnak: ha újra kezdhetném a sakkozás lenne a hobbim. Egy kis doboz a hónom alatt, meleg szoba, és semmi fizikai munka.
Off-uff.
(#) nagy hoho hozzászólása Dec 5, 2009 /
 
Helló! Készítettem két kis adaptert az LCM3-hoz. Megkönnyítik a mérést. Az egyikkel SMD kondenzátor, SMD induktívitást stb lehet mérni. A másikkal pF,nF µF kondikat illetve mindet ami a csatlakozóba bele fér. Egyszerre több alkatrész is dugaszolható párhuzamosan, így könnyebb több darabból össze válogatni egy adott értékű kondit.
(#) mex válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Nagyon ötletes! Valami hasonlót nekem is el kell követnem, az smd-k mérése nehézkes a hagyományos módon.
(#) nagy hoho hozzászólása Dec 5, 2009 /
 
És a dugaszolható:
(#) deguss válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Ötletes! Valami hasonló tervben volt, de nem egyszerű a szériagyártást megoldani. Meg hát kérdés, hogy mindenkinek szüksége van-e rá...
(#) pipi válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Hali, én csak egy nyáklapot faragtam be a banánhüvely alá, a fóliát vékony csíkban megszakítottam. smd-t rá lehet pottyantani, picit leszorítani
Bővebben: Link
(#) deguss válasza pipi hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Jól néz ki, különösen a nyák! Ezér miért kellett eddig titkolni?
(#) nagy hoho válasza pipi hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Szia! Jó az ötlet egyszerű és nagyobb méretű SMD-et is meglehet mérni vele, pl elkót indutivitást. Ha elöbb látom akkor felül meghagyom a fóliát. Nem baj csinálok egy harmadikat is.
(#) nagy hoho válasza deguss hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Egy darabig eltartott mire az SMD mérő adaptert kiagyaltam. Nekem két dolog nem tetszett a műszerben, egyik a mérőzsinóros csipesz bár én is használom mert mindenre az adapter sem jó.A másik a kijelző kábelezése. Én azt hittem, hogy a műszernyák felett fog elhelyezkedni és dugaszolható lesz. Direkt dugaszolható csatlakozó sorra találták ki. Mint a pipi nyákján van. Azért érdekelne mi indokolta ezt a meg oldást. Amikor feltetted a nyákot közszemlére akkor írtam is ,hogy a kijelző takarni fogja a kontraszt trimmert. Akkor még egymás felett volt a két nyák vagy nem?
(#) pipi válasza deguss hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
jó, nem titkolom feltettem ide:
http://www.puzsar.hu/esrpic16f690/index.html
és ugye az eredeti szerzőt is megemlítem
(#) p_istvan válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Szervusz!

- A mérőzsinóros csipesz, egy jobb csipesszel lenne az igazi, de azok nehezen és nagyon drágán szerezhetőek be. elvileg a nyákon a bemeneteknél két hüvelysor is beültethető, egy kis ügyességgel, a furatok és bekötések rajta vannak...
- Az LCD beültetés a doboz miatt alakult ki így, illetve azért is mert már háromféle LCD bekötéssel találkoztunk: 2 féle van a szerint hogy a háttérvilágítás LED-jei melyik végén van kivezetve. Illetve nekem van 2-3 eredeti Displayech LCD-m amelyeket 180 fokkal el kel forgatni a helyes bekötéshez. A prototípus is ezzel készült, az takarta a panelt. a mostani LCD-kkel is meg lehet csinálni apa-anya tüskesorral, csak azokkal nem takarja a panelt a 180 fokos forgatás miatt. Tehát a tüskesoros szerelés LCD függővé teszi a konstrukciót!

Megnézve más LC mérőket lehet további ötleteket kapni a mérőadapterekhez egy kis kutakodással a neten, mellékeltem még egy L nullázó illetve kapacitásdióda mérő adaptert is amit már mások kitaláltak.

Üdv. P István

(#) p_istvan válasza pipi hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Szervusz!

Az eredeti szerzőt nem említetted meg!

- A kis prolipropilén kondenzátorokkal menyire stabil a 0,0 pF kijelzés (meddig nem mászik el és amikor igen, menyire?)
- Az 5V stab IC helyén az LP2950CZ-5.0 használjuk: pontosabb, kevesebbet fogyaszt, és 6V-ról még működik.
- A 33 nF-nak pontosan milyen típust használsz? És azzal menyi az UESR0 feszültség?

Üdv. P István
(#) nagy hoho válasza p_istvan hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Szervusz! Köszönöm a mindenre kiterjedő választ. A varaktor tesztert nem csinálom meg mert ezt az alkatrészt nem használom. Egy SMD elkó mérő adapteren töröm a fejem, de valószínű, hogy pipi ötletét valósítom meg.
nagy hoho
(#) p_istvan válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Szia!
Lehet mérni vele diódák és tranzisztorok zárórétegeinek kapacitásait is a zárófeszültség függvényében...
Talán ezeket használja még valaki, ha már a kapacitásdióda kihalófélben van.
István
(#) Allf hozzászólása Dec 6, 2009 /
 
Pipi tetszik az épített készüléked!
Énmagam nyomógombos nem átkapcsolós változatot (tiéd?) szándékozom építeni.
A linken lévő beültetési rajzal a nyákrajz nélkül sajnos nem sokra megyek.
Megköszönném ha feltennéd a vasalásos technikával elkészíthető (pdf) változatot.
(#) nagy hoho válasza p_istvan hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Szia! Nekem ez már nagyon tudományos.
(#) pipi válasza p_istvan hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
Kedves p_istvan
hát ott a link az eredeti oldalakra a nyákra rá is véstem hogy deguss. kicsit keveredik bennem (deguss &p_istvan) ki mit csinált a fejlesztésben
a 33n,1n, kondik lomexesek, lusta vagyok átforrasztani a később szerzett 1%-os 1nF-okat.
csak elkókat nézegettem, igazából nekem erre kell.
uesr0 99.04 mV. Stab kockának feltettem a 78l05-ot és a ricoh rh5re sorozat, ill. mcp 170x sorozatot (utóbbi van benne)
Allfnak:
ha vasalni akarsz szerintem az eredeti 1 oldalas nyáktervvel jobban jársz (itt a fórumon fenn van ha jól emlékszem, az enyém kétoldalas lyukgalvános, szóval a vasalás felejtős
(#) p_istvan válasza pipi hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
Szia!
Nem linkeket írtál, hanem szerzőt...
De hagyjuk, nem érdekes!
Üdv.
P István
(#) kila hozzászólása Dec 8, 2009 /
 
Sziasztok!
Elkészültem én is az LCM3-mal.
KIT-ben rendeltem és kisebb bénázások után a képeken láthatóra sikeredett.
(#) kila hozzászólása Dec 8, 2009 /
 
És még két kép, az előlapot én készítettem mert az eredetit felszakítottam.
(#) nightmore hozzászólása Dec 8, 2009 /
 
Üdv!

Én is megszeretném valósítani ezt a műszert: http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/lcm3_alkatresz_mero_musz...g.html
El is küldtem a kért nyilatkozatot, de a levél szerver
visszaküldött egy hibaüzenetet. Akkor már ennyire nem publikus a PIC program? Mert a kittet megvenni nem fogom ennyi pénzért az biztos! Kérlek mondjátok meg ti megkaptátok email- ben a programot?

Tibor
(#) janocsi válasza nightmore hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Szia!
A levél, (nyilatkozat) elküldése után néhány órával már meg is jött az új v1.06 program, Deguss küldte.
Szia.
(#) Sendi hozzászólása Dec 8, 2009 /
 
Helló.

Én is megkaptam 24 órán belül.

Lenne egy kis gondom a műszerrel:
Saját nyákkal elkészítettem.
Elektrolit kondenzátort méri rendesen.
ESR-t méri rendesen.

Induktivitást méri rendesen.
Ha van kapacitása a tekercsnek akkor azt is ki írja.
De ha a tekercs helyett csak kondit rakok, (mindegy hogy milyen értékűt) az nem méri.
0 pF a kijelzőn.
Mi lehet a gond?
Köszönettel

Következő: »»   30 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem