Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
 
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   46 / 151
(#) szabo.gth hozzászólása Feb 12, 2010 /
 
Helló!
A segítségeteket szeretném kérni, ugyanis nem vagyok még nagyon profi. Arra gondoltam, hogy úgy is lehetne frankó VU-metert csinálni, hogy ellenállásokból felépítek egy többszörös feszültségosztót és valamilyen komparátor IC-kkel (pl LM741) összehasonlítom ezeket a feszültségeket a bemenő jellel. A LED-eket a komparátorok kimenetére kötném. Természetesen kell valami előerősítő is a bemenő jelnek. Szerintetek ez ötlet jó ? Megoldható ? Mert ha esélytelen, bele se kezdek
Köszönöm a válaszokat előre is
(#) proli007 válasza szabo.gth hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
Hello!
Létezik ilyen kapcsolás. Itt a fóromon is megtalálod pld. itt. Persze nem kivezérlés jelzés céljából..
De az LM3915-ben is ez van. Csak éppen az áramkör megoldása 741-el nem éppen logikus. Részben azért mert egy kazal alkatrész kell bele, részben azért, mert a 741-es nem féltápfeszültséges üzemmódra készült. Így vagy valami trükk kell előtte, vagy kettős tápfeszültség. És egyenirányítás is kellene elé.
üdv! proli007
(#) szabo.gth válasza proli007 hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
Helló!
Nem ragaszkodok az LM741-hez, csak éppen azt találtam a fiókban LM324-gyel kisebb helyet foglalna az biztos, lehet inkább azt használok majd. Úgy nézem, az nem igényli a dual tápfeszültséget. Az ötletem akkor nem volt rossz Holnap neki is állok, kíváncsi vagyok mi sül ki belőle.
Köszönöm a választ
Gábor
(#) pbalazs válasza szabo.gth hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
Az ötlet jó, én is így csináltam anno, amíg nem tudtam, hogy létezik LM3914, UAA180 és társaik.
Ahogy proli007 mondja, épp ez van az IC-ben. Töltsd le az adatlapját, és nézd meg.
(#) szabo.gth válasza pbalazs hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
Hello!
Megnéztem miután proli007 említette. Én tudtam hogy léteznek erre spec IC-k, de az LM3915 és társaik drágák, az UAA180 meg állítólag nem megbízható. Ráadásul ha csak egy IC-re rákötöm a LED-eket, akkor mit tanulok belőle ? Semmi izgalom. Illetve mint azt előbb is írtam, így annyira állítom az egyes LED-ek felvillanása közti feszültségkülönbséget, amennyire akarom
Te milyen komparátort használtál ? Igazából szerintem az majdnem mindegy, de azért kíváncsi vagyok
Gábor
(#) huarachi hozzászólása Feb 12, 2010 /
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy az alábbi kivezérlésjelzőt miképpen kell használni. (Hova kössem az erősítőből jövő jelet? Párhuzamosan a táppal?)
A válaszokat előre is köszönöm!

ledvu1.gif
    
(#) proli007 válasza huarachi hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
Hello!
A tápfeszültséget a plusszal jelölt pontra és a GND-re (fordított T betűs pont a rajzon a mínusz) Az erősítő kimenetét, pedig a "Hf be" jelű pontra. De javaslom, hogy valami ellenálláson keresztül (pld 10kohm), mert ha feltekered a potit maximumra és az erősítő elég nagy teljesítményű belepusztulhat az IC.
Ha külön tápja van ennek az áramkörnek és az erősítőnek, akkor a két GND pontot közösíteni kell.
üdv! proli007
(#) pbalazs válasza szabo.gth hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
LM324-et
(#) huarachi hozzászólása Feb 12, 2010 /
 
Kedves proli007!

Csupán azt nem értem, hogy ugye az erősítőből két "kábel" jön ki egy plusz és egy mínusz. Na ezeket hova kötöm? Mert az egyiket a Hf be jelű pontra az oké. Én vagyok túl értetlen..... De légyszíves magyarázd el újra.
(#) proli007 válasza huarachi hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
Hello!
A "mínusz" kimenetet a GND pontra, a "plusz" kimenetet a "Hf be" pontra. De ha az erősítő kimenete híd kapcsolású, és a két készülék tápfeszültsége közös, akkor a mínusz kimenetet ne kösd sehová, csak a "pluszt".
üdv! proli007
(#) huarachi válasza proli007 hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
KÖÖÖÖÖSSSSZZZÖÖÖNNNÖÖÖMMM!!!
(#) levi102 hozzászólása Feb 18, 2010 /
 
Csinálnák egy 10 ledes vu métert, segitséget szeretnék kérni h millyen dolgok kellen hozá és pls linket is küldjetek a dolgokrol.
(#) gydanee válasza levi102 hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
(#) vzoole válasza levi102 hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Elsőnek tanuld meg használni a keresőt!
led-es kivezérlésjelző topik van már, és ott rögtön a legelső hozzászólásban van 2 rajz is.
(#) fricihun hozzászólása Feb 19, 2010 /
 
Sziasztok!

Megtudnátok nekem mondani hogy melyik kondit kellene kisebbre vagy nagyobbra cserélni hogy dinamikusabb legyen a ledek mozgása. Én lassúnak érzem.

Kapcsolás: Bővebben: Link

Köszönöm szépen.

üdv. fricihun
(#) szamóca válasza fricihun hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
A 10 µF-ost a diódák után, 4,7, vagy 2,2-re.
(#) Buck Miklos hozzászólása Feb 19, 2010 /
 
Sziasztok!
Ez a kapcsolás szerintetek elbírná a 15 voltot?
Bővebben: Link
(#) fricihun válasza szamóca hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Köszi szépen.
(#) szabo.gth válasza Buck Miklos hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Annyira nem kényesek ezek a tápfeszre, de azért ha nem sürgős a dolog, inkább várd meg vmi okosabb véleményét.
(#) szamóca válasza Buck Miklos hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Igen. A határ 16Vcc.
(#) Pulyka válasza gydanee hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
OFF ON
(#) Buck Miklos válasza szamóca hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Köszi
De a ledeknek se lesz bajuk, ugye? Vagy inkább tegyek nagyobb előtét ellenállásokat?
(#) szamóca válasza Buck Miklos hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Miért nem egy megfelelő terhelhetőségű 7812 stab.kockát alkalmazol?
(#) pergerz hozzászólása Feb 27, 2010 /
 
Hali
én ezt terveztem, épitettem meg, és szeretném megosztani veletek!
lm 3914 - el megy tökéletesen. ha esetleg van valami észrevételetek akkor irjatok. köszi. Pöry
(#) pikszo válasza pergerz hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
Üdv.

Építettem én is egy ilyen kivezérlésjelzőt. Mindössze csak egy gondom van vele. Én úgy szeretném, hogy a led vagy világít, vagy nem. Mit én csináltam ott meg van átmenet is a ledek között. Mi a teendő? LM3915-öt használtam.
(#) pergerz válasza pikszo hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
a "mode" lábat lekötöd. (az ic 9-es lába)
egyszerűen be sem kötöd és kész. elméletileg.
(#) pikszo válasza pergerz hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
Kösz a segítséget. Így mindjárt jobb.
(#) magyarka hozzászólása Feb 28, 2010 /
 
Hello! Valaki, aki ért ehhez, kérem rakjon össze egy alkatrészlistát ehhez: http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/kivezerlesjelzo.html Nagyon fontos lenne, bármilyen formátumban jó(legjobb HEstore-s listában) Előre is köszönöm! És ha valakinek van tapasztalata ezzel a kapcsolással, kérem írja le!
(#) szamóca válasza magyarka hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Ezt most nem mondod komolyan?
(#) magyarka válasza szamóca hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
bocs, kezdő vagyok és néhány dolgot nem teljesen értek. pédául balra az első valami (egy ellenállás lehet) abba hogy meg bele 3 vezeték? meg a végén jobb oldalon hogy zárom le, össze kell kötni vagy nem?
a legtöbb kapcsolás rendesen leírja hogy mi mi, de ez nem.
Következő: »»   46 / 151
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem