Fórum témák
» Több friss téma |
A remix gyártmányú szénréteg ellenállások zöldek voltak. Azok között nem volt 1 % -os
Kösz !
Nincs valami irodalma ezeknek ? Színek, típusok, stb. ?
A kék REMIX ellenállások műszerbe valóak, minimum 1% tűréssel, de itt elsődleges szempont a tűrés és a kis hőmérsékleti együttható volt. Másodlagos a kis induktivitás, n-ed rangú a hangja. De ettől még lehet jóhangú..
De azok nem szén, hanem fémréteg ellenállások voltak. És bizony nagyon jó hangjuk volt amikor marékszám csörgetted őket.
A kis hőmérsékleti együttható azt jelenti, hogy wattra smafuk ?
Szóval keveset bírnak ? Olyasmit olvastam egyszer, hogy 0.125 W-osak. :nemtudom:
Azt jelenti, hogy a környezeti hőmérséklet változásra igen keveset változik az ellenállásuk. Műszerekben ahol ilyeneket használnak nemigen szokás terhelni az ellenállásokat. Pl. voltmérő előtét ellenállása. Hogy egy csöves hangfrekvenciás erősítőbe mi a bánatnak, azt nem tudom.
Sok időm volt, végeztem méréseket.
A jelen esetben "érdekes"vagy inkább "kifogásolt" induktivitásértéket, és névleges ellenállást mértem. A műszer egy Agilent 4263B. Mérőfrekvencia:100kHz, mérőfeszültség:1000mV Az első körben a pár forintos kategóriát mértem, amit otthon találtam a készletben. -Remix R510 3,83k 1% 1W -R510 1,1k 5% 2W -R512 12k 5% 2W -R501 20k 5% 1W (1969-es) -R534 1k 1% 0,9W+ 10k 1% 0,9W -ismeretlen 3,6k 5% 2W A összes ellenállás spirálköszörült kivitel Második kör, kereskedelemben kapható ellenállások. Az olcsó kategóriát nem méregettem. -Beyschlag 6,8k 1% 1W (50Ft) -Resista 1k 0,5% 0,5W (100Ft) -Dale RN60 10k 1% 0,5W (100Ft) -Dale RN65 100ohm 1% 1W (200Ft) -Allen-Bradley 10k 5% 0,5W Carbon composit (400Ft) -Dale RS-5 huzal 100ohm 1% 5W (380Ft) -General Resistance 8E16 10k 0,01% 0,8W huzal(1200Ft) -Dale RH-5 1k 1% 5W fémházas huzal (900Ft) -Clarostat VC5E huzal 1k 5% 5W (1200Ft) -Caddock TK133 2k 0,1 % 1W (1500Ft) -Vishay S102C 10k 0,1% 0,8W (6000Ft) A mellékelt táblázatban láthatók a mérési eredmények. Mindenki vonja le a konzekvenciát, érdemes-e drága ellenállást venni, vagy sem. A régi remixek meglepő eredményt adtak, legalábbis induktivitás tekintetében. Az istenitett Allen Bradley gyenge eredményt hozott, hangra mégis nagyon jó. A tapasztalataim szerint tápágban, katódellenállásnak jók a Remixek, jelútban, lezárásnak érdemes a drágábbakat tenni. Persze nem állitom, hogy egy csöves erősitőnek ettől lesz, vagy nem lesz jobb hangja(hogy a kiindulásnál maradjunk)
Kösz a mérésekért ! Szép munka !
Én azt szűrtem le hogy ha spirálisan köszörültek, akkor nagyjából (!) ugyanakkorát mérsz bármilyen típuson. Ill. az ellenállás nagyságával (Ohm) jelentősen megnő az induktivitás is. Szerintem nem érdemes drága ellenállást venni, ha csak az indukció szempontjából nézzük.
Mekkora munka, köszönjük. Látható. hogy a nagyon pontos ellenállás nagyon spirálos, így az induktivitása is nagy.
Hát így a méréseid alapján elvesztettem a hitem a drága ellenállásokban.
Pláne ahogy néztem a neten, a Yageo-k milyen olcsók. Hangra sajnos nem tudom megmondani melyiket érdemes, mert tapasztalatom nincsen. Mennyit lehet a piaci értéke egy ilyen Remix R 510 -nek ? A rózsaszínűnek, amit te is mértél. Szóval mennyi az az összeg, amit szerinted érdemes érte adni. ( 1 db-ért)
A Yageo nem valami jó minőségű.
A régi Remix-ek már nehezen hozzáférhetők, az R510-ek 10-30 Ft körül mozognak, az R534-ek szintén.
"Ha forditott Y van rajta jelölésként, az a katonai gyártmányra utal."
És az mit tud ? Jobban bírja a radioaktív sugárzást ?
A fémsapkái nem mágnesezhetők, vastagabb huzalkivezetése van, ami ezüstözött.
Jobb paraméterekkel rendelkezik mint egy kommersz tipus. Ha találkozol ilyennel, egyből látszik a különbség.
Van egy vagy kettő.
Azért kérdeztem.
Helló!
Csak annyit kérdeznék hogy egy átlagos ellenállás hány wattos?
A kereskedelemben kapható kommersz ellenállások
0,125....0,25...0,5W-osak.
Helló !
Valaki nem tudna belinkelni egy boltot, ahol jó minőségű trafóvasakat (kimenőnek) lehet venni ? Kösz!
Arany-barna-fekete-barna igy jön. Amúgy a HEKIT fényeffektröl lenne szó, mindenröl irnak csak arról nem hogy melyik a pozitiv és melyik a negativ része az ellenállásnak. Kezdö vagyok, igyekszem.
Többszöri elolvasás után értem mire irtad Akkor lényegében tök mindegy milyen irányba kötöm be, menni fog? Vagy lehetöleg mindegyiket egyformán, pl az arany szinüt jobb oldalra.. kössem be.
Szia!
Teljesen mindegy, hogy hogy kötöd be... Ajánlom figyelmedbe a következőket: Bővebben: Link Én is itt kezdtem.
Szevasztok! Még új vagyok elektro(tech)nikában, összegyűjtöttem kérdéseimet, javítsatok ki, ha rosszul tudok valamit, gyakorlatom még nincs. Kezdeném a passzív elemekkel.
I.ellenállások Az ellenállásokat több fontos érték jellemzi. Az egyik az ellenállás értéke(ez általában leolvasható vagy megmérhető), a teljesítménye, vagyis max. hány Amper áram folyhat át rajta, illetve mekkora feszültséget lehet rákapcsolni károsodás nélkül, illetve a tűrése. Tegyük fel van egy ellenállásom, aminek tudom az értékét, (mondjuk 100 Ohm), de nem tudom, hány Wattos (nincs feltűntetve). Az ellenállás terhelhetőségét hogyan tudom meg és utána használni anélkül, hogy szénné égne? És ha van egy 0,5 Wattos ellenállás 1 kapcsolásban, akkor azt helyettesíthetem egy 5 Wattossal (inkább több legyen mint kevesebb) csak ez nem praktikus? A 10%os tűrés azt jelenti, hogy +/- 10%ot eltérhet az értéke, az igénybevételtől függően? Köszönöm a helyesbítéseket! Természetesen lesz majd még kérdésem a kondenzátorokról ill. az tekercsekről (csak sorjában)
I A teljesítménye az az érték, amelyet eldisszipálni képes, egy adott hőmérséklet határig. Ez általában 25 Cfok környezeti hőmérsékletre vonatkozik. Ez az érték a fellületével (méretével) van összefüggésben.
P=U^2/R, és P=I^2*R képlettel számolható. Sokkal nagyobb terhelhetőségűt használni nem érdemes, ésszerű túlméretezés elegendő, kb 50 % -kal nagyobb legyen. Mivel méretsorok vannak, gyakorlatilag a kiszámolt teljesítménynél egy mérettel nagyobb ellenállás használata elegendő. A tűrése azt jelenti, hogyha vakon kiveszel egy ellenállást a fiókból, annak az értéke 1 kohm ellenállás 10 % tűrés esetén 900 - 1100 ohm között lesz valahol. Kisebb tűrésű ellenállásoknál, (műszer ellenállások) az öregedéssel együtt is ezen értéken belül marad.
Kimaradt a hőfokfüggés, a szórt kapacitás, induktivitás, a nemlinearitás stb.
Hőfokfüggés (tk) azt jelenti, hogy 1 K hőmérsékletváltozásra mennyivel változik meg az ellenállás értéke. Szórt kapacitás és induktivitás: Az ellenállás kivitelétől függően a két kivezetés között megjelenő kapacitás ill. induktivitás. A régebbi huzalellenállásoknál jelentős volt az induktivitás. Itt térnék vissza a túl nagy teljesítményű darabbal történő helyettesítésre. Általában a nagyterhelhetőségű ellenállások ma is huzalellenállások... - Nemlinearitás: Az ellenállás értékének változása a feszültség függvényében - ideális esetben nem függ tőle, de a valóságos példányoknál van valamilyen összefüggés.
Sziasztok van egy ellenállás és nem tudom milyen értékű. fekete.arany.ezüst.fehér.barna.valaki segítsen
Ezzel sokat segítettél...
Legalább nézted a színek sorrendjét? Feketével kezdődő színsort én még nem láttam, de visszafele se jó. Majd valaki jártasabb mond valamit. torok72: képet kérhetnénk róla?
Sehogy nem jön ki az érték vissza fele se
|
Bejelentkezés
Hirdetés |