Fórum témák
» Több friss téma |
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Szerintem nem hülyeség, valószínű megtellik a SRAM. Optimizálni kellene a kódod, amennyire csak lehet, konstansokat, szövegeket a Flash memóriába tenni (PROGMEM), minimalizálni a globális változók számát, stb. Itt egy Bővebben: Link, hátha segít. Na meg még egy Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2015
Én is erre gondoltam. Van rá példakód, ami kiírja, mennyi SRAM-od maradt. Gyorsan el tud fogyni az 1K. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2015
Köszi a választ! És ezzel mit tudok csinálni?
Ja és azt elfelejtettem, hogy megára van rakva az ethernet shield, annak nem nagyobb az sram-ja?
A megának 8k az sram-ja. Leírásodból azonban látszik, hogy használsz SD kártyát (kb. 1k csak az, hogy betöltöd a könyvtárat), ethernet shieldet webszerverrel (még egy csomó). Emellett, ki tudja milyen minőségű a kódod. Nem olyan sok az a 8k.
Ha esetleg felteszem a progit, rákukkantasz?
Egye fene.
Nagyon szépen köszönöm!
Egyértelműen elfogyott az SRAM-od. Nincs meg a Time.h nekem, ezért kikommenteztem azokat a részeket, ahol hivatkozott rá és még így is nagyon kevés maradt.
Már korábban írtam itt a fórumon másoknak, hogy sok szöveg esetén használják az F() makrót. Minden szöveg, amit anélkül beírsz (pl. a Serial.println-hez) eszi az SRAM-ot teljesen feleslegesen. Írd át a stringeket így: régi: client.println("<form method=get><input name=a maxlength=4 style=width:45px; value="); új: client.println(F("<form method=get><input name=a maxlength=4 style=width:45px; value=")); Nézd meg így működik-e.
Nagyon köszönöm, meg fogom nézni!
Működik, nagyon sokat segítettél!
Szívesen.
Még egy olyan kérdésem lenne, hogy ez lcd.print-nél is igaz, hogy így csináljam?
Mindenhol, ahol nem vár valódi változót (ki fog derülni, mert hibát ad a fordító).
Köszi!
Még valami. Ha többször akarsz használni egy string-et, akkor persze nem ez a jó megoldás. Itt egy példa mit lehet ilyenkor csinálni:
Köszi, még egy problémába ütköztem: ha sd kártyáról olvasok be egy szkriptet, akkor tökéletesen működik, viszont ha a programba írok egy szkriptet, akkor a program a feltöltésnél megáll. Ez miért van?
Hát ennyiből meg nem mondom...
Azt szeretném megcsinálni, hogy mielőtt bezárom a lapot jön egy figyelmeztetőablak, ez sd-ről tök jól működik is. Itt van a szkript:
<script> function myFunction() { return "Biztosan bezarod?"; } </script>
Nézd meg mi a különbség a generált források között (böngésződben jobb klikk, oldal forrása vagy vmi hasonló).
De nem az a baj, hogy nem működik, hanem az, hogy nem tudom feltölteni az arduinora, mert a feltöltés egyszerűen megáll, ha ez benne van.
Akkor passz. Én még nem csináltam webszervert arduino-ra.
Van egy ilyen ethernet shieldem, és egy arduino mega 2560am. Ugye ezeket egymásra lehet tolni, és úgy csatlakozik. Ha én nem így szeretném csatlakoztatni, hanem pl vezetékkel összekötni a két egységet, az vezethet valami hibához? Pl adatelérés, vagy hasonlók? Nem nagyon nagy távra lenne tőle, kb 20-30cm vezeték lenne.
Elvileg az még nem gond.
Az Atmega328 -nal, az egesz analog labat lehet hasznalni digitalnak, A0-A5 (A7) ?
Igen. Ráadásul az A4 és A5 lábakon valósítható meg a hardveres I2C busz is.
Sziasztok! Megint webszerver-es kérdésem lenne. Az a gondom, hogy az oldalra be van állítva autófrissítés, mert digitalRead-es értékek is vannak rajta, de ugyanakkor vannak rajta gombok is, és ha megnyomok egy gombot, akkor ugye elküldi get-tel a szervernek, de a frissítésnél újra elküldi, hogyan tudnám azt megcsinálni, hogy az url-ből eltünjön a a get-tel küldött adat, és újra csak az ip legyen? Előre is köszi!
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2015
Nem tudom jó-e, a fő weblapot több részre osztani, a frissítendő adatokat egy lapra, a többit meg másikra. Az auto frissítést csak a ténylegesen érintett laprészre bekapcsolni.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2015
Szia!
Én úgy csinálom, hogy a GET után stringeket küldök (gondolom Te is) és a küldés után közvetlenül a stringek tartalmát lenullázom (kb. xxx_string="". Ilyenkor hiába frissít, mert már az üres stringet küldi, tehát nem küld semmit.
Szia, bocs hogy csak most válaszolok, de az arduino alapú webszerver teljesen stabilan tud működni. Készítettem egy céges webszervert, (nem kis cégnek), viszont voltak kezdetben stabilitási problémák. Mára sikerült nagyjából megoldani, de mivel is lehet követni a stabilitást?
-minden oldalgeneráláskor növelek eggyel egy számlálót -nézem, hogy mióta van bekapcsolva az áramkör (Mega) -minden setup lefuttatáskor egy EEPROM területet (100-as) növelek eggyel, így látom, hogy hányszor lett lekapcsolva -mindezt ki is iratom a weblap alján, statisztikaként Jelen állás: -oldalgenerálás: 179536 -futásidő: 30939 min -oldalgenerálási idő: 190 ms Szerintem atomstabil. (30939 perce programozás miatt volt frissítés) |
Bejelentkezés
Hirdetés |