Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1156 / 2499
(#) lionsec hozzászólása Okt 29, 2012 /
 
egítséget szeretnék kérni egy SSM330ACPZ erősítő IC vel kapcsolatban amit most szeretnék megépíteni.A kapcsolási rajzon nem igazán értem a bemenetek jelentéseit mert nem sokat tudok angolul.Valaki tudna nekem segíteni az áram kőr megtervezésében?

SSM3302.png
    
(#) blasz válasza agressiv hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Én úgy gondolom ez nem tákolás, Quad.405-nek hány változata van?Két féle volt nálam eddig, és nem is lesz több,nem tetszett,melegedett minden rajta,aminek előbb utóbb baj a vége.Persze vannak akik esküsznek rá,ő dolguk.Én mint kezdő hobbi elektronikával foglalatoskodó,nekem pont jó arra hogy tapasztalatot szerezzek vele.
És vagy hiszed vagy nem, szerintem nagyon jó hangja van ha kell csilingel,ha kell dübörög.A munkapontja az enyémről beszélek,mind a 4 panelen 65mA melegen felkúszik 80mA re de semmi gáz nincs vele.Egy baj van vele gerjedékeny,kicsit visszakel fogni a bemenetet,rendben tartani a kábelezést és máris nincs gerjedés.
Minden elkészült véget, Barbara Streisand-on próbálok ki,eredeti cd,és elhiheted hogy jól szól.Ha penge leszek egyszer mint Reloop akkor neki vágódom egy komolyabbnak.Az eredeti rajzon ugye BD tranzisztorok vannak,ami akkor volt utoljára megbízható amikor a rajzot tervezték,én semmiben sem használok szemetet,ezért kezdtem cserélgetni a tranzisztorokat rajta.
Mondták csináljak TDA ic ből véget, de az én felfogásom szerint azok nem valók komoly erősítőbe, fűt veszettül,a torzítása ugye 10% vagy felette,igy az sem kell,komolytalan.
Minden erősítő egy halom próbálkozás után forr ki rendesen,hátha ez is olyan lesz.
Talán a fetes végek fogtak meg jobban,de nagyon kevés a tudásom foglalkozni vele.Volt elvi 400w fetesem,elcsereberéltem,de sírt az egyik szemem a hangjáért.
Úgy hogy szerintem izlés kérdése ez a kapcsolás,nyilván nem ezen kell komolyzenét hallgatni,arra kevés kapcsolás felel meg.A többire pedig bőven megfelel.
Hát ennyi a véleményem.
(#) Doncso válasza agressiv hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Idézet:
„komolyan nem értem, hogy miért nem egy 70V-ra tervezett kapcsolást építetet meg és miért tákoltok összevissza....”

Én meg azt nem értem, hogy miért baj az, ha valaki kisérletezik, ha másért nem is kihívásból, vagy a hobbi szeretetéért, nem feltétlen van mindennek értelme ami örömet okoz. Nem gondolod? A zaporozsec nek sincs semmi értelme, mégis van aki élvezi....
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Szia! Ne "pengézz" engem, sima mezei amatőr vagyok, csak régóta matatok erősítőkkel. Minden tévedés joga fenntartva!
(#) blasz válasza Doncso hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Még A zaporozsec- nek is van értelme,mert olajkályha fűti az utasteret, mindene rossz de meleg van legalább. Igy van azért nyaggatom ezt a kapcsolást mert egyszerű mint a fapapucs és könnyű tanulni, próbálkozni rajta,ha valami nem sikerül 100Ft ból lehet pótolni.Van nekem rajzom amit szeretnék majd megcsinálni,de mindig ugyan abba a problémába ütközöm a nyák készítés, ráadásul A3 méretbe hajlik.Az valóban lepróbált, jó hangú,600w darab.De majd egyszer.
(#) kadarist válasza lionsec hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Szia!
A fordításban sokat segít a webfordító. Egy gyári projekt: Bővebben: Link
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Ha sértő volt akkor bocsánat érte,de hozzám képest akkor is.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Nem vettem sértésnek , csak az amúgy jó szándékkal adott tanácsaimat ne tekintsd szentírásnak.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
De eddig mind hasznos volt, ez a lényeg,és persze a többi fórumtárstól is rengeteg segítséget kaptam,kapok,és hálás vagyok érte.Most a szkópokat bújom, ha lesz akkor legalább betudjam kapcsolni,mert szeretnék egyet majd,ha más nem csere-berével,de nem ismerem egyáltalán a szerkezetet,tanulmányozom mert hasznos
(#) Doncso válasza blasz hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Azért annyira nem egyszerű ez a kapcsolás, mégha fióksöprős alkatrészekből is van összerakva, azért még mindig vannak foltok számomra a működését tekintve. Nem vagyok egy quad őrült, de sok erősítőt meghallgattam már normális dobozokkal, és szerintem abszolut nincs mit szégyellnie a kora ellenére sem, aki azt állítja, hogy a quadnak rossz a hangja, annak vagy nincs füle, vagy még nem hallott normálisan megépített darabot tisztességes környezetben.
(#) blasz válasza Doncso hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Nem a hangjával volt bajom,hanem hogy minden melegedett rajta szinte,és ismerősi körben sok rosszat hallottam a megbízhatóságáról.
(#) Doncso válasza blasz hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Hát, a megbízhatóságával nekem is volt régen bajom, olyan 16 éves koromba volt egy szépen megépített darabom, de magától elszállt mindíg, sose jöttem rá miért, pedig már mindent kicseréltem, benne, persze azóta volt másik példányom, az meg atomstabil volt, fene se érti, biztos van köze a hamis tranyóknak hozzá, meg a tápfesznek is. Bár ez már sosem fog kiderülni...
(#) soos csaba hozzászólása Okt 29, 2012 /
 
Sziasztok, na végre meg sikerült rajzolnom tökéletesen a 400W-os elvi rajzát, már csak meg kel építeni és bemerni, és ha minden oké vele, akkor mehet hangosítani! blasz fórumtárs, és reloop fórumtárs-nak pedig azt mondom nézetek át már a rajzot, ha van egy kis időtök, és ha mindent rendben találtok, akkor meg is építem!. Köszönöm.
(#) soos csaba válasza emersys hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Szevasz, fel tudsz tenni egy rajzot, amit te meg építettel, és neked is tetszik?. Nagyon érdekelne egy ilyen hibrid rendszer is itthonra!
(#) emersys válasza soos csaba hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Nem fogadod meg reloop tanácsát..
Sávszélesség korlátozást nem tettél bele.., pedig a gerjedési hajlamot merőben csökkentené..
(#) soos csaba válasza emersys hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
De meg, csak előbb ki próbálom, és csak aztán rajzolom fel a rajzra is!
(#) blasz válasza soos csaba hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
MJE15032-33 kell 2pár, 1db MJE340, nem pedig 340-350,véleményem szerint nekem igy van,és MPSA 42 3db,de Te tudod
(#) emersys válasza soos csaba hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Értem.
Építettem több hibridet is. Leginkább saját kapcsolások.
Itt bővebben utána járhatsz.
Sajnos itt Off lenne és köbzolinak sem akarok munkát adni ünnepek előtt..
(#) reloop válasza soos csaba hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Q8 bázist Q5 kollektorra legyél szíves. A bemeneti alul-áteresztőt ismét figyelmedbe ajánlom.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Azt hiszem ezt pótolom én is,a bemeneti szüröt
(#) soos csaba válasza reloop hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Na sikerült megint el nézek egy kötést, hamar eszre veted ami azt illeti! Így gondoltad az alul áteresztőt?.,
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
A fontosságának megértéséhez ezt ajánlom elolvasni.
(#) soos csaba válasza reloop hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Oké el olvasom, de akkor most mar jó a rajz, és jól rajzoltam be az alul áteresztőt?, bocs ha értetlenkedek, de inkább kétszer kérdem meg, hogy biztosra menjek.
(#) agressiv válasza (») Okt 29, 2012 /
 
Az erősítőről volt szó, ami most készül.
(#) reloop válasza soos csaba hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
A linket blasz kolléga tudásszomját oltandó küldtem.
A most következők szólnak Neked:
C6 100nF kondenzátort távolítsd el, nem való oda.
R4 a megemelt tápfeszültség miatt legyen 12-15k.
Q2, Q5 erősen fog melegedni közel 1W leadására számolj hűtést.
Az F3 6,3A biztosíték 160W-nál ki fog olvadni. (P=I2*R)
Élesztésnél max. 2 pár végtranzisztort ültess be, ha nincs gond - egyenként jöhetnek az újabb párok. Ha gerjed, ott meg kell állni.
A bemeneti szűrő hibátlan
(#) emersys hozzászólása Okt 29, 2012 /
 
Reloop hozzászólását pár gondolattal még követném: (bár ezek csak mankók)
A C4-el párhuzamosan tehetsz egy 220µF kondit is. -Ez elősegíti a nyugalmi áram fokozatos felállását.
Mje 15032/33 B-C lábára célszerű lehet tenni 47-150pF közti gerjedés gátló kerámia (jobb megoldás ha van stirolfex) kondenzátort.
Ennek nagyságát illetve szükségességét szkóppal majd látni fogod.
Az mje15032/33 emitterei közé 180-270 Ohm tennék még mindig..(feleslegesen nagy áramot állít be a 100 Ohm..)

A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2012
(#) soos csaba válasza reloop hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
A C6-os kondenzátort azért pakoltam bele, mert sok ilyen felépítésű erősítő rajzot láttam, és arra az ellenállásra párhuzamba mindég van kötve egy 100nF-os kondi, gondoltam én is bele pakolom, hátha javít, vagy esetleg ront a hangján, de ezt majd még ki kísérletezem, a Q1, Q5-re természetesen lesz hűtő borda szerelve!. Az R4-et honnan fogom majd tudni hogy 12 vagy 15K értékű ellenállás kell oda?, mit mérjek majd meg, és hol? Az F3-at meg megszüntetem teljesen mert kap védelmet a végfok, nem is tudom miért rajzoltam oda.
(#) soos csaba válasza emersys hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Értem, és köszönöm, ezt mind ki fogom próbálni!
(#) reloop válasza soos csaba hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
R4-nek a 15k a közelebbi szabványos érték. Jó is, hogy említed D2 katódot kösd a negatív tápra!
C6-tal akkor kísérletezz, ha már tipp-topp megy az erősítő. Ezen a kapcsoláson minden igazítás kockázatos. C5 finom-beállításától várnék a legtöbbet.
(#) soos csaba válasza reloop hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Köszönök mindent, majd jelentkezek ha kész van a gép!
Következő: »»   1156 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem