Fórum témák
» Több friss téma |
Tipikus példa arra, hogy NE csináljon senki lézert.
Ha még nem szedted nagyon széjjel az írót, akkor a tálca záródásakor megpróbálja keresni a lemezt, ilyenkor egy rövid időre bekapcsol a vörös lézer is, de ne nézz bele közvetlenül. Falon piros pacát látsz az épp elég. A szalagkábel miatt ki tudod úgy szedni a fejet hogy azért az íróból kapott táppal világítani tudjon, de a motor már ne vigye sehova. No ebben az állapotában a hátlapként szolgáló vékony fémlapot lebontva a szóródó fényveszteségből megállapítható. Én odatettem egy fehér lapot, így végül is még csak nem is közvetlenül néztem a szóródó fényveszteséget sem. Ha van tipped (vagy ha nincs) akkor az egyik diódához vezető kis szalagkábelt elvágod, ha így a további tesztek során nem "látsz" vörös fényt, akkor az volt az a dióda.
Ha már szét van szedve, akkor áramgenerátorral rámész a megfelelő diódalábakra. Kis árammal kezdd, és ismét csak ne nézz bele közvetlenül. Egyébként nekem vagy szerencsém volt vagy tényleg ennyire egyszerű: amikor kivetted a sínből a fejet, akkor nézd körbe, s amelyik diódát előbb észreveszed (könnyebben ki tudod szedni a fejből), az lesz a vörös. Nyilván a tipp nem helyettesíti a tesztet, de legalább arra is van tipped melyiket érdemes először tesztelni.
Köszönöm, de már kideritettem tesztelgetéssel. Telefon akkuról való müködtetéshez kell áramgenerátor, vagy elég egy ellenállás?
Sziasztok. Mi történne ha egy megfelelő hütéssel ellátott diódát a megengedettnél nagyobb árammal hajtok?
hát 1 kisebb ellenállású potméterrel lehetséges de nagyon lassaqn tekerd
attól függ mennyivel mert ki lehet belőle hozni 110%-ot de a megfeleő mAh kell hozzá
Egy 22ohm-os 2W-os ellenállás jólessz? Engem az érdekelne, ha véletlenül nagyobb lessz az áram a kivántnál akkor rögtön tönkremegy vagy van még reagálási idő?
a dvd író lézernek 3 lába van ami piros a bule-ray-esnek pedig liláskék és 5 lába van
Inkább ne adj tanácsokat, főleg ilyeneket ne.
B.I: áramgenerátor kell, mint minden más lézerdióda meghajtásához. Századszorra el van mondva, mind a 99 oldalon egyszer, persze minek is olvasni, majd beírja valaki 101-edszerre is, egy másvalaki kedvéért a következő oldalon.
Nézd csak:
Bővebben: Link Idézet: „A Szupepés áramgenerátorhoz: Bármilyen logikai vezérlésű FET jó hozzá, nem csak az IRL540!” 2 éves hozzászólás. Ez is rengetegszer elhangzott. 10 oldalnyi információ van 99 oldalon keresztül. De mindjárt jön a 100. Akku=feszültséggenerátor, elem=feszültséggenerátor, hálózat (és tápegységek) = feszültséggenerátor. Egyébként pedig erről is volt szó, hogy mikor jó egy feszültségforrás egy áramgenerátornak, biztosan emlékszem, hogy 2x is leírtam. Utoljára leírom, és aztán itt be is fejezem: Utáp>Udióda+Uáramgenerátor, azaz, a tápfeszültségnek az áramgenerátoron és a diódán eső feszültség összegénél nagyobbnak kell lennie. Ha nem teljesül a feltétel, nem fog rendesen, vagy sehogy sem működni.
Azt honnan lehet megtudni, hogy mennyi az Udióda és az Uáramgenerátor?
Ha kicsit beleolvasol a topicba és esetleg még keresel is... Egyébként tényleg belehetne fagyasztani már ezt a témát, már minden lehetséges kérdés felmerült, csak kikellene szelektálni és segítőnek jelölni azokat a HSz-eket, amik hasznosak.
ez igaz de ha jobban megfigyelted 1 kb 10 mw-os modult kell szétszedni mert az már képes a 3-4,5v-ot átalakítani és a megfelelő feszültséget is megadja így kb 60-100mw-ot kapsz de ennek is megvan a használati ideje ami 10mp működés után 30mp szüneteltetetés ezért építette bele fém házba de ha hosszabb és jobb működéshez legjobban úgy lehet szert tenni hogy egy processzor hűtést meg kell fúrni és és a hűtést pedig megfelelő tápról műköttetni
Collector meg fog ölni, de mivel nekem működik, leírom.
Nekem egy Nokia 6610-es telefonra van rácelluxozva a Collector által küldött modul. Akksi 3.7V. A lézer egy 16x LG dvd íróból való. A diódára párhuzamosan 2 db kondit forrasztottam a tranziensek ellen, egy 47 mikrós és egy 22 nanós azt hiszem. Persze a forrasztás előtt nem árt kisütni őket. Az ellenállás értékeket fix ellenállások cserélgetésével lőttem be, nem potival, és persze közben mindig mértem az áramot. A végeredmény nálam 260mA, egy 5.2 ohmos kb 2W-os soros ellenállással. Ennél nagyobb áramot is bírt, de a lézer teljesítménye már nem volt annyival több, hogy rizikózzak. A lényeg, hogy 3 ilyet építettem már, kb fél éve működnek rendesen, ráadásul nem is nálam. Kék lézerre viszont áramgenerátort használok.
Hali!
Akksiról jobban bírják a gyűrődést, hiszen az máshogy viselkedik tranzienseket tekintve, mint egy rendes táp. Bár nekem úgy is kinyiffantak.
Nekem eddig egy sem... Illetve egy infra igen, de csak mert nem figyeltem oda. Zárlat a madzagok között...
Neked még állásában is kinyiffannak a diódáid.
sziasztok. elolvastam az egész fórumot,és gondoltam felteszem én is a kis lézershowm-at. mindent felrakok,akinek kell bátran kérdezzen segitek szivesen.
Bővebben: Link itt egy kis videó a lézershow-ról.
Sziasztok!
Van két laptop DVD íróból kibontott lézerdiódám legalábbis szerintem mert egy íróban 2 olyasmi szerkezet volt mint egy lézerdióda. Az egyik olyan mint egy rendes lézerdióda csak sokkal kisebb a másik az szögletes. Az lenne a kérdésem hogy én ezt tudnám-e használni valami pointer féleségnek? És mekkora feszt kell neki adnom és melyik a pozitív és negatív lába a diódának? A válaszokat előre is köszi!!
És még van egy 4 lábú normál méretű diódám DVD olvasóból ezt is úgy szeretném bekötni mint az előző hozzászólásomban.
A válaszokat előre is köszi.
Valaki le tudna irni egy tervrajzot hogy hogyan kell csinálni dvd irobol lézer pointer?
Itt már annyi minden volt, hogy mindenki mást ir...
Használható-e egy dvd iróból kiszerel dióda egy mini cnc-re (mappák, kissebb tárgyak gravirozására)?
Hi!
Igen, lásd itt. Pantográffal oldja meg, amivel jól lehet képeket másolni, de ugyanígy megoldható két tengelyes X-Y mozgatással is.
Na ebben hol a laser dioda?
(Samsung 20x DualLayer, LightSribe - SH-S202N/BEBN) |
Bejelentkezés
Hirdetés |