Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   149 / 375
(#) nikolatesla válasza Doncso hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Csak az a baj,hogy egy test jön ki!
A többi a be/ki/táp!
(#) Doncso válasza nikolatesla hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Igen, miért mennyi test kellene? Azt mondod, bemenetek megvannak, a test egyértelmű, marad 3db vezeték, ebből kettő a bemenet, egy meg a táp. Nehéz? Akkor tedd félre, ettől joban nem lehet leírni. olvasd el mégegyszer akkor amit írtam.
Idézet:
„keresd meg azt a vezetéket, amin van pufferkondi + lába, a - lába meg a földön, és a tranyók kollektoraira megy, az lesz a táp. A megmaradó kettő kizárásos alapon a kimenet.”

na most ettől egyértelműbben már tényleg nem lehet.
(#) attrax válasza Doncso hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
kösz!
(#) Balaa16 hozzászólása Nov 24, 2010 /
 
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni!
Ennek a szerkezetnek a kapcsolási rajzára lenne szükségem.
Üdv: Balázs
(#) 20sz Jófiú válasza Balaa16 hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Szia!

Az csak egy nagyfesz táp. A lényeg a háromszög geometriai kialakításában és anyagában van. A kis repülőhöz való táp leírása: Bővebben: Link
(#) Balaa16 válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Köszi szépen!
Azt hittem, hogy valami vezérlés is kell neki!
Üdv: Balázs
(#) donder hozzászólása Nov 25, 2010 /
 
Sziasztok!

Szükségem volna egy gitár erősítő rajzára, ugyanis mikor bekapcsolom, elhalkul, és meg szeretném találni a hiba okát. Ehhez kellene a sematikus rajz.
Az adatok:
CV 30-M
gyártva: Nyugat-Németország

Kindergarten an der Preysignstr. 62

Vonalkódja: 1 030632 000016

Ennyi van ráírva

Előre is köszönöm!
(#) nikolatesla hozzászólása Nov 25, 2010 /
 
Hali!
Lenne valakinek TAS5122DCA digitális erősítő IC-nek egy gyári rajza?
Illetve TPA3008D2PHP 10W-os sztereó erősítő IC-nek is.
(#) barnalaszlo válasza örökagyaló hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
tudnál valamilyen konkrétabb rajzot adni ??
(#) yohnsee válasza nikolatesla hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Szia! Én mindkét IC-nek megtaláltam az adatlapját itt:
Datasheets
És mindkettőben van gyári kapcsolási rajz.
Remélem ezt kerested.
Üdv
(#) yohnsee válasza donder hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Helló! Nem sértegetni akarlak, de ezt nem valamelyik multinacionális áruházláncban vetted? Mert az ilyenekhez kapcsolási rajzot találni, hát elég reménytelen. Viszont, ha garanciás, akkor vidd vissza. Ha nem, akkor ha szétszeded, lefotózod, akkor talán lesz itt valaki aki tud neked segíteni a hiba felderítésében.
Üdv
(#) pappati hozzászólása Nov 26, 2010 /
 
Sziasztok!

Keresek egy Siemens RV 606-os erősítőnek a kapcsolási rajzát. Sajnos sehol nem találtam meg. Kérem akinek megvan vagy tudja hol találom keressen meg! Természetesen nem ingyen kérem!

Köszönöm!
(#) pappati válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Szia köbzoli!

Akkor úgy fogalmazok, hogy nagyon hálás leszek ha valaki tud nekem segíteni! Jóságból én is segítek neki amiben tudok.

Üdv: Ati
(#) Sendi hozzászólása Nov 27, 2010 /
 
Üdv Mindenkinek.
Menvier vészvilágító kapcsolási rajzát keresem, azt amelyik 2,4V-ról gyújtja be a fénycsövet.
Előre is köszönöm.
(#) zoly15 hozzászólása Nov 28, 2010 /
 
Sziasztok! Korábban valahol láttam olyan kapcsolást ami a hálózatról töltött kis gomb elemeket. Valami kondenzátorokra emlékszem a kapcsolásban ilyen kapcsolásra lenne szükségem! Kellene 1.5V-os elemhez és a 3V-os elemhez. Valaki tudna valami rajzot adni ezekhez? Előre is köszönöm!
(#) proli007 válasza zoly15 hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Hello!
Ugyan azt a kapcsolást kell megépítened, mint ahogy a hálózatról üzemeltetnek Led-eket. Az elemet (aksit) meg párhuzamosan kötöd a Led-el. (A Led színét úgy kell megválasztani, hogy a Led feszültsége a maximális töltőfeszültséggel közel azonos legyen.)
De az egész bulit nem ajánlom, mert ÉLETVESZÉLYES!
üdv! proli007
(#) boliver hozzászólása Nov 28, 2010 /
 
Üdv! A mai nap kaptam egy Neckermann Körting Ambiphone típusú erősítőt. Ehhez szeretnék kapcsolási rajzot kapni, ha lehetséges. Sehol nem találtam semmilyen leírást hozzá. A végfokok AT113 típusúak. A száma talán 821/933.
(#) dinokal válasza zoly15 hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Szia! Nekem valahol megvan ez a kapcsolás, ha nagyon akarod megkeresem, de nem ajánlom! Régi nagyothalló készülékhez, és azt hiszem hogy mini Cosmos orosz rádió akkuhoz volt ilyen kapcsolás. Mivel az egész cuccon 220V-os feszültség van abszolút életveszélyes! Semmiféle szabályozás nincs, állandó árammal tölt, amit a kondenzátor szabályoz. Ha nem a megfelelő ideig töltöd, az akku felrobban. Ha a kondenzátor meghibásodik, dettó. Eredetileg egy kis kompakt műanyag dobozban volt az egész ketyere, az áramkörhöz nem lehetett hozzáférni, beletoltad az aksit egy kis fiókban. Az oroszoknak nem számított, mert sokan vannak . Elvileg használható ha nincs más megoldás, de a neten nagyon sok egyszerű és bonyolult kapcsolás található, ami lényeges kisfeszültséggel! Ezeket otthon kallódó anyagokkal is össze tudod dobni, és senkire nem veszélyes, max ha rossz kapcsolást választasz az akku iscso raz felrobban. Ne akarj a börtönbe vagy a hullaházba kerülni!
(#) dinokal válasza dinokal hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Még annyit, ha valaki nem tudná: a sokol rádiókhoz való töltő többféle kialakításban létezik! Az újabb példányok már megfelelően vannak kialakítva, de a régebbiek szintén életveszélyesek!
(#) zoly15 hozzászólása Nov 28, 2010 /
 
proli007, dinokal: Tehát az a töltő csak állandó árammal töltött? Én azt hitem valami több ettől. De elég rég láttam azt a rajzot. Így lehet hogy valami transzformátorost fogok építeni... De akkor ugyan ott tartok hogy "rajzot keresek"... Valamint nem tudom ezeknek az elemeknek a kapacitását... Így a töltő áramot sem tudom.. Valaki tudna segíteni nekem? Előre is köszönöm!
(#) proli007 válasza dinokal hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Hello!
"és azt hiszem hogy mini Cosmos orosz rádió akkuhoz volt ilyen kapcsolás."
Ha Te erre emlékszel, akkor nem vagy már egy mai gyerek már (mint ahogy én sem)
üdv! proli007
(#) proli007 válasza zoly15 hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Hello!
Nem tudom, honnan szereztél ilyen aksikat, de szerintem nem több a kapacitásuk 60..80mA/h-nál. De simán lehet tölteni állandó árammal, legfeljebb korlátozod a töltési végfeszültséget 1,45V körül. Amúgy ezek szerintem NiCd aksik voltak, úgy hogy tölteni, teljes lemerítés után kell, és akkor állandó áram mellett lehet időre is.
üdv! proli007
(#) örökagyaló válasza barnalaszlo hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Használtál már CD 4027 -et?
Ebben a tokban 2 db JK master-slave flip-flop van.
Ha még nem ismered,amig kézzel rajzolok valamit tanulmányozd az adatlapját!
Ha kész vagyok jelentkezem.
(#) örökagyaló válasza barnalaszlo hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Itt van egy ötlet a CD 4027 felhasználásra.
A set -reset bemeneteket kell magas szintre hozni és a kimenet állapota váltakozik.

Kép0128.jpg
    
(#) Rumcájsz hozzászólása Nov 29, 2010 /
 
Sziasztok!

16F628, DS1307, 7 szegmenses kijelzőkkel felépített óra kapcsolási rajzát keresem és a hozzá tartozó .hex fájt.
Sürgősen össze kell(-ene) raknom egy órát de nincs időm megírni rá a programot.
Aki tud, kérem segitsen!
Előre is köszi!
(#) dinokal válasza proli007 hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Üdv! . Közelebb a hatodik mint az ötödik x-hez .
(#) dinokal válasza proli007 hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Csak teljes lemerülés után lehet a kiszámolt ideig tölteni! Egyszer jártam úgy, hogy fix 1,3V feszültséggel töltöttem gombakkut, szép lassan töltögette is, csak egyszer rajta felejtettem. Hajnali kettő körül ugrasztott ki az ágyból! Az oltári nagy csöndben olyant szólt, hogy majdnem besárgáztam. A neten biztos van olyan kapcsolás hozzá, ami figyeli a töltöttségét, és nem engedi túlpörgetni magát.
(#) Damian666 hozzászólása Dec 2, 2010 /
 
Helló mindenkinek.

rajzot keresek a szóbanforgó Pinto Tower Smart ups 3000 típusú szünetmentes tápegységhez, gugliba szenvedtem 1 sort, de sajnos semmit nem találtam :S

PCB 4G 3KVA Pinto Tower 640-0800E_REV05 APC


Elszállt 1 sömdö ic annyira hogy típusszám nem látható.

úgy vélem hogy köze van a túlterhelés védelméhez, mert azóta erre hivatkozna nem indul.

Nagyon megköszönném a segítséget!
(#) Damian666 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Köszönöm
(#) andorattack hozzászólása Dec 3, 2010 /
 
Sziasztok!
Egy ehhez hasonló kapcsolási rajzot keresek
kulcskereső
Előre is köszönöm!
Üdv. Andorattack
Következő: »»   149 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem