Fórum témák
» Több friss téma |
Melyik is? Amúgy szerintem JTAG. mk2-vel nekem valamiért nem akarja felismerni.
STK500, MKII, JTAGICE MKI vagy MKII, vagy AVRASP, AVRISP, AVR-Dragon ?
A link kimaradt...
Közben látom hogy kevertem az 1284-el, ami nekem eddig csak JTAG ICE-vel szólalt meg.
Az 1280-hoz gyári STK500, mk2, Dragon, stb. (igazából minden) jó, a klónok közül a nagy flash méret miatt kerülendő az USBASP és Doper, ill. LPT portossal se illik hajtani.
1280-ra amit használtam (ISP):
STK500 (TuxGrahics STK500), LPT-s STK200, AVRDragon, Gyári STK500 (nagy, Atmel). Az AVRisp határeset (AVRDuDe-val megy) AVRasp, Doper nem volt nálam stabil.
Erről az avr programozóról mit gondoltok?
A gyártó leírása itt található Bővebben: Link
Ha nincs hozzá frissebb firmware, mint a leírásban - én nem foglalkoznék vele.... (nálam valamikor 2013 közepi a legfrissebb az emlékeim szerint)
A hazai beszerzési forrásoknál néznék inkább körbe (van pár...)..
Nekem az a baj, hogy a tme kínálata van csak versenyben, mivel a többi romániai cég sokkal drágábban árulja ugyan azt.
Szia! Vagy ez a három közül valamelyik? Bővebben: Link
A firmware miatt ne legyen álmatlan éjszakád. A LUFA-project kerül felhasználásra. Bár mikor letöltöd a legújabb verziót, lefordítod, feltöltöd és kész. Én is ezt használom, az egyedüli különbség, hogy én magam építettem. Itt nézelődj!
Szia!
Az All-AVR programozót ugyan nem ismerem, de a német fórumon (MicrokontrollerNet) többen jelezték, hogy problémájuk volt a programozóval. Ez persze nem jelenti azt, hogy a programozó hibája, de akkor is. A másodikat hanyagolnám, a többit nem ismerem.
Az ALL-AVR hibája, hogy (a fényképek alapján) MAX3002 az illesztő chipje, ez pedig nem alkalmas AVR programozók vonali meghajtására. Egyszerűen túl nagy a csatorna ellenállása.
Egyébként ez is egy MKII klón, pont olyan amit belinkeltél. Szerintem nézz körül hazai forrásoknál. Ha hivatalos forrásból(pl. TME, HESTORE, MSC) szeretnél akkor mindenképp gyári megoldás jöhet szóba!
SK összerakni az MKII clone-t?
Van pár rajz már a neten is.... Arra vigyázz, hogy az eredeti és ne mindenféle módosított MKII clone legyen a programozóban. Bár a LUFA jogi helyzete eléggé zavaros. Nagy cégek ezért (sem) próbálkoznak vele. De hülye tipp: Arduino alappanel, és egy ArduinoISP szoftver rátöltve?
Nekem nagyon jól bevált itthoni használatra a "zombee" által tervezett és közölt alternatíva. A tuxgraficsen nincs nyák terv se, az előbb említett plementáció félóra alatt elkészíthető amatőr pénztárcához mérten is olcsón és tökéletes.
Hellosztok!
Mivel még nagyon kezdő vagyok az elektronikában tőletek szeretném megkérdezni a következőt: Szükségem lenne egy ATMEGA32-16PU (LINK) programozóra és nem vagyok benne biztos hogy EZ, jó lenne-e nekem? (Nekem úgytűnik, hogy igen de azért a biztonság kedvért megkérdeznélek titeket) Előre is köszönöm a választ!
Elméletileg igen, mert ehhez ajánlják. De az emulált USB és a korlátozott szoftveres támogatás miatt inkább ne.
Kezdőként én a STK500-at javaslom (tuxgraphics.org oldalon levőt vagy valamelyik utánépítettjét).
Csatlakozom az előttem szólóhoz ! (higgyél Neki ezerszer jobban ért a témához mint én...)
Ha érzel magadban motivációt, akkor megépítheted az elmített STK500 USB programozót, vagy meg is veheted (igaz kicsit drágábban mint az ASP-t) Va...rán, Eb..-en, vagy itt az apróhirdetések között.
Üdv, valaki foglalkozott-e linuxos (ubuntu 12.04) égető építéssel?
Tapasztalata van-e valakinek ebben?
Sziasztok! Csak nem hagyott nyugodni, hogy nem működik az égetőm. Mindent újratelepítettem, frissítettem. Annyit értem el vele, hogy egyszer megy egyszer nem. Átnéztem megint a leírását és találtam egy furcsaságot. Van rajta ISP6 és ISP10 csatlakozó is, mindkettőn lehet ISP-n keresztül programozni, de a 10-en a 2-es pin 500kHz oszcillátor kivezetés van. A kérdésem, hogy az mi célt szolgál?
Szia! ISP10 esetén a 2-es pin a táp(VCC), vagy üresen marad. Melyik fajta programozóról van szó?
Szia! Az órajel kivezetésnek akkor veszed hasznát, ha kizártad magad a chipből, vagy ezt elkerülendő, ha adapterben programozol. Ilyenkor a 3. kivezetést az AVR XTAL1 lábára kell kötni.
Csekkold az ISP frekit is (AVR Studio-ban Main fülön), mert az "egyszer megy egyszer nem" legfőbb oka ha ez túl magas. 1MHz-en futó IC mellett (ritkán) előfordul hogy 125kHz is sok. Illetve a tápot is nézd meg, hogy egyáltalán kap-e az AVR, és ahogy látom, ennek a programozónak a kimeneti meghajtója a tápfeszen jár. Tehát ha saját tápellátása van az áramkörödnek, a VCC-t akkor is be kell kötni!
A programozóról megy a VCC, ISP frekit is állítgattam már de 125kHz-en ment utána meg nem... Lehet hogy kizártam magam a chipből?
Bekötöttem az oszcillátor kivezetést most már működik Köszönet mindenkinek!
Sziasztok.
Megépítettem az AVR programmert, rendesen működik. Connection teszt, eszközfelismerés is rendben van. Szeretnék egy ATMega644P-20PU IC-t programozni vele, de ezt jelenleg nem ismeri. Azt szeretném megkérdezni, hogy a Partlist.cfg-hez mit kell hozzáírni, hogy ezt a típust is ismerje a programozó? Foglalkozott-e már ezzel mélyebben valaki? Köszönöm. Jóska A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2013
hmmm wtf lol mi ez?
Tudom, volt itt az oldalon, talán ismerem is a típust, de a "saját program" és az ATMega8515 valahogy nem fér be a fejembe. Talán kérdezd az eredeti alkotót, de lenne még egy tippem. Pl. a Der-Hammer féle STK500, na az biztosan vinni fogja és nem bonyolultabb ennél. |
Bejelentkezés
Hirdetés |