Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Témaindító: csonthulye, idő: Dec 1, 2005
Témakörök:
Eagle leírások a neten:
Eagle alkatrész-könyvtárak: http://www.snapeda.com
és a leírás hozzá.- http://www.piclist.com/images/www/hobby_elec/e_eagle.htm - http://pa-elektronika.hu/hu/cikkek/75-eagle.html
Nálam magnyitja az 5.0.0 a 4.15-el készült projekteket.
Az Eagle számos alkatrészkönyvtárában módosítgattam 1-1 alkatrészt. Van mód arra, hogy ezeket egy új könyvtárba hozzam össze? Tehát lehet egyik alkatrész-könyvtárból másolni device-okat egy másik könyvtárba?
(Természetesen az alkatrészek újrarajzolása nélkül.)
Hello!
Persze, megoldható a dolog. Megnyitod azt az alkatrész lib-et amibe másolni akarod az alkatrészeid, majd a control panel-ből fogd és dobd módszerrel belerakod a kiválasztott alkatrészt.
Üdv.!
Próbáltam rengeteg módon, de erre nem gondoltam. Köszi! Üdv.: Attila
Sziasztok!
TSSOP48 library-t tudna valaki feltenni,vagy esetleg megmondani hol találom? Előre is köszönöm
Hello!
Olyan problémám lenne, hogy terveztem egy két oldalas panelt és nem tudom kinyomtatni külö-külön a két oldalt. Előre is köszönöm Matt
Hello!
A megfelelő layereket kell csak bekapcsolva hagyni! View->Display/hide layers
Köszönöm a linket. TSSOP28-ig van benne.De nem is ez a baj,hanem ezt a könyvtárat nem tudom a kapcsolási rajz szerkesztőből lehívni,csak a nyomtatott áramkör tervező részéből.Így sokkal bonyolultabb,mert külön-külön manuálisan kell összekötögetnem az alkatrészek lábait.Túl nagy a hibák bekövetkezésének valszínje.
Közben sikerült nekem is TSSOP48-as lbr-t találnom,de azt is csak a rajzolatszerkesztőből lehet elérni. A nyomtatott áramkör vezetékelésénél hogy lehet összekötni az alkatrészeket autoroutolás céljából? Előre is köszönöm.
Azért nem tudtad megnyitni csak a brd-ből mert az csak lenyomatokat tartalmaz a célból, hogy ne kelljen a saját alkatrészeidhez lenyomatot rajzolgatni. Nem tudom hogy nem találtad meg, nekem benne van a ref-packagesben a 48-as. Eagle 4.16 r2 hez való könyvtárak.
Csinálsz egy saját library-t, megnyitod. A project explorerben megkeresed azt a libraryt amelyikben van olyan alakatrész ami tssop48-at használ. megkeresed benne a TSSOP48 tappancslenyomatot, jobbeger copy to library. Rajzolsz hozzá egy szimbólumot, vagy ha lusta vagy és van az adatlapban melyik láb hova megy táblázat, akkor használod ezt az ULP-t. Előtte term. normálisan formába öntöd a táblázatot excellel. Egy sor egy láb, mellette láb száma, esetleg láb iránya (I/O etc.) Ezt kinyomod valami csv-be vagy txt-be simán kimásolod. Futtatod az említett ulp-ot, megtallózod, és majd az szépen megcsinálja neked az alkatrészt. Megvan tehát az alkatrészed, amit le tudsz tenni a sémában, és be tudod kötözgetni szépen.
Ja értem.Köszönöm az infókat, próbálkozok vele.
Bár készítettem képet nem találja benne,még az 5.0-ás verzióban sem.
A Contorl panel -> Libraries pontot nyisd meg, és nézd meg, hogy az adott lib előtt van-e zöld pötty. Ha nincs, csak egy kis szürke, akkor az adott lib nincs aktívvá téve, ekkor klikk a pöttyre, és ha zöld lett, más használható, kereshető, berakható a rajzokba.
Szia!
Van pötty,persze azt megnéztem.A kép az a ref-packages.lbr-ről készült.
Sziasztok!
EAGLE (jelenleg 4.11r2-t hazsnálok) valahogyan tudja kezelni a forrasztó-pasztamaszk készítést? Nem a fémlapból kimarom alapú kellene, hanem CNC-re fel egy pasztaadagoló fej, és hogy mely koordinátákra nyomjon pasztát... Illetve valami program (akár nem eagle is), amiben egy képre bökve gyűjti a koordinátákat... U.i.: lustaság fél egészség.... Köszönöm előre is, Robert
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,hogy amikor a nyáktervet huzalozozm össze, akkor nem lehet elérni valahogy hogy a már össze huzalozott alkatrészek lábak között ne maradjon ott a sárga (?RuberBAND?) vonal? Mert így elég nehéz átlátni a rajzot. És lehet valami elenőrzést a végén ráengedni, hogy mindent amit a sárga vonalak jelölnek azt valóban összekötöttem e. Eddig Altium Designert használtam és azt elég jól tudom már kezelni, de ezzel a programal még csak most ismerkedem!
Ha két láb között a route-olás után ott marad a "gumivonal", akkor nem a két láb között hajtottad végre. Nézd meg a grid beállítását, lehet, hogy valami hülye értéken van, és nem a forrszemtől indítod a sávot.
plussz miért nem tudok egykét megrajzolt vonalat törölni? némelyiket engedi némelyiket nem!
A képen látható hibaüzenet azt jelenti, hogy olyan kapcsolatot próbáltál meg törölni, ami a kapcsolási rajzon szerepel. Ha meg akarod szüntetni, menj vissza a rajzra, és töröld ott.
Ha viszont csak a route-ot akarod eltüntetni, de a kapcsolat (gumivonalakkal) megmaradjon, arra ott a Ripup parancs. Végül, ha létezik olyan kapcsolat (net), amit szó nélkül enged törölni, akkor azt nem a schematic-ban, hanem már a brd-nél hoztad létre, vagyis innentől nem konzisztens a kapcsolás és a nyákterv. Az ilyentől óvakodj, könnyen újrakezdés lesz belőle.
Köszi! Királyság! Ebből látszik,hogy ezt még csak most tanulom!
Szaisztok!
Egyszer ezt már kérdeztem de továbbra sem oldódott meg a problémám. Szóval a kérdéses dolog a mellékelt képen látható. Hiába kötöm össze a kétlábat, akkor sem tűnik el a sárga rubberband ami igen zavaró tud lenni. Egyszer mert nem tudom megkülömböztetni a már össze kötött és a még nem összekötött dolgokat, másodszor pedig pl. smd ic-nél kb kibogózhatatlan a sűrű lábak miatt, hogy mi az ami már be van kötve és mi nem, plussz ha két teljesen azonos mondjuk pad van a panel két oldalán akkor nem tudom ,hogy a rubberbend melyikhez megy. Szóval hiába kötöm be, mégmindig a sárga vonal szerint be kell hogy legyen. Azért kérdezem,hogy meg lehet -e ezt oldani, mert Altium Designerben azonal eltünt a rubber band ha az előírt lábakat összekötötted.
Milyen paranccsal kötötted össze?
Csak nem a wire-val? A route-val kell.
Vá háháháháhá! Köszi basszus! Kb. olvasnom kelett volna! Még 1x köszi!
Üdv!
Egyébként félreértettél engem. (viszont mostmár tudom, hogyan lehet pozíciórajzot készíteni ) Megpróbálom érthetőbben megfogalmazni: Az első csatolt képen a dátum körül van egy négyzet, ahova nem "jut el" a réz vezetősáv. Te ezt megoldottad valamilyen módon (lásd a második csatolmányban). Lehet, hogy Te csak a furatok körül tudod a rézfóliával körbefuttatni a nyákot, de nekem már az is elég lenne, ha ezt elmagyaráznád! Köszi szépen!
A karakterek közé nálam se (és senki másnál sem) tesz az Eagle polygont. Azokat a részeket kihagyja.
Ezt megoldani tudtommal nem lehet, és én sem oldottam meg! Ami az én nyáktervemen látható, azt te is meg tudod csinálni, mi több meg is csináltad! Hiszen a te nyákterveden pontosan ugyan úgy körbe futja a vezetősávokat a polygon, mint nálam. Idézet: „Az első csatolt képen a dátum körül van egy négyzet, ahova nem "jut el" a réz vezetősáv. Te ezt megoldottad valamilyen módon (lásd a második csatolmányban).” Az én nyáktervemen (aminek a részletét belinkelted) nincs felirat, ezért nem értem teljesen hogy miről is beszélsz. |
Bejelentkezés
Hirdetés |