Fórum témák
» Több friss téma |
Hello! Számolgass utána. Led-nél nem sokra mész a PWM-el, csak akkor érdemes használni, ha változtatni is szeretnéd az áramot. De ha ezt teszed, ki fogja korlátozni ekkor a maximális Led áramot? A PWM "kisuttyantja a jelet", aztán lesz ami lesz? Az áramot visszamérni csak integrálás után lehet. Annak késedelmi ideje van. Közben ki korlátozza az áramot? Mert a proci épp méri, vagy várja az átlagot.. De próbáld ki! üdv!
Kedves hozzáértők, meg mindenki más
Szeretnék segítséget kérni egy kapcsolóüzemű áramgenerátor megépítésével kapcsolatban. Egy indukciós fűtőegységhez szeretnék áramkorlátozást építeni, de körülbelül 50-60A-ről lenne szó és maximum 50V-ról. Ilyen nagy áramra még sosem terveztem ilyesmit. Esetleg, ha volna valaki, aki már épített ilyesmit és hajlandó lenne megosztani velem a tudást, annak nagyon örülnék. A topicot már végignyálaztam, de nem találtam nekem való infót.
Szia.Indikciós fűtőegység egy tekercs és a hozzá tartozó vezérlő áramkör. Ehhez hogyan akarsz áramkorlátot készíteni? Vagy magát a vezérlőt szeretnéd elkészíteni?
Szevasztok!
Szükségem lenne egy olyan "EMBERES" áramgenerátor kapcsolásra, amivel áramváltókat lehet tesztelni. A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2014
Van egy pici félreértés. Ebben a topikban olyan áramgenerátorokról van szó, amely a terhelő ellenállástól függetlenül, ugyanakkora áramot szolgáltat. (legalábbis bizonyos határok között)
Egy vezetéken átfolyó áramot a terhelés változtatásával tudod szabályozni, (ohm törvény) amivel nem csak tesztelheted, hanem mérheted is az áramváltóidat. Csak a terhelés nagyságát (ellenállását) kell szabályoznod. A feszültség forrásodnak kell eléggé teher(áram)bírónak lenni.
Igen, jól látod. Mérni is szeretném az áramváltókat és ehhez keresek kapcsolást, ami legalább 100A-t ki tud préselni magából. (50Hz-en) Vagy erre nem vonatkozik Ohm törvénye?
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2014
Hello! Ehhez nem áramgenerátorra van szükséged, hanem egy szabályozható toroid trafóra, és pld. egy pisztolypákára ami simán leadja a 100A áramot. Valamint egy sönt ellenállásra, amivel ellenőrizni tudod az áramot..
Egy olyan kapcsolást keresek amellyel 0-20A közt beállítható áramerősséget tudnék állandó és értéken tartani -1-2v feszültség mellett
A terhelőellenállás hogy alakul? Mihez kellene ez?
Galván réz-galván ón felviteléhez (az ellenállás a felülettől függ tehát nagyon változó) de természetesen kisebb felülethez alacsonyabb áramérték lesz beállítva (1A/dm2)
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2014
Hello! Talán legegyszerűbb lenne egy PC-táp 5V-os kimenetét áramszabályozásra rávenni.
Nekem kettő ötlet jut eszembe;
1. Primer oldali szabályzó, és a szekundert egyenirányítani. Erre áramszabályzós kapcsolást nehéz lesz találni, neked kellene összehozni. 2. Szekunder oldali tirisztoros áramirányító (ez lehet 1F1U2Ü, amihez csak 2db tirisztor kellene). Ennek a szabályzó körét lemásolhatnád egy DC hajtás áramszabályozójáról. Ilyen kapcsolást hamarabb találni. Bővebben: Link
Van egy nagy trafóm vastag alacsony menetszámú primerrel azt gondoltam felhasználni , de ha pc táppal egyszerűbben megoldható akkor szerzek azt...
Köszönöm a linket , elmentettem a kapcsolást és átagyalom az adaptálás lehetőségét.
Sziasztok!
Egy kérdésem lenne, ezekkel az IC-kel, mint 2575, vagy 2576 (Adj. típusok), nem lehetne áramgenerátort csinálni? Szükségem lenne egy jó hatásfokú áramgenerátorra, a dissziptív cuccok nem jöhetnek szóba. Szeretném, ha a kimenő áram állítható lenne egy trimmerrel, és 2A-nél több nem kell. Keresetem ilyen irányú alkalmazását ezeknek az IC-knek, de nem találtam a guglival értelmeset.
Ez nagyon jó, köszönöm a segítséget!
Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni egy egyszerű kis áramgenerátor kialakításában LED-ekhez. A terv az lenne, hogy hetesével sorba kötött nagyfényerejű 5mm-es kék LED-eket szeretnék használni, két vagy három ilyen ágat. Vagyis 14 vagy 21 LED-et még a beépítés helye szabja meg a LED-ek számát. Áganként 20mA-rel számolok, úgyhogy vagy 40 vagy 60mA kell. Persze ha ezen változtatni kell, akkor lehet, nem szentírás A tápegység amiről menne a dolog, az egy már ki nem használt töltő lenne. Az van rajta, hogy 21V DC 400mA. Üresjáratban a feszültsége terheletlenül 24,6-24,8V, ha rákötök egy 24V 3W-os kis égőt, akkor kb. 22,1-22,2V a feszültsége. Ekkor kb. 0,1A áram folyik a ultiméter szerint. Szóval ez lenne az alapanyag. Néztem áramgenerátoros kapcsolásokat, tranzisztorost és LM317-est is, de azt nem értem, hogy a feszültséggel mit kellene csinálni, mert az rendben van, hogy az átmenőáramot szabályozza a kapcsolás, de a feszültséggel mi van? 2,8-3V környéke ha jól tudom a kék LED nyitófeszültsége, de sokkal nagyobb feszültséget meg nem is bír ki egy LED. Köszönöm a segítő jellegű hozzászólásokat előre is!
Hello!
- Ha egy áramkörben áramgenerátor van, akkor a feszültség a terhelés nagyságától függően "magától" beáll. A maradék feszültség, meg az áramgenerátor szabályzóeszközére jut. - Tehát a feszültséggel annyiban kell foglalkozni, hogy az elegendő lesz-e. Vagy is a Led-ek összeadott nyitófeszültségénél, a tápfeszültségnek 1..3V-al magasabbnak kell lenni. (Mert ebből működik majd az áramgenerátor szabályozása. - Ha 21V a táp, és egy Led nyitófeszültsége 20mA mellett mondjuk 2,8V, akkor a Led-ek száma 7-nál több nem lehet egy sorban. Mert 7*2,8=19,6 így 21-19,6=1,4V lesz. Egy tranyós, vagy Fet-es áramgenerátornál ez pld. megfelelő lehet, de LM317-nél már nem. Mert az LM317 ki és bementi feszültségének minimális különbsége 2V és az ellenállás amivel az áramot szabályozza, azon mindig a belső referencia feszültsége esik. Ami 1,2V. Ez összesen minimum 3,2V. Tehát LM317 esetén a 21V feszültséget 17,8V-ig lehet kihasználni a Led-ek számára..
Nagyon köszönöm a felvilágosítást!
Tehát ha jól értem, akkor megcsinálom az áramgenerátort, akkor nem kell a LED-ek elé ellenállás. Csak simán tulajdonképpen sorba kötöm a tápot, a sorba kapcsolt LED csoportokat és az áramgenerátort és ennyi az egész. Persze megnézve ahogy írtam is, hogy a tápfesz. elég legyen.
Nem.
Az áramgenerátor a tervezett áramot mindenképpen belepaszírozza az utána kötött alkatrészekbe, mindaddig, amíg a feszültséget emelni tudja, akár a LEDjeid élete árán is. Kvázi párhuzamosan kötött LED(sor) esetén az egyik kiesésekor a rájutó áramot a többinek kell lenyelni, ami korai öregedést, halált okoz. Ebben az esetben két ésszerű megoldás létezik. A esetben kisteljesítményű kéttranzisztoros áramgenerátor három példányban, áganként egy-egy. B esetben stabilizált feszültséget engedsz a LEDek+előtétellenállás kombókra, ez kevesebb alkatrészt igényel, de a LED réteghőmérséklet függvényében pár százalékos áramváltozást eredményez. Az más kérdés, hogy az áramot be lehet állítani a maximálisnál kisebb értékre, így a biztonságos határon belül maradunk, legfeljebb a fényerő szabad szemmel alig észrevehetően csökken. Az A és B megoldás között a felhasználás célja, a rendelkezésre álló hely szerint kell választani.
Nekem ez a megoldás tetszik, ilyen kis áramhoz SMD-ben kis helyen össze lehet hozni.
Értem!
Most már tényleg érthető a dolog teljesen. Köszönöm szépen!
Sziasztok! LPC 826 250(?)mW-os lézerdiódához építenék egyszerű áramgenerátort. 3 db ceruzaelem lenne az áramforrás, és 300 mA kellene neki. Néztem többfelé, pont ilyet nem találtam, Skorié túl bonyolult, pici helyen kell elférjen. LM 317-tel megoldható valahogy?
Üdv!
Ha megfelel az analóg megoldás akkor megoldható 2db tranzisztorral is. Ha kapcsolóüzemű kell, akkor vannak céláramkörök, pl. UC3843 stb.
Az LM317 beépítésekor kapásból buksz több mint 2V tápfeszültséget.
Az AMC7135-nek van 300mA változata, de macerás a beszerzése, tehát marad a tápfeszültség emelése, vagy a bonyolultabb kapcsolás.
Tudnál egy skiccet adni ehhez az UC3843hoz? (Tehát 3 ceruzaelem, 300mA). (Vállakozó kedvem van, elektrotechnikai ismereteim egy megrajzolt kapcsolás megépítéséig terjednek)
Erre gondolsz? Bővebben: Link
Itt van belőle: Bővebben: Link Gondolod, ez jó nekem? A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2014
Hello! Rajzot az UC3843-hoz? Ritkásan. Mert 8..9V alatt nem is működik..
|
Bejelentkezés
Hirdetés |