Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   36 / 600
(#) _BiG_ válasza rockersrac hozzászólására (») Aug 8, 2010 /
 
Azért ne keverd össze a Marx-generátort a Tesla-tekerccsel... Amit belinkeltél, az a Marx-generátor.
(#) _BiG_ válasza hapro hozzászólására (») Aug 8, 2010 /
 
Igen, meghalna. Mit gondolsz, a 20 kV-nál nagyobb feszültségű távvezetékeken miért nem ülnek SOHA madarak?
(#) zolika60 hozzászólása Aug 9, 2010 /
 
Ma ezt találtam:Bővebben: Link
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 9, 2010 /
 
[OFF]És nem is beszélnek vissza.
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 10, 2010 /
 
No végre tudom mi hiányzik a háztartásból. Azt hiszem erre mindenkinek nagy szüksége van.
(#) hapro válasza Collector hozzászólására (») Aug 10, 2010 /
 
Na ez már olyan szint amit emésztenem kell egy darabig. Részképességzavarral elég nehéz egyáltalán mondatokat értelmezni, főleg olyat ami afganisztáni nyelvezetű...
_BIG_: igen a hozzászólásom után elgondolkodtam pont ezen, hogy érdekes módon nem "fészkelnek" a madarak a magas feszültségű vezetékek drótjain, és talán azért van mert agyon vágná őket az áram.
(#) Collector válasza hapro hozzászólására (») Aug 10, 2010 /
 
Ebben az esetben jobb is elfelejteni az elektronikus úton való megközelítést, inkább fizikus szemmel kell már nézni ezekre a dolgokra.
(#) lidi hozzászólása Aug 19, 2010 /
 
(#) mhatalyak válasza lidi hozzászólására (») Aug 19, 2010 /
 
Szögletes fogaskerék, kinek van ennyi szabadideje, istenem..
(#) zoly15 hozzászólása Aug 19, 2010 /
 
Üdv mindenkinek! Ma bontottam egy graetz hidat. Számomra az az érdekes benne, hogy csak 3 lába van Valószínűleg a GND a házon van kivezetve. Számomra meglepő volt ez a 3 lábú

graetz.JPG
    
(#) pucuka válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 20, 2010 /
 
Nem lehet, hogy a ház alja fémfellület (a hűtés miatt) ami egyben a negyedik (-) kivezetés is? A közepén levő lyuk látványából úgy tűnik.
(#) Frankye válasza lidi hozzászólására (») Aug 20, 2010 /
 
Jaj, Istenem! A pihentagyúak...
(#) zoly15 válasza pucuka hozzászólására (») Aug 20, 2010 /
 
Szerintem több mint valószínű! Azért írtam hogy
Idézet:
„Valószínűleg a GND a házon van kivezetve.”
(#) CIROKL válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 20, 2010 /
 
Rámérsz és 10 másodperc alatt megtudod !
(#) zoly15 válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 20, 2010 /
 
Mérném én, de tudod a lustaság, meg más dolog van Majd ha épp kell majd akkor egyszer...
(#) hapro hozzászólása Aug 21, 2010 /
 
(#) zoly15 válasza hapro hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Az biztos hogy érdekesen nézhet ki
(#) hapro hozzászólása Aug 21, 2010 /
 
Igazán érdekes videó, és még elektronika is fellelhető benne: http://www.indavideo.hu/video/Tojas_az_egerfogoban
(#) kadarist hozzászólása Aug 21, 2010 /
 
Forró jég: Bővebben: Link. A túltelített vizes oldat egy minimális mechanikai behatásra megszilárdul: kicsapódik az oldott anyag, közben felmelegszik.
(#) rockersrac válasza kadarist hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Mit tesz bele az elején?
(#) kadarist válasza rockersrac hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Nátrium-acetátot old fel forrásban lévő vízben.
(#) Collector válasza kadarist hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Ehhez nem kell egyébként semmi, csak desztillált víz, és egy kis odafigyelés. A tiszta folyadékokat túl lehet hűteni pár fokkal az olvadáspontja alá, és folyadék marad. De amint egy oltókristály vagy szennyeződés belekerül (vagy mechanikai hatás éri) ugyan ez a jelenség zajlik le.
(#) kadarist válasza Collector hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Bizony, ez így igaz! Ezzel az acetátos megoldással egészen látványos gyorsasággal megy végbe a dolog. A jelenség "mellékhatása" a hőfejlődés, amit különféle melegítőpárnákban, kézmelegítőkben hasznosítanak, mert a kristályosodás exoterm folyamat.
(#) Collector válasza kadarist hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Elég gyors ez: Bővebben: Link
Egykristályhúzásnál már komolyabb a dolog azért
(#) kadarist válasza Collector hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Sokkal komolyabb Jól néz ki!
(#) Szebence válasza kadarist hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Sziasztok!

Még két videó:

Bővebben: Link
Bővebben: Link

Egyébként ezt pár éve én is megcsináltam sima, szénsavmentes, bolti palackozott vízből.
Lényege, hogy szennyezésmentes legyen és 0 celsius fok alá kell hűteni, de még ne kezdjen el megfagyni! Ezt csak akkor lehet elérni, ha nincs szennyeződés a palackban vagy a szája körül, mert az első jégkristályok nem tudnak mihez kapcsolódni. Utána vagy szennyezés (pl hozzáérés) vagy nagyobb fizikai erőhatásra pl rázás, beindul a kristályosodás.
Youtube-on van videó, ott sörrel is megcsinálják, meg csöpögtetve jégszobrot készítenek, stb.

Szerk.: Az egyik videó linkjét javítottam, mert ugyanaz volt mint aki felhozta a témát, annak a linkje.
(#) _BiG_ válasza Szebence hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Ilyet én is átéltem élőben... Egy lányt vittem sörözni, de mint kiderült, a söröző italhűtője tönkrement, így a söröket betették a mélyhűtőbe. Amikor kihozták az üvegeket, a sör folyékony volt, de ahogy öntöttem ki, úgy fagyott meg a pohárban. Végül ilyen jégkása-sör lett belőle, a széndioxid miatt oszlop formában kinőve a pohárból. Nyalogathattuk...

Üdv!
(#) rockersrac hozzászólása Aug 21, 2010 /
 
(#) rockersrac hozzászólása Aug 21, 2010 /
 
Nem vagyok nagyravágyó ember, de szívesen laknék ilyen helyen!
(#) kadarist hozzászólása Aug 21, 2010 /
 
Ebben az acetátos megoldásban az a pláne, hogy ez kikristályosodott folyadék úgy is marad, nem olvad el, vagy ilyesmi. Bővebben: Link
Következő: »»   36 / 600
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem