Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   145 / 244
(#) andras99 válasza andras99 hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Valaki?
(#) blasz válasza agressiv hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Nyilván igazad, van még eljöhet ennek is az ideje,a Quad meg biztos tényleg jó,de nekem nem tetszik,és nem is biztos találnék megbízható kapcsolást hozzá annyit lett alakítva.Addig ahogy én hívom marad a 4tranyós épiteni. Van egy GPA végfokom ami a legelső összerakós munkám volt,csak a panelek gyáriak benne,ahhoz mérten se rosszabb a hangja mint a amiről csevegünk.Pedig azt profik tervezték és rakták össze,nem én,én csak bedobozoltam,bekötöttem.
(#) emersys hozzászólása Okt 29, 2012 /
 
Lehet megkövezés jár ezért a kijelentésemért, -de a quad405 azért igen messze van a jó hangtól.
Persze akinek tetszik a steril hangzásvilág annak tán ez lehet a legjobb választás..
Én viszont azt mondom hogy a hibrid erősítők (nem ic-s) azok már valóban közelebb állnak az igazsághoz. Ott van érzelemkifejezés keltés (csöves se jelleg), nagyon jó testes mélyek, a sávszelességek valódi kihangsúlyozása, nagyon nyitott térérzet, és nagyon jó dinamika...
Persze ehhez kell egy jó csöves meghajtás és egy olyan kimeneti fokozat ami képes erre..
A quad405 nekem személy szerint nem tetszik, mert a fentebb leírtak egyike sem jön ki belőle a dinamikát leszámítva...
(#) agressiv válasza blasz hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Én nem a kvadról beszéltem, Ezt ajánlottam

emersys

Idézet:
„Én viszont azt mondom hogy a hibrid erősítők (nem ic-s) azok már valóban közelebb állnak az igazsághoz. Ott van érzelemkifejezés keltés (csöves se jelleg), nagyon jó testes mélyek, a sávszelességek valódi kihangsúlyozása, nagyon nyitott térérzet, és nagyon jó dinamika...”


Nem mindenki szereti a csöves szines hangot.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2012
(#) emersys válasza agressiv hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Szia.
Ez igaz. De a hibrid nem kimondottan csöves hang, -csak a meghajtása végett merőben rányomja a bélyegét. Viszont mivel a kimeneti fokozata félvezetős, -így ez egésszen másként alakul. Nem egy tiszta Se vagy P-P csöves hangod lesz, -egészen más.
(#) agressiv válasza emersys hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Pontosan. Nem elég a félvezető, még a csö is elszinezi. A cső a 60-as évek DSP-je.
(#) emersys válasza agressiv hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Hívhatod így is, -de közelebb jár egy vocal eredetiségének visszaadásához, mint egy steril -hideg hang.
Nem utolsó sorban helyén kell alkalmazni a félvezetőket is és a csöveket is mindehhez.
A részletek megmutatása a hanganyagon nem varázslat, -hanem a cső sajátossága ami a működésének elvéből adódik..
A dsp szépet hazudik mesterségesen, és nem éppen ekvivalens egy cső hangjával..

(#) compaqamplifier válasza reloop hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Attól hogy trafó van benne, mért c osztályos? akkor a csövesem is c osztályos?
(#) neptunes4you hozzászólása Nov 4, 2012 1 /
 
Üdv mindenkinek! Ma vettem egy pár Videoton Preludium B32 hangsugárzót, nagyon jó állapotban, frissen újraperemezve. Tetszik a hangja, de arra gondoltam még lehetne rajta javítani. A hangváltó alkatrészeit (gondolok itt a kondikra) érdemes kicserélni, feljavítani? Ja és egy Hiraga Le Monstre 8W erősítőről hajtom, SanKen 2SC1116 és 2SA747 tranyókkal, mielőtt valaki kérdezné.
(#) Action2K válasza neptunes4you hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Szia! Hogy lehet-e rajta javítani, az szubjektív, hogy módosítani igen, az biztos. Az, hogy számodra jobb, vagy rosszabb lett, azt már Te döntöd el. Minden módosítás beleszól a hangképbe, hogy melyik irányba és mennyire az már szubjektív. Ha van időd, lehetőséged, próbálkozz. Mind a típus és érték változtatásával. Csak az egyik hangsugárzóban matass először, hogy mindig össze tudd hasonlítani az eredetivel. Aztán amelyik bejön Neked azt pakold a másikba is. Ez türelemjáték, sok próbálgatás, hallgatózás, ha a füleidnek tetszőre akarod hangolni. Már, ha sikerül. Jártam már úgy, hogy egy márkás 3 utassal bíbelődtem mert nagyon szép, meg minden, kristálytiszta magasok, telt, de nem süvítő közepek, de a mély ugyan volt, de... kevés. Sehogy nem bírtam egészségesen több mélyt kihozni. A végeredmény az lett, hogy kapott egy negyedik utat, azaz egy mélyládát alá. Azóta etalon nálam ez az összeállítás, noha csak 4 ohm 50W aztán kb 60*50*160 cm a szentem. De iszonyatosan szépen szól (nekem).
(#) ptesza válasza neptunes4you hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
A B32-n csak ronthatsz. Esetleg a hangváltó alkatrészeit sokkal márkásabbra cseréled , de ha mp3-at hallgatsz rajta akkor felesleges pénzkidobás lesz. Jó az!
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2012
(#) bencikusz hozzászólása Nov 5, 2012 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek.
Van nekem 2 db- Bose 502 B subláda- tervei alapján készült Szubom, ami eminence kappa hangszóróval van szerelve, és én ehhez szeretnék venni egy erősítőt.
A mellékletben csatolom az általam jónak vélt erősítők listáját.
A kérésem az lenne, hogy egy szakavatott kolléga nézze meg és segítsen a választásban.
Előre is köszönöm.
Üdv.
B

vegfok.docx
    
(#) gida válasza bencikusz hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
Szia
A láda tervét nem osztanád meg velem
én pont annak vadászom a tervét ami neked meg lett építve
(#) bencikusz válasza gida hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
Szívesen megosztanám, de nincs meg nekem se. Én már készen vettem meg.
Minden jót.
Üdv.B
(#) gida válasza bencikusz hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
Esetleg nem mérnéd le nekem
ha megkérnélek rá
hány centis mélysugárzó van benne?
(#) bencikusz válasza gida hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
A mérést csak holnap tudom megejteni, de a hangszórót meg tudom mondani.
Eminence kappa 12"
Mely méretek érdekelnek ?
(#) gida hozzászólása Nov 5, 2012 /
 
legfőképp a külső méret és a reflex níilás mérete kellene
bele gondolom nem tudsz nézni mivel össze van rakva és használod de ha belsö méretet is tudnál adni az lenne a legjobb
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2012
(#) ptesza válasza gida hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
78.7" cm H x 35.6 cm W x 39.4 cm D
Ezek a külső méretei.

De azt tudnod kell ,hogy csak az eredeti hangszóróival működik. Hiába másolod. Ránézésre ez egy bandpass doboz . A tölcséres reflexcsöveket sem tudod elkészíteni. Tervezz bandpass dobozt a hangszóróidhoz. A pontos hangolást a cső hosszával lehet beállítani, ellenőrizni T/S méréssel tudod.
(#) bencikusz válasza bencikusz hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Kollégák!
Az erősítőkre tudtok valamit mondani?
Köszönöm!
B
(#) mulato válasza bajtaig hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Még azt szeretném megkérdezni, a Reloop Smp-1 lejátszóhoz egy 16Gb os SD kártya esetében és az telítve zenével, elég a Skandisk Ultra (30MB/s olvas seb. class 10) változat, vagy dukálna az Extreme? Köszönöm.
(#) bajtaig válasza mulato hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Nem tudom ,nálam 16 gigás Verbatim pendrive-ról olvas.
Szerintem bejátszónak nem jó,a bejátszónak az a lényege hogy minden formátumot tudjon kezelni,CD,CD-R,CD-RW,MP3,pendrive,sd card,külső vinyó,ez csak MP3-at tud,ha MP3-on kívül mást is kap rögtön lefagy,de az aktuális tracket még lejátsza,aztán csend és nem reagál a gombokra.
(#) mulato hozzászólása Nov 6, 2012 /
 
Ami még csalódást okozott, hogy nem lehet benne némán tekerni, illetőleg a számokat nem épp ABC sorrendbe hozza.:S kérdés ez nem szokott megzakkani nála, tehát még ha fel is írom ahogy most beolvassa sorrendben a számokat, nem fogja egyszer majd csak összekavarni? mert az nagyon nem lenne jó.
(#) gyurák hozzászólása Nov 6, 2012 /
 
Hali
érdeklődi szeretnék hogy 1 1200 w erősítőre 2 vagy 3 hangfalat kötnénk úgy hogy egyik hangfalat a másik után szóval a hangfalon lévő be illetve ki meneteket használva hogy ekkor az ellenállás és a teljesítmény megoszlás hogy modulos és hogy ezek milyen hatással vannak az erősítőre és a hangfalakra ?
előre is köszi
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2012
(#) reloop válasza gyurák hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Szia! Ezzel az eljárással a hangsugárzókat párhuzamosan kapcsolod. Az eredő impedancia meghatározásához alkalmazhatod a párhuzamos ellenállásokra vonatkozó képletet, melyet "replusz" néven is szoktak emlegetni.
Az eredő ellenállásnak (impedanciának) nem szabad kisebbnek lenni mint amit az erősítő specifikációja megenged.
A teljesítmény a hangsugárzók impedanciája szerint oszlik meg, azzal épp fordított arányban. Tehát, ha az erősítőre rákötsz egy 4 és egy 8 ohm-os hangsugárzót, miközben az 300W-ot ad le akkor a 4 ohm-os 200, a 8 ohm-os 100W-tal fog szólni.
(#) mulato hozzászólása Nov 6, 2012 /
 
Tudnátok ajánlani valami jó minőségű hangerőszabályzó potmétert? (ami nem fog állításkor idővel sisegni stb.) Olyan is jöhet ami már össze van szerelve és csak be kell kötni.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2012
(#) szamóca válasza mulato hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
TKD-t vegyél.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2012
(#) ptesza válasza gyurák hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Erről írtam egy kis szösszenetet. Lehet ,hogy variálnod kell soros és párhuzamos kapcsolással őket.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2012
(#) bencikusz hozzászólása Nov 8, 2012 /
 
Sziasztok!

Erre a hozzászólásomra tudtok valamit mondani ?
Bővebben: Link
Előre is köszi.
B
(#) gyurák válasza reloop hozzászólására (») Nov 8, 2012 /
 
Hali

Még olyan kérdésem lenne hogy a hang(fal)sugárzó túlméretezésnél mit kell nézni a hang(fal)sugárzó szinuszos vagy zenei teljesítményét?
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2012
(#) reloop válasza gyurák hozzászólására (») Nov 8, 2012 /
 
Az erősítő és hangsugárzó szinuszos teljesítményét mindig igyekszem egyformára választani. Míg az erősítő teljesítménye elég jól konkretizálható, addig a hangsugárzóról közölt adatok hasznosítása tapasztalatot igényel. Minél kevesebb energiát fordítasz a tapasztalatok elsajátítására, annál többet kell költened túlméretezésre.
Két szabályról tudok: a hangsugárzó egyetlen hangszórójának membránja sem kényszeríthető a megengedettnél nagyobb kitérésre, illetve tekercse (vagy amije épp van neki) nem melegedhet túl.
Komoly gyártók ajánlásait érdemes megfogadni, a komolytalanokéval meg nem lehet mit kezdeni. Hogy melyik-melyik arra itt a fórum
Következő: »»   145 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem