Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vicces - mókás történetek
 
Témaindító: Topi, idő: Dec 28, 2005
Témakörök:
Tisztelt felhasználók! Kéretik a politikai és egyéb felekezeti ill, obszcén viccek bemásolását mellőzni szíveskedjetek.
Lapozás: OK   173 / 972
(#) fureszk válasza szamóca hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
Nem az én fordításom. Ctrl+c és Ctrl+v.
o.O
(#) levii hozzászólása Szept 11, 2008 /
 
Jó ébresztő
Bővebben: Link
(#) jocko válasza szamóca hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
"lol" egyenlö sztyupid auszlander duma ezért 1 fujj.pont a napokban MAGYARáztam el a moszkva téren egy angolul prédikáló gitáros fickonak ilyen lelkibeteg hittéritö fazon volt kihangositva és angolul karattyolt ilyen (lasztjir elütötte besztfrend auto élet kein értelem akkor rájöttem szintü aktuális dolgokról),erre odamentem (én),és elmondtam az asszisztensének hogy hiába beszélnek jól angolul,ez ide kevés lesz.én ezt ugy forditottam hogy ---respect please.....törököknek nem sikerült,oroszoknak nem sikerült,never forget nektek mit jelent ? OK??? lol
(#) Müszi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
Teljes mértékig igazad van.
Hogy miért nyaljuk az amcsik s*ggét állandóan, nem értem....
(#) jocko hozzászólása Szept 11, 2008 /
 
és ez a "lol" kifejezés is ha vki jobban megnézi annyira de annyira egyszerü nyelvi fordulat,hogy egy magyar kisgyerektöl már 6évesen többet várnak el az oviban, nekem ezzel van bajom.mielött bárki félreértené.és tényleg büszkének kéne lennünk arra hogy nem tudunk két-három primitiv szóval bármit leirni mint az angol,illetve ha valamit leirtunk két.három szóval,az általában nem bir többféle jelentéssel.trendi dolog angolul beszélni,de nem trendi az,ha vki elfelejti saját anyanyelvét.
(#) Norberto válasza szamóca hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
A legdurvább az, amikor valaki élőszóban is haználja a LOL "kifejezést". Ami ugye azt jelenti, hogy "háááááá', de jót mondtál, tesó, majd' besz... a nevetéstől"

Miközben "csak" mosolyog.

Most akkor agyilag, rejtetten röhög csak? Csak ott "legbelül", nehogy meglássa valaki, valójában meg csak egy mm-t feljebb görbül a szája széle? Hogy is van akkor ez?

Majdnem 100%-os ellentmondás ez a szituáció. És mégis létezik. Mert trendi. Utálatos egy trend, reméljük, mielőbb kiheverik az illetékesek ezt a súlyos betegséget.
(#) Frankye válasza szamóca hozzászólására (») Szept 12, 2008 /
 
Ez az utolsó nagyon morbid!
(#) gyerek67 válasza Norberto hozzászólására (») Szept 12, 2008 /
 
Széchenyi: Nyelvében él a nemzet!
Hát, lassan jó lenne, ha élne... :yes:
(#) Frankye válasza gyerek67 hozzászólására (») Szept 12, 2008 /
 
De legalábbis megpróbálna megszületni/újjászületni/feltámadni! (Tekinve, hogy jelenleg leginkább halott...)
(#) gyerek67 válasza Frankye hozzászólására (») Szept 12, 2008 /
 
Tényleg furcsa.
Itt a mi jó kis nyelvünk, jó ideje kiforrott, még a nyelvújítás is csak kevés változást okozott benne.
Ha jobban megnézzük, kis intuícióval ugyan, de még az első írásos magyar emlékünket az Ómagyar Mária-siralmat is el tudjuk olvasni, meg tudjuk érteni.
Ugyanakkor az angol, ha Shakespeare-t akar eredetiben olvasni, akkor szüksége van egy óangol-angol szótárra, mert a nyelv azóta akkorát változott, hogy nem ért belőle semmit...
Na, akkor minek is majmoljuk? Mert nemzetközi? Ez elég indok ahhoz, hogy kitömjük a szótárunkat (a mindenképp szükségeseken felül) mindenféle jöttment idegen kifejezéssel?!

Sorry az offolásért!
(#) szamóca hozzászólása Szept 12, 2008 /
 
Fura dolog ez a nyelv...

Két amerikai turista Walesben kirándulgat kocsival.
Megállnak ebédelni Llanfacwyrnirbwlantyslioggich-ban és egyikük azt kéri a
pincérlánytól:
- Mielőtt rendelünk, segítene eldönteni a vitánkat?
Megtenné, hogy lassan, tagoltan kimondaná a hely nevét, ahol vagyunk?
A lány odahajol, és szótagolva elmondja:
- Bööör-ger-kiiiiing.
(#) valve hozzászólása Szept 12, 2008 /
 
Hamár így belemelegedtünk a nyelvekbe akkor:

- Mondd Gyurikám mi a különbség a jár és a megy között? Mondjuk, jár az utcán vagy megy az utcán?
- Semmi az égvilágon.
- Jó. Mert nem akarok zöldséget beszélni. Tegnapelőtt láttam egy hastáncos nőt, akinek egész zeneszám alatt folyton ment a hasa.
- Talán járt a hasa?
- Szóval mégis van különbség?
- Hát,.. Árnyalatnyi.
- És a pénz, amiért megdolgozunk, az jár vagy megy?
- Az ... az jár. Többnyire. Nálam megy.
- Értem. És mi a különbség a tenni, meg a rakni között?
- Semmi az égvilágon.
- Jó. Mert nem akarok zöldséget beszélni. Tegnap találkoztam egy ismerősömmel, aki nem a feleségével sétált a teszedőparton.
- Hol?
- A teszedőparton.
- Talán rakodóparton?
- Most mondtad, hogy tenni és rakni, mindegy. Na, szóval az illető nagyon zavarba jött, és úgy rakott, mintha nem venne észre.
- Úgy tett.
- Hát a ti nyelvetekben egy nagy tevés kivétel van.
- Egy nagy rakás.
- Elég az hozzá, hogy az illetőt otthagytam a rakás színhelyén.
- A,.. a,.. tett színhelyén.
- Miért, van valami különbség?
- Árnyalatnyi.
- S mi a különbség a húzni meg a vonni között?
- Semmi az égvilágon.
- Jó, mert nem akar,..
- Tudom, nem akarsz zöldséget beszélni.
- Úgy van, honnan tudod?
- Kitaláltam.
- Szóval a huzaton, amivel Bécsből jöttem, nagy volt a vonat.
- Talán a vonaton volt nagy a huzat?
- Hát akkor az lesz a legjobb, ha most lehúzom a tanulságot.
- Levonom.
- Ide figyelj! Én rögtön bevonok neked egyet!
- Behúzok.
- Nahát, ez hallatlan! Ki ismeri itt ki magát? Mondd csak, azt, amibe a párnát csomagoljuk, az vonat?
- Az huzat.
- És amivel hegedülnek, az húzó?
- Az vonó.
- Nahát, és elvonják vele a nótánkat.
- Nem, elhúzzák.
- Légyszíves adj egy Seduxent.
- Parancsolj.
- Köszönöm szépen. Na, megpróbálok erőt venni magamon, kezdhetjük a második járatot.
- Menetet. Járata a villamosnak van.
- És arra járatjeggyel kell fölszállni?
- Nem, menetjeggyel.
- Mert ha nem, akkor ugye rosszul megy az ember?
- Nem, akkor rosszul jár.
- És a kísértet mit csinál? Visszamegy?
- Nem. Vissza az megy, akit küldenek. A kísértet visszajár.
- De csak az apró kísértet?
- Hogy-hogy csak az apró?
- Mert én tanultam, hogy az apró visszajár.
- Remélem, több kérdésed nincs?
- De igen van, tudniillik meg akarom inni veled a békepohár.
- És mit kell ehhez kérdezni?
- Hogy mi a különbség a dugni, meg a rejteni között?
- Semmi az égvilágon!
- Akkor, kérlek, add ide a rejtővonót!
- Micsodát?
- A rejtővonót.
- Ja, a dugóhúzót!
- Tessék?
- Köszönöm!
(#) valve válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 12, 2008 /
 
"mi nyelvünk nem szép" Én személyszerint örülök hogy székely vagyok (magyar)!
Az idézet meg csak azoknak szól akik LOL -oznak! A hideg futkos olykor a hátamon!
(#) fufuka válasza gyerek67 hozzászólására (») Szept 12, 2008 /
 
nyelvében él a nemzet...

de a nyelvével még senki sem nemzett....
(#) gyerek67 válasza fufuka hozzászólására (») Szept 12, 2008 /
 
Jó kis szófordulat!
Nem véletlenül mondják, hogy nehéz megtanulni a nyelvünket!
Pedig nekem egészen könnyen ment...
(#) pako válasza gyerek67 hozzászólására (») Szept 12, 2008 /
 
Hali!
Szerintem ez annyira még nem vészes, hogy idegen szavak ráragadnak a magyar nyelvre. Ha úgy vesszük, egy lépéssel közelebb vagyunk ahhoz, hogy egységes nyelv legyen a Földön. Bár attól még sajna távol vagyunk.
vagy csak én nem szeretem, hogy többszáz nyelv van a Földön fölöslegesen?
(#) gyerek67 válasza pako hozzászólására (») Szept 12, 2008 /
 
T. Modik!
Ha Ti is úgy gondoljátok, át kéne tenni a témát az Off-ba, mert kezdi kinőni magát.

A véleményem:
Egységes pénz, egységes nyelv, egységes igazgatás, határok nuku = globalizáció. Nekem nem kell!
Szeretném, ha kicsiny hazánk minél szuverénebb maradna.
Sajnos, jelenleg minden a globalizáció irányába mutat, ha egyelőre lassan is haladunk az úton. Miért kell nekünk állandóan valakihez, valamihez tartozni?
(#) jocko válasza gyerek67 hozzászólására (») Szept 12, 2008 /
 
lol mindig és mindig....utolsó gondolat a részemröl,és kicsit elektronikai oldalról is próbálom ezuttal megközeliteni a témát.mivel ez nem egy politikai forum,ugyebár?az a legnagyobb baj vél.szerint,hogy már késö offolni a globalizációt,mivel a törvények már régen megalapozták,és meg is fogják alapozni azt.és ami nekem személy szerint a legnagyobb rémálmom,pl.hogy a magyar bulivúdi studio ami- etyeken épült fel -után minden bizonnyal idegen tőke bevonásával,tönkre fogják tenni a Budapest közvetlen közelében található-és sokak által nem is ismert- Zsámbéki medence térségét ,létrehozva az uj szilikonvölgyet.ez pedig BIZTOSAN :az ott található többezer hektárnyi értékes mezögazdasági termöterület felszámolását ,és a meglévö öshonos élövilág kipusztulását fogja jelenteni.nekem szülöföldem e táj,szó szerint,bár már nem ott élek,de akárhányszor arra járok mindig rabul ejt a táj szépsége,és kristálytiszta levegöje.a hely földrajzi adottságai is teljesen egyedülállóak, és szerintem tökéletesen érdemtelen arra,hogy fémdobozokkal és aszfaltcsikokkal mintázzák ki ezt a területet.és az utolso indokom az,hogy ha ez megvalósul:kinek lesz jó? ez költöi kérdés,én ugy érzem tudom a választ,hiszen itt van a hozzászolásomban,engedtessék meg hogy önző legyek,saját hazámban ,bár -köztudottan -mindig is hiresek voltunk arról,hogy identitástudatunk a béka s..e alatt van.happy end.casting.thanks mom, dad,etc,
(#) szamóca hozzászólása Szept 12, 2008 /
 
Ezt nézzétek!
(#) _ampervadasz_ válasza szamóca hozzászólására (») Szept 12, 2008 /
 
Nagyon nagy!!!!!!!!!!! Föleg a női!
Én arra a 3-6 emeletekre is kiváncsi lennék...
(#) zenetom válasza szamóca hozzászólására (») Szept 12, 2008 /
 
Ennyi!
(#) fufuka hozzászólása Szept 13, 2008 /
 
talán még nem volt....

Miért rázza Krisztus a vargát???
.....mert nincs leföldelve....
(#) Imi65 hozzászólása Szept 13, 2008 /
 
Azért ez sem semmi!
(#) Imi65 hozzászólása Szept 13, 2008 /
 
Vagy ez!
(#) gg630504 hozzászólása Szept 14, 2008 /
 
Azt már tudom, hogy nincs szükség villanyírógépre, hiszen a villa nem szőrös, ezért nyírni sem kell.
Viszont a villany meglehetősen darabos, ezért egy vérbeli ezermester nem lehet meg villanydaráló nélkül!
(#) szamóca válasza Imi65 hozzászólására (») Szept 14, 2008 /
 
Jók a tyúkok!
(#) Imi65 válasza szamóca hozzászólására (») Szept 14, 2008 /
 
Szabad még ilyeneket felrakni?
(#) szamóca válasza Imi65 hozzászólására (») Szept 14, 2008 /
 
Az aranyérmes nagyon ott van!
(#) Imi65 válasza szamóca hozzászólására (») Szept 14, 2008 /
 
Akkor még én is poénkodok!
(#) szamóca válasza Imi65 hozzászólására (») Szept 14, 2008 /
 
Ez nagy volt!
Következő: »»   173 / 972
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem