Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » BEAG, Orion, Videoton hangsugárzók
Lapozás: OK   3 / 6
(#) Gery78 hozzászólása Jan 29, 2011 /
 
Sziasztok!
Nekem is van két db Orion HS400-as hangfalam. Abban szerintem nagyon jó hangszórók vannak, de a váltója nem ér semmit. Ha szép hangot szeretnétek hallani belőle akkor kell hozzá építeni egy rendes másodrendű Butterworth váltót 900Hz, és 6000Hz-es keresztezési frekivel. Én egy Revox váltóval próbáltam ki (900Hz, és 6000Hz-es keresztezési freki) és meglepően jól szólt ez a kis hangfal. Orionból azok a jó dobozok, amelyekben Isophon hangszóró van. Ezek a HS40, HS400, és a HS100, meg talán a HS200-as de ebben nem vagyok biztos.
(#) doktor válasza Gery78 hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
A HS 280 null szériában is az eredeti isophon magasok vannak, papir középpel.
(#) Jackass hozzászólása Jan 29, 2011 /
 
Nincs véletlenül valakinek valahol elfekvőben HS400 hoz magasa(recseg ropog) és a mélyekhez porvédő?
(#) doktor válasza Jackass hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Hány ohmos?
(#) leberbali válasza Gery78 hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Szia!

Erről írhatnál részletesebben, már ha nem titok.
(#) Jackass válasza doktor hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Nem tudom de holnap meglesem! Még nem szedtem szét a dobozt. Még régebben kötöttem ki mert recsegett de nem figyeltem meg hogy hány ohmos Most eszembe jutott és ezért tettem fel a kérdést
(#) doktor válasza Jackass hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
kiszeded, általában rajtuk, van a matrica, esetleg megmondod a mély tipus számát az alapján egyértelmű.
(#) Jackass válasza doktor hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
A mély a PD-207 8 ohmos 20 centis. Ezekhez csak 2 db porvédő kéne a magasakat nem tudom.
(#) doktor válasza Jackass hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
A H2000 árul, különbözö méretű porvédőket,a többire válaszoltam magánban.
(#) konam válasza Jackass hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Szia küld el a pontos adatokat lehet tudok adni üdv.
(#) Jackass válasza konam hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Írtam PÜ-t! Köszönöm a válaszokat!
(#) Gery78 válasza leberbali hozzászólására (») Feb 1, 2011 / 1
 
Sziasztok!

Elnézést kérek a kései válaszért!
Berajzoltam Nektek a hangváltó rajzát amellyel kipróbáltam az Orion HS400-as hangfalaimat. Ezzel a váltóval igen szép hangot produkált a HS400-as, ellenben a gyári váltójával, mert az nagyon rossz. A rajzra odaírtam minden infót, ami az elkészítéshez szükséges, még a kondik gyártóját is. Az elektrolit kondik helyett lehet valami jóféle fólia, vagy olajpapír kondit alkalmazni (sőt jobb volna). A tekercseknél a "d" a huzalátmérőt jelenti, hogy milyen vastag drótból vannak elkészítve. Ennél vastagabból nyugodtan elkészíthetitek a tekercseket. A tekercsek mind légmagosak, a vasmag, vagy a ferrit csak rontaná a hangot.
Használjátok egészséggel!
(#) leberbali válasza Gery78 hozzászólására (») Feb 1, 2011 /
 
Köszi! Kipróbálom én is.
(#) kopi91 hozzászólása Ápr 2, 2011 /
 
sziasztok!
Kérdésem a következő lenne tegnap jutottam hozzá 1 Pioneer A203 erősítőhöz (2x50W).
De hangfalak nélkül.
Érdeklődnék milyen hangfalat ajánlanátok hozzá?
Én V**erán egy Videoton DC 2540 A néztem hozzá.
Szerintetek megfelelő hozzá vagy másfelé keresgessek.
(#) szamóca válasza kopi91 hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
A Vidis mély habszélek mára már elporladtak, tehát csak ezek, vagy a hangszóró komplett cserés változatával találkozhatsz. Utóbbi esetben valószínűleg csak a külcsín emlékeztet már a régire, szólni meg szól, a "falura jójaz" elven.
(#) cruisher válasza kopi91 hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Huu...a 2540 az egyik legrosszabb VT hangfal. Sztem messzire kerüld el. Inkább 2050 ha már mindenképp VT-t akarsz.
(#) kopi91 hozzászólása Ápr 2, 2011 /
 
Akkor le mondok róla. De milyent ajánlanátok ?
Lövésem sincs merre induljak el, Vt volt/van az irány
(#) Ge Lee válasza cruisher hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
2050? Örültem hogy annak idején el tudtam adni.
(#) Ge Lee válasza kopi91 hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Ha a régebbi magyar termékek fele kacsintgatsz akkor Orion.
(#) wrxtr hozzászólása Dec 21, 2011 /
 
Sziasztok!

Szereztem egy Orion HS-9 Mambót (4ohm) és ki szeretném cserélni a gyári elkot. Olvastam olyat is, hogy 2.2 uf-os és olyat is, hogy 4.7 uf kapacitású van benne.

Belenéztem, de a kissé megkopott feliratok között nem találtam meg a kapacitását.
Annyit lehet kivenni, hogy 63V, CE (elkó) 1204 (ez gondolom a típusa), a legalsó sorban ahol a polarítást is jelzik 82 olvasható mértékegység nélkül, de az első karakter nagyon el van mosódva. Rákeresve találtam ilyen típussal, de a kapacitása nem éppen illene ide.
Egyébként kék színű, gondolom MEV elko.

Valaki meg tudná mondani ez melyik kondi lehet? Előre is köszi!
(#) laci016 hozzászólása Máj 25, 2012 /
 
Üdv!
Van egy pár VIDEOTON DC2550 es hangfalam.Jobban ki akarom tömni hangelnyelő anyaggal és az lenne a kérdésem,hogy elég a gyári hangelnyelő,vagy pedig rakjak bele többet?

Azok hangsugárzók, nem hangfalak.
(#) danodano hozzászólása Szept 25, 2012 /
 
Sziasztok!
Ismeri itt valaki a Videoton DC4014-es típust? Nekem DC2050-em van, ahhoz képes milyen lehet a hangja? Retronom.hu-n olvasgattam róla, de ott minden videotont leszólnak...
Viszonylag jó áron hozzá tudnék jutni egy párhoz, de nem tudom megéri-e pénzt fektetni bele.
(#) gyuszo válasza wrxtr hozzászólására (») Szept 25, 2012 /
 
Az Orion HS -9 Mambó hangsugárzóba 2,2µF 100 V-os REMIX C2233 kondenzátort tegyél, ne elko-t . Ez kimondottan hangváltó céljára készített kapacitás. Ha ilyet nem kapsz, a REMIX C 219 típus is megfelelő.
(#) szamóca válasza gyuszo hozzászólására (») Szept 25, 2012 /
 
2011 Dec 21 már régen volt, és a srác nem járt itt 7 hónapja.
(#) simi21 hozzászólása Nov 23, 2012 /
 
Üdv mindenkinek._Van egy pár Videoton 2002A tipusú hang(falam)sugárzóm._Esetleg valakinek volt már ilyen?_Mi a véleményetek róla?
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2012
(#) bekeipeter válasza simi21 hozzászólására (») Feb 2, 2013 1 /
 
Kutyákat dobálni jó kb. semmi mélye, a Cleopatra eredeti doboza volt anno...
(#) Romby01 hozzászólása Feb 2, 2013 /
 
Sziasztok, szeretnék egy Preludium hang(falat)sugárzót vásárolni. Azon már nem gondolkozok hogy B31 vagy B32 legyen-e mert mindkettőről ugyanannyian mondták az egyikre hogy az a jobb másik típushoz képest, mint fordítva. Viszont azt honnan fogom tudni megállapítani egy fotó alapján, hogy a mélypereme eredeti-e, vagy olyan nagymerevségű kínai, amitől viszont mindenki óva int?? Aki tud segítsen, mert nem akarnék plusz ezreket rákölteni a szakszerű és eredeti újraperemeztetésre ha nem muszáj.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2013
(#) 187BodyGuard válasza bekeipeter hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Vagy elfelejtetted a hangszínszabályozót középállásba tenni vagy szimplán nagyot hallasz! Nekem van két DC2002A doboz, szépen felújítottam őket és hatalmasat ütnek. Szerintem te hangváltó nélkülit hallgattál vagy nem tudom, nekem az van a cleopatran és nagyon szépen szól együtt!
(#) cruisher válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
A Cleopátra és a "nagyon szépen szól" nem igazán említhető egy lapon. Az egy dolog, hogy neked tetszik, mindenkinek van egy adott viszonyítási alapja, ha majd hallani fogsz egy normális rendszert neked is más lesz a véleményed.
(#) cruisher hozzászólása Feb 2, 2013 /
 
Szerintem semmi értelme javítgatni a hangfal kifejezést. Egyszerűen a köznyelvben ez terjedt el. Olyan ez mint a bakelit lemez. Annak sincs semmi köze a bakelithez, mégis mindenki érti miről van szó ha így beszélnek róla. De sok példát lehetne még hozni.
Következő: »»   3 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem