Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   656 / 2499
(#) meszi válasza kalmanatika hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Ha stabil tápot akarsz akkor ennél komolyabb kell.
De végfoknak minek stabil táp, High End erősítőkben sincs általában.
(#) kalmanatika válasza meszi hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
nem egészen stabil tápot akarok, csak a feszültséget akarom valami ésszerű módon csökkenteni +/-50v- ra.
...hirtelen ez a megoldás jutott az eszembe!
Ez egy régi szovjet reflex végfok, amiben egyszer ki lettek cserélve a végtranyok bd249c-250c -re.
Csak mivel hogy ki vannak hegyezve a kicsikék ezért időközönként szépen füsté válnak!
(#) kokanyk hozzászólása Dec 7, 2010 /
 
Sziasztok!

Van egy TDA7265-ös IC-m és ebből szeretnék csinálni egy sztereó erősítőt, és még hozzá szeretnék egy rövidzár védelmet. Tudna valaki ebben segíteni?
(#) saraha válasza kokanyk hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Szia.Abban a tokban van hőmegfutási védelem és rövidzár védelem is.Inkább hangszóróvédelmet csinálj hozzá.
(#) hangszoros válasza kalmanatika hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Mi az hogy szovjet reflex ?
A reflex éltal árult orosz, ukrán akármi
Ezekben sorba voltak a tranyók alul felül, és TO3-as tokok voltak.
Azt azért tudjad, hogy a BD-ék 25V ig tudják a névleges teljesitményt 25fokig. A C-ék is. 100v.nál 200mA-t garantál a gyár ! SOAR gőrbe
(#) CIROKL válasza meszi hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Idézet:
„High End erősítőkben sincs általában”

Viszont előfordul !
(#) Jaksi hozzászólása Dec 8, 2010 /
 
Sziasztok, nem lapoztam át a fórum mind a 670 oldalát de én egy nem tul bonyolult 2x150w-os erősítőt ( vagy lehet nagyobb is ) szeretnék építeni. Szükségem lenne nyáktervre, kapcsolási rajzra, alkatrész listára ami be is szerezhető itthoni viszonylatban. Megköszönném ha valaki küldene egy ilyet.
(#) oibacsi hozzászólása Dec 8, 2010 /
 
Üdv ismét!
Már csak a csillagpont kérdéses ezért kérdeznék.
Mellékelem az előfok nyáktervét is. Én arra gondoltam, hogy a műverősítőkhöz csak a potikat húzom le, és 1-1 csillagpont lesz a feteknél, mivel ugye külön tápjuk van.
Azért gondoltam, mert a potikhoz nagyon közel lenne az előfok, és így rövidebb a kábel mintha oda-vissza futna a két végfoktól. Jó lesz ez így?
Végülis belerakom a stab. ic-t, így beledughatom a fülem a hangszóróba, akkorsem brummos.
A poti helyett ellenállás lesz a végben és maga a poti az előfok elé kerül, 100K-s alps.
Végfok
Előfok: mellékelve
Köszi mindenkinek!
Ja igen! 24V stabiltápról beállítva a nyugalmi kb. 1,1A lett.

előfok.lay
    
(#) Ge Lee válasza Jaksi hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
PA 300, vagy ha olcsót akarsz akkor valamelyik VF2 mod. Mindkettőről találsz infót itt a fórumon.
(#) agressiv válasza kalmanatika hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Én a 2SC5200-át és a 2SA1943-at ajánlanám. ezek a tranyók 230V-osak és minőségi erősítőkben is használják.
(#) Jaksi válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Köszi megkeresem.
(#) Jaksi válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Na megtaláltam a PA300-at egész jónak tűnik! Már akkor csak egy tápot ajánljatok hozzá lszi. Van vmi jó "gyári" táp vagy építeni érdemes azt is?
(#) kalmanatika válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Nem tudsz véletlenül valami rajzot erről az orosz, vagy ukrán reflexről??
..sokat segítenél vele!
(#) CIROKL hozzászólása Dec 8, 2010 /
 
Deguss : A mellékletben a lay formátum és a kapcsolás is , ezek ízlés szerint alakithatók ,módolhatók !
Bővebben: Link
(#) Ge Lee válasza kalmanatika hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Ha a 800-as akkor inkább add el, sok bosszúságtól fogod megkímélni magad.
(#) hangszoros válasza kalmanatika hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Hát minimum valami irkát a tipusról a " krok" ?
Valamelyik tüzoltó cimbim lerajzolta ( gondolom az ügyelet alatt igy gyorsitotta az idő múlását), odaadta .
Meg kép se ártana.
Halgass Ge Lee tanácsára 858660-as hsz.
(#) Hurkafej1 hozzászólása Dec 8, 2010 /
 
Egy TDA 7294 IC-t is be lehet tenni IC foglallatba? Birja majd a nagy áramot? Mert ha az IC lábain egy picit hajlitok, akkor, belemegy a 18 lábú IC foglalatba (1kimarad a 17 láb miatt) ?
(#) deguss válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Köszi, rendes vagy, de ezek sajnos ugyan azok, amit már elküldtél P.Tominak. Nekem csak sprintview-erem van, ezzel nem tudom eltávolítani a nagy fölösleges kört. Ezzel az ingyenes programmal csak nyomtatni lehet, azt pedig nem fogom kinyomtatni hibásan, hogy utána filcelhessek.
Csak ezért meg nem fogom megvenni a sprint layout-ot. Elcseszett egy program. Így nekiállok megrajzolni Eagle-ben a srácnak a nyákot, nem fogok fényképről szerencsétlenkedni...
(#) kadarist válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Szia!
Arra számítasz, hogy majd sűrűn cserélgetned kell? Kerülni kellene a foglalatokat egy ilyen nagyáramú IC-nél.
(#) CIROKL válasza deguss hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Csak a kört kell kivenni ?
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Ez igy esetleg ?
(#) Jaksi hozzászólása Dec 8, 2010 /
 
PA300hoz milyen toroid trafó kell? Az adataira lenne pontosan szükségem mert lehet h meg tudom csináltatni. Mennyi VA? Gondolom +-60V
(#) Hurkafej1 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Nem, hanem amiatt, hogy a forrasztásnál még véletlenül se melegitsem túl, de akkor ha ezt tanácsolod, inkább óvatosabban forrasztom be
(#) szamóca válasza Jaksi hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
A cikk két 600VA-est javasol.
Normál számítás esetén, ~750VA-es adódik.
40-42V körüli szekunderekre van szükség attól függően milyen kivitelű a táp felépítése.
Alapból 2x42V.
Dual mononál 4x42V
Vagy két trafós verziónál, két 2x42VAC-s
(#) ibpeti hozzászólása Dec 8, 2010 /
 
Hello! Ha az erősitőm egyik kimenetén 48V DC feszt mérek, a másik pedig torzan szól, akkor szinte biztosra mondható hogy végfok szállt el? Köszi!
(#) deguss válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Köszönöm!
(#) soos csaba hozzászólása Dec 8, 2010 /
 
Sziasztok, na ma kész lettem a Castone-val, be építettem a dobozba a két 47000 µF/100V-os kondikat, igaz meg szenvedtem vele, mert nem akart bele férni a dobozba a két kondi, de nagy nehezen ki silabizáltam a helyüket. Mikor be indítottam nagyon meg ijedtem, mert a fél oldalban a kimeneten -12V-ot mértem, és nem leltem hogy miért, de meg leltem a hibát ,mert egy áramkör a mellette lévő áramkörbe át húzót, át volt folyva az ón a gyanta alatt, szét választatom őket és már működött is. Teljes hangerőnél most már nincs semmilyen féle recsegés, hála Istennek, és nem tapasztaltam semmilyen féle gerjedést most. A mély hangok is erőteljesebbek, azt hittem hogy le veri a tüdőmet mikor elibé álltam a Hangfalaknak, a két 47000 µF-kondi meg tette a hatását. A kimeneten a 10ohmos ellenállás végül is nem a tekercselt változatot forrasztatom be hanem olyat amilyen volt eredetileg is volt benne. Az 1-es, és a 8-as lábhoz pedig be ültettem egy 25 pikós kis kondít hogy nehogy azért gerjedjen. Köszönöm a segítségeteket

DSC02317.JPG
    
(#) speedy30 hozzászólása Dec 8, 2010 /
 
Hello! Látom akad itt pár szakértő.Olyan kérdésem lenne hogy van egy 5.1 es erölködőm ami 1x250w és 5x50w hogyan tudnám megoldani hogy ez nekem csak 1x500w ot produkáljon?Mert egy mélyláda hajtásához kellene de az a 250w subb édes kevés.
Van rá megoldás?
Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) GyurikaBx válasza speedy30 hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Sehogy nem lehet megoldani! Ilyen módon nem lehet erősítők teljesítményét összevonni.
(#) speedy30 válasza GyurikaBx hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Hello! És valamilyen módszer van rá hogy esetleg megnöveljem a subb teljesítményét?
Következő: »»   656 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem