Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   144 / 244
(#) _vl_ válasza ivan69 hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Megmondom őszintén, hogy láttam elég boltban árult erősítőt a 90-es évek közepe táján, és szerintem bizony ez nem üti meg kinézetre, kivitelre az átlagot (amatőr kategóriában határeset). Hogy hogy szól, azt nyilván ez alapján nem lehet tudni. A linkelt fórumon leírtak alapján leginkább a tranzisztorok várható élettartama miatt aggódnék.

A gyártott sasszé miatt tuti, hogy nem otthoni amatőr gyártmány, hanem valami kisszériás "gyári" termék, ennek ellenére olyan megoldások vannak rajta, ami egy otthoni amatőr készüléknél még elmegy, de egy profinak gondolt cuccnál már gáz: gyártott sasszé, de se nem ponthegesztett, se nem csavarozott, hanem popszegecselt; rozsdásodó csavarok; egymástól néhány centin belül három különböző fajta csavar; csak jack-es bemenet; csak drótos kimenet; nincs a hátlapon láb/távtartó - van viszont a hátlap síkjából hátrafelé kiálló műanyag csatlakozó: felemeled a fogantyúnál fogva, leállítod a földre, és gyilkolja a csatlakozót; és a hab a tortán: a hátlapon az a BNC, az konkrétan mi? jelkimenet az oszcilloszkópnak?

Tényleg nem kell zokon venni, hogy a véleményemet elmondtam róla.
Ha tetszik, használd egészséggel.
(#) mraulajos válasza Oneill hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Köszönöm az egyértelmű, átlátható, és kimerítő választ. Ki próbáltam, hogy a kettő db 6,3 as jack alzaton vittem be a jelet, monó jack dugókkal, amely sztereóból lett ketté bontva. Tökéletesen szólt. Ez így természetes?
(#) csab2esz válasza szamóca hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Nem is az itt a probléma,hanem amekkora kábel kell a nyomókhoz,nem igazán férne be párhuzamosan kötve.A monoblock erősítőn a 2 hangszóró csatlakozás gondolom soros kötést eredményez.
(#) compaqamplifier válasza Davidd hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Ez igy van de ezt senki nem emésztette meg tőllem...
(#) mulato válasza bajtaig hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
Ami még nem derült ki számomra, olyan lehetőség van hogy CH1 csatin játszom pl a track 03 számot majd mikor az a végére ér automatikusan elindul a CH2 be betáplált zene..amolyan folyamatosan játsza.... Illetőleg azt tudja hogy a szám végén megáll, pouse lép életbe pl. És a másik csatornán nekem kell elindítani a zenét?

Rázkódás védelem van benne?

(reloop Smp-1 el kapcsolatba kérdem
(#) bajtaig válasza mulato hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
1.,Ezt nem tudja,vagy folyamatosan játszik valamelyik oldal,vagy track végén megáll,viszont van fader start.
2.,Ezt tudja ,ha úgy állítod be!Állítólag már az újabbak random is tudnak játszani, ez még nem,de ez csak szoftver kérdése.
3.,Igen.
Magyar használatija megvan?
(#) ivan69 hozzászólása Okt 26, 2012 /
 
Twin 400 as erősítővel kapcsolatban kérdezném a tápja 2x78 vdc ét ad le és 2x400w van a dobozára írva 4 ohm on . Le adhatja e a 2x 400w -ot ?
És még a védelemmel kapcsolatban kérdezném 8 ohm os falakat hajtok vele és a védelem elég hamar lekapcsol próbáltam a két falat párhuzamosan rákötni ugyebár igy 4 ohm lesz de igy még hamarabb le tilt de viszont sorba kötve a két hangfalat így ugyebár 16 ohm így meg nem tilt le . Lehet hogy a védelem rósz vagy nem négy ohm os az erősítő?
(#) Szpisti válasza ivan69 hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Nem ismerem konkrétan ezt a típust, de ha TWIN400 a típusa, és nem szerepel a 800 a nevében, akkor szerintem az elviselhető torzítás tartományban 2x200-nál nem biztos hogy többet lead.
Különösképpen abból kiindulva, hogy már 8 Ohmon is letilt.
Az meg teljesen jogos hogy a 16 Ohmos terhelésen nem tilt le, a 4-esen meg sokkal hamarabb. A védelem a kimenő áramot figyeli, és minél kisebb impedanciával terheled, annál nagyobb áramok csorgnak.
(#) reloop válasza Szpisti hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
(#) Szpisti válasza reloop hozzászólására (») Okt 26, 2012 1 /
 
Jaaaac hát ez biztosan nem tud 2x200-nál többet a végtranzikból meg a meghajtásból kiindulva.
(Ezek a kis piszok kínaik csak nem ettől a magyar gyártótól tanulták a füllentés technikáját?)
(#) reloop válasza ivan69 hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Tippelem: tápesésre választja le a kimenetet. Gyenge már a puffer, vagy valahol átmeneti ellenállás alakult ki a táp vezetésben.
(#) Szpisti válasza ivan69 hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Nézd már meg mit írtak azokra a tranzisztorokra ott a hűtőbordákon ?
Én BD249/250C-re tippelek.

A táp belengés gyanúja jogos lehet.
De én igazán pufferelkókat sem nagyon látok. Vagy a védelem panel alatt bújkálnak ?
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2012
(#) ivan69 hozzászólása Okt 26, 2012 /
 
A teljesítményével kapcsolatban a doboz hátlapjára mind a két csatornánál 400w szerepel.
Meg egyénként szerintem ha csak 2x200 w os lenne nem kéne bele 1200w os trafó.
A védelemmel kapcsolatban pedig le forrasztottam a kimenetről a két vezetéket ami a védelemhez megy így már lehet terelni rendesen szerintem ez csak rövid zár védelem lehet.

P1160489.JPG
    
(#) ivan69 hozzászólása Okt 26, 2012 /
 
Pufferek jól tippeltél a védelem alatt vannak 4 db 100v 10000mf kondi.
(#) ivan69 hozzászólása Okt 26, 2012 /
 
Igen a vég tranyok BD 249c de szerintem hidalva vannak mert csatornánként 8 db van.
(#) Szpisti válasza ivan69 hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Miből gondolod hogy az a toroid 1200W-os?
(#) ivan69 hozzászólása Okt 26, 2012 /
 
Mivel az oldalára rá van írva 2x57vAC 2x 16VAC és 1200W és mielőtt írnád hogy a kínaiak gyártották a trafót van egy unitra gyártású toroidom aminek a nagysága szinte ugyan ekkora .
(#) ptesza válasza ivan69 hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Megnézném a hangfalaid impedancia menetét . Lehet ,hogy valami nagyon elvan baltázva a váltójában. Maszek?

Érdemes átolvasni.
(#) Szpisti válasza ivan69 hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Ilyent még véletlenül se gondolnék hogy az a trafó kínai származású lenne. Mert amikor ez az erősítő készült a 80-as években, itt még nem nagyon volt kínai temék az országban.
Nem is szeretném alázgatni a cuccot, mert aki anno ilyent tudott, nem kezdő lehetett.
Viszont ha tényleg 2x57V a váltó, akkor azok a BD tranzisztorok igencsak határon mennek a 160V-os táppal.
Én is az általam ismert toroidokból indultam ki, nekem ránézésre ennél picit nagyobbra 700VA felirat került.
De nem is ez a lényeg .
A védelmet jobb ha visszakötöd, és tényleg a hangfalnak nézel utána, vagy megpróbálod egy izmos 8 Ohm műterheléssel is leoldogat-e.
(#) BODHEAD válasza ivan69 hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Szeva.Azt hiszem ez egy APT 100 változat ezt abbol gondolom hogy nekem is ez szól.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2012
(#) szamóca hozzászólása Okt 27, 2012 /
 
Hangfal, hangfal, hangfal. Mutassatok már akár egyet is amit használtok, és a saját tulajdonotokban van.
A biciklire se mondjuk azt hogy motorkerékpár.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2012

hangfal.jpg
    
(#) elek tron válasza ivan69 hozzászólására (») Okt 27, 2012 1 /
 
egy 1200w-os torroid az akkora mint egy leveses tányér. ez annak a töredéke. ránézésre ugy 300-400w. bd249-250 max 100v-ot bir. azaz +-50 terheletlen egyen. ebbö ki is jön a 4ohmon 200w. tehát ami rá van irva az rendben is van. de honnan a bánatbol vetted a 2x78v-ot? az ugye 156v a bd-k rég átütöttek volna.
(#) Moderátor hozzászólása csab2esz hozzászólására (») Okt 27, 2012
 
Áthelyeztem az autós erősítős témába a kérdéseket válaszokat.
(#) ivan69 válasza elek tron hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
A trafó mérete 16 cm széles 14cm magas és a huzal vastagsága 2,8mm.
A tápja pedig Ac116 az az 2x57v egyenirányítva pufferolva pedig DC 154 az az 2x76v.
És onnan vettem hogy egyszerűen meg mértem ez nem egy lapos toroid hanem egy elég magas trafó viszonyítás képen van egy 400w os trafóm megmértem szélessége 14 cm magassága pedig 7cm huzal vastagsága pedig 1.6 mm.
Mielőtt megkérdeznéd hogy honán vettem a huzal vastagságot tolómérővel mértem meg .
(#) szamóca válasza ivan69 hozzászólására (») Okt 27, 2012 / 1
 
A méretek, huzalátmérő, stb alapján, bőven tud 1,2 kVA-t.
(#) andras99 hozzászólása Okt 28, 2012 /
 
Sziasztok! A Wharfedale V-12 12mm vastag bútorlapból készült? Ez nem túl vékony? Illetve a VoiceKraft LK-613 ebből a szempontból jobb lehet? Melyiket érdemes választani? A Wharfedale elvileg nagyobb márka, mint a VoiceKraft...

andras99
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2012
(#) mraulajos hozzászólása Okt 29, 2012 /
 
Hali!
Valaki mondja meg nekem legyen szíves, hogy ez az erősítő, kettő db 8 ohm os 800W/db sub ládával párhuzamban (4 ohm, 1600W) használható e? Nem találok egyértelmű leírást.

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2012
(#) reloop válasza mraulajos hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Szia! Egyértelműen 100V-os rendszerhez készült, nem jó számodra.
(#) mraulajos válasza reloop hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Köszönöm!
(#) agressiv válasza blasz hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
A quad 405-öt mérnökök tervezték át, nem beraktak egy potit és jóaz.. A Kettő között van különbség. Az a kapcsolás amit én is javasoltam picivel drágább ugyan, viszont annyira egyszerű a beüzemelése mint egy faék és nagyon stabilan működik. Itthon is ezt használtam és 2 évig diszkóztam is vele, soha semmi gond nem volt vele és iszonyat jól szól nagy hangerőn is.

Ami a legjobb, hogy semmit sem kell átvariálni rajta, összerakod és működik +-50-től 70V-ig.
Következő: »»   144 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem