Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1667 / 2208
(#) juhely válasza antalka hozzászólására (») Okt 5, 2014
Az EL84 csővel lehet 4W de ahhoz másik kimenő kell, pl. olyan mint a Pacsirta rádióban van. Ha 2 db EL84 ellenütemben van akkor 18W. Van olyan kapcsolás is hogy 2 db PCL 86 van ellenütemben az kb 13W oldalanként, de akkor ahhoz való kimenő trafó kell.
(#) antalka válasza juhely hozzászólására (») Okt 5, 2014
A pcl86 pp az érdekelne , hol tudok utána nézni ? És ECL86 csővel milyen variációk lehetnek? Ugyanis abból több darab van nekem .
(#) antalka válasza antalka hozzászólására (») Okt 5, 2014
Nekem igazából 10-15 Watt lenne az ideális
(#) juhely válasza antalka hozzászólására (») Okt 5, 2014
Az ECL 86 ugyanúgy jó csak fűtőfeszültségben tér el. A PP kimenő trafó beszerzése gázosabb, nekem EL84-hez való PP és SE trafóm van. Kezdő szinten építhetnél egy fejhallgató erősítőt is, nem kell kimenő trafó és az ECL 86 alkalmas rá, én már építettem többet is.
(#) antalka válasza juhely hozzászólására (») Okt 5, 2014
Ha a füles erősítőröl többet mondanál az jó lenne.
(#) juhely válasza antalka hozzászólására (») Okt 5, 2014
A csöves teljesítményerősítő anyagszükségleténél a kimenő transzformátor a leginkább kritikus, minőség, tipus ár, beszerzési lehetőségek vonatkozásában. A hálózati transzformátor szintén költséges a 2 x 15 W vagy pláne nagyobb teljesítmény igénynél. A hangszórók ill. hangfalak minősége is kell hogy illeszkedjen a rendszerhez.
Ezzel szemben:
A fejhallgató erősítőhöz nem kell kimenő trafó, megfelel egy csöves rádióból kiszerelt hálózati trafó, és jó minőségű fejhallgatót kaphatsz a hasonló minőségű hangfal ár töredékéért. És elérted a csöves hangminőséget.
(#) antalka hozzászólása Okt 5, 2014
Hálózati trafóm az van meg nagyon jó minőségű fejhallgatóm . A bemenő EZ80 meg egy jó pár ECL86 .Tetszik , hogy nem kell kimenő . Tudsz esetleg rajzot is adni , főleg ha meg is építetted már van tapasztalatod .
(#) juhely válasza antalka hozzászólására (») Okt 5, 2014
(#) antalka válasza juhely hozzászólására (») Okt 5, 2014
Köszi ! És akkor az ECL86-al szerinted csinálhatom ? Egyszer triódának egyszer pentódának kötve ?
(#) juhely válasza antalka hozzászólására (») Okt 5, 2014
Az ECL csőben van egy trióda és egy pentóda, az elvi rajzon egy csatorna, egy cső, a nyáklap két csatorna két cső.
A táp rajza lehet ugyan az mint az olasz oldalon.
(#) CIROKL válasza antalka hozzászólására (») Okt 5, 2014
(#) antalka válasza juhely hozzászólására (») Okt 5, 2014
Igen , értem . Köszi !
(#) juhely válasza antalka hozzászólására (») Okt 5, 2014
Szívesen. Ha elakadsz írj PÜ-t mert hétköznap nem biztos hogy van időm fórumozni.
(#) antalka válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 5, 2014
Ez szép , csak nincs ilyen háttér bázisom.
(#) CIROKL válasza antalka hozzászólására (») Okt 5, 2014
Milyen héttérbázis ?
(#) antalka hozzászólása Okt 5, 2014
Itt ahol lakom egy elektronikai üzlet van és csak félvezetős dolgokkal foglalkoznak , a csöveshez csak ellenállást tudok venni meg kondit . És bele sem akarnak bonyolódni csöves cucc beszerzéséhez .
(#) Orbán József válasza antalka hozzászólására (») Okt 5, 2014
Szia! Csöveket a neten keresztül tudsz beszerezni, illetve küldeményben. Az országban kevés helyen lehet venni csöveket, foglalatokat közvetlenül.
(#) CIROKL válasza antalka hozzászólására (») Okt 5, 2014
Na ne viccelj szerinted én a holdon lakom , special én is egy piciny faluban lakom alig 2500 emberke vesz körül szerinted itt mi van ?
(#) Orbán József válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 5, 2014
Én úgy tudom, ott fejtik a vájárok a legjobb vég és meghajtó csöveket, csilleszámra. Csak titkolod...Valamint dobozültetvényeiről is híres a környék, ősszel meg csak úgy csépelik a jófajta csatolókondikat a népek.
(#) Szpisti válasza antalka hozzászólására (») Okt 5, 2014
Sajnos az elektronikai hobbihoz hozzá tartozik az anyagbeszerés, ugyanúgy mint a kapcsolási rajzok helyes kiválasztása, a készülékházak megtervezése, konstruálása.
Ez fokozottan igaz a csöves erősítőkre sajnos.
Az országban még netes rendelési lehetőség is ritkán adódik cső témában. Az meg hogy polcon tartson ilyen "speciális" alkatrészeket egy elektronikai szaküzlet, szinte sehol nem éri meg, hacsak nem ez a fő profilja.
Ez nem jelenti persze azt hogy lehetetlen hozzájutni, ha börzékre, zsibvásárokra vagy lomis helyekre eljársz sokszor lehet használt alkatrészeket, bontanivalókat találni. De adok-veszek oldalakon is sokszor találsz ilyesmiket.
A másik nagy lehetőség ha nézegeted a külföldi aukciós oldalakat (E-bay), beregisztrálsz és ha van egy kis zsebpénzed sokszor olcsóbban hozzájuthatsz alkatrészekhez mint idehaza.
Tehát nem várhatod hogy bemész a helyi egyetlen szaküzletbe és leemelik a 40 éve nem keresett pcl86-ot. Nálunk 3 ilyen üzlet van, de azt hinnék viccelek ha ilyent kérnék.
Ne add fel!
(#) küzmös Gergely válasza Szpisti hozzászólására (») Okt 5, 2014
Itt Debrecenben nem is olyan régen (tavaly előtt) még volt vadonatúj lengyel gyártmányú PCL86 a Csokonai Színház melletti elektronikaboltban. Vettem is jó párat.. még a régi tévéimbe is pótcsőnek, hiszen 300Ft/db áron adták.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2014
(#) zimi1991 hozzászólása Okt 5, 2014
Üdv mindenkinek!
Volna egy olyan kérdésem, hogy mit gondoltok, hogyan tudnék csöves egyenirányítással feszültség kétszerezőt készíteni?
(#) kristikoma válasza zimi1991 hozzászólására (») Okt 5, 2014
Magyari Béla Rádióamatőr Zsebkönyvében volt ilyen kapcsolás. De mekkora váltófeszültség áll rendelkezésre, mekkora áramot akarsz kivenni, mennyi feszültséget igényel a készüléked? Nagyon nem mindegy ám! Azzal, hogy kétszerezel, fele áramot tudsz kivenni, mint egy szokvány egy-, vagy kétutas egyenirányító esetén.
(#) zimi1991 válasza kristikoma hozzászólására (») Okt 5, 2014
A transzformátoron én úgy gondolom volna bőven áram, mert teszteltem és egy 500 wattos izzóval 1.6 amperes áram velvételt mértem a secunderen 120 voltnál ami nem eset így úgy gondolom a legrosszab esetben is elégnek kellene lenni.
5u4g csövek állnknak rendelkezésem és 2x 150mA max ami kéne hozzá...
Esetleg erről egy kapcsolást kérhetnék?
(#) kristikoma válasza zimi1991 hozzászólására (») Okt 5, 2014
Jó, de a kapcsolás mekkora feszültséget igényel? Mekkora teljesítményű a hálózati trafó? Illetve miből termelted ki? Ezek alapvető dolgok.
(#) zimi1991 válasza kristikoma hozzászólására (») Okt 5, 2014
Nem tudom miből lett kitermelve...
160VA van ráírva...
a kapcsolásnak 3320-380 ig teljesen megfelelő lenne bármi.
(#) kristikoma válasza zimi1991 hozzászólására (») Okt 5, 2014
Tartok tőle, hogy nem lesz jó. Egy szakműhelyben áttekerik. Gondolom nem 3320V kell a kapcsolásnak... Helyette 320V DC. Elég, ha megtekerik úgy 300V-ra a szekundert. Ezen kívül csöves erősítőhöz kell fűtőfeszültség is, akár több tekercs is, a kapcsolástól függően.
(#) zimi1991 válasza kristikoma hozzászólására (») Okt 5, 2014
A fűtés megvan oldva külső trafóval...
Diódás egyen irányítással hibátlanul üzemel a kapcsolás csak nekem heppem a cső.
(#) kristikoma válasza zimi1991 hozzászólására (») Okt 5, 2014
2db 5U4G már elég, oldalanként egy-egy egyenirányító cső, így nem pusztulnak el idő előtt. Másik trafót, vagy áttekerést nem úszod meg? 200mA-el terhelhetsz egy ilyen csövet 400V-on. Végfokozatról egy rajzot esetleg? Viszont nem értem, diódákkal hogy van meg a kívánt feszültség? Ott is kétszereztél? Üresen hány V-ot ad a trafó szekundere?
(#) zimi1991 válasza kristikoma hozzászólására (») Okt 5, 2014
üresen 120 voltot ad
2db sima egyen diódával egyen irányítok úgy lessz 170 volt amiket a végén sorba kötöttem és megkaptamA 340-et.
Ezt csőnél nem hiszem, hogy tudnám kivitelezni...
Következő: »»   1667 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem