Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2060 / 2514
(#) szikorapéter hozzászólása Jan 13, 2018 /
 
Sziasztok. Van egy Casonte CPA-100H 1000W-os erősítőm amiben két végfok hídbakötve dolgozik. Az volna a kérdésem hogy szét tudom-e szedni a két végfokot hogy stereo-ban tudjam használni? Azt tudom hogy a toroidból lejjebb kell tekernem hogy a feszültséget csökkentsem a 4-8ohm-os üzemhez. Minden végfokban 4-4 MJ15003 és 15004-es tranzisztor van (tehát végfokonként 8 tranzisztor), a tápfeszültség 2x 83V . A válaszokat előre is köszönöm.
(#) ozpecs válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Teljesen felesleges letekerni a toroidról, a szétválasztás meg elég egyszerü dolog amugy, tudni kell, hogy a két végfok ellentétes üzemben dolgozik, azaz fázisfordítva van az egyik, csak az a kérdés hogy van megoldva a dolog a fázisfordítót kell kivenni belőle és a két végfok kimenetére mehet is a hangszóró. tulajdonképpen ha meg lehet oldani akkor még maradhatna is a fázisfordítás és elég az egyik oldalt fordítva bekötni, még szerencsésebb is a pufferek terhelése miatt
(#) szikorapéter válasza ozpecs hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Ezt nem teljesen értem. A gépben 2x83V = feszültség van a két pufferen mérve. A két végfokot egy tápról járatják, így gondoltam ha szétszedem akkor sok lenne neki 4-8ohm-ra ez a tápfeszültség nem? Az tiszta hogy a fázisfordítót kiszedem, csak hogy terhelhetem-e majd a végfokot ekkora tápfesz mellet 4-8ohm kimenő ellenállással?
(#) ozpecs válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Ha hidalva volt tényleg akkor is nagy terhelésnek volt kitéve nem?
(#) szikorapéter válasza ozpecs hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Igen de hidalva 10ohm 100V 1000W az eredeti specifikáció. Ha szétkapom a két végfokot akkor emellett a feszültség mellet bírni fogja mindkét oldal külön-külön a 4-8ohm-ot? A másik kérdés: Meg lehet oldani úgy ha egyszer szétszedtem hogy hidalható maradjon (tehát belenyúlás nélkül vissza tudom kapcsolni hídba)?
(#) ozpecs válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
A 8 ohmot simán de a 4-el is csak kicsit nagyobb a terhelés mint eredetileg volt.
(#) szikorapéter válasza ozpecs hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
8 illetve 4ohm terhelés mellet mekkora teljesítményre számítsak / oldal? A toroid 1500VA-es.
(#) ozpecs válasza ozpecs hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
kb 4 ohmon zeneiben kellene tudnia olyan 550-600W-ot ami elég necces, de 8 ohmon az a kb 2x3-400W az teljesen normálisan ki kell jöjjön belőle gond nélkül és még kisebb is a terhelése
(#) mlaci989 válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Műterhelést neki és meglátod mit tud.
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
A CPA-800-as Castone erősítőben ekkora a tápfeszültség és ennyi végtranzisztort tartalmaz. Igen valószínű, hogy annak megfelelően terhelheted a sztereóvá alakítás után. Bővebben: Link
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Köszönöm a választ,akkor nekiállok az átalakításnak.
(#) Tocsokocske hozzászólása Jan 14, 2018 /
 
Sziasztok!

Ez tényleg tudhat 200W-ot?
Illetve, 4 vagy 8Ohmos hangszóró kéne hozzá?
(#) reloop válasza Tocsokocske hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
A 200 W-ot 4 Ohm-on adja le. Ha ilyesmit építenél ez egy kipróbált kapcsolás.
(#) Tocsokocske válasza reloop hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Köszi!

Ez a tarfó elég hozzá, vagy inkább EZ ?

(Első 2x40V 5.62A, másik 2x48V 4.68A. Mindkettő 450VA)
(#) reloop válasza Tocsokocske hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Milyen célra építed ezt az erősítőt?
(#) Tocsokocske válasza reloop hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
trafó*, természetesen
Basszusgitár erősítőnek.
Ez az előfok lenne hozzá.
(#) reloop válasza Tocsokocske hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Mekkora teljesítmény és hány Ohm-os láda van előirányozva?
(#) Tocsokocske válasza reloop hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Pontosan még nincs meg.
Valószínűleg 8ohm, legalább 300W (hogy mindenképp nagyobb legyen az erősítő teljesítményénél).
Basszusládák általában 8ohm-osak szoktak lenni, ahogy észrevettem.
(#) reloop válasza Tocsokocske hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Ez azért érdekes mert 8 Ω-hoz 30%-kal magasabb tápfeszültség kell mint 4 Ω-hoz.
Legyen akkor 8 Ω és a trafó szekunderei legyenek 48 +48 V-osak.
Azt érdemes megfontolnod, hogy a transzformátor hacsak nincs leégetve, használtan is ép úgy megfelel mint az új és fele áron megkapod, akár egy erősítő házzal együtt is.
(#) Tocsokocske válasza reloop hozzászólására (») Jan 15, 2018 /
 
Igazából megoldható, hogy 4Ohm legyen, 4db 16Ohmos, 10"-es hangszóróval.

Nem igazán találtam olyan szerkezetet, amiben lehet ekkora trafó, sajnos. Szerintem maradok annál, hogy újonnan veszek. Dobozt úgy is fából csinálnék, valószínű.
(#) reloop válasza Tocsokocske hozzászólására (») Jan 15, 2018 /
 
Gondolom akkor eligazodsz a trafók területén.
Íme pár link aminek hasznát veheted: erősítő üzembehelyezése, túlvezérlés jelző, hangszóróvédelem.
(#) zotya1983 hozzászólása Jan 15, 2018 /
 
Sziasztok! A mellékelt koppanásgátló/hangszóróvédelmet szeretném alkalmazni fázisfordított (hidalt) kimenethez Ehhez a kapcsoláshoz.
A fázisordítót is mellékelem.Megköszönném ha ránéznétek és validálnátok hogy működőképes e a dolog. A lényeg hogy a fázisfordított oldal folytonos fázisfordításban lenne és egy harmadik kijárat (speakon) re lenne kötve a 2 kijárat. Így igazából sztereó és bridge monó módban is lehetne használni ahogy igény lenne rá.
(#) zenebolond válasza Feki hozzászólására (») Jan 15, 2018 /
 
Szia Feki!

Volna e- kifejezetten ehhez az erősítőhöz kapcsolási rajzod? Elszállt újra a cucc, hibás fet cserélve lett. Ellenállások cserélve. Hogy tudom úgy bekapcsolni az erősítőt, hogy ne küldjem el, ha valami probléma adódna. A primer körrel sorbakötött 60W-os izzó nem segített az azt mutatta rendben van!
(#) airline hozzászólása Jan 15, 2018 /
 
Sziasztok.
Autós erősítőbe/Blaster BL-500/ keresném a képen mellékelt alkatrészt.A ráírt adatokból nem találtam meg.
(#) pjg válasza airline hozzászólására (») Jan 15, 2018 /
 
(#) airline válasza pjg hozzászólására (») Jan 15, 2018 1 /
 
Ezt nem vágom.Elmagyaráznád?
(#) Gafly válasza airline hozzászólására (») Jan 15, 2018 /
 
Első találat keresésre?
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2018
(#) sany válasza airline hozzászólására (») Jan 15, 2018 /
 
Miért kell cserélni? Honnan tudod,hogy rosszak?
(#) airline válasza sany hozzászólására (») Jan 16, 2018 1 /
 
oOdaadtam egy ismerősnek, aki elvileg konyít hozzá, és Ő mondta
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) airline válasza Gafly hozzászólására (») Jan 16, 2018 1 /
 
Igen ezt én is megtaláltam,_de Mo.-on Magyarországon nem hoz be rá találatot. Nem az lehet az azonosítója ami rá van írva az alkatrészre?_Sszámomra furcsa az egész?.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2018
Moderátor által szerkesztve
Következő: »»   2060 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem