Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1728 / 3965
(#) peter1995 válasza proli007 hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Így megvan csak hamarabb írtam a választ mint a típust kaptam
(#) kasas hozzászólása Júl 14, 2012 /
 
Kezdő kérdés : mi történik két elektromos frekvencia keverése után a vezetőben?
(#) proli007 válasza kasas hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Hello!
A kettő jel pillanatról pillanatra történő grafikus összegzésének megfelelő áram fog benne folyni.. FFT
üdv! proli007
(#) kamaro hozzászólása Júl 14, 2012 /
 
Sziasztok!
A fénycsőgyújtó patron belsejében a kis üveg búrán kívül van még egy kondenzátorra hasonlító dolog. Mi az pontosan és mire lehet használni?
(#) peter1995 válasza kamaro hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Én úgy tudom hogy az valóban egy kondenzátor.
(#) kadarist válasza kamaro hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Szia!
Igen, az egy fóliakondenzátor és a bimetálos érintkező zavarszűrését végzi.
(#) kasas válasza proli007 hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Köszi ,a fluorid transzformáció nem az én felfogási szintemen íródott . Inkább arra lennék kíváncsi milyen frekvencia jön ki a vezetőn pl két különböző frekvencia 1 1 es keverésénél , az áram és a feszültség nem érdekes most nekem. Tudnál egy példát írni?
(#) rolandi350 hozzászólása Júl 14, 2012 /
 
Hali.
LM35-ös hőmérő szenzornak ugye 0 mV + 10 mV/Celzius a kimeneti feszültsége.
Én szeretnék egy olyat, hogy 0 mV + 100 mV/Celzius legyen.
Hogyan oldhatnám én ezt meg a legegyszerűbben?
Vagy e szenzor mellé építeni valami kis kapcsolást, vagy ami még jobb lenne, ha lenne rögtön olyan szenzor kb hasonló árban.

Van? Esetleg valamilyen ötlet a kapcsolásra?

Előre is köszönöm.
(#) proli007 válasza kasas hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Hello!
Pedig az adja a választ. Mind két freki. Ha a frekvencia keverésre gondolsz, az más dolog, ahhoz nemlineáris elem kell. (A fluorid a fogadra kell, nem a drótra..)
üdv! proli007
(#) proli007 válasza rolandi350 hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Hello!
A lineáris egyenes egyenlete, Y=ax+b. Vagy is az "a" meredekség szorzótényezőt kell egyről tízre növelni. Vagy is egy neminvertáló 10-szeres erősítő fokozat kell..
üdv! proli007
(#) rolandi350 válasza proli007 hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Nagyon kezdő vagyok, mit is jelent az az 10-szeres erősítő fokozat?
Az egy alkatrész vagy egy komplett kapcsolásból álló áramkör?
Ha akár egyik akár másik mutatnál rá kapcsolást vagy pontos alkatrész linket Hestoren vagy a típus nevét?
Köszönöm.
(#) kendre256 válasza kasas hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Két tiszta (torzítatlan) szinuszjel keverése után négy jel lesz. A két eredeti jel, valamint a két jel frekvenciájának összegével és különbségével megegyező frekvenciájú jel.
Pl.
f1=10 kHz f2=1 khz A keverés után lesz 10 kHz, 1 kHz, 9 kHz és 11 kHz.
Természetesen a keveréshez nemlineáris elem (dióda, tranzisztor, elektroncső stb. ) kell, ahogy proli007 írta. Ha csak egy (pár) vezetéken vezetsz át két jelet, a vezeték végén ugyanúgy az eredeti két jel lesz.
(#) proli007 válasza rolandi350 hozzászólására (») Júl 14, 2012 / 1
 
Hello!
Erősíteni, csak aktív elemmel lehet, vagy is egy komplett kapcsolásról van szó.
Itt megtalálod, a neminvertáló erősítő kapcsolását. Az erősítés akkor lesz 10-szeres, ha R9 9-szer nagyobb mint R1.
De a tényleges megoldás/kapcsolás, a tápfeszültségtől, és be-kimeneti feszültség nagyságától és pontossági igényedtől is függeni fog. Ha nincs szimmetrikus tápfeszültség, akkor Rail-to-Rail erősítőre lesz szükséged.
üdv! proli007
(#) kasas válasza kendre256 hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Igen minthogy írtam a keverésre gondoltam .Szerintem magyarul írtam,de lehet hogy késő van már...
mind1. Csak azért kérdeztem ezt hogy bebizonyosodjon a fény nem elektromos mágneses hullám.
Köszi
(#) rolandi350 válasza proli007 hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Köszi szépen!
(#) proli007 válasza rolandi350 hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Bocs, rosszul írtam! R1 lesz 9-szer akkora, mint R2. Alvás...
(#) kendre256 válasza kasas hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
"Csak azért kérdeztem ezt hogy bebizonyosodjon a fény nem elektromos mágneses hullám."
De az (hullám is)...
(#) knight77 hozzászólása Júl 15, 2012 /
 
Szevasztok!

Akarok csinálni egy "knight rider" villogót.
Csak érdeklődnék h valaki itt már megépítette-e már ezt a kapcsolást?

http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/knight_rider_futofeny_16...l?pg=2

vagy mi a véleményetek róla?? ( hogy mégis érdemes-e belekezdenem??)
(#) Zsora válasza kasas hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Idézet:
„Csak azért kérdeztem ezt hogy bebizonyosodjon a fény nem elektromos mágneses hullám.”

A fény elektromágneses hullámjelenség. (Hullámként lehet modellezni, de hogy a valóságban mi, azt senki sem tudja, mint ahogy azt sem hogy mi pl. az elektron, vagy a neutron, stb.)
(#) zoltan0801 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Helo
Köszönöm szépen a választ, akkor valószínű nekem is ez az ötvözés fog játszani, még annyi kérdésem lenne, hogy a DCF-ről milyen sűrűn kéne venni a jelet?
Csupasz neked is köszönöm...
(#) gabrisherceg hozzászólása Júl 15, 2012 /
 
Sziasztok,
Van egy IKEA-s akkus csavarozóm, aminek nem találom a töltő adapterét. Kérdésem, hogy milyen paraméterű adapterrel kéne töltenem?! Az akksi 3,7 V-os és 1300 mAh, ebből eredően 130 mA lenne az ideális áramerősség, ha jól tudom, csak nem tudom hogy a feszültségnek mekkorának kéne lennie?!
(#) Zsora válasza knight77 hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Jónak tűnik, de szerintem kicsit lehetne rajta egyszerűsíteni:
A kimeneti 4009-es inverterek elhagyhatók ha a LED-eket PNP tranzisztor kapcsolgatja. A tárolókondik mehetnének a bázisra is, és akkor kisebbek kellenek.
Valahogy így:

Kapcs.JPG
    
(#) braner hozzászólása Júl 15, 2012 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a fejhallgató erősítőben a BD139 tranzisztor hűtőbordán van.A bordát le kell kötni a testre?Paszta és csillám van alatta.
Köszi
(#) kendre256 válasza gabrisherceg hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Ha az akkuja Li-ion, vagy LiPo (a feszültségéből ez tűnik valószínűnek), akkor csakis a saját adapterével töltsd, különben kigyulladhat!
(Vagy csinálsz hozzá speciális lítium akku töltő IC-vel rendes töltőt...)
Li-ion töltő topikja:
Li-Po töltő topikja:
(#) pjg válasza braner hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Nem.
(#) gabrisherceg válasza kendre256 hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Úgy láttam, hogy a töltő elektronika a csavarozóban van és nem az adapterben, ebben az esetben sem lehet egy másik adapterrel próbálkozni?
(#) kendre256 válasza gabrisherceg hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Akkor lehet.
Ki kellene deríteni, hogy az eredeti adapter hány voltot adott, és olyasmi adapterrel lehetne tölteni. A lítium akkus (3,7V) telefonok adapterére pl. általában 5V van írva, sokuk terhelés nélkül 6-7V-ot is ad. Ilyenkor a telefonban lévő töltőáramkör biztosítja a századvoltra pontos töltőfeszültséget és a szükséges töltőáramot.
(#) braner válasza pjg hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Köszi
(#) gabrisherceg válasza kendre256 hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Köszönöm, megpróbálom!
(#) kasas válasza Zsora hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Éppen most kaptam magyarázatot hogy a vezetőben két hullám keveréke eredményez egy összeg,különbség +az eredeti2 tehát 4 db új hullámot. Két fény hullám keveréke nem csinál ilyet ill nem is tudom milyen számítással lehet leírni a keletkező új hullám frekvenciáját. Esetleg tipp?
Másik hogy elektromágneses hullámnak mondod miközben se elektromos se mágneses tulajdonsága nincs csak egyszerre részecske és hullám.
Következő: »»   1728 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem