Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   167 / 254
(#) Pali79 válasza killer765 hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Nálam is volt hasonló gond. Ha mindegyik csövön ugyan azok a számok látszanak együtt akkor zárlat van valahol vagy a meghajtó ic döglődik.
(#) killer765 válasza Pali79 hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Nem nagyon találok zárlatot de annyi eltérés van hogy 74141 helyett 7441-et kaptam de állítólag jó az is.
(#) nagyepf hozzászólása Aug 21, 2012 /
 
sziasztok! van egy ujjabb tv sorkimenom 10 labo amikor kivettem a tv-bol 3 menetes primer tekercse volt neztem meghajtasokat kiprobaltam 2 centis szikrat ertem el eredetileg 20 kv os volt plazmagombhoz kellene 20 000 volt ok egy 75 wattos izzonak ? es mekkora az aramerosseg?Ha hozzanyulok megrazo elvenyben lesz reszem?
(#) nagyepf hozzászólása Aug 21, 2012 /
 
Van meg egy monitor trafom is az eredetikeg 25.8 kv-ot adott le es egy menetes primer tekercse nan tiz labu melyik labat hova kell bekotni 1 2 vagy harom primer es vcs tekercs kell neki?
(#) nagyepf válasza killer765 hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Sziasztok ha jol tudom itt UV es nixie csovekrol van szo.UV fotozas?Nem hallottan rola, ez vmi fenykepezes uv fenyben?
(#) nagyepf hozzászólása Aug 21, 2012 /
 
8 kilovolt boven meghajt egy 60 W-os izzot igy csinalok plazmagombot az izzoszalrol sok szikra csapkod az uveg burara
(#) Pali79 válasza killer765 hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Hát nem tudom... valóban nem nagyon van eltérés a két ic között, de valami mégiscsak lehet. Próbáld ki egy orosz helyettesítővel:K155ID1 vaterán kapsz kb 200.-
(#) Csupasz válasza killer765 hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Ugyanaz, csak teljesen más!!!
(#) kisgeri válasza killer765 hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Ha jól tudom, annyi az eltérés, hogy a 7441 a decimális 0-9-nek megfelelő bináris értékeket tudja csak értelmezni, a 10-15 értékekre viszont mutat valami hülyeséget. A 74141 viszont a 10-15-nek megfelelő értékekre kioltja a számjegyeket, semmi sem világít a csövön belül. Tehát 7441 csak olyan órában használható ahol minden körülmények között minden cső mutat valamit. Ahol nincs számjegy kioltás pl. kezdő "0", vagy olyan menübeállítás van, ahol szintén nem kell világítson aktuálisan valamelyik cső. Utóbbi esetekben csak a 74141 vagy K155ID1 használható, de az oroszt le kell ellenőrizni, hogy tényleg a jó fajta-e, mert a korábbiak a 7441-nek, a későbbiek a 74141-nek felelnek meg (legalábbis olvastam ilyet már valahol).
(#) kisgeri válasza nagyepf hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Szia! Ez a topic nem erről szól, nagyfesszel csak óvatosan! UV fényben világítanak a foszforbevonatos csövek, ez került korábban szóba.
(#) Csupasz válasza kisgeri hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
A tester igazságtáblázata mutatja a kettő közötti különbséget
Üdv:
Csupasz
(#) kisgeri válasza Csupasz hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Igen, köszi! Ezt magyaráztam kb. én is. Csak nem volt kedvem most adatlapokat bányászni. Tehát nem random hülyeséget mutat a 7441, de akkor sem azt, ami nekünk adott esetben jó lenne.
(#) killer765 válasza kisgeri hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Szereztem gyorsan egy 74141-et és tényleg jobb lett.Köszönöm.
(#) H2opok hozzászólása Aug 28, 2012 /
 
A Vicsys által belinkelt hiba táblázatból nekem már szinte minden jelenség előjött. És érdekes, mert mindegyik hibánál a 74141 volt a hibás.
Más.
Lenne egy régi műszerem (nem tudom mi volt), amiben van 4db z573 és egy szimbólum kijelző (+,-, és váltóáram jel), a lakkozás sértetlen rajta. Sajnos az én nyákomhoz és burkolatom méretei miatt a lábak hossza túl rövid. Kb. 4-5mm lehet. A cső alatt van gyárilag egy foglalat szerűség, de szerintem csak távtartó.
Ha valakinek jó az ilyen rövidebb lábú cső, elcserélném komplett az egész műszert , 4db, legalább 7mm es lábú csövekre.
(#) Atosz90 válasza H2opok hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Én tudok neked cserébe szolgáltatni 4 db hosszabb lábú z573m-es csövet.
Ezek is bontott csövek, és sérült a lakkozásuk, ez nem tudom mennyire számít neked ?

SAM_1281.JPG
    
(#) H2opok válasza Atosz90 hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Szia
Ha neked ok akkor nekem is. Nem tudnál 2db 74141 et is adni? A müszerben van 4db,nem akarom kibontani.
(#) Pali79 válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 6, 2012 /
 
Elkezdtem beültetni az RGB panelt. Hát mit ne mondjak ezekkel a pici smd alkatrészekkel el lehet piszmogni Nem könnyű jól csinálni, szépre meg még nehezebb...
(#) patexati válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 6, 2012 /
 
Kis gyakorlással nem olyan nehéz az .) Kell hozzá türelem.
(#) Pali79 válasza patexati hozzászólására (») Szept 6, 2012 /
 
Igen gondoltam, hogy így van, de a panelon is elrontottam valamit, mert nem nagyon akar rátapadni az ón, pedig kémiai ónozóval is kezeltem.
(#) Pali79 válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Szia! Az normális, hogy minden led más színnel világít ha bekapcsolom?
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2012
(#) patexati válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Szia! Az nem normális. Nincs a led fordítva esetleg?Egy jó fotó kellene azért mindkét oldalról!Lemostad a nyákról a folyasztószer maradványokat?
(#) Csupasz válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Szia
Az RGB kimenet nem tud rossz jelet adni, viszont sajnos találkoztam olyannal, hogy a LED lábai nem egyeztek a színenkénti kiosztással.Nézd meg ezt is!
Üdv:
Csupasz
(#) H2opok hozzászólása Szept 9, 2012 /
 
Akkor senkinek nem kell cserébe az a régi műszer? Van benne még 4-5db 74141 is.
(#) H2opok válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Beültetés előtt meg kellett volna nézni minden ledet, hogy a lábkiosztása egyezik-e. Tuti fordítva vannak betéve. Szerintem. Kiszedni már nehezebb lesz.
(#) Csupasz válasza H2opok hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Nixiet nem tudok Neked adni, de ha valami másba meg tudunk egyezni....
(#) Pali79 válasza H2opok hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Azt hittem megegyeztél Atosz kollégával. Minimum milyen hosszú lábak kellenének?
(#) Pali79 válasza patexati hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Szia! Lemostam a panel. Én is arra gyanakszom amit a többiek is mondanak, hogy nem egyforma a lábkiosztás. Vettem egy csomag látszólag egyforma ledet, eszembe sem jutott, hogy megnézzem a lábkiosztást

Nem tudom mennyit látsz a képen, de nem szép az tuti (első smd panelom, ráadásul a nyákkal is volt valami mert nagyon nehezen tudtam csak forrasztani) de végigméregettem és nem találtam rövidzárat vagy szakadást.
(#) patexati válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Hát nem igen látszik. Ha nincs szakadás és zárlat és a ledek is megfelelőek (közös anódos) akkor ha adsz neki 5 V tápot akkor nem világíthat semmi csak akkor ha a két adatszálat is hozzákötöd az órához és együtt üzemelteted.
(#) H2opok válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Én is azt hittem,de nem jelentkezett azóta sem. Min. 8mm kellene. Ezeknek a müszerben kb. 4-5 mm lehet,az nekem kevés.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2012
(#) Pali79 válasza patexati hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
Leellenőriztem a ledeket és azok megfelelőek. Mégiscsak a nyákon van valami, mert ha a másodperc ledeinek a lábához adtam egy pici áramot a középső két led kék része nem világított, tehát mégiscsak van valahol szakadás.
Következő: »»   167 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem