Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1762 / 2508
(#) eSDi válasza zolti hozzászólására (») Szept 14, 2015 /
 
Üdv!

Igen, ez vezérli az egészet. Ezt külön nem tudod megvenni, hozzá jár. Maximum ebay, esetleg vatera, vagy egyéb ilyen helyen találhatsz. Mondjuk nem sok esélyt látok rá, hogy külön találsz.
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2015
(#) pucuka válasza zolti hozzászólására (») Szept 14, 2015 /
 
Egyébként ott a hátulján az RCA is. Igaz sokra nem mész vele, mert az is digitális jelet kér.
(#) zolti hozzászólása Szept 14, 2015 /
 
köszönöm szépen.
(#) Robi85 hozzászólása Szept 14, 2015 /
 
Sziasztok.

Új project indul. Kaptam javításra egy AKAI AA-1030-as rádiós erősítőt. Sajnos végfok hibás. A benne lévő végtranzisztorokat illetve meghajtókat mire tudom kicserélni? Esetleg 2N3055-MJ2955 a végek helyett, illetve a meghajtók helyett 2SA940-2SC2073?
(#) kissattila88 hozzászólása Szept 16, 2015 /
 
gm-d8601 pioneer Ehhez az erősítőhöz keresek kapcsolási rajzot tudna valaki segíteni?
(#) tpet8 válasza roland9 hozzászólására (») Szept 16, 2015 /
 
Amik a kimenő és bemenő jel RCA csatlakozóit kötik össze az erősítő NYÁK-jával azok bármilyen vezetékek lehetnek vagy kizárólag hangszóró vezetékek?
(#) simongab hozzászólása Szept 17, 2015 / 1
 
Sziasztok

Voltam már itt, haladok az erősítők építésével, néhány dolgon kellene finomítani...Az erősítő blokk most 3875 re épül, de van más kapcsolás is a probléma és a felépítés hasonló... Az RCA források után egy választókapcsolóra kerül a jel, ami váltásnál pattan...MIT LEHETNE EZZEL KEZDENI... ezután az alacsonyszintű jel egy potin keresztül az erősítőre kerül. A másik probléma az alacsony frekvenciás zaj, ami nem zavaró, de jobb lenne ha nem lenne...HOGY LEHETNE ezt csökkenteni?

Küldök egy képet a mostani állapotról, bár nm túl jó, és még rendezés allatt van
(#) zotya1983 válasza simongab hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Szia! Ha jól látom a bemenetekhez nem árnyékolt kábelt használtál,azt pótold és a zaj is eltűnik remélhetőleg
(#) nimrod96 hozzászólása Szept 17, 2015 /
 
Hello.
Akai am uo2 lenne egykis gubancom.
Az egyik oldala nemszól, nincsen lesütve, biztik is jók, sőt még bug" is, de zeneijel nem jön belőle.
Mi lehet a problémája, esetleg valami megoldás?
(#) varada hozzászólása Szept 17, 2015 /
 
Tisztelt fórumtársak !
A segitsegeteket szeretném kérni. van egy akai ám 2200 as erősítőm melynek a végfoka füstölt le az erősítő már szetszedve került hozzám . Arra gondoltam hogy beleèpìtek egy tda 7294 es végfokot úgy hogy meghag yom az eredeti bemenet valasztot előfokot és hangszínszabályzót. Mindezt meg is valósítottam. Szól is csak az a probléma hogy az eredeti transzformátor kevés a végfokok meghajtásához . Van egy nagyobb teljesitményű trafóm amit bele tudnék rakni csak nagyobb a szekunder feszültsége mint az eredetinek ha jól emlékszem majdnem tíz volttal . Az lenne a kérdésem hogy össze lehetne e hozni valahogyan ezt a dolgot hogy működjön ? Sajnos most feszültségeket nem tudok mondani az biztos hogy a beépítendő transzf. ormátor feszültsége oldalanként 10000 µF dal pufferelve +- 37 V
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2015
(#) Helios válasza varada hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Az én trafóm egyik szekundere pufferelve +-36V. Sorba kötöttem oldalanként 2-2 izmosabb diódát így a diódák nyitófeszültségével csökkent 34,xV-ra, plusz ugye ha terheled az is csökkenti a feszt.

De számold azt is hogy ahogy leterheled egy minimálisat esik a mérhető feszültség is. Nálam mondjuk kerekitve 1-1V-ot esik oldalanként körülbelül.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2015
(#) zotya1983 válasza varada hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Elég pengeélen fog táncolni de nem lesz probléma ez még éppen tűréshatáron belül van.Tekintve hogy egy kis alu hűtőlemezen is képes volt hűlni a tda 7294 Izmos kényszerhűtéssel szigorúan 8 ohmon nem lesz gond.
(#) simongab válasza zotya1983 hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Az van, hogy a fekete kábel alacsony impedanciájú kis kapacitású árnyékolt kábel...És még van a pattogás
(#) zotya1983 válasza simongab hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
A hálózat felől nem szedheti össze emi filterrel indultál ha jól látom,mást nem tudok mondani csak hogy a potenciométernél nézz körül.
(#) reloop válasza simongab hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Szia! A tápot rosszul huzaloztad be, a pufferkondira kell közvetlenül kötni a végerősítőket. A két puffert a GND-nél egy erős huzallal kösd össze és a kondi lábak közötti szakasz felezőpontjában alakíts ki csillagpontot, minden test innen induljon!
A bemenetválasztó előtt a jel és a test közé köss 470k ellenállást, jellel soros 10µF kondenzátort (elkó + a jelforrás felé nézzen, majd a kondiról ismét 470k a testre. Ettől a jelforrás esetleges DC feszültsége, vagy szabad végű kimeneti csatolója nem fog pukkanást okozni.
(#) voodoo hozzászólása Szept 18, 2015 /
 
Üdv.

Létezik olyan, hogy egy végfok 8 ohm terhelésen nagyobb teljesítményű, mint 4 ohm-on? Mert olvasom az adatlapot, de szerintem félre írhatták.
(#) reloop válasza voodoo hozzászólására (») Szept 18, 2015 /
 
Szia! P=I2R, ha az áram korlátozott miért is ne lehetne.
(#) voodoo válasza reloop hozzászólására (») Szept 18, 2015 /
 
Én idáig úgy tudtam, hogy pl 500W/4 ohm az mondjuk 300W/8 ohm. Itt meg pont fordítva írták. De ugyan azon az adatlapont ott van egy kissebb tesó, ott normál módon van feltűntetve.
Köszi a gyors választ.
(#) reloop válasza voodoo hozzászólására (») Szept 18, 2015 / 1
 
Esetedben nyomdahiba.
(#) voodoo válasza reloop hozzászólására (») Szept 18, 2015 / 1
 
Előferdülhet. Kínai.
(#) reloop válasza voodoo hozzászólására (») Szept 18, 2015 /
 
Egy A-osztályú erősítőnél alakulhatnak így a teljesítményadatok. AB-osztályban például a Quad 405 a kimeneti áramkorlátozója miatt úgy 8 ohm, mint 4 ohm-on egyaránt 100W-ot tud leadni.
(#) voodoo válasza reloop hozzászólására (») Szept 18, 2015 /
 
Ez H osztály. Bár nem sok infót találok róla ezzel kapcsolatban sehol.
(#) bboy123 hozzászólása Szept 18, 2015 /
 
Sziasztok!
Bele kezdtem ebbe az erősítőbe:http://www.bsselektronika.hu/index.php?w=qqizU76812
Megterveztem hozzá a NYÁK-ot a BC546B Emitter-ellenállása elfüstölt. Nos ez azért lehet, mert a rajzon feltüntetett 27,5V esik rajta, mely P=U^/R-el számolva 11.12Watt lesz és a rajta átfolyó áram pedig 400mA? A BC182B helyett BC182-t használok, mely nagyon melegszik. Illetve, van ez a Trimmer poti, melynek középső kivezetése földre van kötve, egyszerűen elfüstöl. Kimeneti DC 30V, ha teljesen tekerem a potit és így 3k3-at földre teszem, így nincs kimeneti 30V, csak 900-1000mV, de a 68ohm még mindig melegszik, pedig sorba kötöttem 3 db 22Ohmot, de így is melegszik, pedig 3wattos ellenállás, ez a melegedés annak köszönhető, hogy nem 12wattos ellenállást raktam be, vagy valami féle zárlat valahol?A NYÁK-rajzon egyébként 1k2 és 470R helyett van egy 15K ellenállás, de azzal is volt 30V DC a kimeneten.
(#) Travolta válasza bboy123 hozzászólására (») Szept 18, 2015 /
 
Csak egy megjegyzes. A trimmer kozepso labat nem kell testre kotni!! Megtevesztett a trimmer aramkori jele.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2015
(#) bboy123 hozzászólása Szept 18, 2015 /
 
De akkor a középső lábat hova kössem?
(#) reloop válasza bboy123 hozzászólására (») Szept 18, 2015 /
 
Azt az 1k2 értékű ellenálláshoz kell kötni. Mutasd be az egész tervedet, ki tudja milyen hibákat rejthet még!
(#) Travolta válasza bboy123 hozzászólására (») Szept 19, 2015 /
 
Mint láthatod a rajzon, a poti középső kivezetése össze van kötve az egyik szélső lábával. A többit reloop leírta.
(#) bboy123 hozzászólása Szept 19, 2015 /
 
Itt van a NYÁK terv. Ebben nincs benne a poti, helyette 15K ellenállás van, de most látom, hogy 15K...Nem inkább 1.5K-nak kellene lenni? Trimmert ugye nem ültettem be, mert ez volt az eredi NYÁK terv.A trimmer poti később került vezetékkel bekötésre úgy, hogy 15k-t kivettem, helyére bekötöttem 1.2k egyik lábát, 1.2k másik lába trimmerhez, és a maradék lyukba meg a trimmer poti másik lábát. Középkivezetését, a rossz értelmezés végett pedig GND-re kötöttem. De majd keresek itthon még 470R trimmert, tuti hogy van valahol és majd úgy kötöm be, hogy 1.2k marad ugye, lábához 470R egyik vége és közepe, Trimmer másik vége pedig oda megy ahová 1k2 másik lába menne, meglátom mi lesz!

vidi.lay
    
(#) reloop válasza bboy123 hozzászólására (») Szept 19, 2015 /
 
Szia! Már első ránézésre néhány BC tranzisztor rossz lábkiosztással van berajzolva. A BC182 jó, a többinek is úgy kéne essen a lapolása!
(#) reloop válasza bboy123 hozzászólására (») Szept 19, 2015 /
 
Látom a BSS NYÁK-terv volt az alap, sajnos a módosításaid szinte mindegyike kárára vált. Hasonló topológiával rendelkezik az ST151 erősítő, inkább onnan vegyél át tervezési fogásokat! Bővebben: Link
Következő: »»   1762 / 2508
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem