A cikk végén egyben feltöltve további képeket találtok.
Kattints a képre a nagyobb méretért !
A digitális panel működtetését egy PIC 18F452 mikrovezérlő végzi. Írásnál a WENG jelet (RAM írásengedély, A/D kimenet engedélyezés) a mikrovezérlő alacsony szintre húzza. Ezután az órajellel (CLK) ütemezve megtörténik a mintavétel az órajel lefutó élénél.
Ezután a mikrovezérlő magas szintre húzza a WENG jelet, majd a CLK jelet is. Írásnál az OENG (RAM kimenet engedélyezés) és a CS1 (RAM csip kiválasztó) jelek folyamatosan alacsony szinten vannak. Olvasásnál a WENG és CLK jelek folyamatosan magas és az OENG és CS1 jelek folyamatosan alacsony szinten vannak miközben a mikrovezérlő a RAM címzését és az adatok PC-re küldését végzi. A kapcsolásban kizárólag a TLC5510i használatát javaslom. A TLC5510A jelzésű A/D átalakítónak 4Vcs-cs feszültségre van szüksége, míg a TLC5510i-nek csak 2Vcs-cs-ra. A TLC5510A használatánál az analóg panelt is módosítani kellene.
Memóriaként a 71256-15ns gyors RAM használatát javaslom, mert ennél a nyák kialakításnál a 62256-70ns RAM nem működött megfelelően. Az adatok PC-re való áttöltésénél állandóan lefagyott a kommunikáció. Korábban egy másik panelen viszont tökéletesen működött. A jumpereket nem kell használni. Az IC-k csőlábú tokokban helyezkednek el , mert mindkét oldalon forrasztani kell őket. A TLC5510i egy segédpanelen van elhelyezve, így kontakt ellenőrzésnél minden IC eltávolítható.
A cikk még nem ért véget, lapozz!
Értékeléshez bejelentkezés szükséges!