Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Napelem készítés
 
Témaindító: kissto, idő: Okt 30, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 5
(#) Stewe válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
A "villogó " autós kulcstartók élébe van beépítve egy kb. 3.5mm széles és 45mm hosszú napelem, nem villog a cucc, csak egy ff. teli LCD maszkot kapcsolgat ki-be a csillogó feliratos háttér előtt. nA nagyságrendű lehet a terhelhetősége.
(#) dani4 válasza dani4 hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
vagy, ha kerti lámpákból szedem ki a napelemet, akkor mennyit kell összekötni??? engem ez nagyon érdekel, mert amit írt DigitalSlience az optikai meghajtóról cd-rom, dvd-rom...nem jött össze...ebben az esetben nem tudsz nekem segíteni, mert a cd-rom-ot sima cd-nek értelmeztem, amit be kell rakni a gépbe és le tudja olvasni a játékot, vagy lehet rá írni zenét stb. , de egyetlen mAh-t se tudtam kicsikarni belőle....... ''Össze kell gyűjteni egy halom kidobott optikai meghajtót(cd-rom, dvd-rom).
A fejegységből ki lehet szerelni az érzékelődióda panelt, az rögtön 8db fényérzékeny felület, valamint a lézerdióda után lévő un. FS-diódát, ami szintén az.
Azután lehet szépen sorba kötögetni.
Nekem volt kis zsebszámológépem, ami erről táplálkozott.''
(#) _ampervadasz_ válasza dani4 hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Szerintem inkább vegyél szolárcellákat ( napelem ) és azt használd az akkumulátor töltésére.

Ezek a cellák 75mA (maximum) terhelés melett 3,6V (maximum) kapocsfeszültséget tud szolgáltatni.

Amit kerti lámpában stb, eszközökben találsz azoknak nagyságrendekkel kisebb a kivehető árama, és kapocsfeszültsége.

Jelen esetben az mp3 lejátszóm töltöm így.
(#) Stewe válasza dani4 hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Hasonló legendákat TO-3 tokozású tranzisztorokról is hallottam...
(#) dani4 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Ez nagyon jó a blogot is megnéztem és tetszik! Milyen boltokban lehet venni szolárcellákat és mennyiért?
(#) dani4 válasza dani4 hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
van mégegy ötletem, amitől hülyének néznek majd...jövőre kapok egy új biciklit, és a mostanira rászerelek egy dinamót, arra rákötök egy ceruzaelemet, és töltődik menet közbe...egyszerű és nagyszerű, energiaigénylő és ''húsdaráló''...de ez van, ezt kell elfogadni, nem igaz?
(#) _ampervadasz_ válasza dani4 hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Köszi a dicséretet, jómagam csak "információval töltöm meg, aki készítette a blogot az VtSoftware volt. Anno pár éve vettem a lomexben Pesten. 500ft / modul áron.
(#) dani4 hozzászólása Júl 19, 2010 /
 
láttam egy pár dolgot ezen az oldalon, és az a kísérlet se sikerült, hogy ecetbe kell lógatni réz és forrasztóóndarabot, de semmi áram nem volt rajta... :no: :no:
(#) dani4 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Júl 19, 2010 /
 
amúgy a szolárcellákat csak így simán adják, vagy be van szerelve valamibe?
(#) _ampervadasz_ válasza dani4 hozzászólására (») Júl 23, 2010 /
 
Szia. Nem, semmibe nem volt beszerelve. Darabokban kapod meg. Ahhoz hogy ugyan ezeket a paramétereket produkálni tudd, ahhoz nyolc darab modul szükségeltetik.

Az egyik oldal hordozza a cellacsoportot, a máik oldalon meg beforrasztod vezetéket és kész.

Úgy raktam össze, hogy a forrasztható oldalakat (ami egy nyáklemez) egy pár forr pöttyel összefogtam, és készen is volt.
Semmi burkolata nincsen, csak maga hordozóanyag.

Ügyelni kell arra, hogy a fényes felület ne sérüljön, amit egy védőfóliával, vagy egy üveglappal meg tudsz oldani.

Olyan fóliát használtam, amivel a telefonok kijelzőjét fóliázzák le, ne hogy karcos legyen a fényes felülete.
(#) kissto válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Júl 23, 2010 /
 
A fóliával vigyázz, mert hosszútávon rá tud égni a nap hatására...
(#) dani4 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Júl 23, 2010 /
 
és az ilyen szolárcellákat nem árulják mondjuk praktiker-ben vagy metró-ban? csak a lomex-ben???
(#) _ampervadasz_ válasza dani4 hozzászólására (») Júl 23, 2010 /
 
Szia. Sajnos nem, csak elektronikai szaküzletben tudod megvenni.
(#) _ampervadasz_ válasza kissto hozzászólására (») Júl 23, 2010 /
 
Köszi az információt, ilyen probléma nem lesz, mert ez egy speciális vegyszerbiztos fólia ami kereskedelmi forgalomban nem kapható. munkahely termése
(#) Stewe válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Júl 23, 2010 /
 
Az, hogy vegyszerbiztos nem sokat jelent, a hő és az UV terhelés tud meglepetést okozni.
(#) _ampervadasz_ válasza Stewe hozzászólására (») Júl 23, 2010 /
 
Eddig nem volt vele probléma, ha 10 éve a cégnél ezt használják, na meg fél éve jómagam is.

Van UV reagens PA383 -as öntvény alkatrész konzerváló olajam, ott ahol fóliával árnyékoltam, nem aktiválódott, ahol igen, ott kísérteties ibolya színe lett. Tehát a műanyag alkatrészeknek ez gyógyír.
(#) Stewe válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Júl 23, 2010 /
 
A kísérleti eredmény bíztató...
Én ablakfóliát láttam hasonló célra, ami még a jég ellen is véd valamennyire.
(#) dani4 hozzászólása Okt 9, 2010 /
 
régebben mindig kísérleteztem ezzel a rézdrót forrasztóón ecetben, meg rézdrót forrasztóón sóoldatban, de nem jött össze...kaptam egy könyvet amibe volt egy olyan kísérlet, hogy "citrom akkumulátor" amihez kell 4db horganyzott szög (cink, de én a leclanché-elemből szedtem ki a külsejét) 4db vörösrézdrót, és 4 felé vágott citrom.a kísérletet úgy kell elvégezni, hogy a rézdrótokat össze kell kötni a h.szöggel és az egyik drótot félbevágni,tele kell tűzdelni a citrom darabokat, és ahol a drótot félbevágtuk érintkeztetni egy kevesebb, mint 1 v-os leddel,ami persze világítani fog ! próbáljátok ki, ha nem sikerült, kérdezzetek!
(#) dani4 válasza dani4 hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
ez lenne az
(#) dani4 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 10, 2010 /
 
s emmi de ha a téma elejét megnézed, akkor fogsz találni ilyen dolgokat.
(#) kacsa345 válasza kissto hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
lehetséges napelemet létrehozni vágj ki két ugyan akkora réz lap egy pet palack tetejét rakd ugy be rézlemezt a palacka hogy kilogjon belőle 2cm adj hozzá sos vizet és már mükődik is

stoy19.jpeg
    
(#) pucuka válasza kacsa345 hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
És ez mitől napelem? A nagybetűs mondatkezdés, és a mondatokra tagolt írás, rád is kötelező. (miért kell a galvánelemek különböző formáját idekeverni?)
Ha már napelemmel akarsz kísérletezni, használj szelén cellát, vagy vegyél szílícium napelemet, otthoni körülmények között készíteni egyiket sem lehet.
(#) karaszbandi válasza pucuka hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Azért napelem, mert ha kirakod a napra akkor az már napelem.
(#) pucuka válasza karaszbandi hozzászólására (») Júl 18, 2011 / 1
 
Nem napelem, legfeljebb napos elem
(#) Quantum hozzászólása Dec 3, 2011 /
 
Ajánlom figyelmetekbe a következő videót. Ezek szerint mégis vannak módszerek otthoni napalem készitésre, persze közel sem elég hatékonyak, de lehet próbálkozni

Bővebben: Link
(#) linux_PIC hozzászólása Dec 16, 2011 1 /
 
Jó napot kívánok!

Elnézést hogy ide belerondítok de:
Egyetemista vagyok és laboron készítettünk napelemet. Jegyzőkönyvet kell róla írnom de egy részt nem tudom hogy kéne megfogalmazni.

jegyzokonyv

Ebben a Szilícium egykristály I-U karakterisztika magyarázatnak ez jó?:
"A mérés során ahogy az ellenállás dekád értékét csökkentettük az áram értéke nőtt. A rövidzárási áramot árammérővel megmérve azt kaptuk hogy az 2.21A."

10Kohm ról egész 1ohmig terheltük a naplemet és mértük a feszültséget....

"Ahogy az áram nőtt a napelem soros ellenállásán akkora feszültségesést hozott létre, hogy ezzel meggátolta a görbe további pontjainak felvételét."

Ez így jó?
(#) kutató hozzászólása Dec 21, 2011 /
 
Napelem építéséhez *

*Sajnálom, de ez reklámnak minősül, a fórumon viszont tilos .
(#) kutató válasza kutató hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Elkészült a napelem rendszerem de ti már gondolom túl vagytok rajta. A belső hálóra táplálok vissza. Van valakinek már hosszútávú tapasztalata ezzel kapcsolatosan?
(#) gronee válasza dani4 hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Küldjél már egy képet az FS diódáról,hogy néz ki? Párhuzamosan kötötted?
(#) gronee válasza dani4 hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
nem kell citrom. Nekem hetekig világított a kis házi elemem. Nagyon sós nedves kávé zaccba dugtam Cu és Al drótot,ha megfelelő mennyiséget kötsz erősen világít a led
Következő: »»   4 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem