Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   440 / 2508
(#) Bütyk-örmester válasza hangszoros hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
"Logaritmikus potenciométer
Az emberi fúl a hangerő változását nem a teljesítménnyel arányosan érzékeli, ezért a lineáris potenciométerek nem alkalmasak hangerő szabályozására. A logaritmikus potenciométen-el közelíteni lehet az emberi fúl érzékenységének arányosságát."
Szoval akkor ez csak ugymond esztétikai célt szolgál, ha jól értettem vagy nem?
Elektronikai szempontbol nem mindegy?
(#) peter1995 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Ez lenne az

1.JPG
    
(#) peter1995 válasza peter1995 hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Most meg kicsi lett.Remélen látni a lényeget.
(#) szamóca válasza peter1995 hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 

Inkább így próbáld.
(#) Kovidivi válasza peter1995 hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
A képek szerkesztését még egy kicsit gyakorolni kellene. Felesleges meghagyni a kép mellett még több ezer px fehér területet. Főleg, hogy az automatikus képméretezés azzal együtt nyomja össze a képet...
(#) bereczk.jans válasza melorin hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Köszöntelek!
A fejhallgató erősítővel kapcsolatos kérdéseidre válaszolok: A néhány volt feszültségeltérés miatt az alkatrészek értékét felesleges megváltoztatni.
A nyugalmi áramot beállító diódák megfelelő polaritással szerepelnek a rajzon. (Nyitóirányú bekötéssel) Sőt a diódákat a végfok hútésére is érdemes felragasztani az elszigetelt tokjuknál. (Stabilabb nyugalmi áram a végtranzisztorok melegedésekor - mert a melegedő dióda p-n átmenetek csökkentik a vezérlést.) A 2 db kondenzátor? Hatását a kipróbálásnál is eldöntheted. Hallgató helyett köss be egy kishangszórót. A bemenetre kötött hangerőszabályozó potival növeld a hangerőt és figyeld a torzítást. Amikor jól hallható a torzítás, akkor árammentes állapotban kösd be a két kondenzátort. Ha csökken, akkor maradjon beépitve.
Sok sikert!
(#) tatabike válasza peter1995 hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Két vezeték? Az egyik a jel, a másik meg a jelföld? Vagy mindkettő jel, és a földet nem jelölted?

Na, ha egy jel van és egy föld, akkor bemenetról a jelvezeték a tengellyel feléd néző, lefelé fordított 3 lábú poti jobb szélső lábára. A föld vezetéket kösd a bal szélső lábára. A középső lábra kösd azt a jelvezetéket, ami a végfok bemenetére megy. Majd a bal lábról, ahová a jelföldet kötötted, köss mégegy vezetéket, az is a végfokhoz megy, az a másik vezeték.

Ha két jelvezeték van (sztereo), akkor ugyanez, csak sztereo poti kell. Ez olyan mintha két potméter lenne egy tengelyen, és hat lába van.


Szerk.: Vagyis valóban két potméter van egy tengelyen...
(#) wtc hozzászólása Jan 23, 2010 /
 
Sziasztok!
Szükségem lenne egy olyan működőképes mono erősítő kapcsolásra, ami +-55V-al működik, és 200-300W-ot ad le. Mélynyomó erősítő lenne, és azért kellene +-55V mert egy quad405 trafójával hajtanám.
Köszi előre is!
(#) melorin válasza bereczk.jans hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Köszi szépen!
(#) peter1995 válasza tatabike hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Értem de csak 2 vezeték van.Szóval akkor stereo poti kell.
(#) szamóca válasza peter1995 hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Péter! Ott van a rajz a bekötésről. Ha két vezeték van, és egy végfok, egy hangsugárzó, akkor az mono erősítő, amihez mono poti kell. Lerajzoltam egyszerűen hogy köss be egy potit , és egy rajz a működés megértéséhez.

Kép átméretezéséhez ha nincs programod, megfelel a Windows Paint-je is. A képre kétszer ráklikkelsz, ekkor a kép és faxmejelenítő megnyitja, alul jobbról a második ikonra klikk, és már szerkesztheted is. Felül a menüsorban, Kép->Nyújtás-döntés, beírod az százalékos arányokat pl 50-50% felezésnél, OK gomb, majd mentés másként Jpeg formátumba.
(#) szamóca válasza wtc hozzászólására (») Jan 23, 2010 / 1
 
Milyeneket kerestél, találtál idáig?

300w.gif
    
(#) djgombi válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Szia!
Meg lett a baja az erősítőnek. Nem hittem volna de a gyanakvásom bebizonyosodott. A kis differenciál volt benne a rossz. Persze ilyen típust a világon sehol se kapni. A multi jónak mutatta. Úgy jöttem rá, hogy megcseréltem a két oldalét és akkor a jó oldal kezdte a hülyéskedést.

Megoldás két BC177A lett. Csak 0.1 watt-al kevesebb a tudása. De érdekes mert a rossz oldal most hangosabb lett. Nem sokkal de hallható.

Kösz a segítséget még egyszer mindenkinek!
(#) djgombi válasza szamóca hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Ekkora tápfesz-el képes ez 300 W-ra?
Szerintem nem. Max 200-tol egy kicsit többre.
(#) szamóca válasza djgombi hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
55x55=3025/8=378W lenne a maximálisan kihozható teljesítmény 4Ohmra +-55V-ból, nemde?
(#) djgombi válasza szamóca hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
A bordát is fűtjük! Tehát már ez is veszteség. Nem 100% a hatásfoka.
(#) water hozzászólása Jan 23, 2010 /
 
Ha feltételezzük hogy kollektorkimenetű a végfok (többnyire nem az) akkor közel tápfeszig kivezérelhető, mondjuk maradjon a félvezetőkben 2V.
Ez 2*53=106V kimenő csúcstól csúcsig, ebből 37V effektív lesz ami 4 ohmon 342W.
(#) Tomy27 hozzászólása Jan 23, 2010 /
 
Hát én nem tudom, de nekem a 84-es kiadású Denon erősítőben van KB ekkora táp +-55V primer 3,15A szekunder 4X5,0A biztosítékokkal.És ennek a manual-ban 2X100W/4Ohm RMS, 2X110W Max music van feltüntetve.Csak érdekesnek találom ezért írom be.Napokban mutattam meg az egyik barátomnak mit tud, és ez volt a reagálása.Ez tényleg csak 100W?
Még annyit hozzáteszek hogy a feltett kapcsolással ellentétben, ebben csak egy vég tranzisztor pár van.

dsc07144.jpg
    
(#) djgombi válasza Tomy27 hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Pl: egy quad405 is csak 100 wattot tud +-50 V-ról.
Ezért is csodálkozok ezen.
(#) djgombi válasza water hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Tudnál rá példakapcsolást? Érdekelne milyen is egy ilyen
(#) water válasza djgombi hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Mert a QUAD kimenőfeszültsége csak kb. 30V effektív, és ez 8 ohmon csak 112 W
(#) szamóca válasza water hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Így van, sőt esni is fog a nyugalmi tápfesz nagy kivezérléseknél, ez is pár voltot levesz, durván jó marad 50V. De még ekkor is képes 300W-ra.

(#) Tomy27 válasza djgombi hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Hát ez már nekem is eszembe jutott,mondjuk a quad 405 az 8Ohm-on tolja le a 100W-ot.
(#) water válasza djgombi hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Nem tudom mire gondolsz, de ha olyanra ami közel tápfeszig kivezérelhető, akkor a Vf2 olyan.
(#) djgombi válasza water hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Értem és köszi!
Akkor ezért is lenne egy nagyon jó erősítő a VF5 /ha jól emlékszem/ ez 400 wattot tudna
(#) water válasza djgombi hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Nem, nem tud. Illetve tud de a sávszélessége 1-2kHz-re fog csökkenni. A fetek összeadódó bemenőkapacitása miatt ebben a formában nem lehet úgy meghajtani hogy jó legyen. Egy 4-500W-os szub erősítőt viszont lehet építeni vele olcsón.
(#) djgombi válasza water hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Megkérdezném erről a véleményed! Ez tud-e 450 wattot és jó kapcsolás-e?
(#) water válasza djgombi hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Elvileg tud, de a 3 fet elég necces 450W-ra, inkább 4 kellene. Valószínüleg ez sem viszi át a teljes sávot, inkább csak szubra jó.
(#) saraha válasza djgombi hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Szia.
Igaz nem engem kérdeztél de mivel én már részt vettem egy ilyen építésében ezért elmondom a véleményem.
400W-ot biztosan tud 4ohm-on.
Ezt inkább sub-nak ajánlanám arra tökéletes, mi is aktív sub- ládát építettünk vele.
(#) djgombi válasza saraha hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Értem és köszönöm mindkettőtöknek a választ!
Következő: »»   440 / 2508
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem