Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   308 / 2515
(#) elektro777 válasza lapose hozzászólására (») Jún 16, 2009 /
 
Még nincs nállam, csak már megvettem.
de akk elvileg 2x180W RMS, tehát a hangerőnek meg a basszusnak meg kell lenni csak max nem szép a hangja, mint a TDA IC-s erősítők leggtöbbjének. De amikor megjön akkor majd szétszedem és megírom.
De azért köszi a válaszokat!
(#) alibaba40 válasza lapose hozzászólására (») Jún 16, 2009 /
 
Egy philips FA 443 erősítöbe a tápfesz +- 38v.
Eredetileg STK2240 volt benne
(#) lapose válasza mezeitian hozzászólására (») Jún 16, 2009 /
 
Így jobb, köszönöm, de amit előbb leírtam az jó, ennek szimmetrikus táp kell.

Itt tudsz egy kicsit utána olvasni:
Bővebben: Link

Itt pedig az autós tápok építéséről van szó:
Bővebben: Link
(#) lapose válasza elektro777 hozzászólására (») Jún 16, 2009 /
 
Nincs mit!
(#) lapose válasza alibaba40 hozzászólására (») Jún 16, 2009 /
 
Szerintem jobban jársz az átépítéssel, mert ha a meghajtó is elpukkant nem lenne egyszerű és olcsó.
Ráadásul szinte 100%, hogy már nem lehetne emberi áron beszerezni.

Építeni kell bele két TDA7294, vagy TDA7293-as végfokot, általában van benne annyi hogy, hogy a kicsi panel elférjen.
(#) alibaba40 válasza lapose hozzászólására (») Jún 16, 2009 /
 
köszönöm, megpróbálom!
(#) hapro válasza elektro777 hozzászólására (») Jún 16, 2009 /
 
Idézet:
„de akk elvileg 2x180W RMS, tehát a hangerőnek meg a basszusnak meg kell lenni csak max nem szép a hangja”

Az a számítás azt jelenti, hogy 12V-on max azaz maximálisan 6A áram felvétel, tehát még mindig csak az áramfelvétel 72W, namost van egy bizonyos hatásfoka ami nem 99%, hanem kisebb ettől, mondjuk olyan 60 és 80 közé tegyed kb és a kapott számot oszd még el kettővel mert sztereo végfokról beszélünk ugye két felé kell osztani a kapott teljesítmény értéket, hát kb ennyi lesz a 2X180W-ból.
Tehát ha 2X20W 4ohm-on akkor örüljél neki. De ha jószívűek akarunk lenni akkor lehet akár 2X25W is.
(#) lapose válasza alibaba40 hozzászólására (») Jún 16, 2009 /
 
Nincs mit!

Idézet:
„általában van benne annyi hogy, hogy a kicsi panel elférjen.


Ezt jól elírtam: azt akartam írni, hogy van benne annyi hely, hogy a TDA panelja elfér benne.
(#) elektro777 válasza hapro hozzászólására (») Jún 16, 2009 /
 
Szia!
akkor miért írták rá hogy 180W?
na mindegy, most kispekuláltam egy teljesítményszámítást, légyszi írd már meg hogy jól csináltam-e, ne nézz hülyének kezdő vagyok XD
Nekem van egy 2.1-es kis hangfalszettem (1 mélynyomó, benne az erősítő+2 hangfal 1-1 hangszóróval) és nemtudom hogy hány vattos az erősítő. Na most elvileg 2005W pmpo-ba, én ezt nem tudom mit jelent XD, viszont azt kitudom számolni hogy a trafó hozzá 2x11V 0,5A és a két hangfal az 4 ohm 3W, a mélynyomó, az pedig 4 ohm 15W.
akkor elvileg ezt úgy tudom kiszámolni hogy 2x11V=22V és akkor ezt megszorzom az áramerőséggel tehát(22V+0,5A)=11W de ezt most hánnyal ossztjam el, mert 2 hangszóró+mélynyomó, akkor 3-al? akkor durván 3W jut egy hangszóróra?
köszi a válaszodat!

Felhívom a figyelmedet hogy nem hajt a tatár. Fogalmazd meg rendesen a mondandód, kérdésed, és helyesírás szempontjából is nézd át mielőtt elküldöd.
Használj nagybetűket, írásjeleket. Az XD-zést pedig sürgősen felejtsd el ezen az oldalon!
szamóca
(#) szamóca válasza elektro777 hozzászólására (») Jún 16, 2009 /
 
Idézet:
„miért írták rá hogy 180W?”

Marketingfogásból.
Idézet:
„Na most elvileg 2005W pmpo-ba, én ezt nem tudom mit jelent”

PMPO= Pulse Mode Power Output Durván 1000-el kell osztani az a valós. De ez is csak marketinges parasztvakítás. Értelme nincs.
Egy 11 VA-es trafóból jó közelítéssel 60-70% hasznosul esetedben hangteljesítménnyé. Tehát ~7Watt összteljesítmény. 2X1-1,5W a magasakra, és a maradék a mélyre.
Hangfalad pedig nincs, amire te gondolsz az hangdoboz. A kettő nem ugyanaz.
(#) djgombi válasza szamóca hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Idézet:
„marketinges parasztvakítás”

Ez nagyon jó szöveg
És milyen igazad van. Mennyi kínai hulladékra ez van ráírva szédítve vele az embereket. Amikor mesélem neki, hogy 120 ezerből csináltam 2 darab 300 watt-os hangfalat akkor röhög az emberen mert ő vett egy komplett hifit ami 2*500-at tud de csak 80-ba került. Na az nem komplett aki ezt elhiszi
Sose vennék hifit. Közelébe sincsenek a Hi-Fi minőségnek és még átverés is.
Üdv.!
(#) hapro válasza elektro777 hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
szamóca már válaszolt a kérdésedre.
(#) elektro777 válasza szamóca hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Szia!
Bocsi a kissé zavaros hozzászólásért, siettem.
Köszi a válaszod!
Az jutott eszembe a "2x180W"-os erősítővel kapcsolatban, hogy nem lehet hogy van benne valamien inverter, ami nagyobb feszültséget és áramerősséget csinál, és ezáltal nagyobb lesz az erősítő teljesítménye?
Előre is köszi!
(#) varttina válasza elektro777 hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Lehet, hogy van benne inverter, viszont arra is hasonló szabályok vonatkoznak, mint egy transzformátorra. Inverternél sem lehet nagyobb a kimenő teljseítmény a bemenőnél. Ha a kimenő feszültség nagyobb mint a bemenő feszültség, akkor a kimenő áram arányosan kisebb kell, hogy legyen.
(#) magitor hozzászólása Jún 17, 2009 /
 
Off: Még a végén kiderül hogy örökmozgó...
On: ahogy elnézegettem rájöttem hogy nekem is van egy hasonló vasam itthon, csak én kidobtam a belét belőle, mert csöves torzítóhoz kellet a teste , és méregetem a dolgokat, és igencsak rms ez az érték! Emlékeim szerint 60-70w nem tudott többet, bár hangjából ítélve azt is inkább hővé alakította.
(#) zitzaki hozzászólása Jún 18, 2009 /
 
Sziasztok!
Tudna nekem valaki adni egy vermona regent 300n erősítő kapcsolási rajzot esetleg nyáktervet?
A segítséget előre is köszönöm.
(#) wg_kezdo hozzászólása Jún 18, 2009 /
 
Vezetékes telefon készülékben szeretnék hangosítani a hangszóró által kiadott hangon.
Mivel kevés a hely ezért valami kis helyigényű dologra gondoltam amivel ez megoldható.
Tápja nincs, de ha nagyon kell pár ceruza elemet, vagy esetleg egy 9V-osat bele tudok szerelni.
Már végignéztem a netet ahol tudtam, de csak sok alkatrészes bonyolult kapcsolást találtam.
(#) Mayan válasza elektro777 hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Ja, láttam már ilyet, ezekben tda1554 van többnyire, ami 2*20W max.
(#) ngyzoli válasza varttina hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
"Nem a túl kevés ohm nyírja ki az erősítőt,hanem a túl sok amper"
Ez egy magasröptű megállapítás. A kettő mindig szorosan összefügg:AZÉRT túl sok az amper,MERT túl kevés az ohm...
(#) ngyzoli válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Ne viccelj már...ez a texas erősítő rajza.Ha kihagyod a két meghajtót,spóroltál 20ft-ot,és valószínű,építettél egy üzemképtelen áramkört.Jó befektetés... Persze elvileg megkerülhető a meghajtó,de csökken az erősítés,és át kell tervezni a rajzot.Így viszont garantáltan működik.
(#) ngyzoli válasza elektro777 hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
"De akkor miért írták rá,hogy 180W?"
Visszakérdezek:miért nem lehet megérteni az alapvető fizikát?? Energiamegmaradás törvénye;ált.isk.6.osztályos tananyag,kb.A kínai piacokon kapható hordozható rádiósmagnóra miért írják rá,hogy 600(800,1200,stb)W P.M.P.O. s közben pedig működik 4db.babyelemről... Mert csak...mert van,aki ezeket elhiszi. A 6A áramfelvétel reális,kb 2x18W teljesítményhez,csak a nullát hagytuk el a végéről,és máris igaz a felirat. Ha 72W megy be egy elektromos kütyü-be,abból nem jöhet ki 360(2x180)W.Miért nem lehet ezt megérteni? Még 72W sem jöhet ki,ill.mégis,de akkor belül csak két szál vezeték árválkodik.Ha mondjuk 6helyett 60A lenne az áramfelvét,akkor már reális lehetne az említett érték,de a semmiből az inverter(vagy inkább transzverter)sem tud energiát elővarázsolni,tehát reális LEHETNE,egy kb.tizszer ekkora dobozban,mivel az átalakító hatásfoka sincs 100%,és ugye a keletkező hőt valahová el is kell disszipálni.Csak kicsit számolni/gondolkozni kell ,mielőtt elhiszünk bármit.
(#) hapro válasza ngyzoli hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Idézet:
„Ha 72W megy be egy elektromos kütyü-be,abból nem jöhet ki 360(2x180)W.Miért nem lehet ezt megérteni? Még 72W sem jöhet ki,ill.mégis,de akkor belül csak két szál vezeték árválkodik”
(#) lapose válasza zitzaki hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Szia!

300H van, remélem jó lesz!

300H.ZIP
    
(#) ngyzoli válasza hapro hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
Pedig ezek az "alapvetések" már jónéhányszor le lettek írva/el lettek magyarázva ebben a topikban(is). :yes:
(#) szamóca válasza ngyzoli hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
Ez igaz Zoli, de a delikvensek mentségére legyen mondva, a topik már túl van a 600. oldalon. Ekkora terjedelemnél már nehéz kihámozni az információt. Pláne ha az illető :lama: , vagy lustácska.
(#) hapro hozzászólása Jún 19, 2009 /
 
Szeretném megosztani a tapasztalatomat a GainClone végfokról:
Hosszabb hallgatás után azt állítom róla, hogy a legenda igaz, tényleg olyan jó a hangja. Aki nem hiszi, vagy kételkedik próbálja ki, maximum lesz egy jó hangú olcsó és egyszerű végfoka. Ha utánna mégsem így gondolja, akkor meg nem sok pénzt ölt bele.
Én az invertáló változatot építettem meg, van még kettő IC, lehet, hogy összerakom a nem invertáló változatot is.

Akik régebben segítettek nekem a földhurok megszüntetésében, nekik üzenem, hogy az a minimális brumm még mindig megvan, és őszintén nem foglalkoztam vele eddig, de lehet, hogy nem is fogok már, mert csak úgy hallható, ha egész közel tartom a fejem a hangszóróhoz.
Majd egyszer lehet teszek valamit ellene, ha már jóval okosabb leszek hozzá.
(#) CHZ válasza hapro hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
Legegyszerűbb megszüntetési mód , kicseréled a trafót 4 szekunderesre , azonnal teljesen brummentes lesz , jelenlegi vezetékezéssel is . A hosszabb ideig tartó megoldás , ha megkeresed a megfelelő földelési pontok helyét , de az is járható út .
(#) hapro válasza CHZ hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
Ok, majd lesz vele valami. Ha találok ingyen ugyanekkora trafót ilyen fesszel ami 4 szekunderes, akkor csere, ha meg nem, és lesz kedvem a keresgéléshez, akkor megkeresem a hibát. Elég kompakt lett a gép, így max ugyanekkora trafót lehetne beletenni, vagy kisebbet. Fölülről 12X25cm az egész.
(#) CHZ válasza hapro hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
Kis munkával Te is áttekerheted , még a toroidot is .
Bár az nem kevés idő .
Több tekercs elférne , mivel vékonyabb huzal kell ..
(#) hapro válasza CHZ hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
Ez egy műgyanta tömb, így ez elvetve, már megcsináltam volna a tekerést. EHT-s gyári trafó, egy műanyag serplibe a trafót, és abba öntötték bele a műgyantát, a műanyag cuccot leszedtem róla, mert nem fért volna el a trafó a pár milli miatt, így maradt a műgyanta tömb.
Következő: »»   308 / 2515
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem