Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1115 / 3960
(#) blackdog válasza mex hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Semmi. Az IC biztos, hogy jó. Másik kapcsolásban működik. 470 pF 100 µF -re cserélve. Annyi, hogy a gomb felengedése után lassabban kapcsol vissza a led.
(#) mex válasza blackdog hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Milyen tranyót használsz most?
(#) blackdog válasza mex hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
556.
Az 557 elfüstölt a figyelmetlenségem miatt.
(#) mex válasza blackdog hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
A bekötése jó? Tegyél még annyit meg, hogy a 100k ellenállást kösd fel a táp pozitívra, és hagyd ki a tranyót. Ha az ic jó, akkor folyamatosan villognia kell a próbalednek.
Remélem az eredetileg 100nF, (amit később javasoltam 1µF-ra cserélni) párhuzamos 3.3M ellenállását nem csökkentetted. Ami azt illeti, legjobb ha azt kiveszed egyenlőre.
(#) blackdog válasza mex hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Sikerült villogtatni a dolgon, de már nyagyon fáradt vagyok. Holnap átgondolom és jelzem, hogy mi lett. Köszi a segítséget!
(#) mex válasza blackdog hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Rendben, jó éjt.
(#) Doncso válasza mex hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Szia mex, szerintem meg kellene próbálni egy 10k-10k fesz osztón keresztül megérintketni a 14-es lábat, az 555 lekötése mellett, így ellenőrizhető lenne az IC működése, mondjuk megmondom őszintén, olyan állása nincs ennek a kapcsolásnak, hogy egyik led sem világít, ez egy johnson számláló, mindig van valamelyik kimeneten H szint. Mit gondolsz?
(#) blackdog válasza Doncso hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Nos én egyenlőre annyit tettem, hogy 470 nF kondit cseréltem 470 µF-re és a 3M3 ellenállást a 100 nF kondi mellől áttettem az 555 6-7 lába közé.
Most van pörgés és lassú leállás. De nem az igazi.
(#) Doncso válasza blackdog hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
De számol is rendesen? Világítanak a ledek?
(#) fredikke hozzászólása Jan 5, 2011 /
 
Hello mindenkinek. Lehet van már ilyen téma de én nem találtam meg azt, ami lefedné amit én szeretnék késziteni.
Bővebben: Link ezen videon láthato fényefektet szeretném elkésziteni (ami a vizben látszik) leddekkel és ahoz várok toletek kapcsolásokat otleteket. Segitégeteket elore is koszonom.
Üdv midenkinek
(#) blackdog válasza Doncso hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Igen. Az, hogy a 4017 hogyan kapcsolja a ledeket az most nem számít. A lényeg, hogy megfelelő órajelet kapjon.
Míg nyomva tartom a gombot megy a jel, ha felengedem lassan leáll.
(#) Doncso válasza blackdog hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Akkor megoldódott?
(#) fredikke válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Jo. Akkor uj példa, http://www.youtube.com/watch?v=Ba6EwABsRlg az effekt a lényeg.
Vagy ez is személeteti hogy mi az amit szeretnék http://www.youtube.com/watch?v=po6iDdtqNJc&feature=related
(#) blackdog válasza Doncso hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Részben megoldódik. Csak azt a 470 µF kondit kellene kisebbre cserélni úgy, hogy az effekt megmaradjon. Feltételezem, ha növelem az ellenállások értékét akkor lassul a kisütés.
(#) mex válasza blackdog hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
A gyári rajzon szereplő értékekkel az 555 egy nagyon nagy kitöltésű astabilt alkot, ahol működés közben a kimenet 99.9%-ban magas szintű. Lehet, hogy a számlálónak nem volt elég a 0.1% alacsony szint, magyarul nem volt rendes órajele. Most, hogy áttetted a 3.3M a 6-7 lábak közé, megfordítottad a helyzetet.
A következőképp kösd: a tranyó kollektoráról menjen 100k a 2+6 lábra. A 6-7 közé köss 1-10k közti értéket, és így próbáld. Azt az ominózus 3.3M értéket meg tedd a fiókodba, jó lesz máshová.
(#) Frankye válasza fredikke hozzászólására (») Jan 5, 2011 / 1
 
Tbence3 hirdetett régebben olyan LED-et, amelyik automatikusan változtatta a színét. Kérdez rá, lehet, hogy van még Neki.
(#) Georgee hozzászólása Jan 5, 2011 /
 
Üdv Mindenkinek!

Az lenne a kérdésem, hogy valaki már megépítette ezt a kapcsolást? Vagy érdemes vele szórakozni? (Van itthon minden alkatrész) Klikk
(#) vilmosd válasza fredikke hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Ha raersz es tenyleg akarsz ilyet csinalni : kereso
(#) fredikke válasza vilmosd hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Köszi. Véletlenul nem tudom hogy a videon láthato kapcsolást meg lehet e épiteni ugy hogy ne kelljen bele épiteni semmit amit porgramozni kellene?

megtaláltam amugy azt a videot ami tokéletesen szemlélti hogy mit szeretnék http://www.youtube.com/watch?v=BqcvAsUOIWg&feature=player_embedded és ezt ez effektet elérni bármi féle pic, programozhato dolgo nélkul
(#) davidovics válasza Krisz03 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Köszi a választ (lelakkozni azért nem fogom,mert később még lehet,hogy forrasztok rá valamit)
(#) fredikke válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Az okés hogy van olyan de attol fuggeletnul inkább kapcsolás szeretnék épiteni ha van pic mentesis.
(#) vilmosd válasza fredikke hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Montam, ha van idod nezd at az oldalon levo ezzel kapcsolatos hsz.eket
(#) fredikke válasza vilmosd hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Át néztem. Viszont ott csak pices kapcsolásokat találtam. És ezért kérdeztem hogy egyáltalán van? meg lehet e épiteni ezt a kapcsolást pic nélkul?
(#) Feketekutya válasza Feketekutya hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Értem.
Tehát akkor csak ez a lámpa a megoldás.
Köszönöm mindenkinek.
De azért hogy huhuu kérdésére is választ kapjunk(engem is érdekel)
Mennyire veszélyes ez a szemre?
(#) nmsbalint válasza pajti2 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Le kell ellenőriznem a többi eret is, de csak a szélét kapta el. Kösz a tippet.

Wifi: Pont a wifi-ről szeretnék visszaváltani kábelre, mert szívás: Vettem egy elég jó routert: TP LINK TL WN1043dn.
De még ezzel is ugyanaz a téma, mint a G-s routeremmel: Max 9Mbit/sec- el megy a net a 30Mbit-ből.
Oké, hogy az USB-s adapter G-s, de akkor is mennie kellene legalább 20-30-al az 54-ből.
A téma ugyanez volt az előző G-s routeremmel is, egy kipróbálásra kapott másik G-s routerrel is és a mostani N-es (300Mbit/sec) routerrel is. Nem mellékes: 1. A router az adaptertől 3méterre van akadályok nélkül, kapcsolat kiváló.
2. Kábellel meg van a 30Mbit
3. Chanel: Auto
4. mix b/g/n

Bocs, ha ez nem passzol szervesen az elektronikához, de én már csak valami elektromos zavaró tényezőre tudok gondolni...
(#) Tsuby hozzászólása Jan 5, 2011 /
 
Sziasztok!

Az a problémám, hogy van egy ilyen kis hangfalpárom laptophoz ( ednet márkájú ) ami befog valami rádióadást.
Ez lehet valami kábelsérüléstől, vagy a nyákkal lehet gond? Ha lehet megcsinálnám itthon, mert elég zavaró, de ha forrasztgatni kell ahhoz már gyík vagyok

bármilyen infót köszi.
(#) SzAndras00 hozzászólása Jan 5, 2011 /
 
Tisztelt Urak!
Egy fetről hogyan lehet megmondani, hogy jó-e?
(#) vilmosd válasza fredikke hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Hali
Van azert ott mas is.
(#) idlob válasza Feketekutya hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Szerintem semennyire, persze nem közelről kell bámulni, hanem szórt fényt nézegetni, de ez igaz bármelyik erős fényű fényforrásra.
Ettől függetlenül biztos furcsa ezek után fehér megvilágításba átlépni.
(#) fredikke válasza vilmosd hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Ha nem nagy kérés rá mutatnál nekem arra hogy melyik az a melyik nem pices és a videohoz haosnloan mukodik. nagoyn meg koszoném
Következő: »»   1115 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem