Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF3 - 6 végerősítő
 
Témaindító: isamisa, idő: Nov 20, 2006
Lapozás: OK   14 / 70
(#) vicsys válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 1, 2007 /
 
Ne aggódj, nem néz senki sem kezdőnek és nem magyarázom majd Ohm törvényét... :lama:
(Ui.: nem kell kiabálni,-teljesen lejáratod magad)
(#) Hx-2 válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 1, 2007 /
 
mi ez a fesz2szer nevű kapcsolás es hova kotod?
(#) isamisa válasza Hx-2 hozzászólására (») Ápr 1, 2007 /
 
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_hsz_56129.html?highlight=1#56129 ebben a hozzászólásban van a kép. Eről beszélünk. Próbaképpen ajánlottam hogy ha nics kéznél egy normális két táfeszű trafó... Hogy hová kötötte, azt nem tudom mikor volt neki 2x12V-ja. punkkazy: Írtam korábban hogy 2x14V pont jó. És miért nem tekerted le 2x13V-ra ha a másik trafó pont annyi?
(#) punkkazy válasza isamisa hozzászólására (») Ápr 2, 2007 /
 
Mert, szombaton kaptam a "mini hifit". Mert, Szegedentanulok, de a Délvidéken lakom. Ezért. A letekerésről: nálunk(mint már egyik topicban írtam:http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_2919.html)a 230VAC gyakran 210VAC vagy durvább esetben(ha valaki ívhegesztővel nyomul pl. édesapám) napközben 200-190VAC van a hálózatban. Sz.r mi!! Így építsen valaki valamit!!
Szóval én azt a 2X12VAC-t 210V-os hálózati esetben mértem, tehát
12*1,41=16,92VDC,

viszont 230VAC-os hálózatban, akkor:

210:12=230:X
X=12*230:210=13,14VAC

Egyenirányítva:

13,14VAC*1,41=18,92VDC

Ezt még elbírja a műveleti erősítő nemigaz??? A trafómról még annyit, hogy szombaton jöttem rá, hogy
szegénykének 2 szekunder tekercse van, csak párhuzamosan össsze vannak kötve. Itt van 2 kép róla. Már szortíroztam a két tekercset. Mindkettő 12V-ot ad le, persze 210VAC mérve. A héten remélem készen leszek az erősítővel, és majd életet, azaz elektronokat tudok lehelni belé! REMÉLEM!!
(#) Hx-2 válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 2, 2007 /
 
Hat ha errol a 2X taprol jarattad az erositot akkor ne csodalkozz hogy bug.Egy " kozeppont kiagazasos trafo+graetz" bugofeszultsege 0,481Uki mig amit te ratettel ez a 2X tap pedig 1,21Uki. Latod a kulonbseget!
Ezen kivul meg lehet hogy elkotottel valamit, mekkora a tapvez. keresztmetszete?
(#) Isti válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 2, 2007 /
 
Nekem is iyen trafóm van!!! Én commodore64 monitorból bányásztam ki

ja és még annyit megjegyzek, hogy párhuzamosan kötve a két tekercs ellenállására 1,2 ohmot mértem ki...
(#) punkkazy válasza Hx-2 hozzászólására (») Ápr 2, 2007 /
 
Nem graetz-el szűrtem, hanmeaz előbb említett fezs2szerezővel. Szerintem is valamit elnyomtam, majd átnézem. Lehetséges az, hogy az EAGLE auotorouteje ratyi?? Mindent megadok a rajzban rendesen, az alkatrészeket elrendezem, az autorouter meg elnyomja.
(#) punkkazy válasza Isti hozzászólására (») Ápr 2, 2007 /
 
Asszem én is ilyen monitorból bányásztam, egy szemetes kuka mellé volt kirakva a monitor. Nekem 8 ohm-ot írt ki a DIGITES mérőkém.
(#) Isti válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 2, 2007 /
 
Mondjuk én rajtatartottam sok ideig... Tudod ez az induktivitás miatt van. Sokáig kell rajtatartani. (De szerintem az enyém sem pontos)
(#) KeserűCukor hozzászólása Ápr 5, 2007 /
 
Hali
Valaki akinek már sikerült nem írná le nekem az élesztést rendesen, olyan szájbarágósan?
THX
(#) isamisa válasza KeserűCukor hozzászólására (») Ápr 5, 2007 /
 
(#) punkkazy válasza KeserűCukor hozzászólására (») Ápr 8, 2007 /
 
Erről csak annyit, hogy 3 byte honlapja!!! Ott le van írva de rendesen!! (1. hozzászólás)
(#) punkkazy hozzászólása Ápr 13, 2007 /
 
Helló!
Az első hozzászólásba lév .lay nyákrajzot nyomtatáskor(vasalni fogom) kell tükrözni? Nem tudom eldönteni. Már egy nyákot megcsináltam a hétvégén, de az IC "fent" volt, míg a képen "lent" van.
(#) Peti_85 válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 13, 2007 /
 
Hali!!!

Ez nekem is probléma volt először, aztán rájöttem és tök egyszerű! Úgy nyomtasd ki hogy a beültetési rajzot lásd! Tehát mintha abba szúrkálnád bele, az alkatrészeket, a papírba! Mert mikor a lapot megfordítod és a rézfelületre teszed, akkor lesz pont tükrözve!!!
Hali!
(#) fureszk válasza Peti_85 hozzászólására (») Ápr 13, 2007 /
 
bizony! :yes:
(#) Ricsa válasza fureszk hozzászólására (») Ápr 15, 2007 /
 
Én is megerősítem.
(#) punkkazy hozzászólása Ápr 16, 2007 /
 
Akkor semmi tükrözés, semmi fordítgatás, pl. az EAGLE-ben sem? Ha jól értettem így van!
Köcce!!
(#) isamisa válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 16, 2007 /
 
Az a lényeg hogy a feliratok a nyákon olvashatóan látszódjanak. Úgy kell tükrözni vagy nem tükrözni..
(#) punkkazy válasza isamisa hozzászólására (») Ápr 16, 2007 /
 
OK!

Már sok NYÁK-ot elnyomtam!

Gondolom A TDA-m is e miatt pusztult meg!
(#) isamisa válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 16, 2007 /
 
hát az elég gáz, az első az lett volna hogy végigmeny a vezetősávokon, és akkor már egyértelmü lett volna a kapcsi alapján....
(#) punkkazy válasza isamisa hozzászólására (») Ápr 16, 2007 /
 
Ja!

Még NAGYOOOOON sokat kell tanulnom. Remélem a műegyetem majd helyre rak!
(#) punkkazy hozzászólása Ápr 16, 2007 /
 
Hány milis trimmer kell bele?

Már vettem egy 15-öst!
(#) fureszk válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 16, 2007 /
 
10mm-es kell bele.
(#) isamisa válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 16, 2007 /
 
A nyákot ha megnézted az SL-ben akkor könnyen ki lehet következteni hogy mekkora, mert vann benne egy mérőszallag is, meg a makrónál is meg tudod nézni. És álltalánoságban 10mm-eset használiunk. Talán nem látszott a képen rendesen a müveleti Ic mértéhez viszonyítva?

[off]
Nah ezeket a dolgokat majd ha lesz esetleg ábrázoló geometriád akkor meg fogod tanulni. Ha nem akkor kiestél... Nállunk az volt a szóró tantárgy. Ha egy perspektikus nézetet nem tudsz értelmezni akkor bukta...

De ez az egész, itt, ebben az esetben csak egy kis
figyelem hiánya. Ha már nekikezdtél akkor vedd a fáradságot és olvasd át rendesen a topicot. Nem kell nekiesni mindennek gondolkodás nélkül, vagy megkérdezni egyből. Mert akkor elveszik a felismerés gyönyöre. (nem azért mert nem akarunk segíteni) Szóval kicsit átgondoltaban!! És nem árt ha készen van a végleges terv is a fejedben! Még jobb ha lerajzolod, vagy leírod mit mikor kell venni, csinálni.

Ezt csak azért mondom, mert a hozzászólásaidból egy kicsit fórrófejüen esel neki a dolgoknak. pl a TDA2030-al is. Pedig azzt elrontani, majd feladni igen nehezen lehet..
Jah, és neh gondold hogy olyan bonyolult ez, csak olvas és olvas! Én pl csak 1 éve! csináltam az első nyákomat
(#) punkkazy hozzászólása Ápr 17, 2007 /
 
OK!

Tudom, forrófejű vagyok.
(#) punkkazy hozzászólása Ápr 21, 2007 /
 
Helló!
A VF3-as fut PC tápról???
Egy 300W-os v. 180W-os PC táp hány ampert ad le?
Én a 300W-os ra +-12V on 12,5 A-re gondolok, a 180W-osnál 7,5A-ra.(tudom ez kevesebb, mert van meddő teljesítmény váltóáramnál)

Amúgy, a váltóáram teljesítmény képleteez:
P=U*I*cosFi?
Mi az a cosFi??
Már kerestem fizika könyvben, de ott sem találtam!
(#) Isti válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 21, 2007 /
 
Pc-tápról- hát van rajta +12 is meg - 12 is. ÉN AT-és(200w) tápról + 12-ről 14A-t tudtam kivenni, -12, +12 között 4A-t, de én a helyedbe tennék még a tápra puffert kondit, és ezt valahogy lágyan kéne feltölteni, mert a 18 000 µF nálam mindig lekapcsolta a tápot, mert habár a VF3 felvétele 3A, ez csúcsba lehet 4,5!!

Váltóáramú rendszerben az áram eltolódhat a feszhez képest, szöggel
(#) punkkazy hozzászólása Ápr 21, 2007 /
 
"Váltóáramú rendszerben az áram eltolódhat a feszhez képest, szöggel"
Ebből a vesszőt értettem!
Kérlek ezt mond el részletesebben.
2db 4700µF-os kondi nem lenne elég???
(#) vicsys válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 21, 2007 /
 
(#) Isti válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 21, 2007 /
 
talán, de az is kinyomja a tápot.
Következő: »»   14 / 70
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem