Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton RA 6363 és EA 6383 javítása
Lapozás: OK   64 / 123
(#) pisti1993 válasza pauer98 hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Oké rendben ...
(#) pisti1993 hozzászólása Nov 25, 2014 /
 
A Bd 809v és a bd 810v elromolhatott?
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2014
(#) pauer98 válasza ronin75 hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Oh, persze hogy nem
(#) pauer98 válasza pisti1993 hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Ki kell mérni őket. Mi a hibajelenség?
Ha rosszak lennének helyükre BD911 és BD912 megfelel.
Meghajtókat is cseréld, Ezek BD139 és BD140. Mérd ki a tranyókat.
(nekem is ez van benne bár vadászom egy pár gyárira hátha...)
(#) pisti1993 hozzászólása Nov 25, 2014 /
 
Van egy másik panelem is és az olyat csinál ha bele teszem akkor búg a hangszoro és melegszik a trafo.. kérdésem pedig a követ mi okozhatja..??
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2014
(#) pisti1993 hozzászólása Nov 25, 2014 /
 
A vr39 és vr40. Lehet e hejetesiteni rézdrotal???
(#) pauer98 válasza pisti1993 hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Csillám van a tranyók alatt? Ha testel a tranyó a bordán azonnal ki kéne vágnia a biztosÍtékokat, amennyiben helyes értékűek azok. ValószÍnűleg a vég-meghajtótranzisztorok, illetve VT 26, mérd meg van-e egyenfeszültség a kimeneteken. Fotózd le őket, hátha rosszul van bekötve valami.

HelyettesÍteni lehet. 5wattos 0.47es kerámia ellenállással. Ha ezt kicseréled, tedd meg mindkét végfoknál. De csak akkor ha el vannak égve. Ellenkező esetben nem kell. JavÍtsatok ki ha rosszul tudom ezek értékét.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2014
(#) pauer98 válasza pisti1993 hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Ha jó a gyári mindenképpen hagyd meg azt., nem baj ha nem szép tiszta csak ne legyen elégve.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2014
(#) pisti1993 hozzászólása Nov 25, 2014 /
 
A panel igy néz ki....
(#) gxyb82 hozzászólása Dec 9, 2014 /
 
Üdv az Uraknak!
Kaptam egy RA6363 S rádióerősítőt.
A bal oldala halk volt, megcseréltem a bal végfokot a jobbal, így mind a két végfok jónak tűnt.
Visszaraktam a jobb oldalra a jobb oldalt, bekapcsoltam, kipróbáltam, egy pár percig szól és füstölni kezdett a VR36 és a VR40 tekercs aztán kivágta a 0,8 A-os biztosítékot. Biztit cseréltem, visszaraktam a másik végfokot is a helyére bekapcsoltam egyből levágta ugyan azt a biztosítékot.
Mit rontottam el és mi lehet a megoldás az eredeti problémára ha mind a két végfok jó?
(#) djhans válasza gxyb82 hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Szia! Most már tuti hogy legalább az egyik végfok zárlatos lett. Ezért égnek a huzal ellenállások és száll el a bizti is. Lehet hogy a végtranyók nem lettek rendesen elszigetelve a fém háztól a csere után.
(#) gxyb82 válasza djhans hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Köszi a segítséget! Az alapproblémával kapcsolatban van valami ötleted, hogy mi lehet a gond?
(#) djhans válasza gxyb82 hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Sok minden lehet, kiszáradt kondi a szabályzó modulban, alaplapon a trimmerek.
(#) gxyb82 válasza djhans hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Akkor szerintem így marad Köszi még egyszer!
(#) nimrod96 hozzászólása Dec 12, 2014 /
 
helló mindenki!
Újabb kérdésem volna, vagyis pontosabban problémám.
VT 6363 ról lenne szó, két db kimenetén (kimenetenként 4 ohm ra kötve) összesen van 4 hangfal, azaz kimenetenként 2 hangfal.
És egy bizonyos (magassabb) hangerőn a bal oldali hangfalakból éles recsegés hallatszódik, míg a másik oldalon semmi ilyesmit nem hallok.Amúgy nagyon szépen szól alacsonyabb hangerőn.
Ez az éles recsegés nagy hangerőnél miért jön elő csak a bal oldalt?
És mi okozhatjak?
Köszönöm a válaszokat.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2014
(#) tiggersoft válasza nimrod96 hozzászólására (») Dec 12, 2014 /
 
A 6363-as még mindig 8 Ohm ra lett tervezve. Ha 4 Ohm -al terheled persze, hogy torzít. Előbb-utóbb bele is hal...
(#) mugab válasza nimrod96 hozzászólására (») Dec 14, 2014 /
 
Vagy az a hangfal rossz....
(#) nimrod96 hozzászólása Dec 14, 2014 /
 
Értem, akkor át kötözgetem... amúgy az erősítőt nemlehet valami modon "tuningolni" hogy kissebblegyen az esélye hogy meghaljon.A tápnál lévő Gyári pufferkondenzátorokat megéri kicserélni?
Nemhinném hogy a hangfal rossz!
(#) ronin75 válasza nimrod96 hozzászólására (») Dec 14, 2014 / 1
 
A gyári pufferek esetleges cseréjével maximum a brummot, búgást tudod megszüntetni, ha van. Attól nem lesz "erősebb" az erősítőd. Sokféleképpen lehet(ne) "tuningolni", de szerintem célravezetőbb, ha a gyári paramétereken belül használod.
(#) nimrod96 hozzászólása Dec 14, 2014 /
 
Értem, megfogadom!
Köszönöm.
Még annyit hogy milyen fajta hangszórót tud igazán meglökni ez az erősítő?
Csakmert gondolkozom azon hogy az eddigieket lecserélhetném, már ha megéri számomra.
(#) reloop válasza nimrod96 hozzászólására (») Dec 14, 2014 /
 
Itt egy szempont a sok közül.
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2014
(#) ronin75 válasza nimrod96 hozzászólására (») Dec 15, 2014 / 1
 
Fajtát ne várj, ezt a pénztárcád határozza meg. Mindenképp 8 Ω-os, minimum 40W-os, lehetőleg nagy érzékenységű hangdobozt keress.
(#) nimrod96 hozzászólása Dec 15, 2014 /
 
Rendben, köszönöm a segítséget és az oktatást!
(#) doktor válasza nimrod96 hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Szia!

Érdemesebb hozzá Videoton hangfalat használni.

A pufferelkokat nem érdemes cserélni, ellenben atöbbit, mindenképpen.
Jellemzően az alacsonyabb feszültségértéküek szoktak problémások lenni, itt érdemes, azonos kapacitásű, nagyobb feszültségtürésüeket beszerelni.
(#) rozsdas111 hozzászólása Dec 25, 2014 /
 
Sziasztok! RA6363S problémám a következő.
Kb 5-10 perc normális működés után a jobb csatorna elhallgat. Végignyálaztam a fórumszálat (majdnem teljesen de csak hasonló problémákról olvastam. Nálam amíg működik addig recsegés-sitregés-pattogás nem hallható. Egyszerűen elnémul. A másik oldal szól tovább rendesen.
Mivel majdnem analfabéta vagyok a témához kérlek fogalmazzatok konyha nyelven hogy egyszerű agyam is megértse!
(#) ronin75 válasza rozsdas111 hozzászólására (») Dec 25, 2014 / 1
 
Szia, rádió megy mikor elhallgat? Ha igen, akkor ki kéne próbálni más bemenetről. Ezzel kizárhatod a tuner rész hibáját. Mérni kéne a tápfeszültségeket is, nem az csökken, vagy tűnik-e el. Mozgasd meg a modulokat, lehet, hogy érintkezési probléma. Aztán lehet még forrasztási hiba is valamelyik modulon.
(#) rozsdas111 válasza ronin75 hozzászólására (») Dec 25, 2014 /
 
Köszi, hamarosan megnézem. Mérni nem tudok, de szemlélődni mozgatni igen. Ha jól emlékszem,( mert már rég néztem bele) a hátfalon lévő" fekete izé" -( az egy tranzisztor?) jócskán meleg volt azon az oldalon amelyik elnémult.
(#) pauer98 válasza rozsdas111 hozzászólására (») Dec 26, 2014 / 1
 
Esetleg pufferkondira gyanakodnék, próbáld meg nagyobb hangerőn 8ohmos hangfalalakkal!
Igen az egy tranzisztor. Ha meleg a nyugalmi áram lehet rossz, illetve annak tranzisztora(i), Ha szól, a végfoktranyók rendben vannak. Ne égesd le őket, már nem kaphatóak. (csak elméleti megfelelőjük)
(#) rozsdas111 válasza pauer98 hozzászólására (») Dec 27, 2014 /
 
Nemsokára alapos vizsgálatnak vetem alá. Ez a készülék kezdettől fogva az enyém ,még 1988 körül vettem. A hiba már új korában is megvolt, de akkoriban nem zavart mert monóba kapcsoltam és egy hangfal is remekül muzsikált. Most viszont szeretném rendbe hozni. Az egyik hangfal mély-sugárzóját peremeztem, sajnos a a másik régi hangszórójától megszabadultam és kapott SAL hangszórót. Az sem roszz, de az eredetinek lágyabb a hangja. Imádom olyan mint egy szívdobbanás. Úgyhogy most megint hifi lázban égek
(#) rozsdas111 hozzászólása Dec 29, 2014 /
 
Mindkét csatorna paneljéből kiforrasztottam a VR47 jelölésű ellenállást. Úgy nézem hogy elszíneződtek. Mindettől függetlenül a készülék szól hallhatólag normálisan, eltekintve attól hogy a bal oldal néma. Ott valószínűleg a hangszóró csatlakozó forrasztásnál lesz gond mert az rendesen laza és ha mozgatom akkor sajnos valamihez hozzáér és szikrázik. Jobban szét kell szednem hogy lássam az alaplapot alulról is. Erról a VR47 alkatrészről tudtok valamit?
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2014
Következő: »»   64 / 123
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem